Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2013., 09:12   #1
Mali catering (Chat Vol. 4)

nadam se da će ga snimiti. Burton mi je najdraži redatelj a Bubimir jedan od njegovih boljih filmova :grizemnoktedoizlaska:
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 26.12.2013., 09:16   #2
Nadam se da nece napraviti klasicni Hollywoodski nastavak.


Burton ce se tu vjerojatno raspojasati i napraviti totalno mracan film sto nije ni lose za taj zanr. Vidjeti cemo kako ce se razvijati, ja nekako ne vjerujem da ce taj naslov doci do vrhova top-lista. Cini mi se da je vrijeme takvih horora/komedija proslo.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Old 26.12.2013., 09:22   #3
nema veze samo neka ga samo snime. meni su i burtonovi podbačaji tipa Alise dobri filmovi

tko zna možda ulije dašak ekstravagancije u ovaj žanr da nije sve u sječenju glava i ostalih djelova tjela
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 26.12.2013., 09:26   #4
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
nema veze samo neka ga samo snime.

Ne razumijem ovakvo razmisljanje. Bolje da ne snime nista nego los film.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Old 26.12.2013., 10:24   #5
burton ne zna snimit toliko loš film
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 26.12.2013., 10:49   #6
Beetlejuice je definitivno u staroj klasi Burtonovih filmova, vjernijih njemu i njegovom stilu, skupa sa škarorukim, nightmare before x-mas itd. Ovi novi nisu liseni ekstravagancije, ali onog mracnog undertonea, jesu.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Old 26.12.2013., 12:02   #7
Uvijek sam skepticna po pitanju nastavaka jer se manje vise sve svede na blijedu kopiju prethodnika u pokusaju zgrtanja jos vece kolicine dolara.
No Burton je, sto se mene tice, ostvario odlican nastavak sa Batman returns, ako ne i bolji od Batmana. S Burtonom je dakle sve moguce

Nadam se samo da ce se originalna ekipa uloviti posla, a ne neki wannabe glumci i redatelj.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Old 26.12.2013., 14:32   #8
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Beetlejuice je definitivno u staroj klasi Burtonovih filmova, vjernijih njemu i njegovom stilu, skupa sa škarorukim, nightmare before x-mas itd. Ovi novi nisu liseni ekstravagancije, ali onog mracnog undertonea, jesu.
teško tko više može dobit 50-60 miliona $ od studija za "autorski" film. iako burton uvijek ubaci malo ekstravangacije i tame u svoje likove i djela
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 26.12.2013., 15:09   #9
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
teško tko više može dobit 50-60 miliona $ od studija za "autorski" film. iako burton uvijek ubaci malo ekstravangacije i tame u svoje likove i djela
Vjerujem. Samo ove novije stvari nisu toliko u "burtonovskom duhu". Fali im nekako težina. Iako, da se ogradim, nisam baš sve nove uratke pogledao, primjerice dark shadows.
Njegovi animirani filmovi imaju neki taj njegov klasičan štih kojeg vjerojatno nije uvijek lako prebaciti u igranu varijatu, a još manje u holywoodski probavljivu.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Old 26.12.2013., 15:43   #10
meni je dark shadows bio odličan. dosta zabavan iako ne i jedan od njegovih najboljih uradaka. bolji od alise. isplati ga se pogledat.

bude li bubimir na tom nivou ja zadovoljan
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 26.12.2013., 16:08   #11
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
nadam se da će ga snimiti. Burton mi je najdraži redatelj a Bubimir jedan od njegovih boljih filmova :grizemnoktedoizlaska:
Ja sam ko klinac stalno gledo te njegove filmove, i drago mi je da se ponovo on prihvatio svog hita te izvuci iz njega nastavak.
S obzirom da ce bit isti glavni glumci, sumnjam da ce zakazat. Samo da ne pretjeruju s CGI-em, ali da ima vise sminke kao sta to rade majstori i vizualno ce bit vec na nogama.

Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Nadam se da nece napraviti klasicni Hollywoodski nastavak.

Burton ce se tu vjerojatno raspojasati i napraviti totalno mracan film sto nije ni lose za taj zanr. Vidjeti cemo kako ce se razvijati, ja nekako ne vjerujem da ce taj naslov doci do vrhova top-lista. Cini mi se da je vrijeme takvih horora/komedija proslo.
Sto mracniji, tim bolje.
Taj naslov nije tog ''kalibra'' da bi se progurao do vrhova listi, nije blockbuster u pitanju, no nama starim fanovima te price ce bit svakako zanimljiv.
U pravu si, doba takvih horor komedija je globalno gledano proslo davnih dana, ali ne i za fanove.

Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Beetlejuice je definitivno u staroj klasi Burtonovih filmova, vjernijih njemu i njegovom stilu, skupa sa škarorukim, nightmare before x-mas itd. Ovi novi nisu liseni ekstravagancije, ali onog mracnog undertonea, jesu.
Zato noviji horori ispadnu slabiji u odnosu na one klasike 80ih i 90ih. Fali kao sta kazes ekstravagancija, i svakako vise dark atmosfere, jer ovi noviji zbog puno CGI-ja djeluju vise djecji pa onaj horor element slabije dodje do izrazaja.
Danas su drugacija vremena od prije 30g kada se za sve koristila sminka.

Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Nadam se samo da ce se originalna ekipa uloviti posla, a ne neki wannabe glumci i redatelj.
Bit ce originalni glumci (kao i redatelj), bar u glavnim ulogama, ostali jos nisu odabrani.
*Hades* is offline  
Old 26.12.2013., 16:15   #12
nemaju šta dirat Bubimira, teško da može biti originalan i odličan kao prvi dio, a i Burton u zadnje vrijeme snima gluposti, onaj Dark Shadows mu je bio lošiji film od Planete Majmuna, to sve govori...

valjda neće koristiti scenarij od Beetlejuice goes to Hawaii koji je trebao biti snimljen sredinom 90ih...
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 26.12.2013., 16:37   #13
Burton & Keaton i još Winona

naravno jedva čekam
x files agent is offline  
Old 26.12.2013., 16:57   #14
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
nemaju šta dirat Bubimira, teško da može biti originalan i odličan kao prvi dio, a i Burton u zadnje vrijeme snima gluposti, onaj Dark Shadows mu je bio lošiji film od Planete Majmuna, to sve govori...

valjda neće koristiti scenarij od Beetlejuice goes to Hawaii koji je trebao biti snimljen sredinom 90ih...
planet i sjene nisu bili toliko loši filmovi
imali su svoju publiku. svakako su bili bolji od prometeja ako ništa
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Old 26.12.2013., 17:11   #15
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
nemaju šta dirat Bubimira, teško da može biti originalan i odličan kao prvi dio, a i Burton u zadnje vrijeme snima gluposti, onaj Dark Shadows mu je bio lošiji film od Planete Majmuna, to sve govori...

valjda neće koristiti scenarij od Beetlejuice goes to Hawaii koji je trebao biti snimljen sredinom 90ih...
Za razliku od brojnih drugih klasika koji su bili u pokusaju narusavanja imidja radjenjem nastavaka, ovoga radi isti redatelj koji je ujedno i majstor za taj zanr filmova.

Da malo bolje citas uvodni post, vidio bi da nece koristiti taj fail od scenarija nego da se pise novi od Seth Smitha koji ce takodjer radit scenarij i za remake Gremlinsa.
*Hades* is offline  
Old 26.12.2013., 17:46   #16
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
nemaju šta dirat Bubimira, teško da može biti originalan i odličan kao prvi dio, a i Burton u zadnje vrijeme snima gluposti, onaj Dark Shadows mu je bio lošiji film od Planete Majmuna, to sve govori...

valjda neće koristiti scenarij od Beetlejuice goes to Hawaii koji je trebao biti snimljen sredinom 90ih...
Meni su majmuni i dark shadows bili ok, daleko od spektakularnog, ali su mi se u globalu svidjeli.
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Za razliku od brojnih drugih klasika koji su bili u pokusaju narusavanja imidja radjenjem nastavaka, ovoga radi isti redatelj koji je ujedno i majstor za taj zanr filmova.

Da malo bolje citas uvodni post, vidio bi da nece koristiti taj fail od scenarija nego da se pise novi od Seth Smitha koji ce takodjer radit scenarij i za remake Gremlinsa.
Bojim se da je eekova skepticnost opravdana. Beetlejuice je prilicno zaokruzena cjelina i ne ostavlja puno prostora za daljnji razvoj price, moguce da ce se sve svesti na ponavljanje videnog
Ali vidjet cemo
Mozda bi ga trebali napraviti animiranog. Corps bride nikada ne bi bila ono sto jest da nije animirana.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Old 26.12.2013., 17:47   #17
samo se vi nadajte, film će biti smeće i to je to.

ma znam da neće taj scenarij koristit, nisu više 90e, ali volim ga spomenut jer je Burton napisao najgori mogući scenarij za nastavak i studio ga je totalno progutao haha
a tada mu se nije radio nastavak, ali eto malo zafali para i odjednom sad želi radit dvojku...
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 26.12.2013., 17:55   #18
Bojim se da je Burton malo prekreativan da bi morao posezat u vrecu sa starim nastavcima radi para.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Old 26.12.2013., 18:01   #19
Majmuni i Sjene su bili užasno loši filmovi

prekreativan kažeš? a posljednji originalni scenarij Burton je napisao, hmmm...nikad izgleda
Za Corpse Bride likove, za Edwarda priču...

volim ja Burtona, ali odavno je van forme i već se počeo ponavljat
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Old 26.12.2013., 18:10   #20
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Meni su majmuni i dark shadows bili ok, daleko od spektakularnog, ali su mi se u globalu svidjeli.

Bojim se da je eekova skepticnost opravdana. Beetlejuice je prilicno zaokruzena cjelina i ne ostavlja puno prostora za daljnji razvoj price, moguce da ce se sve svesti na ponavljanje videnog
Ali vidjet cemo
Mozda bi ga trebali napraviti animiranog. Corps bride nikada ne bi bila ono sto jest da nije animirana.
Dark Shadows nisam jos gledao ali vjerujem da je ok goth dark fantasy.

Sumnjam da nema bas prostora za sequel. Ne znam kakav je njegov 'universe', ni dali uopce postoji, ali ako je suditi po animiranom serijalu, dalo bi se svasta smislit.
Mozda kao dio filma dobimo i neki flash back njegovog zivota, kakav je Bubimir bio dok je bio ziv i kako je postao taj bio-exorcist.

Nisam jos vidio njegov detaljan character bio. a djeluje vrlo zanimljiv kao lik - Beetlejuice (Character)

Quote:
eek kaže: Pogledaj post
samo se vi nadajte, film će biti smeće i to je to.

ma znam da neće taj scenarij koristit, nisu više 90e, ali volim ga spomenut jer je Burton napisao najgori mogući scenarij za nastavak i studio ga je totalno progutao haha
a tada mu se nije radio nastavak, ali eto malo zafali para i odjednom sad želi radit dvojku...
Ti to ono, znas iz gatanja tarotom/gledanja u kristalnu kuglu znas unapred?

Vec samim tim kaj radi ista ekipa na njemu kao sta je bila i u originalu mu je cvrsti temelj da ne bude fail. Sta se nebi moglo reci u slucaju da se recimo neka random ekipa prihvatila tog projekta koja nema doticaja s tim 'svijetom'.

Ponavljam, Tim Burton je redatelj ovog nastavka, ne i scenarist. Taj dio posla je pripao spomenutom Sethu. Nisam gledao Abraham Lincoln: Vampire Hunter ali cujem da je ok.

U 90ima Burton nije bio previse zagrijan za napravit nastavak Bubimira, pa je i samim time podbacio kao ideja, no sad se to promjenilo jer se za ozbiljno prihvaca posla. Vec sama cinjenica kaj je ponovo angazirao Michael Keaton je dovoljna, a uskoro nakon njega i Winona Ryder.

Iz njegovih filmova se da zakljucit da ne cilja na masne zarade kao blockbusteri, tako da sumnjam da mu fali love pa da zeli nastavak.

Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
Bojim se da je Burton malo prekreativan da bi morao posezat u vrecu sa starim nastavcima radi para.
Ima i u tome istine.

Zadnje uređivanje *Hades* : 26.12.2013. at 18:18.
*Hades* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:52.