Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2022., 10:11   #5941
Je li netko imao problem da se candida razmnožila i u usta? S osjećajem pečenja jezika?
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2022., 21:23   #5942
Možda ikome pomogne tko se bori s kandidom, kao što sam ja dugo...

GYNO PRO od Aromare.
Mala bočica s aplikatorom.
Ja spricnem na čisti kažiprst i namažem unutra koliko ide prst.
(Ne stavljam na nikakve uloške ili tampone koji potpomažu rast gljivica.)
Oko 90kn u ljekarni, ali mi traje mjesecima...

Dvije godine to koristim, znala sam i u tom periodu nekad imati gljivice,
ali imam osjećaj da me je milijun puta spasilo da ih ne dobijem...
__________________
Čovjek nikad nije djelatniji no kad ništa ne čini, nikad manje sam no kad je sa samim sobom. (Katon)
Zlica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2022., 04:34   #5943
Quote:
Fleurdefeu kaže: Pogledaj post
Je li netko imao problem da se candida razmnožila i u usta? S osjećajem pečenja jezika?
Ja to imam. Pitaj sve što te zanima, drago bi mi bilo pomoć ti koliko mogu.
Odavno imam neugodan miris iz usta, osjećaj da mi se usta stišću i knedlu u ustima, neugodan okus u ustima, a zna me boliti i grlo. Iz brisa usta saznala da je candida.
Dali mi diflucan ali pomoglo je samo privremeno i započela dijetu. Velikog spasa nema, treba paziti što jedeš, prehrana bez šećera, kvasca i sl. ali i tada je se nećeš potpuno rijesiti
Despi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 10:33   #5944
Dobila sam Cefixim za upalu mjehura, i to finu kuru od 10 dana.

Cefalosporini su inače bombe za gljivice pa je tako i mene krenulo treći dan. Od tad sam do kraja antibiotika (6 večeri) stavlja canesten kremu s aplikatorom. Činilo se da je umirila stvari.
Međutim, završim antibiotik i idući dan opet ista stvar! S tim da ja uvijek imam gadan oblik gljivica, isušena sluznica, peckanje, a ne toliko svrbeža.

Jesam li pogriješila što sam stavlja canesten za vrijeme antibiotika, a ne nakon?

Sad više nisam na antibiotiku, uzela sam Rojazol i nadam se čudu...
Malopomal0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 14:18   #5945
Quote:
Malopomal0 kaže: Pogledaj post
Dobila sam Cefixim za upalu mjehura, i to finu kuru od 10 dana.

Cefalosporini su inače bombe za gljivice pa je tako i mene krenulo treći dan. Od tad sam do kraja antibiotika (6 večeri) stavlja canesten kremu s aplikatorom. Činilo se da je umirila stvari.
Međutim, završim antibiotik i idući dan opet ista stvar! S tim da ja uvijek imam gadan oblik gljivica, isušena sluznica, peckanje, a ne toliko svrbeža.

Jesam li pogriješila što sam stavlja canesten za vrijeme antibiotika, a ne nakon?

Sad više nisam na antibiotiku, uzela sam Rojazol i nadam se čudu...
Uglavnom - ima li netko kome Canesten nije djelovao, a Rojazol je ili obrnuto? Ili možda samo Nistatin?
Malopomal0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2024., 14:33   #5946
Opet ja

Dobila DIFLUCAN 150mg. Koliko dugo je trebalo da vam prodjeluje? Isti dan ili iduci?

I ima li netko iskustva s ACIDOSALUS vaginalnim probiotikom s aplikatorom...jer mislim da treba obnovit floru koju je uništio antibiotik.


Ajde žene, pomagajte
Malopomal0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.