Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2017., 14:04   #921
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
The Duke of Burgundy

Sve ono što bi "nijanse sive" trebale biti, a nisu. Film je odličan i obećavajuć negdje do sredine, a onda se gubi u repetitivnosti i kojekakvim stranputicama. Poslije sredine jedva čekaš da završi. Iz filma od sat i četrdeset bi trebalo izbacit barem pola sata, tako bi se dobio odličan sadomazo film.
Sat i četrdeset? Ja sam onda gledao neku srkaćenu verziju.
stumper is offline  
Old 29.04.2017., 15:53   #922
Sandy Wexler 2017

općenito nisam ljubitelj komedija ali ovo je poprilično inteligenta o nekom trečerazrednom talent kvazi agentu čudaku i njegovim dogodovštinama, na duhovit način secira cijeli taj milje, jako dobar i stvarno smiješan film, bez nekih brutalno glupih i sirovih fora na bazi popularne psihologije kakve inače ameri vole (dok su englezi više skloni sprdanju od tzv svetinja i velikih ideja) ko već nije nek gleda, jedan od filmova koji zaslužuju i zasebnu temu
šugavo pseto is offline  
Old 29.04.2017., 22:19   #923
Mother Joan of Angels

Rekao bih da se radi o kombinaciji Bergmana i Tarkovskog, ali ovo je nastalo pre Tarkovskog pa se može reći (možda?) kako je u pitanju, između ostalog, anticipacija Tarkovskog. Možda čak i Bergmana, ili njegove faze u kojoj je nastao Hour of the Wolf. Pregršt pitanja o vjeri kao takvoj, a gdjegdje i poneki jump-scare. E da, maestralno režiran, filovan svakojakim simbolima, ali i težak za gledati.


Symmetry

Razvio sam teoriju kako filmovi čija je radnja smještena u zatvor ne mogu biti loši. Kao teorija (ili pravilo) da film u kojemu jednu od sporednih uloga tumače M. Emmet Walsh ili Harry Dean Stanton ne može biti loš, jelte. Redatelju se, kojemu je ovo, vidim, najbolji film, omakne nekoliko nadahnutih trenutaka, čak je i gdjekoja misao zatvor-sloboda na mjestu, ali film ima jednu veeeliku manu. Legendarni pacing. Je l' problem u scenariju, montaži ili oboje, ne znam. Samo je, više nego nije, off.


The Saragossa Manuscript

Ovo je bez po' muke našlo mjesto na mojoj Best Of kompilaciji filmova. Grandiozan uradak. Osim što ima jednu od najvećih faca tog vremena ili bilo kojeg vremena for that matter, Zbignjeva Čibulskog, vizualno je jedan od najupečatljivijih filmova koje sam gledao. Storija je naoko komplicirana i znam da nema nikakve veze sa Marquezom, a možda malo i ima, jer kad bi jednog dana netko napravio poštenu ekranizaciju Sto godina samoće onda bih htio da to bude ovako. Bez podilaženja publici, a svejedno kristalno jasno. Traje tri sata i ponajbolje provedena tri sata uopće. Neodoljivo.


Europa Europa

Iako je prolog (recimo da je to prolog) pomalo zbrzan, ne dopušta mi da se malo povežem sa protagonistom, kasnije gđa Holland hvata prilično dobar ritam i, iznenađujuće, u filmu koji se bavi tematikom kakvom se bavi (WWII) pronalazi i nešto mjesta za humor. A film nije samo prikaz stradanja Židova. Rekao bih da je to čak i sekundarno u svemu. Osim što je loosely based biografija čovjeka sa nevjerojatnom pričom, misao je vodilja potraga za identitetom i svojom zemljom. OK film.


Kanal

Osim uvodnog kadra, dojmljivog i lukavog, di Wajda tracking shotom predstavlja likove čija je sudbina zapečaćena, dve trećine filma se odvijaju u kanalizaciji kroz koju se ostatak grupe vojnika pokušava izvući iz sranja, doslovno i figurativno, a njihov se strah, znoj i posvemašnja dezorijentiranost mogu osjetiti preko ekrana. Kudost Wajdi, jer ovdje nema heroja. A ako i ima, herojstvo je nagrađeno metkom u prsa. Također, pohvale zbog kreiranja uvjerljivog JAKOG ženskog lika koji nije iritantan. Ma, to je to, koliko se može približiti isječku iz stvarnog života unutar igranog filma, Wajda se približio.
LouReeth is offline  
Old 30.04.2017., 03:21   #924
Quote:
Happy Wanderer kaže: Pogledaj post
Commando (1985)

Ispodprosječna Schwarzenegger zabava.

John Matrix: [after killing a man in the plane] Don't disturb my friend, he's dead tired.
Bolja mi je ona:

What did you do with Sully? - I let him go.
atoni is offline  
Old 30.04.2017., 03:53   #925
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Bolja mi je ona:

What did you do with Sully? - I let him go.
HAHA, ili još bolja :

General Kirby: Leave anything for us?
Matrix: Just bodies.
Happy Wanderer is offline  
Old 30.04.2017., 04:16   #926
Get Out (2017)

Afroamerikanac u posjetu roditeljima svoje djevojke.Ovo je horor sa humorom koji govori i o rasizmu.Ono što me oduševilo kod ovog filma je iznenađujuće dobra gluma,pametan scenarij i izvrsna režija.Ovo kao da nije snimljeno u Hollywood-u.Isplati se pogledati u kinu.
Happy Wanderer is offline  
Old 30.04.2017., 23:29   #927
Dances with Wolves (1990)

Radnja se vrti oko američkog poručnika koji se približio i identificirao s Indijancima.Četiri sata proletila samo tako.Iako je prva polovica filma fenomalna, u drugoj klišeji i patetika uzimaju više zamaha.Ovo je jedno ugodno iznenađenje.Sve što Sijuksi Indijanci imaju je dio zemlje i jedni druge.Žive u skladu s prirodom.Pametan i civiliziran čovjek mu oduzima i to malo. Zasluženi Oscar i važniji film naspram one gangsterske komedije.
Happy Wanderer is offline  
Old 01.05.2017., 07:41   #928
Voice from the Stone 2017

goth mystery drama jedna od boljih u svojoj vrsti o guvernanti koja dolazi voditi brigu o dječaku Jakovu koji ne govori od kada mu je umrla majka jako ljepo snimljen, užitak za gledanje, gledajte
šugavo pseto is offline  
Old 01.05.2017., 08:48   #929
The Age of Shadows

Visoka očekivanja zbog redatelja i vrhunske glumačke postave, a na kraju razočaranje. Predug film, prekompliciran na početku a nedovoljno objašnjen, jedno sat vremena nisam znala tko tu koga jebe i što je plan/cilj/misija, kasnije sam pohvatala stvari ali malo je bilo prekasno da bi me bilo briga za likove.
Ni akcija me se nije previše dojmila, razmazili su me korejci pa sam navikla na bolje. Za špijunski triler nije dovoljno napeto i nema dovoljno prevara i špijuniranja, jedino je onaj dio u vlaku bio najnapetiji.
Glumci su dobri, na kraju se osjeća malo emocija i osjećaj bratstva i drugarstva, ali ipak nedovoljno da bi me skroz bilo briga. Režija dobra a rad kamere u dijelovima malo bolji, inače solidan film.
6/10
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Old 01.05.2017., 19:44   #930
The Last Scout 2017

dosadna studijska space opera, sedamdesetak godina u budućnosti život na zemlji biva uništen atomskim ratom, preživjela je tek nekolicina, dio preživjelih otisnuo se u svemir tražeći planet prikladan za naseljavanje, putem ostaju bez goriva, ali slućajno u beskrajnim svemirskim prostranstvima nalete na još jedan svemirski brod, ni više ni manje nego isti model, nema to smisla gledat
šugavo pseto is offline  
Old 01.05.2017., 21:14   #931
Personal Shopper

Iziritiraju me ovakvi filmovi. Zbog nepotrebne dvosmislenosti. Zapravo, dvosmislenost... eh, to bi bilo i OK. Autor filma iz nekog razloga ima potrebu u tolikoj mjeri ugaziti u nerazjašnjena govna tako da me na kraju nije bilo briga ni za što. Doduše, na trenutke je to sve jako fino, čak i malene, razroke dojke Kristen Stewart.


Clouds of Sils Maria

Isti redatelj k'o gore, no puno bolji film. Zanemarit ću čudnu izvedbu Binoche, pored koje je Stewart djelovala superiorno... heh, zapravo neću. Mislim da je to, kako se razvija radnja, upravo i poanta. Jedan od uvjerljivijih uradaka kad je u pitanju istraživanje procesa kreiranja likova, kao i solidan prikaz generacijskog jaza i što isti donosi u shvaćanju međuljudskih odnosa i, na kraju, same umjetnosti. U kakvom god obliku bila.


The Salesman

Ne znam koja je točno poveznica predstave koju protagonisti pokušavaju postaviti na scenu u filmu i same radnje filma. U jednom trenutku prikazan je odnos muža i žene u toj predstavi, tako da ima neke veze s ponosom, rekao bih. To, naime, najviše jebe našeg glavnog baju. Ženu mu napadne manijak, ili barem svi tako misle, a on je u potpunosti nemoćan. Jer nije tu. E, sad, koliko ju je 'napao', je li joj ukaljana čast, spomenuta nemoć njenog muža... svega tu ima, ali moram reći da mi je ovo najslabiji Farhadijev film. Dobar, svakako, ali navikao sam na neki šut u bubrege dok gledam njegove filmove.


I Confess

Vjerojatno jedan od dosadnijih filmova Hithcocka. Zvuči kao da je imao dosta dosadnih, a to nije istina. Samo ja ne znam pisati. Ne zna ni scenarist ovog filma pa ga ni Hitchcock, uz svu silu zajebantskih kadrova, ne može iščupati iz ralja prosječnosti. Malo me finiš podsjetio na Langov Fury. Ne znam iz kojeg razloga, ali jest. E da, spominjao sam Frankenheimera i to kako je znao što radi kad je unajmio Hudsona. Imajući u vidu da protagonist ovdje tumači osobu sa velikom tajnom, nije čudno što je Hitch, original gangsta, unajmio Montyja Clifta.


Smoke & Mirrors

Od tipa što je režirao Marshland, filma koji je posudio dosta toga od True Detective. Ili je bilo obratno. Ili je riječ o, kako kaže čuvena kradljivica šala i vreća mokrog sala Amy Schumer, parallel thinking situaciji. Marshland je, neovisno o tomu što je redatelj posudio, bio sasma dobar film. Smoke & Mirrors nije sasma dobar. Na trenutke je jedva dobar. Ne znam u čemu je točno problem. Možda što ne znam koja je točno poanta filma. A ni neprestani skokovi iz godine u godinu nisu mi nešto legli. Bili su k'o previše zareza u rečenici. Spotičeš se o njih. I should fuckin' know.
LouReeth is offline  
Old 01.05.2017., 22:42   #932
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Smoke & Mirrors

Od tipa što je režirao Marshland, filma koji je posudio dosta toga od True Detective. Ili je bilo obratno. Ili je riječ o, kako kaže čuvena kradljivica šala i vreća mokrog sala Amy Schumer, parallel thinking situaciji. Marshland je, neovisno o tomu što je redatelj posudio, bio sasma dobar film. Smoke & Mirrors nije sasma dobar. Na trenutke je jedva dobar. Ne znam u čemu je točno problem. Možda što ne znam koja je točno poanta filma. A ni neprestani skokovi iz godine u godinu nisu mi nešto legli. Bili su k'o previše zareza u rečenici. Spotičeš se o njih. I should fuckin' know.
Jel to onaj o špijunu? Meni je to bilo dosadno :/ Možda je Španjolcima koju su pratili ta događanja iz dana u dan bio zanimljiv film. Jako dosadni likovi, pa taj novac, pa di je novac, pa ko ima kontrolu nad njim
earthsea is offline  
Old 02.05.2017., 09:06   #933
@LouReeth

Kolega, ne znam zbog čega ti je "I Confess" dosadan, meni je to bilo jako dobro.

on topic:

Cutters Way- naslovni lik je jedan od najosebujnijih karaktera u američkom filmu ikada što je prava šteta budući da je film, unatoč nekim sjajnim i pametnim trenucima, tek okej. I došao je nekako prekasno, nakon "Night Moves", odnosno "The Long Goodbye", odnosno kada je svo to "sve je ovdje važnije od otkrivanja ubojice" bilo već deplasirano. 6/10

Get Out - nemam običaj čitati recenzije/osvrte/komentare prije pogledanog filma, ali nisam mogao ne primjetiti kako su se neki ovdje uskokodakali o važnosti/izvrsnosti ovog simpatičnog filmića. Koji, naravno, nije izvrstan, a bogami ni važan. Nekome će se, doduše, učiniti kako je dvostruko spominjanje Obame zapravo britki društveni komentar. Zgodno režirano, zadnja trećina vrvi nelogičnostima, glumci uglavnom dobri. Okej, sve u svemu. 6/10
cul-de-sac is offline  
Old 02.05.2017., 10:24   #934
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post

Europa Europa

Iako je prolog (recimo da je to prolog) pomalo zbrzan, ne dopušta mi da se malo povežem sa protagonistom, kasnije gđa Holland hvata prilično dobar ritam i, iznenađujuće, u filmu koji se bavi tematikom kakvom se bavi (WWII) pronalazi i nešto mjesta za humor. A film nije samo prikaz stradanja Židova. Rekao bih da je to čak i sekundarno u svemu. Osim što je loosely based biografija čovjeka sa nevjerojatnom pričom, misao je vodilja potraga za identitetom i svojom zemljom. OK film.
ovaj film mogao je biti jako dobar da nema nekoliko situacija koje su toliko neuvjerljive da useru sve
__________________
o_O
Cahit is offline  
Old 02.05.2017., 10:27   #935
United Kingdom

David Oyelowo jako dobar, ostalo za zaborav
Takva zapaljiva tema ostavila me potpuno hladnom, glavni likovi imaju minimum kemije i sve je odrađeno kao po nekoj listi. Šteta jer je mogao biti odličan film
4/10

Osnivač

E ovo mi je dobrano uzburkalo krv...kako je jedan superambiciozni trgovački putnik pretvorio McDonalds u diva kojeg poznajemo danas. I pregazio niz leševa na tom putu
Baš me uznemirio film, nisam dobro te noći spavala. No, preporuka ide svakako - glumci svi odreda odlični, Keaton je ubio
Jedina stvar koja me smetala što je autor filma ipak malo pri kraju filma ublažio taj nemilosrdni Rayev pohod.
7/10
VK Girl is offline  
Old 02.05.2017., 11:16   #936
Cool

Days of Heaven (1978)

U ovom filmu slika govori više nego riječi.Priča priču o siromahu Billu, njegovoj mlađoj sestri i njegovoj djevojci Abby koju predstavlja kao sestru da izbjegnu probleme.Zaposle se na farmi čiji vlasnik boluje od neizlječive bolesti te Bill nagovori Abby da se uda za njega i osigura im bogatstvo.Naravno, ništa se ne odvija prema planu....itd. Fotografija u filmu je besprijekorna a radnja više zanimljiva nego dosadna. Ok film.

Zadnje uređivanje Happy Wanderer : 02.05.2017. at 12:16.
Happy Wanderer is offline  
Old 02.05.2017., 11:23   #937
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
@LouReeth

Kolega, ne znam zbog čega ti je "I Confess" dosadan, meni je to bilo jako dobro.

on topic:

Cutters Way- naslovni lik je jedan od najosebujnijih karaktera u američkom filmu ikada što je prava šteta budući da je film, unatoč nekim sjajnim i pametnim trenucima, tek okej. I došao je nekako prekasno, nakon "Night Moves", odnosno "The Long Goodbye", odnosno kada je svo to "sve je ovdje važnije od otkrivanja ubojice" bilo već deplasirano. 6/10

Get Out - nemam običaj čitati recenzije/osvrte/komentare prije pogledanog filma, ali nisam mogao ne primjetiti kako su se neki ovdje uskokodakali o važnosti/izvrsnosti ovog simpatičnog filmića. Koji, naravno, nije izvrstan, a bogami ni važan. Nekome će se, doduše, učiniti kako je dvostruko spominjanje Obame zapravo britki društveni komentar. Zgodno režirano, zadnja trećina vrvi nelogičnostima, glumci uglavnom dobri. Okej, sve u svemu. 6/10


Nitko nije rekao da je film važan.Vješto je režiran,nema 5 filmskih zvijezda s Hollywoodske A-liste a gluma je iznadprosječna i ugodno je filmsko iskustvo.I da, budžet od 4.5 milijuna.Iako ima par sitnih mana(koji nema?) ovakve filmove treba podržavati i hvaliti pa možda Hollywood prestane s izbacivanjem remake-ova i nastavaka unedogled.
Happy Wanderer is offline  
Old 03.05.2017., 09:32   #938
The Space Between Us 2017

za ljubitelje tinejđerskih cmrljotina i ljepota zemaljskog života, dječk potajno rođen na nekakvoj koloniji na marsu vraća se na zemlju i traži oca jer mu je majka umrla pri porodu... stravično patetičan i bezvezan, ne znam što mi bi da to gledam

Zadnje uređivanje šugavo pseto : 03.05.2017. at 09:48.
šugavo pseto is offline  
Old 03.05.2017., 20:19   #939
unstoppable 2 (2016)

tipicna americka bljuzga, vlak bez kontrole pun kemijskog sranja koje se ne smije prolit, no tu je denzel washington...i blah, blah, blah...

4.5/10
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Old 03.05.2017., 22:53   #940
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
unstoppable 2 (2016)

tipicna americka bljuzga, vlak bez kontrole pun kemijskog sranja koje se ne smije prolit, no tu je denzel washington...i blah, blah, blah...

4.5/10
rekao bih da misliš na unstoppable (2010) sa denzelom, koji nema nastavak zapravo
__________________
Daily Comic Mind
yoda33 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.