Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2020., 09:46   #181
Retrogradan Merkur u Raku. Od danas (18.6.) do 12.7.

Predizborna kampanja će opet biti u znaku prošlosti (a ne budućnosti).

Neki od nas će se često sjetiti "kako je nekad bilo"...

Uglavnom - prošlost postaje aktualna.



(usput: temu o retrogradnoj Veneri nemamo? )
tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2020., 14:03   #182
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
(usput: temu o retrogradnoj Veneri nemamo? )
Imamo ovdje za ostale planete.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2021., 19:35   #183
Pozdrav svima
Može mali savjet, ne razumijem se u astrologiji iako je pratim.
Otvorila mi se mogućnost za novi posao, u fazi ovog retrogradnog Merkura. Iako sam zaposlena, ovaj ponuđeni posao bi bio sve ono što bi mene u poslovnom i profesionalnom smislu ispunilo. Pa me sada zanima, da li je retrogradni Merkur isključivo negativno razdoblje za ulazak u novi posao ili može u nekim situacijama biti benefitan.
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2021., 10:13   #184
Quote:
Megich kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Može mali savjet, ne razumijem se u astrologiji iako je pratim.
Otvorila mi se mogućnost za novi posao, u fazi ovog retrogradnog Merkura. Iako sam zaposlena, ovaj ponuđeni posao bi bio sve ono što bi mene u poslovnom i profesionalnom smislu ispunilo. Pa me sada zanima, da li je retrogradni Merkur isključivo negativno razdoblje za ulazak u novi posao ili može u nekim situacijama biti benefitan.
Ne.

Ali sam pojam "negativnog" i "pozitivnog" je u modernoj astrologiji ukinut jer svaka stvar na svijetu ima svoje "pozitivne" i "negativne " strane, koje dolaze do izražaja tek kada ih se stavi o konkretan kontekst. Astrologija služi kako bi kroz nju ljudi naučili/spoznali simboliku određene planete i kako se njen utjecaj ogleda u odnosu na kontekst (natalnu kartu) i na taj način se onda može odrediti da li će taj utjecaj biti konstruktivan ("pozitivan") ili destruktivan ("negativan").

Pa su tako za vrijeme retrogradnog Merkura ljudi osjetljiviji na omaške koje proizlaze iz brzopletosti, iz nemara, pogrešne komnikacije, mentalne aktivnosti ili fizičkog kretanja i sl. Možda smo previše žurili, nešto pogrešno čuli, zaključili, nedovoljno iskomunicirali, previdjeli pa ćemo u vrijeme retro Merkura možda morati stvari ponovo detaljnije pregledati, ponovno se posjetiti kako one funkcioniraju, preispitati odluke ili morati stvari resetirati i ponovo pokrenuti. To je vrijeme kada se u putovanjima stvari zagube, posebno je važno provjeriti dokumente tipa vozačkih dozvola, putovnica i ključeva i generalno "malih predmeta" koji u to vrijeme vole putovati nekim svojim "smjerovima". Vrijeme retrogradnog Merkura može biti i komično razdoblje čudnih sinkroniciteta, tipa na nađemo nešto sasvim slučajno što smo zaboravili da imamo ili da sretnemo nekoga koga dugo nismo vidjeli.

Merkur dakle, upravlja načinom na koji rješavamo probleme, pa nas u tom razdoblju potiče da napravimo inventuru i učinimo sve što je potrebno da on konstruktivno funkcionira za nas. Zato astrologija i "služi" jer nam praćenje razdoblja retrogradnosti Merkura može pomoći da prepoznamo što se događa i izbjegnemo barem neke frustracije koje mogu prouzročiti nše ili tuđe mentalne ili komunikacijske omaške.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2021., 12:14   #185
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne.
Hvala na odgovoru
S obzirom da sam sa postojećim poslom jako nezadovoljna i duže vremena razmišljam o promjeni, možda bi ovaj period shvatila kao “obračunavanje” sa tim postojećim poslom i završavanje tog pitanja.
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2022., 16:00   #186
Retrogradni Merkur

Pozdrav ljudi,zanima me kako na vas utječe ovaj retrogradni merkur?Meni je u početku sve nekako bilo bzvz dok nisam skuzila da stvarno ima nešto u ovome svemu.Npr.kvare mi se stvari,komunikacija je loša,poruke kasne,jako jako sam nestrpljiva.Imma retrogradni merkur u djevice u natalnoj pa ne znam da li to možda pojačava ovo sve.Zanima me da li netko možda ima slična iskustva?Ja sam bila skeptična u vezi ovoga ali sad vidim da stvarno ima nešto u ovome svemu..Hvala
Ruza123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2022., 16:33   #187
Jučer mi se probušila guma na biciklu dok sam išla na posao, prešla sam preko čavlića.

Kad je ranije ove godine bio retrogradan, zagubila sam ključeve.

Takve sitnice mi se redovito dogode, ali ništa "veliko"
__________________
mah.
zooey is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2022., 20:59   #188
Spada li izgubljeni mobitel preko noći u domenu djelovanja retrogradnog Merkura (Pronašla sam ga )

Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2022., 09:41   #189
Spada li prekid prijateljstva?
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2022., 11:26   #190
Ja sam Djevica, Merkur je moj vladar, vec sam navikla na njegovu retrogradnost, muka mi je,na povratku s putovanja izgubila sam osobnu iskaznicu, bila sam uvjerena da sam je ubacila u torbu nakon prelaska granice, ali kao da je dobila noge,nema je nigdje. Ljudi kao krivo shvacaju sto sam htjela reci, pa dolazi do nesporazuma, ali isto tako jave mi se osobe iz proslosti koje davno nisam cula,ili pak otkrijem neku tajnu.
Jedva cekam da krene direktno.
emocija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2022., 12:48   #191
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Spada li prekid prijateljstva?
Ne. Retrogradni Merkur je povezan s sitnijim pogreškama u komunikaciji ili kretanju - Merkur predstavlja naš um, naš proces razmišljanja i sve aspekte komunikacije. To najčešće nosi s sobom stvari koje kao da se odvijaju obrnutim redom ili ih na neki način moramo poniviti izradom, ponovnim ispisom ili ponovnim slanjem, putovanjem i sl...

Pogledaj da li je možda u tvojoj karti Merkur vladar 11. polja, u tom slučaju može doći do pogrešaka u komunikaciji na prijateljskoj razini.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2022., 21:33   #192
Quote:
zooey kaže: Pogledaj post
Kad je ranije ove godine bio retrogradan, zagubila sam ključeve.
Ja sam, pak, zagubila neki dan tablete...i još uvijek ih ne mogu naći jedan tren sam ih imala u ruci da bi pola sata poslije zvjerala gdje su
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.