Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 02.05.2009., 12:50   #10
Quote:
DemonDavni kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moj dobri čovječe, sine Zemlje Hercegove.

Dopusti da započnem sa slijedećim,

prema onome što sam dosada pročitao i naučio, ne postoji osoba koja je bila etnički ali i izjašnjeni Židov i kao takva mirno egzistirala unutar struktura Nezavisne Države Hrvatske.

Sve se svodi na "porijeklom Židov", "majka Židovka", jedan djed ili baka "Židovka".

Ono što bi engleski jezik opisao riječju descent.
Da, to je bio i moj dojam. U najboljem slučaju se radilo o kripto-židovima. Tu ima još jedno ime koje nije razjašnjeno. Hrvatski wiki za Davida Sinčića ima sljedeći upis

David (Mojsije, Isarije) Sinčić (Šibenik, 23. svibnja 1911. - Zagreb, 6. svibnja 1949.) veliki župan i stožernik.

Jedna druga stranica navodi da je imao Židovku za ženu. No, pogledaj samo to ime...

Doduše, većinu rata je proveo u italijanskoj okupacionoj zoni dakle, i da je bio Židov, bio je van dohvata.

Quote:
DemonDavni kaže: Pogledaj post
E da, btw, nitko ne spominje Vladimira Singera kao Židova u Ustaškim (!) redovima. Vjerojatno se činjenica da mu je Vjekoslav Luburić u Jasenovcu zabio nož u srce ne uklapa u lijepo i nevino posloženu priču.

Ako je netko bio Židov u strukturama Nezavisne Države Hrvatske, onda je to bio Vlado Singer.
Revolucija jede svoju djecu. Teško je zamisliti tip osobe koja se tako lako okreće protiv ratnog i ideološkog druga. Doduše iz opusa (i prijeratnog ponašanja) pa i izgleda (luđačke oči) nije teško zaključiti da je Maks Luburić bio psihopat.
__________________
Bosna i Hercegovina je sekularna država pripadnika svih triju konstitutivnih vjeroispovjesti, kako islamske tako i onih dviju.
Herzeg Lager is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:12.