Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2011., 14:44   #1
Liječenje neplodnosti u Daruvarskim toplicama

Zanima me ako je netko bio ili ima neku informaciju o liječenju steriliteta blatom i masažom u Daruvarskim toplicama.
Čitala sam da su ove godine obnovljene, tj. dio koji se time bavi.
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 16:43   #2
Sorry, nemoj me krivo shvatiti ali nije mi jasno kako se može sterilitet liječiti blatom i masažom
Tj. kako netko uopće može vjerovati u to ili reklamirati tu metodu?

Ako vam je sterilitet liječnički dokazan i medicinski potkrepljen nalazima (tvojim,njegovim,zajedničkim) onda postoje provjerene metode koje mogu rezultirati dokazanim trudnoćama (i sama sam jedna od tih).

Ako ste ideopati tj.imate ideopatski sterilitet onda je to druga stvar ali opet izražavam duboku sumnju u uspješnost liječenja blatom i masažom
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 19:03   #3
Nažalost nemam ali imam mnogo iskustva u liječenju steriliteta ICSI/IVF/AIH metodom..i preporučam - rezultat je štrumfastičan
Na blato prije gledam kao na neku kinky predigru, što isto ima terapeutski učinak na neke oblike sterilteta

šala, naravno. Iskreno ne bih polagala neke lude nade u trave/blata/čudesa pogotovo ako postoji dijagnoza. Znam da ima priča o uspjesima ali to mi se sve više čini kao slučajnost
__________________
..jednom bila
curafina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 19:24   #4
čula sam da blato i voda iz Daruvarskih toplica pospješuju prokrvljenost zdjelice, što ima neki učinak kod žena starijih od 30 godina. i to valjda onda "pomaže" kod najblažih mogućih problema ili idiopatskog steriliteta. ali velika večina cura koja se bori sa sterilitetom ima ozbiljnije probleme, koje nikakvo blato i voda neće riješiti. nadalje kod velikog broja parova razlog steriliteta je nedovoljan broj ili smanjena pokretljivost spermija ili čak kombinacija problema i kod žene i muškarca. zaista ne znam kakvo blato ili voda to može riješiti...
mislim da je riječ o mitu iz jugoslavenskih dana... a danas samo o gubitku vremena.
a liječenje steriliteta se danas odvija u klinikama i bolnicama i to ICSI/IVF/AIH metodom.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 19:49   #5
cure, ocito ne znate m artu. ona je odavno u MPO vodama i liječenje u toplicama je zasigurno misljeno popratno..da se spermiogram s tim ne moze popraviti je jasno..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 20:23   #6
sve mi koje smo u mpo priči na neki način potpomažemo ivf - pijemo vitamine, minerale, cink, e vitamin, matičnu mliječ, čajeve....itd itd...
tako da ljekovito blato ima svoju pripomoć ..
ja sam čitala na puno mjesta o ljekovitom blatu na otoku Susku koji se koristi naročito za poboljšanje plodnosti žena..i navodno imaju jako dobre rezultate..pa sam onda malo guglala o tome... naravno opet govorim kao pomoć pri našim postupcima
fiona 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 22:31   #7
da, ja sam već dugo u MPO vodama, osim mojih mioma koji navodno ne smetaju, iako sam imala već jednu laparoskopiju mioma, naš problem je isključivo naše godine 40+
u postupcima jako dobro reagiram i dr smatraju da bi trebala ostati trudna, al eto.....
sve ovo vrijeme me određene osobe pitaju zašto ne idem u Daruvarske toplice, ni ja to nisam smatrala bitnim rješenjem, al sad kad više ne znam šta bi, a bili smo i u Pragu, gdje sam reagirala na stim. kao curica, da mi dr nije znala reći šta dalje ako ne uspije.
dr je trenutno na godišnjem, pa čekam njen savjet za dalje ako se odlučimo, a kako ove godine nismo planirali more, rasmišljamo da godišnji provedemo u toplicama, nemamo šta izgubiti.

zato sam se nadala da netko ima neku informaciju koja bi mi dobro došla, al sutra ću zvati, pa ću vidjeti šta oni kažu.
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.

Zadnje uređivanje Tashi : 28.07.2011. at 21:05.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 23:17   #8
za daruvarske sam procitala da su dobre za ženske ginekološke probleme da je ta voda dobra za to. e sad koliko je to pouzdano, ja nisam ostala trudna u tim toplicama kad sam tamo bila
__________________
A zajedno smo mnogo toga prosli
ljubav,radost,a i bol da li treba da te
podsetim na to
miranacro02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 08:43   #9
miranacro, čestitam!
ali pitanje je koliko si imala godina?
i prije toga pokušavala?
fiona 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 11:20   #10
Ako imaš mogućnosti i love, odi, škodit ti ne može.

Ja često sam u toplicama, prije više, sad manje. Ali baš u bazenima, blato nisam koristila. Često imam reakciju u jajnicima, bol. Imam cistu na jajniku. Tako da osjetim ponekad peckanje. Od tada (kada krenula na plivanje tamo) bila sam 2 put trudna, ali oba puta mi plod umro. I sada sam u toj fazi spontanog. (pišem na drugoj temi o tome)

Tako da, jesu li toplice pomogle za trudnoće - ne znam
Jel problem u meni što ne mogu održat T ili da se pacam svaki dan negdje bi uspijela - ne znam

Za sve ima neki razlog.

Vjerujem da ako je u ženi neki poremečaj (kako je to vjerovatno kod mene jer imam 4. spontani a prošla 3 poroda bez brige), da nikakve toplice tu ne bi pomogle. Sumnjam.

Ali, kako rekla, škodit ti ne može. Dobro dođe promjena i opuštanje. Često je stres glavni krivac koji koći začeće!

Sretno!
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 14:13   #11
Laura74, žao mi je što to prolaziš.
ti ideš u D.topčice na bazene ili neke druge? nisam skontala.

inače, danas sam zvala i odjel koji se treba baviti sterilitetom još nije u funkciji zato što imaju problema sa zapošljavanjem ginekologa, tj. probleme sa HZZO-m i naravno papirologijom.
nadaju se to rješti do kraja godine, pa da ponovo nazovem negdje u 10.mj.
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 14:50   #12
Quote:
m arta kaže: Pogledaj post
Laura74, žao mi je što to prolaziš.
ti ideš u D.topčice na bazene ili neke druge? nisam skontala.

..
Hvala.....tebi želim sreću da uspiješ u želji za bebom.

Išla u termal, baš bazene koji su u kompleksu s hotelom.
U ove:



Navodno je i ta voda ljekovita.

Inače, u samom parku, izvire vruća voda. Navodno je cijeli grad pod vulkanom i ima vruće vode.

Tko može, svakako bi preporučila da ode u Daruvar jer je lijep, pogotovo taj Julski park od restorana Arkade pa do lječilišta Termal. Preko potoka je novi kompleks bazena Aqva Balise.


Evo nekih linkova u vezi liječenja:

http://dalje.com/hr-zivot/daruvarske...rilitet/333498

http://www.prowellness.hr/hr/novosti...elo-lijee.html
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 18:21   #13
Quote:
fiona 7 kaže: Pogledaj post
miranacro, čestitam!
ali pitanje je koliko si imala godina?
i prije toga pokušavala?
to je bilo 0rije 4.godine i nisam sam sa sadasnjim muzem već sa bivšim dečkom , pa nismo ni pokušavali djecu imati kad sam tada imala pcos.
__________________
A zajedno smo mnogo toga prosli
ljubav,radost,a i bol da li treba da te
podsetim na to
miranacro02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.