Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2011., 01:29   #181
Question

jučer sam bila na aminocintezi i sad me zanima da li cure znate do koliko dana iza još mogu strahovati da li se može što desiti i primila sam odmah iza postupka anti-d inekciju zbog toga jr sam rh-negativna i sad me zanima ako sam je sad primila da li to znači da ju netrebam primiti nakon poroda
sunce007 is offline  
Old 18.08.2011., 08:28   #182
Quote:
sunce007 kaže: Pogledaj post
jučer sam bila na aminocintezi i sad me zanima da li cure znate do koliko dana iza još mogu strahovati da li se može što desiti i primila sam odmah iza postupka anti-d inekciju zbog toga jr sam rh-negativna i sad me zanima ako sam je sad primila da li to znači da ju netrebam primiti nakon poroda
Ja mislim da trebaš primiti i nakon poroda jer će se ovaj anti D do tada 'potrošiti' pa ti treba nova injekcija.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Old 18.08.2011., 11:22   #183
Quote:
sunce007 kaže: Pogledaj post
jučer sam bila na aminocintezi i sad me zanima da li cure znate do koliko dana iza još mogu strahovati da li se može što desiti i primila sam odmah iza postupka anti-d inekciju zbog toga jr sam rh-negativna i sad me zanima ako sam je sad primila da li to znači da ju netrebam primiti nakon poroda
obavezno je trebaš primiti i nakon poroda ako beba bude RhD+. Zaštitna injekcija nije cjepivo koje stvara imunitet, već ima ograničen period djelovanja, i u slučaju nekakvog ponovnog zbivanja kod kojeg može doći do miješanja krvi mame i bebe- npr. abrupcija placente, jaki udarac u trbuh tipa prometne nezgode, retroplacentarni hematom....treba je primiti ponovo.
Ako beba bude RhD-, nakon poroda je ne trebaš primiti.
kaktusic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.