Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2009., 21:10   #121


ajde da se netko registrira samo da hvali kanare i određene agencije
a to radi iz ljubavi
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 08:50   #122
Bili na prezentaciji prije par godina (agencija Designer iz Pule), odbili kupiti paket putovanja 3 godine (preskupo po mom mišljenju), ipak dobili besplatan boravak u apartmanu (dakle put i klopu plaćate sami-to odmah kažu), otišli i bili tamo 7 dana, jedina obveza tamo je odslušati prezentaciju od cca 4 sata "apartmani time sharing", odbili i to, malo su brundali, ali nikome ništa..
Nema nikakve prevare, ali ako netko očekuje da će dobiti i besplatni put i hranu, naravno onda i dnevnice, ja počinjem sumnjati u svoju inteligenciju ...
Dakle, apartman=0 kn, sve ostalo plaćate, kome se sviđa iđe, kome ne, ostaje doma, to je cijela priča ...
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 11:44   #123
Quote:
Overdear kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja pohvalim bio sam drugi put na Tenrifima, u zabiti zvanoj Callao Salvahe (čita se kaljao salvahe, a mi smio je zvali kaljava mahala). To je ona priča preko agencije Designer (koja zastupa RCI - Regency Club International) , pa bespla putaovanje na Tenerife za dvije osobe, pa ako uzmete još tri putovanja od kojih prvo je Tenerife i platite 1800 Eura... E, pa prošle godine smo bili u travnju u prekrasnom apartmanu hotela Neptuno u Costa Adeje, a ove godine smo u ožujku htjeli iskoristiti preostala dva (jer nam ističe rok od dvije godine) i tražili smo smještaj u bilo kojem većem Europskom gradu, ali gle čuda sva mjesta su popunjena na kraju da nam to sve ne propadne odlučili smo se opet na Tenerife. Apartman koji smo dobili je star, zapušten bez mikrovalne, ali male bubice kojih ima na tisuće su bile potpuno besplatne, za razliku od TV koji se plaća 1 Euro po satu. Hotel se zvao Callao Garden, te nije ni od RCI-a. Samo mjesto je ima 5 ulica i ništa zanimljivo. Do bilo kakvih zbivanja treba ići autom ili busom. A što je najgore to sve sam mogao direktno dobiti za duplo manje novaca (oko 50 Eura je noć - znači dva tjedna 700 Eura, a nas je to izašlo 1200 Eura).

Pogledajte facu registrira se samo da hvali Tenerife Molim administratora da ga odmah bana,a tebi Overdear ljepo plati oglase i nemoj nas terorizirat na forumu
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 15:26   #124
evo, čitam već drugi put i nigdje ne vidim da čovjek hvali ni agenciju ni tenerife, upravo obrnuto
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 12:07   #125
cijeli ovaj topic je međusobna rasprava 'oglas-profila' sa slučajnim upadicama prolaznika...koji zabunom sudjeluju u prezentaciji..
metilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 15:43   #126
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
evo, čitam već drugi put i nigdje ne vidim da čovjek hvali ni agenciju ni tenerife, upravo obrnuto
I ja isto.Covjek je koliko ja vidim,popljuvao agencije i tenerife...Ali dobro,to je samo forum.
SemperVigilans is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 18:40   #127
Quote:
metilj kaže: Pogledaj post
cijeli ovaj topic je međusobna rasprava 'oglas-profila' sa slučajnim upadicama prolaznika...koji zabunom sudjeluju u prezentaciji..
upravo tako
shempio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 15:16   #128
Quote:
shempio kaže: Pogledaj post
upravo tako
Ovo što sam napisao je događaj iz "prve ruke". Činjenica je da sam nezadovoljan Agencijom i prodajom magle u šarenom celofanu, ali na greškama se uči. Nažalost ja sam svoju grešku dobro platio, te mi je namjera da ipak netko nešto nauči iz moje greške.
To što neki ljudi letimično čitaju postove je njihove problem.
Overdear is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 17:07   #129
e slučajno znam nešto o tome. Uglavnom, fakat ti daju besplatni smještaj i klopu i to što već ide, ali sam moraš platiti put. Pored toga, velika je vjerojatnost da moraš odslušati neku prezentaciju u hr, ali ne moraš niš kupiti. Jednostavno kažeš da ne želiš i to je to. Nakon toga odeš na tenerife, ali si obavezan odslušati i tamo neke prezentacije, no opet bez obaveze. Nečeš i to je to. Svi se lijeo pozdrave i miran si. Jedino je sad tu problem što je masa ljudi koji uopće nemaju pojma o bilo čemu napisalo sve i svašta i ti češ povjerivati njima.
Također postojala je agencija koja je s takvim stvarima muljala i puno je ljudi spušilo pare. Konkretno znam da designer iz Pule nije ta agencija i preko njih ljudi fakat imaju ono što im obečaju. Bar je tako bilo. No kasnije sam čuo da su se i oni malo razbahatili, potrošili malo previše para, mada za odlazak na tenerife ti je tako svejedno tko te pošalje. Ako se i bi odlučio na kupnju to ne bih odradi opreko naših agencija, nego direktno na tenerifama. I da...da imam vremena i love za platiti put i da me pozovu ne bih odbio.
covjek-od-leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 18:25   #130
firma HT HEIM-TRENDS ORTOPEDIJA d.o.o. imala prezentaciju i dobili putovanje u španjolsku, za jednu osobu besplatno a druga osoba plača 500eura za 8dana, piše da je sve uključeno u cijenu, prijevoz, smještaj na bazi polupansijona, i to se ide preko agencije ADRIA TOURIST SERVICE iz POREČA. Malo mi je sumljivo jer za 500e praktički dvije osobe idu na odmor na 8dana. dali je tko upoznat sa tom firmom i dali je stvarno to istinito ili sam naivni budala?
ivica siketic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 23:20   #131
poštovani

Evo mene zanima dali ste iskoristili dobiveno puitoivanje jer je i moj suprug na istoj prezentaciji nedavno dobio putovanje u španjolsku pa neznam dali vjerovati u ljepotui tog puta ili ?
Quote:
ivica siketic kaže: Pogledaj post
firma HT HEIM-TRENDS ORTOPEDIJA d.o.o. imala prezentaciju i dobili putovanje u španjolsku, za jednu osobu besplatno a druga osoba plača 500eura za 8dana, piše da je sve uključeno u cijenu, prijevoz, smještaj na bazi polupansijona, i to se ide preko agencije ADRIA TOURIST SERVICE iz POREČA. Malo mi je sumljivo jer za 500e praktički dvije osobe idu na odmor na 8dana. dali je tko upoznat sa tom firmom i dali je stvarno to istinito ili sam naivni budala?
stella30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 16:10   #132


(za uvećanje klik na sliku)

...sada dijele bonove od 700€ i pojaseve za bubrege...
...nisu mi jasne državne institucije koje dopuštaju takve prevare...
...između svega, odakle im moj broj, koji se ne nalazi u imeniku..?
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 12:33   #133
TENERIFI

Vidim da je dosta prevarenih. Mi uplatili put za Tenerife na prezentaciji u Osijeku u srpnju i od tada ni traga ni glasa od KLM iz Varaždina!! Vjerujem da do svog novca neću doći ali vrijedi pokušati. Naravno podizanje tužbe i kaznene prijave, ali kakva korist od toga? Jasno je da su zbrisali iz Varaždina ali negdje će se oni pojaviti jer vidim po forumima da ove prevare traju par godina. Volio bih se povezati sa ljudima koji su isto tako prošli radi razmjene informacija. Možete mi se javiti na mail: [email protected]. Znaju li oni koji su bili tamo bilo kakva imena ili sl.
Kruno65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 10:17   #134
Quote:
milbo kaže: Pogledaj post
kad vas neka agencija za marketing nazove i kažu vam da ste dobili nagradno putovanje na tennerife a od vas se traži samo da poslušate neku prezentaciju ,o čemu se tu radi?
Dobit ćeš ti,dobit,ali ne putovanje.....Tražit će te da nešto uložiš,kao što su neki napisali tipa piramide,objasnit će ti kako je to 100% sigurno,da imaju tisuće zadovoljnih korisnika,tako će te obrlatiti da nećeš znati za sebe...I nakon što spušiš 500-600 eura,nestala agencija...
Daario is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:42   #135
Kad vam netko ponudi nesto "super povoljno" naizgled jer je lokacija egzoticna - najprije provjerite ima li jeftinije na nekom od poznatih bnb siteova, npr https://www.airbnb.com/

(ne reklamiram, nemam nis od njih).

Zacudili biste se kak jeftino mozete prespavat svuda po svijetu...

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 21:59   #136
porez na jadnike


danas dobio u kaslić foru "Zagrebi i Osvoji"
"1000 darova", i još neki k**ci palci, svaka druga dobiva"
nema imena sponzora, a ni firme koja to organizira.

Samo Heim Tours d.o.o. pp xxx (bez adrese, naravno) na kojoj piše da je plaćena pošiljka na koju s ešalje
svrha ? osobni podaci.
jebeno.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 11:07   #137
Ni meni nije jasna računica tih nekih eventa. Dakle, bilo je i u restoranu kod mene u susjedstvu nekoliko sličnih događanja, za raznu medicinsku opremu, ku*ce-palce, itd. Dođite u parovima, imate besplatno jelo, odslušajjte prezentaciju i ne morate ništa uzeti. I bude 50 ljudi, najam se plati npr 2000kn nitko ne uzme ništa jer su došli mukte jesti. I još kad uz navedeno dobiješ neku lovu ako dođeš


Jasno mi je kod putovanja da se neka lova može izmusti na krivo tumačenje poruke i slično, ali za ovo su moji roditelji jednom bili(više puta odbili) i tad kad su bili platili cugu po cijeni po kojoj se redovno prodaje. I sad, ako onaj tko priređuje event potroši 20 tkn(npr 10 takvih večera), utrži 12tkn, i još mora platiti onoga koji prodaje, to mi baš nije jasno A nije da se masažne fotelje i slične stvari kupuju baš masovno u navedenim situacijama Ima ih ponešto ljudi, ali rekao bih da se stvari takve cijene kupuju planski, a ne buš prodajom.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 14:24   #138
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ni meni nije jasna računica tih nekih eventa. Dakle, bilo je i u restoranu kod mene u susjedstvu nekoliko sličnih događanja, za raznu medicinsku opremu, ku*ce-palce, itd. Dođite u parovima, imate besplatno jelo, odslušajjte prezentaciju i ne morate ništa uzeti. I bude 50 ljudi, najam se plati npr 2000kn nitko ne uzme ništa jer su došli mukte jesti. I još kad uz navedeno dobiješ neku lovu ako dođeš


Jasno mi je kod putovanja da se neka lova može izmusti na krivo tumačenje poruke i slično, ali za ovo su moji roditelji jednom bili(više puta odbili) i tad kad su bili platili cugu po cijeni po kojoj se redovno prodaje. I sad, ako onaj tko priređuje event potroši 20 tkn(npr 10 takvih večera), utrži 12tkn, i još mora platiti onoga koji prodaje, to mi baš nije jasno A nije da se masažne fotelje i slične stvari kupuju baš masovno u navedenim situacijama Ima ih ponešto ljudi, ali rekao bih da se stvari takve cijene kupuju planski, a ne buš prodajom.

to znači da je marža na proizvod 2000 % i da umjesto plaće dobiju proviziju ako nešto prodaju
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 15:08   #139
Al to po meni ima smisla jedino da netko kupi tu stolicu za xxx kn(ako je marža 20x, to je 600kn, al nećemo precizirat) i onda firma koja stolice prodaje nije u gubitku. U gubitku može biti onaj koji na 10 sastanaka skupih 2000kn proda jednu stolicu.


Druga opcija da netko ima puste milijune zarađene na prljav način i kroz stolice i velike troškove, a male prihode ih treba oprati
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 15:54   #140
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ni meni nije jasna računica tih nekih eventa. Dakle, bilo je i u restoranu kod mene u susjedstvu nekoliko sličnih događanja, za raznu medicinsku opremu, ku*ce-palce, itd. Dođite u parovima, imate besplatno jelo, odslušajjte prezentaciju i ne morate ništa uzeti. I bude 50 ljudi, najam se plati npr 2000kn nitko ne uzme ništa jer su došli mukte jesti. I još kad uz navedeno dobiješ neku lovu ako dođeš


Jasno mi je kod putovanja da se neka lova može izmusti na krivo tumačenje poruke i slično, ali za ovo su moji roditelji jednom bili(više puta odbili) i tad kad su bili platili cugu po cijeni po kojoj se redovno prodaje. I sad, ako onaj tko priređuje event potroši 20 tkn(npr 10 takvih večera), utrži 12tkn, i još mora platiti onoga koji prodaje, to mi baš nije jasno A nije da se masažne fotelje i slične stvari kupuju baš masovno u navedenim situacijama Ima ih ponešto ljudi, ali rekao bih da se stvari takve cijene kupuju planski, a ne buš prodajom.
Koliko vidim toga je sve manje, ali u pravilu radi se o robi manje kvalitete koja se prodaje u vrlo visoku maržu kakvu ne bi mogli ostvariti uobičajenim načinom prodaje (u maloprodaji tj. u dućanu). Mater je jednom otišla na to (nagovorila je tetka nakon što su ti prodavači gnjavili nju da mora nekog dovesti) i kaže mi da je bila jedna od rijetkih koja nije ništa kupila, da je prodavačica (promotorica) bila izuzetno napadna, da je opsovala kad se shvatila da zaista neće ništa kupiti. Prvo je bila umiljato janje, prema svima ultra pristojna, a onda je počela vikati "kako vas nije sram, doći na prezentaciju a nemate novca, nije vas briga za zdravlje vaše djece, sramite se". Tako da ako je tu bio još netko tko se nećkao nakon toga je sigurno kupio bar neku sitnicu. Tetka je ostavila ogroman novac na to, madraci od par tisuća tadašnjih maraka. Vjerojatno lošije kvalitete od onih koje danas kupiš za 500kn.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.