Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2015., 16:29   #101
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Astan a jel to vrijedi i za zene u tom plemenu a ne samo za muskarce
Zasto su drustvene tekovine africkog plemena blize bioloskoj uvjetovanosti ljudske vrste nego tekovine zapadnih civiluzacij?
Znaci li to da je ego privilegija muskaraca a odsutnost ega vrlina zene?
Meni se čini da je svaka kultura koja priznaje da se ljudski libido ulaskom u brak ne gasi, i ne usmjerava nužno samo na jednu osobu, bliža ljudskoj prirodi od ove naše. Tu postoje različite nijanse i različita simbolička značenja nekih seksualnih rituala, ali jedna činjenica ostaje.....Ljudi u tim kulturama se seksaju i uživaju, dok ljudi u ovoj našoj moralistički filozofiraju o tome je li svatko tko se okrene za ženom koja nije njegova "emotivni prevarant".

Meni ova prva varijanta zvuči zabavnije i humanije.
advocatus82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 16:40   #102
Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
i zato mislim da je vrijedno truda te lose obrasce pokusati korigirati.
Zašto uopće misliš da on želi te obrasce korigirati?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 20:24   #103
Quote:
Fielding Mellis kaže: Pogledaj post
Ne potvrdzujes li ti sada upravo sama svojim rijecima ono sto sam ti prije dva dana rekao? (kad vec volis tog smajlija )

Zasto bi on ista konkretno poduzeo i promijenio, kad ti nisi spremna nista konkretno poduzeti? Gdje mu je motivacija?


On kaze kako shvaca, kako ste oboje grijesili i kako ste oboje puno naucili i kako zeli da ipak pokusate ponovno jer ni on ne zeli da ovo propadne i da ce ovaj put vjerojatno biti bolje. Pristaje skinuti prijateljicu sa fb, deinstalira WhatsApp i sl. stvari. Kupuje ti poklone, pazljiv je, titra ti.

Ti si u pocetku nepovjerljiva, ali zadovoljna. Vidis nadu. Mozda ce ovaj put uspjeti.

Useljavas ponovo zajedno s njim. Da probate i vidite kako ce ici.

Nakon par tjedana idile, cini ti se da je sad stvarno bolje i odlucujete se ipak vjencati jer sada ste sigurni da je sve super.

Drugi dan nakon vjencanja, on odlazi u kupaonicu da se tusira. Zadnjih dana je ipak pomalo cudan, i tebi neki vrag ne da mira. Pribojavas se da je opet poceo po starom. Na brzinu grabis njegov mobitel i kopas po njemu. Vidis da ima sada instaliran Viber umjesto WhatsAppa, i Tinder umjesto Parshipa, Loovoo, i sl. Pogledas poruke i imas sto vidjeti.

On se vraca, ti ga pitas ima li nekih problema i da li i dalje sa zenama nesto muti. On kaze, zasto ga to pitas, nista on ne krije, nema nikakvih problema.
Ti vec bjesnis, pokazujes mu mobitel, suocavas ga s tim. On se pocinje izmotavati, kao to je samo sala, isao je vidjeti sto ima ili ti si kriva jer si ga u zadnje vrijeme stavila puno pod pritisak s tim vjencanjem, pravilima, obvezama. Trebao mu je odusak. Netko tko ga razumije.

Ti se mislis, pa da mozda sam stvarno ja kriva. Jesam ga nagazila. Vjerojatno sam pretjerala. Bas sam glupa. Opet sam pogrijesila.

Tu se svadza smiruje privremeno. Mozda se jos i ispricas sto si tako ljubomorna, sto ga kontroliras, sto mu ne vjerujes i sl. Ali on je toliko dobar i tolerantan, pa ti oprasta to tvoje ponasanje, a priznaje da je i on dijelom kriv i da je trebao drugacije. Svi happy. Bar naizgled.

Tebe to ipak kopa i zeze u dusi i ne da ti mira da spavas. Gusi te.
Nisi sigurna jesi li ti luda ili je on lud.

Onda jednog dana jednostavno grabis..........tipkovnicu i otvaras novu temu na forum.hr....


Nema problema biljcice. Okreni krugova koliko god ti treba. Ionako ih placas svojim suzama. Za svoje pare tj. suze, mozes se voziti koliko god ti zelis i nitko se nema pravo u to mjesati.

Citamo se za par mjeseci na nekoj drugoj tvojoj temi.
Ti nemas dlake na jeziku...
Upravo to..NADA. Daje joj nadu.. on vrlo dobro zna tu igru.
Mozda ona mora da se bori i ne popusta dok se njene granice ne pocnu postovati. Zelim jos srecu sto god da odluci.. meni bi bila nada u tome da cu se uskoro poceti bolje osjecati. I ja bih se borila ali na neke svoje nacine.. Ne bih odustajala od toga da me se cuje i uvazi..
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 21:15   #104
Talijan se hrani njenim reakcijama i igra se s njom ko macka s misom. Ne bi bila fora da ga nije provalila...

Ako cemo s kulturoloske strane jos bi mu se i moglo progledat kroz prste, to je njima dio kulture. Kod njih je normalno davat komplimente nepoznatim zenama na sred ulice
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 14:06   #105
veli autorica:
.....no uspjeli smo se u medjuvremenu skockati iako doduse ne zivimo jos opet zajedno. i tako to.

DENIAL...
živiš u čudesnom balonu ''mogućih korekcija'' nekompatibilne,bahate i vrlo bezobrazne osobe....

da on njoj tepa i dijeli svoje erotske fantazije sa njom, da se ona raspituje kako smo proveli vikende ili kojekakve praznike.. pomislio bi, dvoje neizivljenih ocajnika. smeta mi da moj muskarac treba druge zene kao "potvrdu", sto nece da shvati da ja svoju "potvrdu" ne zelim takodjer traziti kod kojekakvih bivsih ili random tipova vec hocu "potvrdu" od njega...

ček,ne znam jesam li napisala već:

DENIIIIAAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 20:03   #106
Prije nego zamolim moderatore da ipak zatvore ovu temu, zeljela bih se opcenito zahvaliti svima za brainstorming i uputiti jos slijedece rijeci.

Vec sam cesto puta pomislila, ne samo radi ove teme, kako su forumi ove vrste poput novih rimskih arena u kojoj vecina iz mase gradjanstine u transu urlice gladijatorima - samo sto je onda bilo: „Ubij, ubij!“, a u modernim vremenima je iza ekrana: „Ostavi, ostavi!“. Kruva i igara, sve dok se ne radi o vlastitom dupetu.

Moze biti da su moj uvodni post i naslov djelovali ocajnicki. Da. Bila sam u neku ruku ocajna, jer sam taj dan bila slaba, jos uvijek potresena slucajnosti i nedvojbenim dokazom da mi moj partner govori pola istine.

Zasto ga time nisam odmah suocila kao toljagom posred cela? …. Jer sam iz „prvog dijela nase veze“ naucila, da upravo tom metodom nista necu postici osim onoga sto nas je prije dvije godine dovelo do rastave. Vec odavno ja znam da ja njega mogu „nadlajati“, ali nemam potrebu ponavljati tu gresku.

Isto tako sam se uvjerila da je taj covjek takodjer sposoban raditi na sebi. Ali kad mu doslovno "uprem prstom" u ono sto me muci i predocim mu cvrste argumente. Kao sto sam vec pisala, vidim to iz drugih segmenata naseg odnosa. Vazi naravno i obrnuto. Radi toga mu mirnim i nedvosmislenim razgovorom zelim dati prostora da takodjer u ovom segmentu razmisli sto mu je u zivotu bitnije i sa cim ce on takodjer biti zadovoljan. Ako se nasa nekompatibilnost kao par potvrdi, dala sam sansu njegovom aktivnom ucinku u posljedici. Time bi nas rastanak bio miran i dao temelj novom prijateljskom odnosu u najvecem interesu za nase djete.

Mogla sam ja ici i njegovom „metodom“. Woow zamislite, cak mi se u medjuvremenu otvorila i ta treca opcija, vratit mu milo za drago. Ali takve igre su za nezrele egoiste i samo su privremena zadovoljstina koja se jednog dana sigurno obije o glavu.

Svaki bracni savjetnik i psiholog koji voli svoj posao i ima imalo vise mudrosti i iskustva od nekog „balavog“ pocetnika dati ce slijedeci savjet: Ne izgovaraj nepromisljeno rijec „rastava“. Jer si time vec odredio finalnost dogadjajima.

Toga se drzim.


Posebne zahvale JustForFun, Éowyn, AlgidBabe, mrafica, eleria i advocatus82.
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:31   #107
Biljcice sama si dala sad naziv tome sto radi - nezrelo egotripovanje

On ce prestat s tim kad i on to shvati, a dok sam to ne uvidi posezat ce za tim, brz i jednostavan popravak raspolozenja, ubijanja dosade, lijecenje frustracija, sef ga nadrko
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 09:54   #108
biljčice,svaka tebi čast.....
mišljenja sam da samo dvoje ljudi između svoja 4 zida zna pravo stanje i pravu situaciju u životu jednog para....
osobno sam uvijek za onih 0.5% mogućih promjena u vezi ili braku, iako sve izgleda beznadno i iz aviona...
međutim,da,tvoj uvodni post djelovao je ne-očajnički, nego prilično mazohistički....ne mislim time reći da uživaš u odnosu s osobom čije te ponašanje i vrijeđa, nego da tražiš rješenje gdje ga možda nema..
velim-možda,jer ne mogu ulaziti u minucioznosti ičije veze.....

riječ ''rastava'' je samo riječ....proizvede li osjećaje koji su koncipirani u tom terminu-mislim da je vrijeme za ozbiljan razgovor....a ako ti kažeš da je čovjek spreman raditi na sebi u svrhu obostranog boljitka,ma sjajno!

moj je očito problem što prestajem vjerovati u promjene tog tipa.velim-moj....jer svaki put kada bih se ponadala, nekako sam samo utirala put novom tonjenu u blato deniala...
ja.
ne ti.
prema tome,slušaj samo sebe.
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 14:26   #109
Quote:
biljcica kaže: Pogledaj post
necu onaj tipicni uvod: ako je vec bila tema i blabla.

dakle, dragi forumasi, nisam vise pametna. u dilemi sam vec mjesecima. ne znam vise sto misliti, kako se postaviti, da li i dokle tolerirati. a mozda samo i pretjerujem jer sam ja mozda kontrol-freak.

radi se o meni i mom nesudjenom. vodimo vezu sa usponima i padovima kao i svi ostali, imamo deckica od 3,5 godine. bilo je i gadnih padova, prekid i odlazak sa djetetom od njega, no uspjeli smo se u medjuvremenu skockati iako doduse ne zivimo jos opet zajedno. i tako to.
ima ta jedna stvar koja me strasno muci, doslovno muci i o kojoj sam pokusala s njime razgovarati, ali nikako nas dvoje na "zelenu granu" sa tom temom. i to mi narusava povjerenje u njega, koci me u "otvaranju" prema njemu kao intimnom partneru. o cemu se radi?

on je samnom u ozbiljnoj vezi, planiramo se jednog dana i vjencati... ali on i dalje drzi kontakte sa svojim "bivsima". ja sam tip osobe kojoj su bivsi ono sto jesu - bivsi u proslosti. fokusirana sam samo na njega kao muskarca u svom zivotu.
sve je meni to u redu i za razumjeti i tolerirati do neke odredjene granice da je on ovakav tip, ja onakav. i pokusavam sebe smiriti i opustiti, vjerovati mu. on ima pravo na svoju intimu, na kontakte, na erotske fantazije sa drugim zenama..

ali eto. ima dana, kao danasnji, kad ne mogu to prezvakati i ne mogu. taman se opustim u tom nekom povjerenju, toleranciji, vlastitom samopouzdanju (?)... kad uvijek iz "nekog coska" izleti opet jedna. pa jos jedna. em sto mi slucajno pokaze nesto na Whatapp pa tamo ugledam "poznato ime" u dijalozima.. ili zaboravi na mom laptopu svoj usrani Facebook pa imam sta vidjet... ili me zamoli da preslusam tel. sekretaricu kad tamo, dok prckam naletim u listi poziva u 23 h poziv sa nepoznatog broja i to vec x-ti poziv...

i kak se osjecam u takvoj situaciji: ono. ko pokisla kokos.
pitam sebe, pitam njega koja je svrha nase veze, jel mu dosadno, fali li mu paznje. onda je napad njegova obrana: ide mu moja ljubomora na zivce. i moj jedini argument: radi se o povjerenju. ne o ljubomori.

posebno sam "ljuta i fiksirana" na jednu njegovu ljubav iz skolskih dana.. ona je "voljela" istodobno i njega i svog tadasnje decka tj. sadasnjeg muza, ali se tada ipak odlucila za muza.. sreli su se prije dvije godine nakon 20 godina na godisnjici mature... u doba dok smo mi bili u prekidu... i konacno su se po***ali. u principu me se ne tice sto je bilo u vrijeme naseg prekida.

ali me se tice sada. smeta mi. smeta mi da je ona prisutna u nasoj vezi, da mu tepa, da on njoj tepa i dijeli svoje erotske fantazije sa njom, da se ona raspituje kako smo proveli vikende ili kojekakve praznike.. pomislio bi, dvoje neizivljenih ocajnika. smeta mi da moj muskarac treba druge zene kao "potvrdu", sto nece da shvati da ja svoju "potvrdu" ne zelim takodjer traziti kod kojekakvih bivsih ili random tipova vec hocu "potvrdu" od njega...

rekla sam mu, da mi je jasno da nema smisla traziti od njega da prekine nesto sto on smatra da je ok... ali da me boli i smeta mi i da cu ja svakako za sebe donijeti odluku o nama: ili cu se nauciti s time nositi i "sazrijeti" u medjupartnerskim odnosima cak i u tom smislu.. ili cu ostat "konzerva" i prekinuti nasu vezu.

eto. i recite vi meni, gdje su granice?

.... sorry sto je post pisan zbrda-zdola. nadam se da je dovoljno razumljiv. danas sam bas sjebana radi jednog aktuelnog primjera koji me bas i prilicno potresao.
ako drži kontakte s bivšama dok je s tobom,radit če ti još gore stvari ili ti je već napravio.
Iva 8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.