Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2015., 21:09   #1
Veg vs meso - jedinstvena tema

Koliko je bakteerija kapula ubila
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 12:20   #2
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Neke životinje koje tovimo za prehranu ne mogu preživjeti u divljini bez naše pomoći tako da mi njima produžavamo život tako što ih tovimo samo što ih na kraju pojedemo.
Također životinje koje tovimo nisu ni gladne ni žedne za razliku od divljih životinja.
Hipotetsko pitanje: Da li bi radije živio kao srna u šumi ili krava u suvremenoj farmi?
zdenko1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 00:51   #3
Ono sto me najvise iritira kod vegana i slicnih je njihov "ja sam poseban i ja sam u pravu, vi koji jedete meso ste niza bica i nametat cu vam griznji savijesti" stav.
GodzillaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 09:35   #4
Quote:
GodzillaZg kaže: Pogledaj post
Ono sto me najvise iritira kod vegana i slicnih je njihov "ja sam poseban i ja sam u pravu, vi koji jedete meso ste niza bica i nametat cu vam griznji savijesti" stav.
Ne treba te to nervirati. Većina tih ljudi se odrekla nečega što voli zbog nečega u što vjeruje i voli. Ponosni su na svoju odluku.
A onima koji osuđuju ljubitelje mesa treba pojasniti da je izbor hrane svačija osobna odluka. Baš kao što ti poštivaš njihovu odluku, trebaju i oni poštivati tvoju.
zdenko1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 09:44   #5
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Bez mesa se i te kako može. Rođak mi je pobijedio hodgkins limfom zahvaljujući dugotrajnoj dijeti baziranoj samo na biljnim sokovima i na veganskoj prehrani.
a moj prijatelj je zaustavio i suzbio tumor mozga glio blastom. Prehranom bez mesa, mlječnih prozvoda, šećera bijelog brašna i rafiniranih proizvoda.
zdenko1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 09:56   #6
Quote:
zdenko1701 kaže: Pogledaj post
Ne treba te to nervirati. Većina tih ljudi se odrekla nečega što voli zbog nečega u što vjeruje i voli. Ponosni su na svoju odluku.
A onima koji osuđuju ljubitelje mesa treba pojasniti da je izbor hrane svačija osobna odluka. Baš kao što ti poštivaš njihovu odluku, trebaju i oni poštivati tvoju.
Vegani stvarno ne moraju poštivati tvoju odluku da svjesno podržavaš najokrutniju industriju na svijetu: ubijanje, silovanje, tovljenje, život u zatvoru, otimanje djece (da, djece) itd. (mogla bi ovako do sutra ).
I još sa takvim izborom prehrane uništavaš svoje zdravlje, zdravlje svoje djece i cijeloga planeta (emisija stakleničkih plinova - samo jedan od primjera).

Jedini je problem što su mesojedi toliko indoktrinirani i uvjereni da ne rade ništa loše sa svojim izborom prehrane, a to je daleko od istine. Veganstvo je daleko humanije, zdravije i logičnije od konzumacije mesa i ostalih proizvoda koji dolaze od životinja.

Svakom svoje, naravno. Nitko te neće tjerati da se prestaneš natrpavati mrtvim životinjama, ali vegani ne moraju poštivati tvoju odluku da svojim (svjesnim) izborom podupireš takvu industriju.
MissComplicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 11:04   #7
Quote:
MissComplicated kaže: Pogledaj post
Vegani stvarno ne moraju poštivati tvoju odluku da svjesno podržavaš najokrutniju industriju na svijetu: ubijanje, silovanje, tovljenje, život u zatvoru, otimanje djece (da, djece) itd. (mogla bi ovako do sutra ).
I još sa takvim izborom prehrane uništavaš svoje zdravlje, zdravlje svoje djece i cijeloga planeta (emisija stakleničkih plinova - samo jedan od primjera).

Jedini je problem što su mesojedi toliko indoktrinirani i uvjereni da ne rade ništa loše sa svojim izborom prehrane, a to je daleko od istine. Veganstvo je daleko humanije, zdravije i logičnije od konzumacije mesa i ostalih proizvoda koji dolaze od životinja.

Svakom svoje, naravno. Nitko te neće tjerati da se prestaneš natrpavati mrtvim životinjama, ali vegani ne moraju poštivati tvoju odluku da svojim (svjesnim) izborom podupireš takvu industriju.
Razumijem Vaš stav. Mesojedi svoj stav formiraju na temelju svojih navika, znanja, društvenih normi itd.. Ne treba ih zbog toga osuđivati.
Također treba znati da su barem 90% vegana bili mesojedi. U jedom trenutku, nakon što su osvjestili svoju ulogu i stil života, odlučili su se na promjenu.
Taj trenutak se dogodi kod različitih ljudi u različito vrijeme. Kod nekih se ne dogodi, i oni plaćajau visoku cijenu. Žive u nemiru, raznim strahovima, često su posvađani s najbližima a uslijed konzumacije mesa mnogi se okrenu alkoholu, coca-coli itd..
Upravo zato je važno da svi koji su osvjestili čin mučenja i ubijanja životinja samo zbog toga da bi uživali u jedenju pomognu onima koji to nisu. Ali ne tako da im se predbacije i osuđuje, nego upravno suprotno: svojim primjerom pokazati tolerantnost, razumjevanje i na kraju ljubav prema SVIM bićima.
zdenko1701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 23:29   #8
Quote:
zdenko1701 kaže: Pogledaj post
RŽive u nemiru, raznim strahovima, često su posvađani s najbližima a uslijed konzumacije mesa mnogi se okrenu alkoholu, coca-coli itd..
U


Pojeo sam danas mješano meso, sad me je strah.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:21   #9
Quote:
zdenko1701 kaže: Pogledaj post
Ne treba te to nervirati. Većina tih ljudi se odrekla nečega što voli zbog nečega u što vjeruje i voli. Ponosni su na svoju odluku.
A onima koji osuđuju ljubitelje mesa treba pojasniti da je izbor hrane svačija osobna odluka. Baš kao što ti poštivaš njihovu odluku, trebaju i oni poštivati tvoju.
Jedan od razloga, zašto se čini da vegani ne poštuju one koji jedu meso, je upravo i ovo što pokušavate dati kao argument.

Pravo na izbor i poštivanje nečije odluke u izboru jela?

Ali gdje je onda životinjama pravo na izbor kad je u pitanju njihov život?
Ne možete se pozivati na nečije pravo da radi nešto, ako to uključuje nečije stradavanje!
Moji izbori ne ubijaju nikog, onog tko jede meso, ubijaju!
Naravno da ćemo se ponekad postaviti kao da smo odabrali pametnije, jer to zaista i jesmo!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:34   #10
realno gledano ljudi su zivotinje.razvili smo se od njih a najinteligentniji smo i kao takvi smo na vrhu hranidbenog lanca.priroda tako funkcionira i ne vidim razlog zasto ljudi nebi jeli mesto????jedemo ga vec tisucama godina i onda se nadju pametnakovici ko vi i govorite da je meso lose i pozivate se na neki moral.ma daj molim te
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:35   #11
Ah, miss complicated je već objasnila, kasno je, nisam vidjela...

Morala sam se javiti jer to mi je jedan od najgorih 'argumenata' koje cujem od mesojeda, - ali moje pravo da jedeeem...
Grrr, stfu!

Ok stvarno je kasno, noc!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:39   #12
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:40   #13
Talking

Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
realno gledano ljudi su zivotinje.razvili smo se od njih a najinteligentniji smo i kao takvi smo na vrhu hranidbenog lanca.priroda tako funkcionira i ne vidim razlog zasto ljudi nebi jeli mesto????jedemo ga vec tisucama godina i onda se nadju pametnakovici ko vi i govorite da je meso lose i pozivate se na neki moral.ma daj molim te
Nisi povezao konce još uvijek, ljudi jesu najinteligentniji i bas zato su u stanju donositi bolje odluke, i bespotrebno unistavanje i nepotrebno ubijanje dakle ne bi trebalo postojati.

Stani ispred lava pa da vidimo tko je na vrhu hranidbenog lanca!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:41   #14
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
Da, kako znas da je netko vegan -reci ce ti sam!

Nikad necemo prestati govoriti u ime onih koji nemaju glasove!
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:43   #15
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Nisi povezao konce još uvijek, ljudi jesu najinteligentniji i bas zato su u stanju donositi bolje odluke, i bespotrebno unistavanje i nepotrebno ubijanje dakle ne bi trebalo postojati.

Stani ispred lava pa da vidimo tko je na vrhu hranidbenog lanca!
kako je to nepotrebno ubijanje kad ubijamo da bi prezivjeli?
moze.zahvaljujuci nasoj inteligenciji ima jedna zanimljiva spravica pod nazivom puska i lav je gotov dok kazes keks
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:49   #16
Ja postujem vegetarijance jer su to ljudi koji brinu o ovom svijetu i zivotinjama koje zive ovdje ali nikada ne bi mogao biti jedan, jbg brate

Poslano sa mog GT-S7275R koristeći Tapatalk
Hannibal Lecte2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:51   #17
Quote:
Hannibal Lecte2 kaže: Pogledaj post
Ja postujem vegetarijance jer su to ljudi koji brinu o ovom svijetu i zivotinjama koje zive ovdje ali nikada ne bi mogao biti jedan, jbg brate

Poslano sa mog GT-S7275R koristeći Tapatalk
meso je meso bajo moj.
nema nista ljepse nego kad kupim svjeze zaklan komad mesa i onda ga ispecem u tavi i uzivam u svakom komadicu koji stavim u usta
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:53   #18
Quote:
chopy kaže: Pogledaj post
kako je to nepotrebno ubijanje kad ubijamo da bi prezivjeli?
moze.zahvaljujuci nasoj inteligenciji ima jedna zanimljiva spravica pod nazivom puska i lav je gotov dok kazes keks
Kako sam ja ziva kao i svi vegani ako ljudima treba meso za prezivjeti?

Covjek je mali dio eko sustava i da izumre eko sustavu se nista ne bi specijalno dogodilo, npr. izumru pcele i mozemo se pozdraviti sa njim.
I tako bi se, upravo zbog svoje inteligencije, trebao i ponasati, pazeci na njegovu ravnotezu.
Danasnji masovni uzgoj zivotinja ga opako narusava. Sve da bi se covjek, koji misli da je najvazniji na zemlji, najeden mesinom, mogao uzeti pusku i otisao se zabavljati i ubiti kojeg lava.
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 03:58   #19
Quote:
Roseia kaže: Pogledaj post
Kako sam ja ziva kao i svi vegani ako ljudima treba meso za prezivjeti?

Covjek je mali dio eko sustava i da izumre eko sustavu se nista ne bi specijalno dogodilo, npr. izumru pcele i mozemo se pozdraviti sa njim.
I tako bi se, upravo zbog svoje inteligencije, trebao i ponasati, pazeci na njegovu ravnotezu.
Danasnji masovni uzgoj zivotinja ga opako narusava. Sve da bi se covjek, koji misli da je najvazniji na zemlji, najeden mesinom, mogao uzeti pusku i otisao se zabavljati i ubiti kojeg lava.
zato sto ljudi nisu kanibali.glup ti je argument.
a ti mislis da bi ekosustav bio u ravnotezi kad bi odjednom svi ljudi presli na veganstvo?
a kako se to narusava ekosustav ako na jednoj farmi koja je izolirana od vanjskog ekosustava uzgajas krave za i ostale zivotinje za klanje?
a ono za lava je bio obicni primjer.ne bih ja ubijao lava
chopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 04:10   #20
Evo ga na...

Ajde sad ti meni objasni kako vise cijenis zivot lava od jedne prekrasne krave ili super inteligentne svinje? (Jedna od najcescih nepromisljenih izjava mesojeda je davanje vaznosti jednoj zivotinji nad drugom)

Ne poznajes ocito cinjenicu da je metan i co2 i otpaci iz masovne mesne industrije veliki zagadivac okolisa! Apsolutno i izuzetno stetno za Zemlju.

I kako si uspio ubacit kanibalizam u sve ovo?
Roseia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.