Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 20:34   #6641
Svaki komentar je bolji od nikakvog.
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:36   #6642
Quote:
svrljozgd kaže: Pogledaj post
Svaki komentar je bolji od nikakvog.
Nije jel te loši pravni savjeti mogu skupo koštati.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:34   #6643
Pravni savjet ti ja nigdje nisam ni dao. Pitala si za zakone i clanke. Ja sam ti reko zakone koji su osnov policijskih sluzbenika. Ako si tolko sigurna u svoju nevinost i cak da ides na poligraf onda ti je moj savjet da uzmes odvjetnika i guras to. Iz tvojeg posta nista nisi navela osim odbijanja. Nisi opisala sitauciju dal si kaznu dobila itd
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:10   #6644
Quote:
Jessica Bo1 kaže: Pogledaj post
Pitam zato jel sam se u tužbi htjela pozvati na neki zakon. Da djeluje ozbiljnije. Jel žaliti se unutarnjoj kontroli je isti kao da zločesto dijete idem prijaviti svojoj mami.
može i nesavjestan rad,krivotvorenje itd.Ako ćeš se žalit unutarnjoj samo opišeš slučaj ako ćeš ga tužit sudu treba ti odvjetnik
Na poligraf se ide dobrovoljno a nije dokaz na sudu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:13   #6645
Pozdrav.

Dolazim iz BiH. Pocetkom godine, u Njemackoj, platio sam kaznu radi voznje pod dejstvom alkohola. Kaznu sam platio na licu mjesta. Nakon mjesec dana dosao mi je dopis u kojem pise da moram platiti troskove postupka u iznosu od 500€. Trenutno nemam novca da platim troskove. Za Novu godinu zelim ici u zemlje EU i postoji li mogucnost da me na granicnom prelazu (ulaz u Hrvatsku) zezaju i traze da platim troskove postupka ili kaznu zbog ne placanja troskova? Unaprijed hvala.

P.S. Nemojte samo pisati: "Imas pare za NG u EU, a nemas para za platit troskove
Guso-Samir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:21   #6646
Na ulazu u RH ti mogu samo zabranit ulaz ako su to švabe tražile.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:41   #6647
moram na policiju u Lučko,znam da tamo parkirati nema šanse jer ima valjda 3 mjesta,da li netko zna da li se može parkirati na parkingu od auto cesta jer navodno nema rampe pa se dalje može proći prema Stupniku kad završim s murjom
Hvala
doljabuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 13:59   #6648
Quote:
doljabuka kaže: Pogledaj post
moram na policiju u Lučko,znam da tamo parkirati nema šanse jer ima valjda 3 mjesta,da li netko zna da li se može parkirati na parkingu od auto cesta jer navodno nema rampe pa se dalje može proći prema Stupniku kad završim s murjom

Hvala


Mozes
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 14:33   #6649
Teorijsko pitanje: na brzoj cesti (npr. Slavonska avenija) dolazi do lančanog sudara pet automobila. Tri su sklonjena sa strane jer ima mjesta, jedan je ostao parkiran u desnoj traci, drugi u lijevoj nekih 50tak metara dalje. Niti iza jednog od tih automobila nije postavljen trokut kao upozorenje, što je zakonska obveza prema ZSPCu. Nesreća se dogodila po noći (ako je bitno), smanjena je vidljivost ali nema magle i sl.

Vozač šestog automobla vozi Slavonskom brzinom od otprilike 60-70km/h (dakle ispod ograničenja) i u jednom trenutku shvaća da se auto ispred njega ne kreće nego stoji na mjestu. Vozač intenzivno koči ali je zaustavni put dovoljno dug da ipak dođe do sudara i vozač se nabija na stražnju stranu ovog ranije unesrećenog, koji stoji u traci i nema trokut, te sebi i njemu uzrokuje manju štetu.

Vozač koji se na kraju zabio (šesti vozač) nije bio pijan ni pod utjecajem lijekova, nije vozio iznad ograničenja, auto je tehnički ispravan, osiguran, a vozač ima vozačku dozvolu.

Tko je kriv za ovaj novi sudar? Isključivo vozač koji nije stavio trokut, isključivo vozač koji se zabio ili je odgovornost podijeljena?

Da li u takvom slučaju svaki vozač može tražiti isplatu od osiguravajućeg društva drugog vozača i da li bi neki od tih vozača regresno morao isplatiti iznos za popravak osiguravajućem društvu?
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:10   #6650
Uvijek u igri može bit famozni čl.51 st.1 tako da bi krivnja bila obostrana.Ali....
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:33   #6651
Pozdrav

Neznam gdje da pitam...hoce li mi oduzeti vozacku ako sam izletio sa autom i razbio ga. Znaci nisam nikog drugog ozlijedio ili imovinu ostetio. Sam sam izletio u grabu. Da li se kod kazne gleda i utvrdjivanje brzine koja je mogla biti kod izlijetanja. Inace uvjeti su bili losi, klizav kolnik i jak bocni vjetar
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 08:15   #6652
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Neznam gdje da pitam...hoce li mi oduzeti vozacku ako sam izletio sa autom i razbio ga. Znaci nisam nikog drugog ozlijedio ili imovinu ostetio. Sam sam izletio u grabu. Da li se kod kazne gleda i utvrdjivanje brzine koja je mogla biti kod izlijetanja. Inace uvjeti su bili losi, klizav kolnik i jak bocni vjetar


Ako nemas tragove kocenja koji bi ukazivali da si vozio duplo od ogranicenja nece ti uzet vozacku. Pisat ce ti kazna da nisi prilagodio brzinu uvijetima na cesti. Kazna 500 kn i ako nije bilo ozljedenih osoba doda se 1000 kn
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:31   #6653
Znači ovako, dobio sam kaznu za brzu vožnju, platio preko mbankinga jer sam bolestan, zanima me mogu li potvrdu poslat mailom ili moram isprintati i osobno odnijeti?
Forza Milan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 10:54   #6654
Možeš i mailom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:57   #6655
Sivkiću brzopotezno pitanje:
ukoliko mi uska kapa drži mobitel na uhu, krsim li tako ikakav zakon tj smijem li tako ragovarati dok vozim? Priznajem kršenje zakona dok biram broj ili završavam poziv.
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:22   #6656
Ne,smiješ.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:56   #6657
Pozdrav! Molila bih za pomoć.
Danas sam skrivila lakšu prometnu nesreću,bez ozlijeđenih osoba. Udarila auto ispred sebe, oštećen njegov i moj branik . Gospodin se nije htio maknuti s vrlo prometne ceste te je inzistirao da se zove policija iako sam priznala krivicu. Dok smo čekali policiju naišla je policija u civilnom vozilu te ga natjerala da se makne. Prometna policija kad je stigla pitala me da li cu odmah platiti kaznu 1500 kn iliti 750 u roku 3 dana sto sam odbila i rekla da cu se žaliti jer sam s gospodinom stvar htjela rješiti bez policije ispunjavanjem izvješća. Sad se pitam da li sam pogriješila i imam li sanse kad se žalim da mi kazna bude manja od tih 750 kn. Od policije sam dobila samo zapisnik o alkotestiranju, nista drugo. Koja je sad procedura za žalbu, policija ili sud salje kaznu te se onda žalim ili ja moram tražiti policijski zapisnik? Vozacku imam 17 god i do sada nisam imala nikakav prekršaj niti kaznu. Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.
Paxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:59   #6658
Dobit ćeš doma prekršajni nalog pa ćeš se na njega žalit.
"Policijski službenik dužan je uvijek obaviti očevid prometne nesreće s materijalnom štetom, o kojoj je obaviješten:........kao i na izričiti zahtjev sudionika prometne nesreće."

Nisi prekršajno kažnjavana pa će i sud nešto smanjit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 18:12   #6659
Hvala puno na odgovoru
Paxie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:36   #6660
Večeras vozim od Siska prema ZG u naseljenom mjestu pri brzini od 57km/h nekih pedesetak metara od mene vidim bljesak policijske kamere.(iza mene kojih dvjestotinjak metara je bilo vozilo koje možda vozilo brže)
Trebam li brinuti da ću dobiti kaznu?
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.