Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2017., 09:17   #201
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Lijepo su to oni objasnili, i racunica stima ako se s tecajem kune uistinu dogodilo to sto kazu da se dogodilo.

Medjutim ja u to ne vjerujem do kraja. Mislim da je tecaj kune u proteklom periodu ispao povoljniji stranim kupcima hrvatskih proizvoda i usluga iz jednostavnog razloga sto je vezan za euro, a euro je ronio.

Mozda sam i u krivu: treba pogledati gdje je realiziran rast izvoza, na koja trzista. Ako je rast izvoza realiziran iskljucivo na trzista izvan EU onda sam ja u pravu. Dakle nikakva korekcija vrijednosti nego jednostavni 'swingalong'. Kao sto i sam kazes 'market', bez uplitanja.

Ako je realiziran iskljucivo unutar EU onda ova prica sa priblizavanjem realnog i nominalnog tecaja drzi vodu, profitiramo od ulaska u uniju)
cca +20% rasta van EU, +10% unutar EU rasta robnog izvoza. Unutar EU je cca 2x veći iznos od van EU.

Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Zanimljiv intervju. Nisan zna gdje da ga postam, na hnb temi, egzodus temi

http://hr.n1info.com/a220027/Biznis/...-Hrvatske.html
Ovaj Bago je poseban lik. Radim sa inozemstvom i pad kune bi mi sjeo ko budali šamar, al ne možeš tako očito 'farbati' ljude kao što ovaj Bago radi. Jel mladi odlaze iz Hrvatske jer u istoj posla nema ili jer ne žele raditi za 3-4k kuna mjesečno? Zagreb je preplavljen plakatima u kojima se 'traži djelatnik za rad u...', vjerojatno redovito poslovi sa plaćom do 4k kuna. Poslodavci kažu da fali cca 20.000 ljudi.

I sad on misli da bi rezanje cijene rada u Hrvatskoj navelo te iste mlade da ostanu?

Nudimo vam plaću od 3.500kn za koju možete kupiti X dobara, ali odlazite. Sad ćemo vam nuditi 3.500kn za koje možete kupiti 0.97X dobara (razliku u € ćemo spremiti u svoj džep), pa ćete ostati.

Zadnje uređivanje krcmije : 30.07.2017. at 09:46.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:08   #202
https://www.opendemocracy.net/od-rus...ants-in-poland


Interesantni brojevi o placama Ukrajinaca u Poljskoj.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 22:50   #203
Bago je omasio fudbal u svemu, radim dnevno s Koncarevom opremom, osim u transformatorima su u svemu dvije generacije ispod danasnjeg vremena. Nece to jos dugo...

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 23:45   #204
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
https://www.opendemocracy.net/od-rus...ants-in-poland


Interesantni brojevi o placama Ukrajinaca u Poljskoj.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
da je pameti kod naših, politika bi pripremala teren da se tamo pokuša s regrutiranjem radne snage, pa što bude...za par sati je Ukrajinac iz zapada UA kući, a na moru bi ipak zaradio pare za koje bi mu u Ukrajini trebalo 3-4x više radnih sati, i još je jezik relativno srodan pa je lakše za naučiti štogod hrvatskoga.
I govore ikavicom

...a ne u jebene Filipine na kraju svijeta.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 09:44   #205
Kako ovo knjiži DZS? Kao izvoz pa uvoz? Kao provoz? I gdje je I razred lubenica. I dali ove lubenice fizički idu od Neretve u Sloveniju pa nazad u Zagreb? He he



Sva čar voća i povrća u našim dućanima. A ovo nije ni pola loše kako u stvari zapravo i jest.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/f...ta/985965.aspx
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:50   #206
Kao reexport?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 16:55   #207
kamion bi trebao ici fizicki. Osim ako nemas nekog u carinskoj ispostavi (A tko zna mozda se sta i promojenilo otkad sam ja bila u skolskoj klupi pa provjeri)

Na taj nacin se moze maskirati porijeklo robe.
I isto tako su moguce manipulacije s prelevmanima (jos kompleksnije )

Edit:

Iako obicno ide iz X zemlje u rh pa van pa nazad u RH, ne kuzim sta zele postici s ovim?
Ispunjavanje robnih kvota?
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 16:27   #208
CV(CC)je upravo kupio P NL.
Cekam objavu.

Mozete mi slobodno zazeliti sretnu penziju :klap:
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:25   #209
Oprostite na uletu ali vjerujem da bi neki poduzetnici mogli biti zainteresirani za potpisivanje peticije jer je to sad moderno

Svašta nešto je devilgirl tamo objasnila, a ja bi poduzetnicima samo skrenula pažnju na to da razmisle kako će se reflektirati na njihov posao i korištenje računovodstvenih usluga mijenjanje cijena ili uvijeta rada računovodstva

Fala na pažnji i podržite našu inicijativu

__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 00:27   #210
Umro bi na tebi ne žaleći ni za čim.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 00:43   #211
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
CV(CC)je upravo kupio P NL.
Cekam objavu.

Mozete mi slobodno zazeliti sretnu penziju :klap:
I tako:

https://drimble.nl/vrouw/fashion/453...eheersing.html

https://www.eyeline-magazine.nl/coop...piebeheersing/

To za sve one koji misle da se neke pare mogu zaraditi samo opcijama, polugama, dionicama kotiranih poduzeca i slicno..
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:01   #212
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Umro bi na tebi ne žaleći ni za čim.
Zanimljivo.

--

Marice, daj se pohvali onako balkanski, bez tih linkova koje nitko neće kliknut.

Tapatalk
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 01:25   #213
Prodala sam. (Udio u burzovno nekotiranoj firmi, kotiranoj firmi)

Treffer koji se ne ispusta (iako bih ja u ovom slucaju radije da su mi dali njihove dionice nego da sam morala skroz izaci, jer to je opet glavobolja. Ali takvu babu s kolacima se ne odbija. )

Prvi post je nakon oficijelne objave radnicima. Da ne bi bilo da sam trgovala predznanjem.
Drugi post je nakon press releasea.

Iduce ide release tvrtke koja je kupila.

Linkovi su ujedno disclaimer u idnosu na prvi post, jer na njima je datum. Ne bih mogla znati da nisam potpisala.
Itakoto
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 03:23   #214
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Prodala sam. (Udio u burzovno nekotiranoj firmi, kotiranoj firmi)

Treffer koji se ne ispusta (iako bih ja u ovom slucaju radije da su mi dali njihove dionice nego da sam morala skroz izaci, jer to je opet glavobolja. Ali takvu babu s kolacima se ne odbija. )

Prvi post je nakon oficijelne objave radnicima. Da ne bi bilo da sam trgovala predznanjem.
Drugi post je nakon press releasea.

Iduce ide release tvrtke koja je kupila.

Linkovi su ujedno disclaimer u idnosu na prvi post, jer na njima je datum. Ne bih mogla znati da nisam potpisala.
Itakoto
efektivno, kolko je to kolaca ? i razlog zasto kupit dionice firme koja ne kotira na burzi ? (osim ako nisi kupila vec "dobila" nekako ?)

malo zapadno europskog obrazovanja za nas balkansku telad, pliz.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 15:19   #215
Ništa novo na egzodusu osim sunshinestarovog uobičajenih linka s rusofilnih portala.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:47   #216
I meni ponekad to ide na kurac.


--

Inače, ne mogu nać električara da želi raditi par sati (max 3h) za 750 kn.
Što ne sudim, dapače, dobar strujić vrijedi 400kn sat +PDV
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 00:53   #217
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ništa novo na egzodusu osim sunshinestarovog uobičajenih linka s rusofilnih portala.


Ajde, barem teme na kojima on stavlja te tekstove postaju zabavnije i manje suhoparno faktografske..



Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 14:44   #218
Broj zaposlenih 7/2017: 1.532.009
Broj zaposlenih 7/2016: 1.504.328
+1,8%

Broj zaposlenih u pravnim osobama 7/2017: 1.296.779
Broj zaposlenih u pravnim osobama 7/2016: 1.266.232
+2,4%

Prethodno smo zaključili da "honorarci nisu u ovim donjim brojkama"
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 14:46   #219
Predviđanja za rast BDP za Q2/17? Dzs objavljuje prve rezultate 31.8.

Po meni: +2.7% (yoy, realno)

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:39   #220
Evo euro na 1.2 naspram dolaru. Dali to znači moguće usporavanje ekonomije eurozone i poništavanje dijela QE-a od strane Maria na drogi? Povaratak deflacije?
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.