Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2017., 15:39   #1
Državljani BIH započinju tužbe protiv RH - odšteta za zatočenike sabirnih logora HVO

Započinju tužbe protiv RH od strane bosanskohercegovačkih državljana koji su za vrijeme ratnog sukoba 1993-94. bili zatočeni u sabirnim logorima HVO-a.

Mahom je riječ o zatočenim Bošnjacima, iako do sada nije poznato o tužbi pravoslavnih Vlaha i Srba državljana BIH protiv Hrvatske.

Ovo postaje ozbiljan problem jer ne postoji predviđen novac za isplatu.
Zapravo, posljednja velika isplata ka BIH ide direktno u ruke HVO bojovnika kojima je HDZ nakon izbora obećao nadoknaditi sve što je Vlada Zorana Milanovića oduzela ili blokirala.

Preostaje nam da potražimo savjet od odvjetnika koji mogu pomoći da se razriješi ovaj pravni spor koji može Hrvatsku staviti na stup srama..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 15:56   #2
Nema se što tu razriješiti

Ne može bosanski sud naložiti hrvatskoj da mi nešto nekome isplaćujemo, to može jedino hrvatski sud
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 16:11   #3
Mogu tuziti sudu u Strasbourgu.
To u pravilu jako dugo traje, a i ne znam imaju li osnove ( pravne ).
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:34   #4
U slučaju tužbi mi bi trebali ispostaviti račun za obranu Bihaća, primanje izbjeglica, slanje oružja i sl.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:42   #5
Dovoljno je procesuirati zločine nad Hrvatima pred HR sudovima, par tisuća optužnica za UZP protiv kompletnog bošnjačkog vrha i neposrednih počinitelja.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:48   #6
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Dovoljno je procesuirati zločine nad Hrvatima pred HR sudovima, par tisuća optužnica za UZP protiv kompletnog bošnjačkog vrha i neposrednih počinitelja.
nema ko. hrvatska ljevica osim par iznimaka je pokazala totalnu neempatičnost prema hrvatskim ubijenima, zatvorenima, protjeranima i nestalima, a desnica je zaglupljena mitomanijom, srbima i bogom...i krađom

mi smo dobri samo kad treba mahat krunicama, zastavama, palit svijeće i bacat parole po stadionima. za ostalo smo go kurac.

sve muslimanske stranke su jedinstvene kontra hrvata, niti jedan njihov medij ili nevladina udruga ih ne kritizira i od sviju imaju podršku. hrvatski glas se nikad nije čuo u sarajevu iako je to glavni grad i hrvata, velikobošnjačka propaganda već 30 godina drma zagrebom.

zapalite svijeću i mašite krunicom, ali ne za praljka i mrtve, nego za vlastitu pamet koju očigledno nemamo.
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:48   #7
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
nema ko. hrvatska ljevica osim par iznimaka je pokazala totalnu neempatičnost prema hrvatskim ubijenima, zatvorenima, protjeranima i nestalima, a desnica je zaglupljena mitomanijom, srbima i bogom.

mi smo dobro kad treba mahat krunicama, zastavama, palit svijeće i bacat parole po stadionima. za ostalo smo go kurac
To da. Naša nesposobnost je drugi par rukava, ali da ih možemo nagaziti da imamo volje za tim, možemo.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:23   #8
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
To da. Naša nesposobnost je drugi par rukava, ali da ih možemo nagaziti da imamo volje za tim, možemo.
Bit će onako kako brisel naredi svome ćati.

Plenki je odmah isti dan počeo kako smo mi prijatelji na europskom putu BiH
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:24   #9
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Bit će onako kako brisel naredi svome ćati.

Plenki je odmah isti dan počeo kako smo mi prijatelji na europskom putu BiH
Na žalost tako je, nema on ni hrabrosti ni državništva. Nije lud riskirati eurofotelju nakon završetka mandata.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:33   #10
Neka podnesu, samo moraju podnijeti hrvatskom sudu. Onda fino neka RH objavi tjeralice za apsolutno sve pripadnike Armije BiH i odmetnute pripadnike HVO-a, pa neka onda idu preko Srbije i Crne Gore dalje u Europu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:16   #11
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Započinju tužbe protiv RH od strane bosanskohercegovačkih državljana koji su za vrijeme ratnog sukoba 1993-94. bili zatočeni u sabirnim logorima HVO-a.

Mahom je riječ o zatočenim Bošnjacima, iako do sada nije poznato o tužbi pravoslavnih Vlaha i Srba državljana BIH protiv Hrvatske.

Ovo postaje ozbiljan problem jer ne postoji predviđen novac za isplatu.
Zapravo, posljednja velika isplata ka BIH ide direktno u ruke HVO bojovnika kojima je HDZ nakon izbora obećao nadoknaditi sve što je Vlada Zorana Milanovića oduzela ili blokirala.

Preostaje nam da potražimo savjet od odvjetnika koji mogu pomoći da se razriješi ovaj pravni spor koji može Hrvatsku staviti na stup srama..
Mogu lou tražit od onoga tko je logore osnovao,tko ih je tamo zatvorio i države gdje su logori bili.Adresa je Hvo i HZ HB.
A pare će dobit nakon što im Dodig isplati njegov dio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 19:25   #12
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
U slučaju tužbi mi bi trebali ispostaviti račun za obranu Bihaća, primanje izbjeglica, slanje oružja i sl.
Trebalo bi taj račun ispostaviti bez obzira na tužbe. Ja kao građanin ove zemlje i porezni obveznik ne želim niti sam želio svojim novcem hraniti balije, bilo bosanske bilo sirijske.
hangoverner is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.12.2017., 20:28   #13
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
U slučaju tužbi mi bi trebali ispostaviti račun za obranu Bihaća, primanje izbjeglica, slanje oružja i sl.
Ma da..
A za Ahmiće ćemo im oprostiti..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 20:35   #14
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Mogu lou tražit od onoga tko je logore osnovao,tko ih je tamo zatvorio i države gdje su logori bili.Adresa je Hvo i HZ HB.
A pare će dobit nakon što im Dodig isplati njegov dio.
To uopće nije loša ideja g.Sivkić.

Ovako ćemo..
Svi znani i neznani hercegovački domoljubni prvaci, od onih koji su služili u HVO i bili bobanovi tjelohranitelji, do kretena poput Ljube Ćesića pa Krešića, Solde, Rose i svih tih imena...e, da ne zaboravim Glasnovića, oni svi skupljaju od sebe i drugih stanovnika u Hercegovini i od bosanskohercegvoačke zajednice u Hrvatskoj novac koji se uplaćuje u Zakladu hercegovačkog zavjeta u Mostaru i onda se potražitelji prava odštete javljaju toj Zakladi koja isplaćuje novac..

RH može donirati dio sredstava da se isplata obavi što prije kako bi se nastavio suživot.

Dakle, novaca ima..HVO bojovnici koji su se izborili okupljanjem u šatoru za svoje mirovine mogu uplatiti određen iznos ili podići kredi i u platiti u zakladu...

Dakle, postoji niz riješenja..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 22:05   #15
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Mogu lou tražit od onoga tko je logore osnovao,tko ih je tamo zatvorio i države gdje su logori bili.Adresa je Hvo i HZ HB.
A pare će dobit nakon što im Dodig isplati njegov dio.
Ta država ne postoji, dakle mogu tužiti jedino Federaciju kao pravnu sljednicu.
Kao da Hrvat tužbu uputi vladi RSK u egzilu.
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 22:18   #16
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
To uopće nije loša ideja g.Sivkić.

Ovako ćemo..
Svi znani i neznani hercegovački domoljubni prvaci, od onih koji su služili u HVO i bili bobanovi tjelohranitelji, do kretena poput Ljube Ćesića pa Krešića, Solde, Rose i svih tih imena...e, da ne zaboravim Glasnovića, oni svi skupljaju od sebe i drugih stanovnika u Hercegovini i od bosanskohercegvoačke zajednice u Hrvatskoj novac koji se uplaćuje u Zakladu hercegovačkog zavjeta u Mostaru i onda se potražitelji prava odštete javljaju toj Zakladi koja isplaćuje novac..

RH može donirati dio sredstava da se isplata obavi što prije kako bi se nastavio suživot.

Dakle, novaca ima..HVO bojovnici koji su se izborili okupljanjem u šatoru za svoje mirovine mogu uplatiti određen iznos ili podići kredi i u platiti u zakladu...

Dakle, postoji niz riješenja..
Ja znam još bolje rješenje Hercegovci sa Sarajlijama uvedu porez na proizvode iz RH.
Smanje deficit BiH u trgovini s RH.
Hercegovci umjesto da kupuju proizvode iz RH kupuju domaće Made in Bosnia ili još bolje srbijanske.
Naplate korištenje buškog jezera i kamate za sve ove godine korištenja.
Traže povratak imovine BiH u Dalmaciji.
Umjesto ljetovanje u Dalmaciju idemo u CG.
Ima toga još, baš me zanima s kojom ćete zemljom imati trgovinsku zaradu kao s BiH, vjerovatno sa Srbijom, Austrijom ili Njemačkom?
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 22:40   #17
Quote:
zrimo kaže: Pogledaj post
Ja znam još bolje rješenje Hercegovci sa Sarajlijama uvedu porez na proizvode iz RH.
Smanje deficit BiH u trgovini s RH.
Hercegovci umjesto da kupuju proizvode iz RH kupuju domaće Made in Bosnia ili još bolje srbijanske.
Naplate korištenje buškog jezera i kamate za sve ove godine korištenja.
Traže povratak imovine BiH u Dalmaciji.
Umjesto ljetovanje u Dalmaciju idemo u CG.
Ima toga još, baš me zanima s kojom ćete zemljom imati trgovinsku zaradu kao s BiH, vjerovatno sa Srbijom, Austrijom ili Njemačkom?
zrimo, ignoriraj ga. Ne razmišljaju svi Hrvati u Hrvatskoj tako, a iskreno i skeptičan sam koliko stvarnih Hrvata piše ovakve poruke. Navedeni diskurs je karakterističan za urbanu ljevicu koja ordinira najviše u Zagrebu i gradovima koji mu gravitiraju.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 23:05   #18
Ma sprdnja, nek se barem informira koliko Hrvatska izveze u BiH i tko kupuje te proizvode prije nego izvali da nas hrani.
Hrvati u BiH daleko više zarade RH nego što dobiju kao pomoć.
zrimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 23:14   #19
Tužba će da ide evropskom sudu za ljudska prava.


Europski sud za ljudska prava ustanovljen je Europskom konvencijom za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda (u daljnjem tekstu Konvencija) i djeluje u okviru najstarije europske organizacije, Vijeća Europe.

Hrvatska je ratificirala Konvenciju i tim činom je prihvatila nadležnost Europskog suda za ljudska prava da odlučuje o aplikacijama/zahtjevima bilo koje fizičke osobe, nevladine organizacije, skupine pojedinaca ili druge države članice koji tvrde da su žrtve povrede prava utvrđenih u Konvenciji.
AdinSa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 23:16   #20
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
U slučaju tužbi mi bi trebali ispostaviti račun za obranu Bihaća, primanje izbjeglica, slanje oružja i sl.
Još ćemo i zaraditi...
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.