Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2003., 00:07   #21
trosim Amway proizvode, par ih je stvarno super i nema im premca na trzistu.

Ne prodajem Amway. Nemam ja vremena za te gluposti. Ne znam nikoga tko je nesto posteno zaradio time ali zato znam barem 15 njih koji se time bave.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 01:20   #22
fanatici. moji rodjaci upali i postali jebeni fanatici, morao sam im zaprijetit ako mi to vise spomenu da cu ih se odreci. svi njihovi frendovi su im rekli isto. prodaju jebene koncentrirane detergente i paste za zube koje traju godinama. ko da zelim trosit godinama istu pastu i detergent. a sto su dosadni kad krenu crtat grane i postotke i onda nije piramida
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 22:15   #23
Slažem se 100 %
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2003., 22:51   #24
Zaluđeni jadnici. Ja te ljude pomalo žalim jer su im mozgovi isprani...a i zaobilazim ih u širokom luku da me ne bi možda priupitali: "Da li Vas zanima jedan honorarni posao?"
__________________
www.autogodine.hr
Pjesnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 14:42   #25
Quote:
stefano kaže:
U životu učio sam poštivati tuđe mišljenje. Ako nas "ostale" koji imamo različito mišljenje nazivaš kretenima, a vi sebe iz AMVAY smatrate pametnima onda biram ovu stranu pa makar nas netko i zvao kretenima.




Nitko nikoga ne naziva kretenom već se on sam tako nazvao. Ako ne vjeruješ pogledaj šta piše u lijevom gornjem uglu - pa čovjek se zove Djete Kreten. A što se tiče tuđeg mišljenja što ne saslušaš drugo mišljenje kad ga već poštivaš. Zašto slušaš samo jednu stranu. Provjeri Amway!!!

P.S. Amway postoji već više od 40 godina u više od 80 država svijeta (i dalje se otvaraju nova tržišta) i nikad, nikad, nije napustio (ili ne daj Bože propao) ni u jednoj od država u koju je došao. O MLM su napisane već brojne knjige i možeš provjeriti šta je to i kakva mu je budućnost. Ili možda misliš da su vjerodostojnija mišljenja na forumu. Ja ipak biram mišljenje stručnjaka iz knjige. Osim toga uvjerio sam se svojim očima, ušima i ostalim osjetilima što je Amway i uvjerio sam se SAM da je to najpošteniji, najmoralniji i najbolji posao! Ali neće svi uspjeti, kao što svi ni ne završe fakultet, kao što svi ne rade u Coca-Coli, kao što svi nisu liječnici, odvjetnici, inžinjeri... Svatko zna šta hoće i svatko želi nešto drugo. Ali u Amwayu ima ponešto za svakoga - vjerovali ili ne. Prijatelju, izbor je u tvojim rukama.

....Ako vidiš zgodnu djevojku, koja ti se sviđa i odjednom osjetiš da je to ona prava koju si tražio cijeli život, hoćeš li slušati druge što ti pričaju o njoj ili ćeš sam provjeriti kakva je ona i sam se uvjeriti što je istina. Ja uvijek sam provjeravam, saslušam druge i njihovo mišljenje ali odluka je uvijek moja! A ako ti živiš na temelju onoga što drugi kažu to je tvoj problem. Inače, čitao sam neke tvoje postove na forumu i stekao drugi dojam o tebi, bolji dojam. No, ne zamjeram ti što o Amwayu, blago rećeno, nemaš pojma!

pozdrav... Simon P.




... i da ponosan sam što sam u Amwayu!!!
 
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 16:38   #26
Quote:
Unregistered1 kaže:
Nitko nikoga ne naziva kretenom već se on sam tako nazvao. Ako ne vjeruješ pogledaj šta piše u lijevom gornjem uglu - pa čovjek se zove Djete Kreten. A što se tiče tuđeg mišljenja što ne saslušaš drugo mišljenje kad ga već poštivaš. Zašto slušaš samo jednu stranu. Provjeri Amway!!!

P.S. Amway postoji već više od 40 godina u više od 80 država svijeta (i dalje se otvaraju nova tržišta) i nikad, nikad, nije napustio (ili ne daj Bože propao) ni u jednoj od država u koju je došao. O MLM su napisane već brojne knjige i možeš provjeriti šta je to i kakva mu je budućnost. Ili možda misliš da su vjerodostojnija mišljenja na forumu. Ja ipak biram mišljenje stručnjaka iz knjige. Osim toga uvjerio sam se svojim očima, ušima i ostalim osjetilima što je Amway i uvjerio sam se SAM da je to najpošteniji, najmoralniji i najbolji posao! Ali neće svi uspjeti, kao što svi ni ne završe fakultet, kao što svi ne rade u Coca-Coli, kao što svi nisu liječnici, odvjetnici, inžinjeri... Svatko zna šta hoće i svatko želi nešto drugo. Ali u Amwayu ima ponešto za svakoga - vjerovali ili ne. Prijatelju, izbor je u tvojim rukama.

....Ako vidiš zgodnu djevojku, koja ti se sviđa i odjednom osjetiš da je to ona prava koju si tražio cijeli život, hoćeš li slušati druge što ti pričaju o njoj ili ćeš sam provjeriti kakva je ona i sam se uvjeriti što je istina. Ja uvijek sam provjeravam, saslušam druge i njihovo mišljenje ali odluka je uvijek moja! A ako ti živiš na temelju onoga što drugi kažu to je tvoj problem. Inače, čitao sam neke tvoje postove na forumu i stekao drugi dojam o tebi, bolji dojam. No, ne zamjeram ti što o Amwayu, blago rećeno, nemaš pojma!

pozdrav... Simon P.




... i da ponosan sam što sam u Amwayu!!!
Dragi prijatelju, što da ti kažem nego da te razumijem u potpunosti.

Sa tobom nema argumentirane rasprave jer ti je mozak ispran, razmišljanja neracionalna, postupci vođeni nečijim drugim interesima.

Ti si u ovom trenutku jedna marioneta čije končiće povlače ljudi iznad tebe. Figurativno, ali i doslovno rečeno. Naravno, govorim o ljudima hijararhijski iznad tebe, tvojim uplineovima ako želiš.

Predlažem da prekineš sa postanjem ovdje jer trošiš vrijeme koje bi mogao iskoristiti da upišeš kojeg novog downlinea.

Vrati se kad tvoja Amway epizoda završi. Neću ti reći kako će završiti jer ti to nebi mogao prihvatiti i samo bi te uznamiravao.

Zanimat će me tvoji pogledi na biznis u tom trenutku (dakle kada iziđeš iz posla), u ovom trenutku oni su mi totalno neinteresantni.

I nemoj se osjećati posramljeno u tom trenutku, razumijet ću te i tada. Potpuno.
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 19:12   #27
Quote:
Unregistered1 je rekao:
....Ako vidiš zgodnu djevojku, koja ti se sviđa i odjednom osjetiš da je to ona prava koju si tražio cijeli život, hoćeš li slušati druge što ti pričaju o njoj ili ćeš sam provjeriti kakva je ona i sam se uvjeriti što je istina.
Ajme, koja spika! Još uvijek nisu to promjenili? A drugo: daj molim te, pa tko može nakon što vidi zgodnu djevojku, odjednom osjetit da je to "ona prava koju je čekao cijeli život"??? Ti nisi ni svjestan nebuloze koju si napisao, zato jer taj jedan te isti tekst ponavljaš svakoj potencijalnoj novoj "radilici", uopće ne razmišljajući o tome što govoriš jer su te naučili što trebaš reći - bezbroj prozirnih i jeftinih fraza koje nemaju prevelikog smisla kada ih staviš u kontekst realnosti, a naročito hrvatske realnosti. Ali ti ne smiješ razmišljati svojom glavom jer rečeno ti je da je jedino što smiješ raditi - duplicirati! Pa na što te podsjeća taj izraz?
Mene je najviše smetalo u tom poslu upravo to što svatko tko radi taj posao gubi svoju osobnost. Naime, osim po boji kravate i košulje, ne razlikujete se po ničemu: svi imate isti pogled, istu priču, istu pastu za zube, isti sapun, isti šampon za kosu, isti lažni osmijeh, isti lažni "ja sam uspješan" hod i stav, da ne duljim...

Ono preko čega nikako nisam mogao prijeći u tome svemu jest da ljudi koji se bave tim poslom počinju (jer im je tako rečeno) svakoga, pa i svoje roditelje, curu i prijatelje, gledati samo i jedino kao potencijalne downline-ove.
VI STE BANANA JER U LJUDIMA NE GLEDATE NIŠTA OSIM TOGA KOLIKO BI VAM TAJ NETKO MOGAO POMOĆI U DOSIZANJU TIH 21%, NEKAKVIH SMARAGADA ILI DIJAMANATA. ZANEMARUJETE SVE OSTALO U ČOVJEKU. NIJE VAM BITNA NJEGOVA PRIČA, NJEGOVA PATNJA ILI NJEGOVA BOL-VI SAMO BRINETE O SEBI.

Eto, zato mi se gade sve te neke spike o uspjehu. Na kraju, sve se svodi na one lijepe trenutke, lijepe proživljene stvari, nekakva duboka iskustva, a ne na cifru na računu.

Ako postoji zagrobni život, a uistinu se nadam da postoji, vjeruj mi da tamo nećeš moći ponijeti svu tu silnu lovu koju ćeš (šatro) zaraditi. S druge strane, ono što te gradi u životu je tvoj odnos prema ljudima oko tebe, prema prirodi i naravno, prema samom sebi. Zapitaj se za čije ti ciljeve zaista radiš?, koliko si otkad se baviš tim "najpoštenijim poslom na svijetu" vremena posvetio svojim najbližima? Ako je odgovor "dovoljno", onda se još uvijek nisi maknuo s 3 ili eventualno 6%.

However, želim ti puno sreće, ali ne u smislu da uspiješ u tom poslu, jer to se neće dogoditi. Želim ti sreću u smislu da se čim prije otkačiš s te uzice i nastaviš slobodno živjeti.

Ili nastavi vjerovati svojim upline-ovima. I pozdravi mi Vladu Popovića i Mikija. Smiješni ljudi! A jadan ti ako su ti to uzori...
__________________
www.autogodine.hr
Pjesnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 21:38   #28
Prvo..sokirana sam. Sjecam se kako sam,kad me dragi odveo na to, pretrazivala Internet na temu Amway i nasla nekoliko webstranica sa pricama o tome kako su ljudi izgubili puno toga u njemu a dobili nista.
I sad krenula opet trazit..i pola stranica nestalo...na onima koje ostale pise da Amway opako prijeti i napastuje te ljude.
Nevjerojatno.
Zar treba jos dokaza da to nije cisti posao? Da je..ne bi li trpjeli i konstruktivno odgovarali na kritike,a ne proganjali nezadovoljne?
Uzas. Zgrozena sam jos vise nego sto sam bila kad me odveo na sastanak.

Simone P, nemoj dati da ti peru mozak. Ajde malo razmisli di je buducnost Amwaya.Ajde ponovi osnovnoskolsku matematiku i shvati da bi netko na tvojem nivou piramide ostvario znacajnu zaradu (pritom mislim da ono sranje "ostvarite svoje snove") tek kad bi se ispod njega uclanilo nekoliko milijardi ljudi (jer broj ljudi mora rasti eksponencijalno, razmisli malo).A otkud toliko?
Hmm?
Zaradjuju samo oni u vrhu piramide.Zato vam dodju tamo i drze govorancije,pokazuju svoje vile, sretne familije, pjevaju...
Zaboga, kupi novine, gledaj vilu Zvonka Zubaka
Jednako ces zaradit,a bome manje potrosit

Kad se sjetim tih ljudi sto sam tamo vidjela..zao mi ih je..tako mi je iskreno zao svake njihove tesko zaradjene kune. Manje bi mi se gadio covjek koji bi ih iza ledja opljackao. Casna rijec. Manje, nego neki tko im prodaje maglu i pije im novac.

Nije sramota priznati da si prevaren..al daj bjezi iz toga dok te se ne odrekne i familija i prijatelji. Ima i drugih veselja u zivotu.
Sve ono sto pise u onim njihovim materijalima, kazetama, cd-ima..zaboga ljudi..znate to..svi to znamo..slijedi svoje srce, sreca ce doci bla bla..zar zaista to vrijedi tolike silne love koja se slijeva na racun tih odvratnih australskih i americkih gadova koji tamo nisu uspjeli prevarit ljude koji uglavnom dobro zive i ne trebaju ta sranja pa su dosli ovamo pljackati sirotinju!
Nadam se iskreno da pakao postoji,samo radi tih ako nikog drugog!
Kvejki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2003., 23:50   #29
amway
samo za psiho-labilne osobe.
bio, čuo,vidio,... hvala ne!. mogu svoje nofce i na drugi način baciti.
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 08:51   #30
Mene je prijateljica godinu dana "nagovarala" da se uključim u Amway, ali je to meni bilo grozno. Živjela je za to i pričala samo o tome...o zaradi, bogatstvu...onda je uletila u vezu sa oženjenim (naravno Amwayac)...
Prije godinu dana se zaposlila u jednoj firmi u kojoj radi za crkavicu-znači od silne zarade ostalo je veliko NIŠTA!!!
Za proizvode sam čula da su relativno OK, ali preskupi za naše podneblje.
Ono sa gubitkom osobnosti-slažem se u potpunosti!!!
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 11:42   #31
Quote:
Unregistered1 kaže:
Nitko nikoga ne naziva kretenom već se on sam tako nazvao. Ako ne vjeruješ pogledaj šta piše u lijevom gornjem uglu - pa čovjek se zove Djete Kreten. A što se tiče tuđeg mišljenja što ne saslušaš drugo mišljenje kad ga već poštivaš. Zašto slušaš samo jednu stranu. Provjeri Amway!!!

P.S. Amway postoji već više od 40 godina u više od 80 država svijeta (i dalje se otvaraju nova tržišta) i nikad, nikad, nije napustio (ili ne daj Bože propao) ni u jednoj od država u koju je došao. O MLM su napisane već brojne knjige i možeš provjeriti šta je to i kakva mu je budućnost. Ili možda misliš da su vjerodostojnija mišljenja na forumu. Ja ipak biram mišljenje stručnjaka iz knjige. Osim toga uvjerio sam se svojim očima, ušima i ostalim osjetilima što je Amway i uvjerio sam se SAM da je to najpošteniji, najmoralniji i najbolji posao! Ali neće svi uspjeti, kao što svi ni ne završe fakultet, kao što svi ne rade u Coca-Coli, kao što svi nisu liječnici, odvjetnici, inžinjeri... Svatko zna šta hoće i svatko želi nešto drugo. Ali u Amwayu ima ponešto za svakoga - vjerovali ili ne. Prijatelju, izbor je u tvojim rukama.

....Ako vidiš zgodnu djevojku, koja ti se sviđa i odjednom osjetiš da je to ona prava koju si tražio cijeli život, hoćeš li slušati druge što ti pričaju o njoj ili ćeš sam provjeriti kakva je ona i sam se uvjeriti što je istina. Ja uvijek sam provjeravam, saslušam druge i njihovo mišljenje ali odluka je uvijek moja! A ako ti živiš na temelju onoga što drugi kažu to je tvoj problem. Inače, čitao sam neke tvoje postove na forumu i stekao drugi dojam o tebi, bolji dojam. No, ne zamjeram ti što o Amwayu, blago rećeno, nemaš pojma!

pozdrav... Simon P.




... i da ponosan sam što sam u Amwayu!!!
Možda i nemam pojma, slažem se ali bio sam na seminaru i donio sam odluku. Ne želim biti dio toga. Možda i griješim ali to je moj stav. Nisam popio priću.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 14:44   #32
Quote:
unregistrated kaže:
...sine, s tim stavom Kretena ostat ćeš kreten cijeli život!I sine, budi skroman i ponizan pa saslušaj pametnije od sebe. Vjeruj mi ima nešto u tome! ja sam provjerio, provjeri i ti... Mogu samo reći da sam ponosan što sam u AMWAYU!
mislim da ovaj citat sve govori.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 14:55   #33
Quote:
chiquita kaže:
mislim da ovaj citat sve govori.
A kak to misliš? Koje je tvoje mišljenje o svemu tome?
__________________
www.autogodine.hr
Pjesnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 15:12   #34
Mislim da će najbolji komentar na sve ovo biti priča iz vlastitog iskustva:

Krajem 1995. frend me pozvao na prezentaciju Amwaya u Zavod za patologiju , gdje su se tada održavala predavanja. Uglavnom, cijela ta atmosfera je bila nekako nadnaravna sa onim rukama, glavama i pimpekima u teglama koje su bile poredane po policama predavaonice. Moram priznati da sam bio oduševljen cijelom koncepcijom i pristao sam krenuti u sve to (studirao sam pa mi vrijeme nije bilo problem).

Tada još Amwaya nije bilo niti u Sloveniji, a kamoli u Hrvatskoj, tako da sam u slijedećih par mjeseci putovao do austrijske selendre zvane Wildon jedno 20-tak puta. Naime, tamo je bilo sjedište za regiju jugoistočne Evrope. Tih "poslovnih" putovanja se rado sjećam jer je ekipa bila O.K.

U prvih mjesec i pol rada dogurao sam do 3% i zaradio bogami par stotina šilinga samo na taj postotak. Tijekom veljače 1996. pojavila se mogućnost da u svoj lanac uključim 5 novih članova koji su bili totalno nabrijani i koji su već prije svog uključenja u Amway imali SVAKI po 2-3 nova člana koji su se trebali uključiti. To znači da bi ja "ispod sebe" imao oko 15-20 ljudi u samo par mjeseci rada. Ludnica! A čak sam i sam uspio dosta toga uvalit susjedama. Proizvode, mislim

I tada... KRC! SLOM!

Trojica od te petorice odoše u veljači 1996. u vojsku (a da mi uopće nisu rekli da idu), još jedna baba koja je super radila je iz čistog mira odustala od svega, a uz sve to razbolio sam se ko konj, tako da nisam mogao ići na veliki evropski skup u Austriju gdje je čak bio gost tip iz Amerike koji je sve pokrenuo.

Nakon toga opasno su me stisli ispiti na faksu, još jednom sam se razbolio (zbog neizlječene gripe) i sve je otišlo k'vragu.

Rezime: koncept Amwaya je super, ali treba imati volje, vremena, živaca i punooooooooo sreće.

BTW: s Vladom sam išao u Austriju jedno 10 puta. Smrdilo mu je iz usta strahovito!
__________________
Đank fud, nego što!?
buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 16:17   #35
da...

Quote:
Pjesnik kaže:
A kak to misliš? Koje je tvoje mišljenje o svemu tome?
ne mislim uglavnom ništa dobro o tome.
i meni to sve djeluje kao neka sekta koja žanje labilne ljude.
dajte mi recito jel vama djeluje normalno kad na tim skupovima onak plješću ko mahniti zato kaj je neko zaradil kaj ja znam koliko i proiciraju umjetno divljenje zato kaj je neko zaradil tolko i tolko?!
mislim, meni je to sve živo sranje.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 16:29   #36
Quote:
Pjesnik kaže:
Ajme, koja spika! Još uvijek nisu to promjenili? A drugo: daj molim te, pa tko može nakon što vidi zgodnu djevojku, odjednom osjetit da je to "ona prava koju je čekao cijeli život"??? Ti nisi ni svjestan nebuloze koju si napisao, zato jer taj jedan te isti tekst ponavljaš svakoj potencijalnoj novoj "radilici", uopće ne razmišljajući o tome što govoriš jer su te naučili što trebaš reći - bezbroj prozirnih i jeftinih fraza koje nemaju prevelikog smisla kada ih staviš u kontekst realnosti, a naročito hrvatske realnosti. Ali ti ne smiješ razmišljati svojom glavom jer rečeno ti je da je jedino što smiješ raditi - duplicirati!
a baš sam htjela reći da je tu frazu sigurno naučio od ovih ispirača mozgova!
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 16:35   #37
Re: da...

Quote:
chiquita kaže:
ne mislim uglavnom ništa dobro o tome.
i meni to sve djeluje kao neka sekta koja žanje labilne ljude.
dajte mi recito jel vama djeluje normalno kad na tim skupovima onak plješću ko mahniti zato kaj je neko zaradil kaj ja znam koliko i proiciraju umjetno divljenje zato kaj je neko zaradil tolko i tolko?!
mislim, meni je to sve živo sranje.

Ku'iš, to ti je sve psihologija motivacije koja, slažem se, izgleda nakaradno
__________________
Đank fud, nego što!?
buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 16:37   #38
No, meni je najsmješnije bilo kad mi je frend, koji me uveo u sve to, obukao odijelo prvi put u životu da bi izgledao poslovno.


Inače je bio metalac.
__________________
Đank fud, nego što!?
buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 19:19   #39
Hehe, ma treba tamo otić samo da čovjek vidi koliko glupih i autofdejt kravata se može skupit na jednom mjestu
__________________
www.autogodine.hr
Pjesnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2003., 21:03   #40
Quote:
buco kaže:
No, meni je najsmješnije bilo kad mi je frend, koji me uveo u sve to, obukao odijelo prvi put u životu da bi izgledao poslovno.


Inače je bio metalac.
HAHAHAHAHHAHAHAHAH
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.