Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2006., 14:21   #41
Stvar je u tome što smo mi sad najsavršenija bića jer imamo najrazvijeniji mozak, pa smo se uspijeli ovako razviti!
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 14:25   #42
samo mozak... a ostalih 95% tijela?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 13:20   #43
Quote:
Taroth kaže:
kriva ti je postavka savrsenosti
da zivis u selu gdje imas 3 cure i postavljas si pitanje o savrsenoj curi... a od ove 3 jedna ima grbav nos, druga grbava ledja, treca nema 3 prednja zuba... sto bi zakljucio

savrsenstvo ne ovisi o skupu elemenata kojem pripada, jer bismo onda govorili o najboljem bioloskom obliku unutar zadanog skupa (ali ne i o savrsenom), nego ovisi o funkcijama koje posjeduje te o nacinu obavljanja tih funkcija. Ako su sve funkcije savrseno podesene, onda govorimo o savrsenom organizmu.

po toj logici, prije 100 mil. godina je savrseni bioloski oblik bio neki dinosaur iako je polako gmizao po tlu.... dakle, savrsenstvo je ovisno o datom trenutku... a da li je savrsenstvo kao kategorija ovisna o vremenu? ne
sudeći po tome što pričaš savršenstvo nepostoji i s tim se slažem - koliko god je savršenstvo savršeno uvjek ima svojih nesavršenosti
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 13:31   #44
Ili nešto više savršeno od toga!
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 13:44   #45
Quote:
Attack kaže:
sudeći po tome što pričaš savršenstvo nepostoji i s tim se slažem - koliko god je savršenstvo savršeno uvjek ima svojih nesavršenosti
sa strane biologije, radi se o ocitim manjkavostima...
primjer je nas hod, stopala i cijeli taj motoricki sustav.
stopala nisu potpuno prilagodjena uspravnom hodu i zato nastaje popustanje svoda, te njegovo spustanje (koje za sobom onda vuce druge probleme).
Koljeno je najslabija, najosjetljivija karika, a zatim i kuk, koji je takav u nas da se troši (jednostavno, ne moze podnijeti svu tezinu tijela)..

opet, po mom, to je neizravni dokaz evolucije
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 22:47   #46
To samo dokazuje da nismo roboti!
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2006., 15:55   #47
Quote:
Ozz kaže:
To samo dokazuje da nismo roboti!
e baš to - s strane mehanike i informatike mi smo daleko od savršenstva li baš to nas čini savršenima
__________________
kad se sjetim ja satova tjelesnog, starih prijatelja iz osnovne, kako je nekad bilo sve najbolje, sada je sve drugačije, sad nas budučnost vodi kroz ratove, sve je nakako napetije, samo su uspomene ostale, kad se sjetim ja prve simpatije, djevojke su bile najljepše, to su bili dani akcije,..ŠTA BI DAO DA SMO OPET SKUPA SVI, DA SE KAO NEKAD OPET NAZDRAVI,....
Attack is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2006., 01:01   #48
ZEMLJA STARA 10 000 GODINA?



Mislim zbilja....ajde premda volim Na Rubu Znanosti pogledati, sada mi je drago da nisam gledao. Ma kužite...egipatsko carstvo je postojalo tamo negdje prije 5 000 godina. A Mojsije je zajedno sa dinosaurima i krapinskim pračovjekom (neandtertalcem) trčao preko Crvenog mora
Uostalom kada su onda izumrli neandertalci? Prije 100 godina? Sumnjam jer ih vidim da sjede u saboru....da da, mora da je ta teorija istinita

Svašta se novoga nauči!
Očito prije 10 000 godina kada je nastala Zemlja ili po ovoj teoriji bi se mogla nazvati Žemlja su ljudi izrasli brzo ko gljive iz zemlje i tako dalje.
Netko se silno želi potruditi podržati teoriju o Adamu i Evi i utrljati je priglupoj masi kao istinu kao da ljudi već dosta nisu zatupljeni religijskim bedastoćama zbog kojih se ubijaju od početka svijeta....znači već 10 000 godina Ajd nemojte me
Cijanid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.