Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2007., 12:13   #101
Quote:
vjeverica kaže: Pogledaj post
ne da mi se traziti po podforumu , pa me zanima da li ima ovdje ljudi koji se time ozbiljno bave?
Ima i više nego se čini.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 12:17   #102
Ne bi trebalo ljude uvjeravat postoji ili ne postoji. To baca loše svijetlo na pojam magije. Onaj tko osjeti poriv k magiji naći će i put do nje.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2007., 06:13   #103
vlaska magija...ima knjiga od neke novinarke valjda koja je provela neko vrjeme medju vlasima..kaze da su gori od voodoo-ista.a slucajno doletjeh do ovog foruma i teme...nekad sam bio skoro pa opsjednut magijom,okultizmom i slicno...a i sad djelomicno..ponekad se izgubi volja u tom sarenilu puteva magije...i slabo ljudi ima koje to "ozbiljnije" zanima...a vragovi me nosali ako i vremena imam za to...a mozda i imam...samo da mi je jos mrvica volje...i tako to....valjda mi date malo inspiracije da se vratim u te vode..
azmoddon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 14:11   #104
Vlaska magija je doista jaka magija, nije bezazlena bas iz razloga sto najčešće ne znaš da li određeni ritual ima veze ili nema veze sa crnom magijom. Velim najčešće, ne i uvijek. No teško je povući crtu što je tu bezazleno a što ne... najgore od svega je što se teško poništava.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 14:59   #105
Postoji li slavenska Wicca?
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 19:21   #106
Hm... Postoji samo jedna vika na različitim jezicima doduše.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2007., 12:06   #107
Hey Sally i ti si nam došla!!? Imaš Black-rose koven pa proguglaj
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 00:41   #108
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
A čime to?

I pojasni malo to "ozbiljno"..
Pa već i vrapci na grani znaju da vještice ne postoje i da su sve to priče za malu djecu..
O vjestice postoje. Samo ne vjestice iz crtica i SF filmova.

Wicca je jedna od najstarijih religija. Malo opceg znanje ne bi skodilo,pogotovo kada ides izjavit takvu pizdariju.
Lorenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 09:29   #109
Quote:
Lorenchi kaže: Pogledaj post
Wicca je jedna od najstarijih religija. Malo opceg znanje ne bi skodilo,pogotovo kada ides izjavit takvu ...
Wicca nije najstarija religija, ona je moderna izvedenica vještičarstva. Dok vještičarstvo datira 30.000 godina unazad...Mali ispravak.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 12:16   #110
Quote:
plavasjenka kaže: Pogledaj post
Wicca nije najstarija religija, ona je moderna izvedenica vještičarstva. Dok vještičarstvo datira 30.000 godina unazad...Mali ispravak.
Da,imas pravo,my bed...Ali naljutili su me,pa sam uvelicala. XD
Lorenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 19:00   #111
Dobro, dok recimo vještičarstvo biva najstarija i prvotna #religija#...Potvrđeno prema arheološkim nalazima.. od kršćanstva starija cca 28.000 god... Ispada da su naši preci po nekim stvarima bili mudriji, poštovali su prirodu i znali koristiti prirodne energetske silnice da bi postigli određene rezultate - novo skrovište, uhvatili hranu u klopke, izliječili bližnje... Stonhenge je recimo izgrađen na jednoj takvoj silnici - dakle znali su prepoznati prirodno strujanje energije.. Shvačali su da nisu superiorni u prirodi već da su dio nje...ako nešto uzimaju onda se to i vraća...Pronađena je i slika trudne žene koja stoji u krugu sa još 11 ljudi što je bilo zapanjujuće otkriće za današnje pagane, jer se ovaj koncep pojavljuje u današnjem tradicionalnom ustroju kovena.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 19:10   #112
moze ondak jedno pitane za plavu sjenku(kad gdje god dodem,tebe ima?
jel znas sta o dejama?
__________________
when all else fails,we can whip the horses eyes
and make them sleep and cry
apeitheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 09:42   #113
Quote:
apeitheia kaže: Pogledaj post
moze ondak jedno pitane za plavu sjenku(kad gdje god dodem,tebe ima?
jel znas sta o dejama?
Deje su još poznate pod nazivom crne vještice - mnogo puta ih ljudi asociraju sa satanizmom, međutim ta asocijacija dolazi jedino zbog vela tajanstvenosti kojim je njihovo umijeće zapakirano. Nemoguće je naići na deju koja svoju praksu prikazuje otvoreno. Sa obzirom na sve druge grane deje slijede nešto tamnije cikluse (slavit će mrtvi i tamni mjesec, dok ostale vještice slave rastući i puni mjesec - i ne prakticiraju magiju u vrijeme tamnog mjeseca), deje slijede tamu - slijede tamnog boga i trostruku božicu. Njihova praksa ima i nema puno zajedničkog sa poznatim vještičarstvom. One imaju velika znanja o svojstvima otrovnih i halucigenih biljaka. Po mom osobnom mišljenju tamom su obavijene jedino iz razloga što se njihova duhovnost i praksa bazira na božanstvima koja su u današnje vrijeme smatrana demonima - no ti su demoni u nekim starim kulturama bili obožavani kao bogovi. Ova tvrdnja ne mora biti točna pošto je dejama nemoguće ući u trag. Iz jednog starog grimora naišla sam na jedan tekst koji asocira na izvor deja: tamo stoji da je srednjovjekovna žena imala u kući kućnog duha - patuljka, koji ju je obožavao i pomagao joj u kućanstvu, ona ga vidjela, često s njim razgovarala. Taj mali patuljak dobivao bi na moći kad bi ženi ispunio želju - prerasta u duha ognjišta - daje nevjerojatne moći ženi, koja se uzdiže iz kmetstva i služi u višim redovima, ima nevjerojatno znanje. Duh ojačan i sazreo želi da mu ona postane družica, kad ga odbija uzima joj značaj i mjesto. Ona biva protjerana iz društva prozvana vješticom. Skriva se u šumi, u planini pronalazi sklonište i dom. Tamo postaje njegova družica - njemu na čast izvodi crnu misu gdje njezino tjelo služi kao oltar. Ljudi je ponovo obožavaju, puk hrli k njoj jer poznaje sve tajne, miješa lijekove od otrovnog bilja za tadašnje bolesti, proriče sudbinu, komunicira sa preminulima, postaje vladarica šume. Duh se trajno nastanjuje u njoj, daje joj moć nad šumom i životom šume.
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 11:44   #114
Quote:
plavasjenka kaže: Pogledaj post
tamo stoji da je srednjovjekovna žena imala u kući kućnog duha - patuljka, koji ju je obožavao i pomagao joj u kućanstvu, ona ga vidjela, često s njim razgovarala. Taj mali patuljak dobivao bi na moći kad bi ženi ispunio želju - prerasta u duha ognjišta - daje nevjerojatne moći ženi, koja se uzdiže iz kmetstva i služi u višim redovima, ima nevjerojatno znanje. Duh ojačan i sazreo želi da mu ona postane družica, kad ga odbija uzima joj značaj i mjesto. Ona biva protjerana iz društva prozvana vješticom. Skriva se u šumi, u planini pronalazi sklonište i dom. Tamo postaje njegova družica - njemu na čast izvodi crnu misu gdje njezino tjelo služi kao oltar. Ljudi je ponovo obožavaju, puk hrli k njoj jer poznaje sve tajne, miješa lijekove od otrovnog bilja za tadašnje bolesti, proriče sudbinu, komunicira sa preminulima, postaje vladarica šume. Duh se trajno nastanjuje u njoj, daje joj moć nad šumom i životom šume.
hmmmm,to me malo podsjeca na pana...al ajd
znam da su deje sljedbenice bozice,a ne boga.s tim da je njima muska energija nesto sto ce samo iskoristit da mogu postat deje,al opcenito muskarce preziru
ovo sto si dalje rekla,se slazem,da nisu sotonistice i da se premalo zna o njima jer se ni ne zna tko je deja osim akoona to sama ne prizna,a ako prizna vis nije deja...bla ba
znam jednu njihovu molitvu dijani i to je to sto sam uspjela nac
nevjerovatno,neko valjda moze uc u trag necem vezanim uz njih
dal ih uopce ima u hrvatskoj? ako ne gdje ih ima? cini mi se da sam citala da zive u kovenima(tzv.ne pravim,al nesto kao),pa kako se nadju?
al takodjer znam da svaka zena moze postat deja,pa me to vise podsjeca na obicne vjestice s malim preinakama u klanjanju raznim bogovima
__________________
when all else fails,we can whip the horses eyes
and make them sleep and cry
apeitheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 15:32   #115
Quote:
apeitheia kaže: Pogledaj post
hmmmm,to me malo podsjeca na pana...al ajd
znam da su deje sljedbenice bozice,a ne boga.s tim da je njima muska energija nesto sto ce samo iskoristit da mogu postat deje,al opcenito muskarce preziru
ovo sto si dalje rekla,se slazem,da nisu sotonistice i da se premalo zna o njima jer se ni ne zna tko je deja osim akoona to sama ne prizna,a ako prizna vis nije deja...bla ba
znam jednu njihovu molitvu dijani i to je to sto sam uspjela nac
nevjerovatno,neko valjda moze uc u trag necem vezanim uz njih
dal ih uopce ima u hrvatskoj? ako ne gdje ih ima? cini mi se da sam citala da zive u kovenima(tzv.ne pravim,al nesto kao),pa kako se nadju?
al takodjer znam da svaka zena moze postat deja,pa me to vise podsjeca na obicne vjestice s malim preinakama u klanjanju raznim bogovima
Deje štuju boga - i trostruki aspekt božice (djevicu, majku i staricu)
Ti misliš na Dijaničke vještice koje štuju samo božicu, međutim deje ne spadaju u ovu kategoriju. Razlika između njih i običnih vještica je (po mome mišljenju) ta što se one ne drže isključivo svjetla, nego vide i svijetlo i tamu kao jedno i za nnjih ne postoji dobra i loša magija, crna i bijela, nego samo jedna magija.

Zadnje uređivanje plavasjenka : 26.10.2007. at 15:34. Reason: nadopuna
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 22:20   #116
Neda mi se čitati sad svih 9 stranica pa nadam se da neću ponavljati ono što je već rečeno.

U našem narodu riječ vještica dolazi od riječi vješta žena za razliku od riječi nevjesta koja je nevješta žena. Vješte žene su znale pomoći ženama na porođaju, znale su liječiti, znale su koja je trava za šta kod bolesti, znale su baciti uroke, znale su se nametnuti, imale su svoje mišljenje, jaku seksualnost, znale su zavoditi, imale su duboku intuiciju, znale su zaluditi muškarca ... derugim riječima znale su sve što znaju i današnje samo se onda njihova moć suzbijala na lomačama. Tako su te jače žene bivale progonjenje i od crkve i od muškaraca i od drugih slabijih žena. Drugim riječima isto kao danas. Lomače su manje vidljive - ali vidite šta rade nekim vješticama tipa vlatka ili severina.

Vidim da mnoge žene koje su na duhovnim putevima (kojima su pravce uglavnom osnvonali muškarci, vode muškarci, orgnaizirani su za muškarce) često se ne mogu snaći.

Sva recim yoga, pa tantra, pa čak i budizam su orjentirani muški. Sve vrste kundalini yoge i transformiranja energije se obraćaju muškarcima, budha nije puštao žene u samostane, žene mogu biti časne ali ne mogu voditi misu, u hramovima one su izazov muškom celibatu, izdvojene su da sjede negdje sa strane da ... neznam šta.... da ih se ne bi gledalo, u tantri su spomenute samo kao sredstvo meditacije u seksualnom činu.... i sl. da ne nabrajam.

Zato se žene udružuju u te razne paganske pokrete i taže svoju izvornu duhovnost. Nažalost to su mali i periferni pokreti bez većeg značenja i tu se ne može ostvariti veći napredak. Uglavnom se zasniva na ritualima, obrednom ponašanju, štovanju nekakvih ženskih idola, obožavanju zemlje i te žene nemaju ni osobitu duhovnost, ni osobitu snagu, niti ikakav značaj. Simpatično ali bez prave snage. Nažalost.

Ženama je prilično teško u tom smislu na duhovnom putu. Žene trebaju iznalaziti nove originalne načine izražavanja svoje ženske prirode u svim sferama, jer što god takneš u društvu orjentirano je na muškarce. Wicca je danas preslabašan odgovor. Tvom imageu će dati jedan mistični štih i to je sve.....

Ono što sigurno znam je da uvijek možeš biti "vješa žena" tj vještica bez da od toga praviš program i pridružjueš se nekim skupinama.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 12:57   #117
Osobno smatram da danas žena nije u podređenom položaju - bar ne u našem društvu. Ponekad mi se zapravo čini da smo više zaštičene, za položaj se treba boriti i raditi - nije istina da smo tu istisnute. Rad i talent uvijek se prepoznaju. Radim u firmi u kojoj sam jedina žena - nisu me uzimali za ozbiljno sve dok nisam zadobila stav i radom dobila poštovanje, no ne osječam se ugroženo zbog toga. Danas vješta žena može postići sve što zacrta jednako kao i muškarac. Što se religije tiće sa tim dijelom se slažem da je žena istisnuta, međutim nisam religiozna i podređenost i skrušenost ostavljam onim ženama koje žele živjeti na taj način, to je njihov izbor - mogu ga jednostavno promjeniti ako žele. Wicca nikad nije bila rezervirana samo za žene. Onda joj začetnik ne bi bio muškarac. Wiccu jednako prakticiraju i žene i muškarci. U vještičarstvu se oduvijek jednako štuje i muška i ženska energija i uvijek se između toga pronalazi ravnoteža. Božica je cjelokupna jedino unutar Boga, a Bog se rađa iz Božice. Te dvije energije međusobno se nadopunjuju. Grana poput dijaničkog vještičarstva nikad mi nije odgovarala - smatram da je ta grana nastala isključivo zbog bijede i položaja žene u srednjem vijeku, no to je prošlost, a magija nije sebična. Stvarajući razlike, dižući zid, i stavljajući ženu na prvo mjesto radi se isto ono što je u srednjem vijeku bilo učinjeno ženama. Kako bi to bilo ispravno?
plavasjenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 00:27   #118
Radim u firmi u kojoj sam jedina žena - nisu me uzimali za ozbiljno sve dok nisam zadobila stav i radom dobila poštovanje, no ne osječam se ugroženo zbog toga.

ali si jedina žena zar ne. Poslodavac je zaposlio sve muškarce i jednu vješticu.

[B]Danas vješta žena može postići sve što zacrta jednako kao i muškarac. ][/B

Vješta žena ali ne i obična žena. Inače im muškarci zapinju noge, zauzimaju radna mjesta i šefovske pozicije, žena se mora puno više dokazivati a druge žene je olajavaju i zavide joj ako uspije. Muškarci se solidiziraju sa muškarcima, a žene se ne solidariziraju sa uspješnim vješticama. A ni sa uspješnim nevješticama.


Stvarajući razlike, dižući zid, i stavljajući ženu na prvo mjesto radi se isto ono što je u srednjem vijeku bilo učinjeno ženama. Kako bi to bilo ispravno?

Dušo gdje si ti to vidila u kojoj sferi se ženu stavlja na prvo mjesto osim u krevetu, playboyu i sličnim mjestima koja služe za muške užitke. Gdje to žena dominira. Sjetila sam se gdje - u ustanovama za zaštitu žena od batinjanja. Znaš li da je 84 posto ubijenih žena u hrvatskoj ubijeno od strane stalnih partnera?

Ti si vješta i jaka žena sa dobro izbalansiranim polaritetima, ti pripadaš jednoj novoj vrsti žena koje će doći u budućnosti, takve kao ti utiru put novim ženama, ali pogledaj većinu, pogledaj masu, pogledaj stanje u društvu i vidjet ćeš da je ženska energija ugnjetavana na svakom koraku.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 00:58   #119
Quote:
tatyana39 kaže: Pogledaj post
Sva recim yoga, pa tantra, pa čak i budizam su orjentirani muški. Sve vrste kundalini yoge i transformiranja energije se obraćaju muškarcima, budha nije puštao žene u samostane, žene mogu biti časne ali ne mogu voditi misu, u hramovima one su izazov muškom celibatu, izdvojene su da sjede negdje sa strane da ... neznam šta.... da ih se ne bi gledalo, u tantri su spomenute samo kao sredstvo meditacije u seksualnom činu.... i sl. da ne nabrajam.
Hmm ... nije istina. Dok je Buddha bio živ nije bilo takvih demonskih institucija kao što su budistički samostani ( ). Buddha i ekipa su živjeli vani, 'sa elementima' u prirodi, a žene su bile ravnopravni dio reda, pa je čak i jedan dio 'svetih spisa' napisan od strane žena.

Ali se muškarci i žene nisu smjeli družit zajedno (ni danas ne smiju), pošto tada nastaje najveća moguća iluzija.
crazy person is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 01:38   #120
Quote:
crazy person kaže: Pogledaj post
Hmm ... nije istina. Dok je Buddha bio živ nije bilo takvih demonskih institucija kao što su budistički samostani ( ). Buddha i ekipa su živjeli vani, 'sa elementima' u prirodi, a žene su bile ravnopravni dio reda, pa je čak i jedan dio 'svetih spisa' napisan od strane žena.

Ali se muškarci i žene nisu smjeli družit zajedno (ni danas ne smiju), pošto tada nastaje najveća moguća iluzija.
Ne nije istina. Nije ih uzimao za učenike. Barem sam ja tako čitala. Za vrijeme budhe nisu bile ravnopravne.

Najveća moguća iluzija nastaje u prisustvu žene? vidiš gdje se svrstava žene - u opasnost.....
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.