Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2002., 15:37   #21
Quote:
Tommy Gun kaže:
A što ako netko ima cd, ali ripani?
onda je zanimljivije. nekima radi, nekima ne. neki mogu hostat, a neki drugi ne mogu. myself, ja nemrem hostat. ne pitaj me zakaj. pojma nemam. jedan frend moze, a druga 2 nemogu. pripisali smo to samo jos jednoj microsoft logicnoj nelogicnosti...
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Old 29.12.2002., 17:20   #22
Evo nekoliko linkova za skidanje softwarea za igranje na poznatijim šahovskim serverima.

http://www.tim-mann.org/xboard.html

- xboard skinite ako imate linux, winboard za windows
- najpopularniji program za igranje internet šaha uopće
- omogućuje spajanje na sve šahovske servere (ima popis) koji podržavaju telnet protokol
- evo nekoliko instrukcija za početak:

seek x y - ako želite igrati partiju od x minuta s inkrementom y sekundi (y nije obavezan); server vas automatski spaja s nekim tko također želi odigrati tu partiju

match name x y - ako želite izazvati protivnika s imenom name na partiju (vidi gore za značenje x i y)

accept name - ako želite prihvatiti izazov od name

tell name Poruka - šalje poruku igraču name

say Poruka - šalje poruku tvojem trenutnom protivniku

help - ispisuje general help

commands - ispisuje sve komande

help command - ispisuje podrobni help za pojedinu komandu

http://www.chessclub.com/interface/download_w32.html

Potonji program pruža sve, pa i više funkcionalnosti nego (w)(x)board, ali samo na chessclub serveru, inače najpopularnijem sastajalištu internet šahista.
Na chessclubu se sastaju vrhunski šahisti kao i paceri. Možete se registrirati ili ostati neregistriran. S registracijom koja košta nekoliko desetaka dolara (studenti popust) dobijate brdo dodatnih funkcionalnosti, npr. lekcije od velemajstora s mogućnošću postavljanja pitanja, učestvovanje na šahovskim turnirima itd. ali i bez registracije chessclub pruža zanimljive mogućnosti, recimo praćenje live mečeva kao nedavnog u NY između Kaspija i Karpija.

Freechess je najpopularniji i posve besplatni server. Profil igrača mu nije tako visok kao na chessclubu, ali još uvijek viši od yahooa i sličnih java-servera. Freechess prati tvoj rating, omogućuje ti laganu komunikaciju s ostalim igračima i zapravo je isto toliko chat kao i chess server, gotovo posve identičan chessclubu, kao uostalom i svi ostali serveri koje ćete pronaći u combo boxu na početku pokretanja winboarda (uočite među njima fly.cc.fer.hr - hrvatski free chess server s zagrebačkog FER-a).
Sound&Fury is offline  
Old 29.12.2002., 23:46   #23
Ja sam igrao nekoliko puta na netu prije nekoliko godina. Izzivcirao sam se. Jednostavno u pola partije su neki ako su gubili napustali sobu. Opet neki nisu micali prvi potez 5 minuta. Ja naravno izasao. Kasnije sam cuo da su dobili bodove jer sam "pobjegao" a to im je i bio cilj.
Dalje jel iko igrao protiv programirane sahovsje table.
Ja sam imao verziju iz 1991. 8 nivoa.
Na prvim ide glatko i moze se pobjediti ali kasnije na 6,7 i 8 je strava. Mislim po 4 sata.
Ma nema nista dok ne gledas covjeka u oci.
Inace od 14 (ili 15 ?) svjetskih prvaka, 7 je bilo Zidova.
el_mariachi is offline  
Old 30.12.2002., 00:15   #24
nisam židov al' derem....
DEBELKURAC
__________________
[size=0,5]...ni pred pisoarom nisu svi jednaki...[/size]
=DK= is offline  
Old 30.12.2002., 00:26   #25
Quote:
=DK= kaže:
nisam židov al' derem....
Imas neku titulu?

evo jedan problemcic
el_mariachi is offline  
Old 30.12.2002., 00:52   #26
NE, SAMOUK
__________________
[size=0,5]...ni pred pisoarom nisu svi jednaki...[/size]
=DK= is offline  
Old 30.12.2002., 09:14   #27
nisi trebao davati odgovor na šah problem ... inače nije problem tezak...
DK
__________________
[size=0,5]...ni pred pisoarom nisu svi jednaki...[/size]
=DK= is offline  
Old 24.09.2008., 12:14   #28
Dobar šahovski klub u Zagrebu?

Pozdrav!

Vidim da nema baš puno šahista na forumu, bar ne pod rubrikom "Sport", gdje sam prvo potražio... sad tek vidim da postoji ova tema, iako u malo nelogičnom podforumu. A možda i nije, jer šah je i sport i umjetnost pa i znanost. Uglavnom...

Imam 26 godina i početnik sam u smislu klubske i turnirske (natjecateljske) prakse. Nisam potpuni početnik, igram šah rekreativno od malih nogu - samo nemam neko teorijsko zaleđe.

I sad bih se htio malo ozbiljnije posvetiti šahu, ići na turnire, savladati neku teoriju i općenito postići napredak. Međutim, kako mi se do sada čini, situacija u zagrebačkim šahovskim klubovima je katastrofa! Kao prvo, ni jedan klub koji sam zvao nema svoj prostor. Svi se okupljaju u velikoj šahovskoj dvorani u domu sportova - i prilično su zatvoreni, dosta je teško stupit u kontakt s nekim, ako već nekoga ne poznaješ (što je kod mene slučaj). Službene stranice nemaju forum, tako da jednostavno nemam gdje i koga pitat za neke detalje. Bio sam par puta u toj dvorani.... samo grupice ljudi koji se očito znaju 100 godina i to je to. Nema mjesta za novog člana. Nema mogućnosti posudbe knjiga, časopisa... bar ja nisam skužio ako i ima.

A ono što me najviše od svega razočaralo i pogodilo je sljedeće: koji god sam klub zvao, svi su me pitali isto. "Imate li kakvu kategoriju? Koliko imate godina?". I kad bih rekao da imam 26 godina i da sam VK, počela bi izmotavanja tipa "Pa čujte, nema nikakvih FORMALNIH zapreka da se vi učlanite u naš klub, ali mi smo natjecateljska momčad... bla-bla". Drugim riječima "Prestar si, ne trebaju nam početnici od 25+ godina". Ne znam, to mi je totalno bezveze - šah bi trebao biti dostupan svima, od 7 do 77 godina. Naravno da neće svi postat velemajstori, a nije to svima ni cilj.

Znate li vi neki klub u Zagrebu koji je malo otvoreniji po tom pitanju? Po mogućnosti koji ima barem nekakav prostor ili mjesto i termin stalnog okupljanja članova?

Hvala!

P.S. Na kraju sam otišao izravno u Šahovski savez i tražio da me registriraju. Sada imam iskaznicu i namjeravam ići na turnire. Iako potpuno sam, bez mogućnosti konzultacija s nekim iz kluba i klubske igre nemam baš puno šansi za napredak....
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Received Infraction
Old 24.09.2008., 12:49   #29
Koga briga koliko ima kombinacija kad je obično samo jedna dobitna

Auu, stara tema.
Roy, sorry i sretno.
TincH is offline  
Old 24.09.2008., 12:55   #30
Postoji ogromna tema zvana IMF-Šah koja je tradicionalno (iako ne opravdavam) top-tema na podforumu. Za neopravdano dizanje teme stare 6 GODINA 30 bodova kazne. A ovo zatvaram.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.