Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2006., 15:12   #21
Quote:
marquo kaže:
ček, to onda znači ak ja imam jedan račun u Raiffeisen bank u Austriji da kršim zakon?
Da, osim ako (laički rečeno) ne provodiš 6 mjeseci i jedan dan godišnje van Hrvatske.
Vojky is offline  
Old 24.03.2006., 15:16   #22
Quote:
Vojky kaže:
Da, osim ako (laički rečeno) ne provodiš 6 mjeseci i jedan dan godišnje van Hrvatske.
Hvala!

Glup zakon/pravilnik/whatever ak se mene pita al kaj buš...
__________________
Life may not be party we hoped for, but since we're here, we might just as well dance...
marquo is offline  
Old 24.03.2006., 15:19   #23
Quote:
marquo kaže:
Glup zakon/pravilnik/whatever ak se mene pita al kaj buš...
I ako se mene pita, jer to je tvoj novac... No, promijeniti će se ulaskom u EU.
Vojky is offline  
Old 25.03.2006., 02:19   #24
Quote:
Vojky kaže:
držati devize
Gdje je u zakonu definirana riječ "držati"? Takvi accounti se koriste samo za transakciju (posredovanje), na njima se ne "drže" pare...
35551 is offline  
Old 25.03.2006., 15:15   #25
Je li sigurno poslati 10 000 dolara sa moneybookersima?

Imaju li ogranicenje na visinu slanja i koje je?
NewForce is offline  
Old 25.03.2006., 18:23   #26
Quote:
NewForce kaže:
Je li sigurno poslati 10 000 dolara sa moneybookersima?

Imaju li ogranicenje na visinu slanja i koje je?
imaju limit, unatrag 90 dana. Ali taj limit se moze povečati. Meni je limit 11000 eu u razdoblju tri mjeseca što mogu slati - za primanje love nema limita. Ima ljudi koji imaju neograničen limit, jer puno lovu šalju i daju ako ima opravdani razlog zašto toliko love... ne znam sad u detalje.
Limit sam povisio jer sam im poslao scan osobne, scan nekog računa na kojem je moje ime i sl. koliko se sjećam...
rivica is offline  
Old 03.06.2006., 12:42   #27
https://www.moneybookers.com/



Quote:
sailor kaže:
a gdje će povući lovu, u džep ili opet na račun u domaćoj banci?

koliko znam, većina domaćih banaka ne naplaćuje ništa po priljevima za fizičke osobe. pitaj svoju banku.

a od 1.6. s novim propisima banka mora na traženje i uz identifikaciju stranke doznaku isplatiti i u gotovini

Meni www.moneybookers.com isplacuje na devizni u zagrebackoj, naravno dao sam im swift code i ostalo. Prvo sam probao sa 'malom' isplatom 10 eur i to je sjelo bez problema, onda sam probao 100 eur i to je isto sjelo bez problema.

Sto se tice ove uplate od 10 000 eur, ne znam, klikni na www.moneybookers.com regaj se i probaj naci uvjete isplate... mislim da ne bi trebali imati limit, ali ne znam kako ce ti netko uplatiti 10 000 eur preko kreditne kartice?
kunjavac is offline  
Old 19.08.2006., 20:35   #28
moneybooker-->paypal

Zanima me postupak i dali se može sa moneybooker računa izvršiti uplata na nečiji pay pal račun i kakva je procedura?
Hvala
Inače stavljanje love na moneybooker račun izuzetno je jednostavno i sa malim troškovima .
 
Old 20.08.2006., 21:21   #29
Quote:
NewForce kaže:
Je li sigurno poslati 10 000 dolara sa moneybookersima?

Imaju li ogranicenje na visinu slanja i koje je?

Aha....imaju...ali si mos povecat limit......i to mos na vise nacina....jedan od njih je....da im posaljes faks ili mail sa svojim scananim osobnim podacima osobna,putovnica, vozacka i necime cime ces potvrdit svoju adresu stanovanja(nekakav racun za struju,vodu,mob na tvoje ime i prezime...) ili stalnim koristenjem pa ti oni tada povecaju limit....za ovo potonje nisam bas ziher.....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Old 13.10.2006., 15:45   #30
PayPal konačno u Hrvatskoj!

www.paypal.com

Send Money to Anyone in the Growing PayPal Network

# Andorra
# Anguilla
# Aruba
# Bahamas
# Bahrain
# Barbados
# Bermuda
# Botswana
# British Virgin Islands
# Brunei
# Cape Verde
# Cayman Islands
# Croatia
# Cyprus
# Estonia
# Falkland Islands
# Fiji
# French Polynesia
...



Edit by moderator Lavica02


Po zamolbi forumaša donosimo:

- Paypal - users guide


- popis katrica koje možete korisiti na PayPal-u


1. VISA - kreditna
2. VISA ELECTRON - debitna; vezana uz devizni ili kunski račun Erste i PBZ-a te tekući račun Splitske banke i OTP banke
3. MASTERCARD
4. AMERICAN EXPRESS (American Express Start card za studente ne radi na netu )
(5.) Diners - može se registrirati, ali se ne može plaćati

za detajnije pojašnjenje klikni ovdje

za kartice koje imaju slavni CVV klikni ovdje


Novci se NE MOGU primati do ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju zbog deviznog zakona Republike Hrvatske

i ne, NE MOŽETE ni primiti da novci budu online i da nešto kupite

JEDINO JE MOGUĆE dobiti REFUND nečeg što se vi uplatili

za pitanja o carini imate temu CARINA

Zadnje uređivanje somied : 11.02.2010. at 17:26. Reason: dodavanje Paypal - users guide
Randall Flagg is offline  
Old 13.10.2006., 15:56   #31
nije nego hrvatska u paypalu.
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Old 13.10.2006., 16:24   #32
kaj jel radi to?
__________________
West Side Crew
Shpaolin is offline  
Old 13.10.2006., 16:51   #33
Pa normalno da radi.

Sad nije mi baš jasno što mi točno možemo.Jel samo uplaćivat ili možemo i primati...
Randall Flagg is offline  
Old 13.10.2006., 17:47   #34
Ovako.
Trenutno za HR paypal.
Mozete slati lovu i uplacivati na vas paypalracun preko kreditne kartice.
Jedini problem je da ako recimo dobijete neku lovu na paypal ili sta ja znam ne mozete ju nikako podici.
Nema opcije za podizanje na bankovne racune kao sta to imaju ostale zemlje.

ZNACI: DEPOZIT-SLANJE-PRIMANJE

Pozdrav
JoZoFX is offline  
Old 13.10.2006., 17:48   #35
sasvim dovoljno za pocetak
Morski. is offline  
Old 13.10.2006., 20:16   #36
?

koliko ja vidim mi smo u zadnjoj grupi i možemo SAMO poslati novac nekome na paypal. Nitko ne može nama uplatiti. Nismo u grupi "Send. Receive. Withdraw."

Paypal outside
gogo is offline  
Old 13.10.2006., 20:43   #37
Ja uzeh odmah account. Trebam sačekati da mi kartičaru pošalju extended kod kojim ću zapravo moći otključati uslugu.

Quote:
When you began enrollment in PayPal's Expanded Use Program, we charged a $1.95 USD fee to your card.

Please check your credit card statement (monthly transaction history) online or when it arrives in the mail from the credit card issuer. On this statement, you will see a $1.95 USD charge from PayPal. Next to this charge you will see the 4-digit Expanded Use Number, which can be found directly before the word PAYPAL. Note that it may take 3-4 working days for the number to appear on your statement.

After you successfully enter your Expanded Use Number, we will give you a $1.95 USD bonus on the first PayPal payment you send.
Sad neću više morat molit Slovenca da mi produži Flicker pro registraciju. A milijun drugih stvari se otvara. Čuh da funkcionira i biznis account.

Kako sad stvari stoje, mislim da ne možeš dizat novac. Što znači da treba pisati nove peticije

Quote:
Funds Withdrawal Not Available For Your Account

PayPal accounts opened in this country or region currently cannot withdraw funds. We regret any inconvenience this may cause you.

We are continually expanding our global network to give valued users like you greater access to the wide range of PayPal options.
U svakom slučaju velika stvar.
Anderlon is offline  
Old 13.10.2006., 20:45   #38
Quote:
gogo kaže:
koliko ja vidim mi smo u zadnjoj grupi i možemo SAMO poslati novac nekome na paypal. Nitko ne može nama uplatiti. Nismo u grupi "Send. Receive. Withdraw."

Paypal outside

kako ne moze nitko nama kad pise "receive"?

jel se tko regao?

i sta nema kuna vidim.. koja je onda opcija? euri?
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Old 13.10.2006., 22:24   #39
..sljaka li sad ebay?
mystik4l is offline  
Old 13.10.2006., 23:21   #40
ne kužim ovo,jel mi treba kreditna kartica i koja da šaljem lovu ili mi oni daju karticu pa šaljem online ili preko banke?
Gustavo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.