Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2007., 02:03   #81
Quote:
nana30 kaže: Pogledaj post
frendica me prije cca 5 god odvukla u to. a ja ljubazna i ne znam reći ne, jer kao njena šogorica je za vrijeme trudnoće od doma zarađivala 2 prosječne plaće.
i tak ja uvalim ....

to sa dugom drzave prema tebi je takva pizdarija...cijela ta firma je pizdarija. kako moze biti pozeljna firma koja prima balavce od 17 god kao financ. savjetnike a taj se ne zna posteno ni obrijat. uopce ne znam kako se dozvoljava da se takvim firmama posluje u HR ali ima i gorih primjera.

uopce ti ljudi koji te nagovaraju na tako nesto, za zapitat se je koliko imaju pameti.

Zadnje uređivanje Edgar : 12.10.2007. at 07:07. Reason: q
A.Bandini is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 22:13   #82
ovb

za tvrtku OVB koja s bavi financijskim savjetovanjem i ostalim financijskim aktivnostima ste sigurno čuli. mene zanima dal postoji studij ovb-a (ili tako nešto) u zagrebu. nešto sam načuo da postoji al na net-u nisam mogo ništa nać.
Valkyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 23:37   #83
Jesu to oni koji zovu nedužne ljude na telefon i nude im savjetovanje kako uložiti svoje novce? Pa kad kažeš da nisi zainteresiran onda te prekore kako si glup jer ne želiš iskoristiti pogodnosti koje država nudi a ti ne znaš za njih?
Pa pitaj njih, ured im je negdje u Maksimiru
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 00:40   #84
cujem da je izvrsna zarada i da svi zaposlenici zive luksuzno
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 11:54   #85
financijski MLM
direktori zive luksuzno
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 12:21   #86
I, koliko ja čujem, sve se na kraju svodi na, tko bi rekao, životno osiguranje
Mary P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 19:36   #87
Quote:
Mary P. kaže: Pogledaj post
I, koliko ja čujem, sve se na kraju svodi na, tko bi rekao, životno osiguranje
to su i moja iskustva, obečavaju sve (govorim o polici zivotnog); da naravno da mozete mijenjati i ono ovo a kad hoćeš mijenjati nešto onda e nemoze zbog ovog, pa onda ne moze zbog onog; moja preporuka- izbjegavati
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 17:13   #88
Quote:
Mary P. kaže: Pogledaj post
I, koliko ja čujem, sve se na kraju svodi na, tko bi rekao, životno osiguranje
može i stambena ako ne znaš kud s lovom
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 22:13   #89
ja sam bila na tom financijskom savjetovanju kod njih. prvi put uzimanje podataka, pitaju te za tvoje zelje i ciljeve, bla bla. a onda ti za sljedeci put izrade financ. plan i nude ti neko zivotno osiguranje, stednju ili slicno. to je vec netko objasnio ovdje. meni su ponudili zivotno osiguranje. e sad mene zanima, kako to dalje funkcionira? ja ispunim ponudu i onda se to salje osiguravajucem drustvu, i sta onda? jesam ja onda obvezna nastavit ako sam ispunila tu ponudu? oce me osiguranje sigurno primit ili postoji mogucnost da me odbiju il sta ja znam. jel moze netko objasnit tu daljnju proceduru? jel mogu recimo sad odustat, ili zatrazit neku drugu opciju... ?
hvala vam na pomoci
maja777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 10:16   #90
Quote:
maja777 kaže: Pogledaj post
a onda ti za sljedeci put izrade financ. plan i nude ti neko zivotno osiguranje, stednju ili slicno.
meni su ponudili zivotno osiguranje. e sad mene zanima, kako to dalje funkcionira?
neka ti taj financijski plan daju napismeno.
osiguranje te nece odbiti, nema razloga, nosis im novac
prihvati ga ako zbilja mislis da ti je to potrebno i ako znas da ces moci placati
svakako neka ti daju vise ponuda, vise opcija i uzmi sve doma i razmisli, a ne odmah potpisivati.

Kako dalje funkcionira? Jednostavno. Sad imaju tvoje podatke i svakih par mjeseci ce te nazvati, jer ce ti htjeti nesto novo prodati
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 23:04   #91
syrius, hvala ti.
dobila sam taj plan napismeno, kao brosurica za ispuniti, i vec smo to tamo ispunili i potpisala sam. to je kao ponuda. jel mogu jos odustati bez obzira sta smo to ispunili? nisam sigurna da ipak to zelim.
maja777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 16:02   #92
Hm, ne znam sto si potpisala, ali...
njihov princip rada je slijedeci:
najprije se ispuni analiza. Tu dajes svoje podatke, sto vec imas i sto bi eventualno zeljela. Ne znam treba li ovdje sta potpisati. Mozda suglasnost da koriste tvoje podatke ili nesto slicno
Zatim ti savjetnik objasnjava ono sto si u analizi navela da te zanima i predlaze sta da napravis. Tebi su ponudili zivotno osiguranje i vjerojatno je to ono sto si potpisala. Ali to nije financijski plan.
Ako si potpisala ponudu za osiguranje, ona nije obvezujuca. Nitko te ne moze prisiliti da uplatis. A cak i ako si platila prvu ratu imas pravo u nekom roku (cini mi se desetak dana) odustati i traziti povrat novca.

Ako nisi sigurna da to zelis, odustani
Pitaj za misljenje nekog neutralnog, rodbinu, prijatelje...
A odluku donosi sama
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 16:29   #93
je, potpisala sam ponudu za zivotno osiguranje. znaci nije obvezujuca. uh.
nisam jos nista uplatila, i ne budem. znaci to na tom ostaje? citala sam tam neke uvjete al sve je to zbunjujuce. nesto kao da treba u roku osam dana otkazati na pismeno, kao tu ponudu.
fala opet
maja777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:08   #94
Quote:
nana30 kaže: Pogledaj post
frendica me prije cca 5 god odvukla u to. a ja ljubazna i ne znam reći ne, jer kao njena šogorica je za vrijeme trudnoće od doma zarađivala 2 prosječne plaće.

i sjeda meni dvjestotinjak kuna mjesečno na moj račun i ja sretna
i dobijem ja pismo da zbog neaktivnosti u posljednjih 6 mj. prestaju sa isplatom. Ko mi je to kad rekao???!!! zvučali su na početku ko da će mi na grob isplaćivati lovu koju sam svojim savjetovanjem zaradila, ah bila sam mlada i naivna.

ne bi tu bio problem da ja nisam listala isplate i skužila da su mi isplatili jednu ratu premalo, tj. sa tim pismom su mi "dali" otkaz, ali mi nisu isplatili zadnju "plaću"
...evo ja radim par mjeseci u OVB-u i mogu Vam reći da mi je OK...

...dobivala si dvjesto kuna mjesečno i to je OK, i vjerojatno nisi baš ništa radila 6 mjeseci, vjerovatno si odustala i dobila si otkaz, i šta je tu čudno???

...reci ti meni bilo koju firmu da će ti isplaćivati plaću 6 mjeseci nakon što zadnji put dođeš na posao???

...ti si mislila da će ti do smrti uplaćivati proviziju??? pogledaj si malo plan karijere koji si dobila doma kad i tablice provizije, i pročitaj malo sa stražnje strane aktivni status i bit će ti jasno zašto si dobila otkaz

"...jer kao njena šogorica je za vrijeme trudnoće od doma zarađivala 2 prosječne plaće..."

...ako je trudnica od doma mogla zarađivat dvije prosječne plaće, zašto nitko od vas to želi???

...zato jer ste skeptični pa dođete na forum i čitate sve i svašta i onda odustanete od OVB-a

...eto otuda onih 99% ljudi koji odustanu
Stanley66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 22:03   #95
Stanley66 jel mi ti mozes reci nesto vise o zivotnjom osiguranju i kako to ide, buduci da ti tamo radis... ?
maja777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 23:56   #96
gle Majo,

ako je tvoj savjetnik iz OVB-a ima barem malo znanja onda ti je sve objasnio...

...ali evo ja ću ti probati objasniti, i pitaj bilo šta te zanima, jer ne kužim u čemu je problem...

...na prvome mjestu je sigurnost...

...znači ako ti imaš obitelj za koju se brineš i donosiš u kuću mjesečno par tisuća kuna, šta nije logično da osiguraš sebe od nekih težih bolesti i od radne nesposobnosti??? i to te košta samo dvjesto-tristo kuna...

...neki ljudi radije nebi sebe osigurali jer je to ipak dvjesto kuna mjesečno, a osiguranje auta je oko 2500 kn godišnje, znači isto oko 200 kn/mjesečno=znači bolje osigurat auto nego sebe...

...neki ljudi koji nemaju obitelj, ne žele se osigurat od težih bolesti i radne nesposobnosti jer ih to bedira ak im se to dogodi i to, pa im se složi životno i bez toga

...neznam Majo kakvu si ti ponudu potpisala, ali neznam zašto to sad ne želiš jer si tu nešto pročitala...

...šta nije u redu ako ti platiš u pola godine 1500 kn i tebi se dogodi (nedaj Bože) neka teža bolest ili umreš i tvoja obitelj dobije 20000€, šta to nije dobro za tvoju obitelj ili još bolje ako ti se ništa ne dogodi u 30 godina i ti dobiješ tih 20000€ i još neku dobit od 15-20000 €, šta to nije dobro??? za pišljivih 200-300 kn mjesečno koje bi inače potrošila za nešto drugo

...neznam ako te još nešto zanima pitaj...
Stanley66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:46   #97
ma ne odustajem ja od toga jer sam tu ne znam sta procitala. trenutno su mi dosli neki drugi izdaci i mislim da za ovo jos ima vremena.

shvacam korisnost ZO i sve razumijem, samo me interesira dali postoji mogucnost odustanka sad nakon potpisa ponude ? i koja je procedura ako je ima. ili jednostavno sve zanemarim i nikom nista.
maja777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 12:55   #98
...ako nisi uplatila prvu uplatnicu, samo sve zanemariš, tj. nećeš ništa izgubiti, a i da si uplatila prvu uplatnicu ne bi ti se niš posebno drugačije desilo i onda sve zanemariš samo bi onda izgubila pare od ove prve uplatnice

...moj savjet ti je da se javiš svom OVB savjetniku i da mu kažeš da trenutno nemožeš plaćeti ŽO i da mu se javiš onda za mjesec - dva - tri šest kad skupiš 200-300 kn za ŽO
Stanley66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2007., 14:31   #99
Stanley66 fala ti punoooo
maja777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:13   #100
Quote:
Valkyr kaže: Pogledaj post
za tvrtku OVB koja s bavi financijskim savjetovanjem i ostalim financijskim aktivnostima ste sigurno čuli. mene zanima dal postoji studij ovb-a (ili tako nešto) u zagrebu. nešto sam načuo da postoji al na net-u nisam mogo ništa nać.
...ne postoji studij OVB-a uopće nigdje u Europi, tamo ti je školovanje interno preko školica i radionica...
Stanley66 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.