Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2007., 21:59   #1
Anestezija u trudnoći - da ili ne?

Zanima me, zna li tko od vas, smijemo li inekciju primiti kod zubara, zubići su mi se pokvarili, ionako se bojim zubara...inekcija je blaženstvo Vaša iskustva sa zubarima i zubima u trudnoći????????
ksena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 22:02   #2
Quote:
ksena kaže: Pogledaj post
Zanima me, zna li tko od vas, smijemo li inekciju primiti kod zubara, zubići su mi se pokvarili, ionako se bojim zubara...inekcija je blaženstvo Vaša iskustva sa zubarima i zubima u trudnoći????????
....naravno da smiješ...ako inače nisi alergična...ja sam u trudnoći vadila 2 umnjaka uz 4 injekcije....nije injekcija nikako primala,a inače nemam tih problema...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 18:05   #3
evo, ja sam bila u ranoj trudnoci i kad mi je htio dat inekciju pitala sam jel ,ogu i trudnice, reko je da je jedina kontraindikacija za trudnocu da se ne smije slikati zub, a ustvari mozes i to ako bas moras, al ti onda stave neku zastitnu pregacu
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 20:53   #4
Smije se!!!
Ja popravila 4 zuba u trudnoći (naime, svi su mi se pokvarili od početka trudnoće) i svaki sam puta dobila lokalnu anesteziju!!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 23:44   #5
smije se, ja sam bila i rekla mi je zubica da smijem ali nisam imala toliko bolne radove pa mi nije trebalo
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 21:44   #6
da, ja išla sredit 4 zuba u trudnoći a istu anesteziju dobiješ i kad te zašivaju poslej poroda
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 15:56   #7
Po kojoj logici bi ti lokalna anestezija ima utjecaja na plod? Neke zene fakat malo skrenu kad su trudne i dobivaju ideje tipa: smijem li piti vodu da mi se ne utopi beba. Pfff.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 16:06   #8
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Po kojoj logici bi ti lokalna anestezija ima utjecaja na plod? Neke zene fakat malo skrenu kad su trudne i dobivaju ideje tipa: smijem li piti vodu da mi se ne utopi beba. Pfff.
Zato si ti tu - naš dežurni liječnik specijalist ginekolog, aneateziolog, pedijatar itd. - da nam ukažeš put i prosvijetliš nas jadne glupe neuke i neinformirane trudnice....
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 20:53   #9
Ja ne razumijem, zašto bi ja sad trebala biti glupa jer sam to pitala???
Anestezija nije mala stvar, ulazi u kožu, djelomično krv, a sastav je isto upitan.
Prestani davati bezobrazne i nepotrebne komentare i daj se prebaci na onaj forum-KUTAK ZA MUŠKARCE pa tamo budi jaaaaako jaaaaaako pametan i pričaj im kako znaš sve o trudnicama i trudnoći

a vama drage žene moje, hvala na odgovoru :-)

Zadnje uređivanje Modesti : 22.08.2007. at 20:15.
ksena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 20:58   #10
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Po kojoj logici bi ti lokalna anestezija ima utjecaja na plod? Neke zene fakat malo skrenu kad su trudne i dobivaju ideje tipa: smijem li piti vodu da mi se ne utopi beba. Pfff.
stvarno ti je komentar za ubit ( bila sam sad fina )
za tvoju informaciju ja sam jučer bila u Dubravi , trudna sam 15 tjedana i nisu mi htjeli dati nikakvu anesteziju zbog bebe.Rekli su da se radije pretrpim.
Danas sam zvala svog zubara koji mi je rekao da se u trudnoći baš ne preporuča slikanje zuba , ali anestetik se može primiti samo bez adrenalina..
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 19:09   #11
rentgen je zabranjen trudnicama.....strogo zabranjen....naravno imaslučajeva kad se mora...al lokalna anestezija koja se danas primjenjuje je potpuno bezopasna
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 11:24   #12
Quote:
Pcelica Maja kaže: Pogledaj post
Zato si ti tu - naš dežurni liječnik specijalist ginekolog, aneateziolog, pedijatar itd. - da nam ukažeš put i prosvijetliš nas jadne glupe neuke i neinformirane trudnice....
Ako se smatras takvom, tko sam ja da ti proturijecim.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 11:26   #13
Quote:
mačkulina kaže: Pogledaj post
stvarno ti je komentar za ubit ( bila sam sad fina )
za tvoju informaciju ja sam jučer bila u Dubravi , trudna sam 15 tjedana i nisu mi htjeli dati nikakvu anesteziju zbog bebe.Rekli su da se radije pretrpim.
Danas sam zvala svog zubara koji mi je rekao da se u trudnoći baš ne preporuča slikanje zuba , ali anestetik se može primiti samo bez adrenalina..
Ajde kad smo bezobrazni, shvati da je lijecnicima lakse da ti ne daju anestetik, a i jeftinije im je.

Lokalna anestezija nema blage veze sa rendgenom.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 19:45   #14
Moja zubarica je rekla da lokalna nece utjecati na plod ali da je svejedno ne voli davati buducim mamama: kako su hormoni totalno zbrckani tako se mogu pojaviti mucnine, naleti topline, nesanica... sto moze biti dosta neugodno i moze izazvati paniku
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 07:09   #15
Dakle smatra se da se anestezija smije primiti u trudnoći?

Ja sljedeći tjedan idem završiti jedan mostić s kojim se kilavim već neko vrijeme i znam da ću morati primiti nekoliko uboda i ne znam da li na kraju smijem uzeti anesteziju ili ne.

Ima li netko friškije informacije?
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 08:06   #16
Ako imaš povišen tlak onda to kaži, pa ćeš dobit anestetik bez adrenalina.

Ja sam u prvom tromjesečju, tj.nedavno i dobila anestetika i malu rtg snmku zuba radila. To su sada tako male doze zračenja, ali nitko ne želi preuzet odgovornost da trudnici kaže da može, pa da ga ova kasnije tuži....iz istog razloga se i većina toga trudnicama zabranjuje.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 08:26   #17
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
Dakle smatra se da se anestezija smije primiti u trudnoći?

Ja sljedeći tjedan idem završiti jedan mostić s kojim se kilavim već neko vrijeme i znam da ću morati primiti nekoliko uboda i ne znam da li na kraju smijem uzeti anesteziju ili ne.

Ima li netko friškije informacije?
Ja sam u drugom tromjesečju u 2.T, dakle prije 8 god (nije baš friško, ali eto) popravljala zub uz anest. Konzultirala gina prije zahvata i on rekao da se smije, nije se ništa dogodilo ni meni ni bebi.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta
samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla
samo tvoja ljubav, Boze
Laura-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 08:32   #18
Može se, iako je meni zubar rekao da radije izbjegava ako baš nije nešto hitno ili jako bolno.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 09:35   #19
Može se bez problema. Ja sam popravljala 2 zuba kad sam bila u 6.mj. trudnoće i 2 puta sam dobila anesteziju i sve ok.
__________________
<3
TicTac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 10:38   #20
ja sam polomila neke zubiće i sad ih nadomještam.
u srijedu mi treba staviti taj mostić i mislim da će anestezije itekako biti potrebne.
eventualno mogu prolongirati, ali odgoditi za sljedeću godinu ne mogu.
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.