Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2003., 19:51   #21
Re: diplomski rad

Quote:
lahor kaže:
S ozbirom da pocinjem razmisljati o ovome zanima me sto ste vi pisali, koliko dugo vam je trebalio da ga napisete, koliko ste stranica napisali, koliko vam je dug bio popis literature i kak je to sve proslo?
Pazi ovako, diplomski rad ti je jedna od tema (ako ne i jedina) koju te pitaju prilikom zapošljavanja na prvim razgovorima. Najbolje bi bilo da uzmeš što op?enitiju temu o kojoj možeš naširoko polemizirati i razgovarati.I ne štedi papira jer se tako možeš pohvaliti da si eto vrijedna i marljiva i da ti to nije bio problem napisati.

Tako sam barem ja postupio i odmah sam dobio posao. Imao sam diplomski od 80 strana a ?ubrad na fakultetu mi je za njega dala 3.
Vincent V is offline  
Old 09.11.2003., 12:14   #22
Re: Re: diplomski rad

Quote:
Vincent Vega kaže:
I ne štedi papira jer se tako možeš pohvaliti da si eto vrijedna i marljiva i da ti to nije bio problem napisati.
kolicina napisanog nije mjerilo, barem ne u mojoj struci. ako neceg ima puno ne znaci da je dobro. ili ako neceg ima malo, isto ne znaci da je dobro
kad pises doktorat, lijepo te zamole za ne napises previse jer nije humano prema komisiji koja ocjenjuje

i jos nesto, za tip znanosti kojim se ja bavim, svakako je bolje imati specifican, temeljit, eksperimantalan rad jer sve opcenito i teoretski se bas ne shvaca ozbiljno... trazi se "specijalizacija".

i na kraju, nisam nikad primjatila (opet u mojoj struci) da je diplomski ikad bio presudan kod zaposljavanja); mozes imati ne znam kakav diplomski ali ako nemas ocjene da te uzme ministarstvo kao novaka, onda nista. i dojam na razgovoru je bitan. diploski je nesto o cemu se moze popricati, prelistati, ali nema bas neku tezinu.
luca is offline  
Old 09.11.2003., 12:38   #23
Re: Re: Re: Re: diplomski rad

Quote:
Profesor Jakov kaže:
Jednako dobro je imati dobre ocjene kao i nekoga u ministarstvu!
to isto. najbolje je kad tvoj sef ima nekoga u ministarstvu u svakom slucaju, diplomski te ne spasava...
luca is offline  
Old 09.11.2003., 22:26   #24
Re: Re: diplomski rad

Quote:
Vincent Vega kaže:
Pazi ovako, diplomski rad ti je jedna od tema (ako ne i jedina) koju te pitaju prilikom zapošljavanja na prvim razgovorima. Najbolje bi bilo da uzmeš što op?enitiju temu o kojoj možeš naširoko polemizirati i razgovarati.I ne štedi papira jer se tako možeš pohvaliti da si eto vrijedna i marljiva i da ti to nije bio problem napisati.

Tako sam barem ja postupio i odmah sam dobio posao. Imao sam diplomski od 80 strana a ?ubrad na fakultetu mi je za njega dala 3.
ma daj...mene nisu pitali o diplomskom..mislim,ja sam napisala u molbi za posao naziv diplomskog rada, ali sad da moram govoriti o radnji cijelo vrijeme, smrzla bi se, jer sam pola toga pozaboravila...
traxdata is offline  
Old 10.11.2003., 09:30   #25
Re: Re: diplomski rad

Quote:
Vincent Vega kaže:
Pazi ovako, diplomski rad ti je jedna od tema (ako ne i jedina) koju te pitaju prilikom zapošljavanja na prvim razgovorima. Najbolje bi bilo da uzmeš što op?enitiju temu o kojoj možeš naširoko polemizirati i razgovarati.I ne štedi papira jer se tako možeš pohvaliti da si eto vrijedna i marljiva i da ti to nije bio problem napisati.

Tako sam barem ja postupio i odmah sam dobio posao. Imao sam diplomski od 80 strana a ?ubrad na fakultetu mi je za njega dala 3.
?????
Pa gdje si se ti zapošljavao da su te to pitali?
I tko ti je rekao da se ocjena određuje prema broju strana?


__________________
niš pametno
linol3um is offline  
Old 10.11.2003., 09:38   #26
I mene isto jaaaako zanima gdje si se to zaposljavao pa su te pitali temu diplomskog?

Mislim, jasno mi je da te netko moze pitati podrucje (naravno da nece na mjesto gdje treba ici organski kemicar zaposliti nekoga tko je diplomski radio na analitickoj kemiji), ali da ce te netko pitati temu?
kemik is offline  
Old 10.11.2003., 14:19   #27
Ja se nadam da ipak to gledaju kad se trazi doktorat a ne ojadne ocjene koje sam skupio.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 10.11.2003., 15:44   #28
Večina te ne pita za ocjenu. Naravno, to ne znači da ti prosjek može biti 2.0 pa češ dobiti doktorat. No s nekim "norlmalnim" prosjekom od 4 do 5 (za koji se očekuje da češ iči na doktorat) nitko oko toga neće praviti problema.

Puno više gledaju preporuke i ono što si do tada radio - samostalnost, inicijativu, itd... U Americi ti jako gledaju GRE, bez toga ne možeš na bolja sveučilišta. U Evropi uglavnom preporuke i područja rada na diplomskom. Iako niti to nije pravilo. Jedna poznanica je fiziku završila s astrofizikom, nastavila na česticama a danas radi neuroscience na postdocu.

TJ
El Tomo is offline  
Old 10.11.2003., 15:51   #29
Cuj ebiga ovdje imas 2 ili 3 ocjenu. Pa je poprilicno blesavo. Ali valjda dobar diplomski i sl pomogne. barem na mom faksu
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 10.11.2003., 15:52   #30
Quote:
El Tomo kaže:
a danas radi neuroscience na postdocu.
a zato tako lose ide u tom podrucju
(ne se obazirat na mene, nego upravo komentiram knjigu o neuri od jednog fizicara pa me malo iznervirao )

AxMi, ne drami, ako globalno imas dobre ocjene, mentor je zadovoljan i napisat ce dobre preporuke i po mogcnosti ako rezultate diplomskog publiciras ili prezentiras (ili barem napravis poster za neki kongres), onda je uglavnom sve ok
luca is offline  
Old 10.11.2003., 16:02   #31
Lako je tebi kad imas dr pred onim luca. Ja jadan nemam ni fil. mag.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 10.11.2003., 16:06   #32
jadan
da, zivot ce ti stvarno dobiti smisao kad diplomiras

samo ti radi sto te veseli, za ostalo ne brini
luca is offline  
Old 10.11.2003., 16:08   #33
Onog trenutka kad postanes pravi kemicar, sve ostalo postane nebitno.

Luca, luca, kakav si ti to fax zavrsila da ti sve ostalo nije postalo nebitno u trenutku diplome?

kemik is offline  
Old 10.11.2003., 16:12   #34
Quote:
luca kaže:
jadan
da, zivot ce ti stvarno dobiti smisao kad diplomiras

samo ti radi sto te veseli, za ostalo ne brini
E bas se pitam jel bi tebe iko pustio da istrazujes bez diplome

Ma valjda se sredi.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 10.11.2003., 16:15   #35
Quote:
kemik kaže:
Onog trenutka kad postanes pravi kemicar, sve ostalo postane nebitno.

Luca, luca, kakav si ti to fax zavrsila da ti sve ostalo nije postalo nebitno u trenutku diplome?

vjerojatno isti fax kao i ti PMF

bof, diploma ko diploma: administrativna glupost koja se mora odraditi jer cesto stoji na putu prema nekom cilju. rezultat: papir...
nije bas da me izvrne u nesvjest

ja bih recimo pala u nesvjest od srece da naucim baratati onom masinetinom za djeljanje drva. e, to mi je tajna
luca is offline  
Old 10.11.2003., 16:16   #36
a cuj, nakon 4-5 godina vjezbanja, vjerojatno bi ti i to krenulo...
kemik is offline  
Old 10.11.2003., 16:17   #37
Quote:
AxMi-24 kaže:
E bas se pitam jel bi tebe iko pustio da istrazujes bez diplome
ma ne to, nego ako radis sto zelis i ides svojim ritmom, a diploma ti nije cilj sama po sebi, onda na kraju bude ok
luca is offline  
Old 10.11.2003., 16:20   #38
Quote:
kemik kaže:
a cuj, nakon 4-5 godina vjezbanja, vjerojatno bi ti i to krenulo...
nema sanse, ja buljim u tu spravu i jedino sto dobijem je pilovina u oci uopce mi nije logicno; gladala sam frenda kako od komada drveta napravi kuglu!
napravit GMO je jedno, ali kuglu meni se cini da je to iznad moji sposobnosti
luca is offline  
Old 10.11.2003., 17:02   #39
Quote:
luca kaže:
ma ne to, nego ako radis sto zelis i ides svojim ritmom, a diploma ti nije cilj sama po sebi, onda na kraju bude ok
Naravno da nije. Ona je samo nacin da se dodje do onog sta me zanima. Osim toga diploma me zanima jedino zbog diplomskog koji mi se jako svidja pa ce biti zabavan
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Old 11.11.2003., 00:12   #40
Quote:
luca kaže:
a zato tako lose ide u tom podrucju
(ne se obazirat na mene, nego upravo komentiram knjigu o neuri od jednog fizicara pa me malo iznervirao )
He he he...
Ma cura je sasvim ok, još i mrak izgleda tako da vjerujem da je obožavaju tamo na zapadnoj obali. Inače, zvali su nju i matematičara da im stvari izračunaju i izmodeliraju jer im je valjda bilo dosta napikavanja po majmunskom mozgu, htjeli su nešto i iz prve pogoditi

Inače, oni rade s dijelom mozga koji procesira namjeru, rade s majmunima, a stvar je vrlo propulzivna jer ju je moguće koristiti kod umjetnih dijelova tijela (čovjek pomisliti pomaknuti mehanički prst, i prst se doista miče).

Quote:
AxMi, ne drami, ako globalno imas dobre ocjene, mentor je zadovoljan i napisat ce dobre preporuke i po mogcnosti ako rezultate diplomskog publiciras ili prezentiras (ili barem napravis poster za neki kongres), onda je uglavnom sve ok
To ti je već i pola postdiplomskog. Ako objaviš bilo gdje, a još bolje ako ti to prođe u cc

TJ
El Tomo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.