Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2008., 15:59   #61
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
trebao se znati snaći,i izborit se za želje svoje žene, koja je rekla da ne želi epiziotomiju, a ne usrat se od straha i zablokirat ,i dozvolit da ju cvaknu dok je ona jadna bila izbezumljena i onesviješetna i nije bila u stanju izborit se za sebe. jaka podrška od njega na porodu.

nisam prokomentirala jer sam zlobna i jer želim provocirati, nego zato jer sam empatična i to kaj sam pročitala me prodrmalo.

off topično: ja se ne budem udala za osobu na koju se u kriznim situacijama ne mogu osloniti.
gledaj, porod je stres i za oca. i nije čudo da se nije snašao i normalno da je osim želje svoje žene imao na umu i sigurnost bebe koja mu je vjerojatno bila bitnija, a vjerujem i majci...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 14:55   #62
Ja sam htjela četveronoške klećeći, a završila u vodi.
__________________
____________________________________________
carpe diem..kao da je zadnji
mecava is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2009., 20:36   #63
Ja zamišljala da ću imam trudove i tako u rodilište, da ću rodit bez muke. Ali meni puko vodenjak, a ja bila zatvorena i bez trudova, tako da su mi porod inducirali i trudove. Bolilo za popizdit, kasnije dobila epi koja mi nije djelovala jer je dana previsoko. E da nisam zamišljala da najviše od svega boli pregled.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 15:02   #64
Ja sam mislila da ču se mučit cijeli dan i da neću to izdržat...da ću padat u nesvijest pa da će mi oni davati onaj drip i epiduralnu pa da če me izrezati ili ću sva popucati, a ni najmanju bol ne trpim...
Najgore od svega me je bilo strah da neću stići u bolnicu jer sam na otoku...
Na kraju sam došla sa podnošljivim bolovima u bolnicu na knap , trudovi na 5 min i otvorena 8 cm, prokinuli mi vodenjak i za 20 min rodila, bez epiduralne, šivanja ili pucanja i sa samo 3-4 min na dripu.
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 15:39   #65
Od kombinacije epiduralne, dolantina, spazmexa i normabela mi je toliko padao tlak da sam između trudova gubila svijest i spavala tako da se djelova poroda, pa ni same boli praktički ne sjećam najbolje.
Sve je na kraju pošlo ok, možda i bolje da je bilo tako, nije mi baš ostavilo neke traume,bar ovaj dio kojeg se sječam, al mom mužu je, kaže da me nebi mogao više gledat onakvu.
On se je tad bio zaista prestrašio i zbog mene i zbog bebe.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:58   #66
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
plan je bio da se porodim kod kuce (kao vecina ovdje)
Sve mogu shvatit al da se netko želi porodit kod kuće, to neću nikad!
To mi graniči s fanatizmom
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 17:01   #67
plan je bio da je živa i zdrava... makar rodila na usta.
sa 30 saznala da ću na Carski.
nabavila sve tekstove i nazvala sve koje su bile na carskom da mi kažu svoja iskustva.

Mislim da mnoge trudnice koje završe na hitnom carskom je za njih veći šok nego kada ideš na dogovoreni - jer ovako se pripremiš za sve što te čeka.
Zato ja sa Carskim imam divno iskustvo jer sam se za njega pripremala punih 8 tjedana i ništa nije bilo hitno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 18:21   #68
Zamišljala ovako: MM i ja u boksu, epiduralna, vicevi, zeka peka...
Realitet: 17 sati u boksu bez epiduralne, gel, trudovi me peru, niš se ne otvaram, histerija... i na kraju carski

Larazg ja mislim da sam imala dogovoreni carski, da bi me to više isprepadalo jer ipak je to operacija, nego kad je bio ovako hitan. To se sve tako brzo odigralo, prebacivanje iz boksa u salu i opća da ne stignes ni shvatiti što se događa.
Ma glavno da su bebači ok.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 22:05   #69
od dana kad sam saznala da sam trudna kukala sam da ja neću moći roditi, tj da neću moći podnijeti tu bol. i stvarno sam se psihički pripremala za sve to. na kraju sam na dan termina saznala da je 90% da idem na carski. tri dana provela u bolnici pripremajući se za carski. na kraju ni truda nisam osjetila
a oporavak je trajao, sve vrijeme babinja nisam mogla dugo vremena stajati na nogama. pa sam se odmarala, koloko god sam mogla
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 22:09   #70
taj carski je indivudualan... zaista žene se ili ispate ili kao ja i nas nekoliko ne osjete da su uopće bile rezane..
ja nikako da skužim o čemu carski ovisi??? da li o fizičkoj pripremljenosti žene? da li o psihi? ili o organizmu.. ne znam

ja sam drugi dan šetala hodnicima i tuširala se
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 22:18   #71
Zamišljala sam porod u vodi, na stolčiću, s dragim koji me masira, s cupkanjem na lopti, s trčanjem u rodilište kad pukne vodenjak ili krenu trudovi, s smirivanjem mog dragog da se neću porodit u autu, s bla bla ne znam više s čim.
Jedan dan sam došla na redoviti pregled, parkirala na nedozvoljeno mjesto jer sam žurila na posao i računala se zadržat 20min... Pauk mi odvezao auto.
Ostala sam tjedan dana, dobila još tjedan dana da odem doma pokupovat stvari, vratila se na još jedan tjedan i išla na carski.
U međuvremenu su mi se želje i snovi o porodu sveli jedino na to da rodim bebu živu i zdravu. I tako je i bilo...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 22:22   #72
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
taj carski je indivudualan... zaista žene se ili ispate ili kao ja i nas nekoliko ne osjete da su uopće bile rezane..
ja nikako da skužim o čemu carski ovisi??? da li o fizičkoj pripremljenosti žene? da li o psihi? ili o organizmu.. ne znam

ja sam drugi dan šetala hodnicima i tuširala se
Svi smo mi različiti, svakom paše nešto drugo, ne podnosimo isto medikamente, bol, ma sve.

BTW, u međuvremenu sam se naslušala svega i svačega o porodima, nema teorije da rađam više prirodno. Strava, carski je zaaaaakon.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 22:54   #73
Nisam posebno zamišljala, epiduralnu sam rekla da neću pa sam znala da će gadno boljeti i računala sam s najmanje nekoliko sati u rađaoni jer stvarno nisam po građi od onih koje lako rađaju. Imala sam par dana prije gadne lažne trudove pa sam nekako dobila uvid kako bi to moglo izgledati
Zamišljala da će mi suprug praviti društvo i bodriti me, možda nakraju i prerezati pupčanu vrpcu...
Nakraju, trudovi krenuli u 6 ujutro na 10 minuta razmaka, došla u rodilište u 10h otvorena 4 prsta i na 3 min trudovi, rodila 3h nakon dolaska u rodilište.
Bolio je, sjetila se stoput epiduralne, ali sve mi je tako brzo prošlo, to me valjda najviše iznenadilo..i da, izgon je bio olakšanje ja sam mislila da će to biti problem jer je mali bio velik..
A mm? pa nakraju smo se malo družili jer sam ja nepunih sat vremena bila u rađaoni a njemu je zadnjih 10 min pozlilo
Uglavnom, iznenadila sam samu sebe, u pozitivnom smislu, shvatila sam da sam puno snažnija i fizički i psihički nego što sam mislila. Poslije na babinjačama sam osjećala kao da sam oduvijek mama, nije me bilo strah šta i kako, znala sam.....
A za ono što ne znam, imam forum
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 00:43   #74
Ja sam se pripremala na užasne bolove i dane u rađaoni jer mi je bilo lakše zamišljati horor nego da ću roditi za sat vremena i da me neće boljeti jako.
Očekivala sam užasne babice,ma ono sve najgore,jedino što nikako nisam očekivala je da nešto ne bude uredu s bebom. Na to čovjek nikad ne može biti spreman.
A evo kako je bilo...u pola 10 navečer prikopčana na drip jer mi je puknuo vodenjak,a moji petominutni trudovi me nisu baš najbolje otvarali (a ni boljeli bogzna kako). Rodila sam u 1 i 20,dakle nakon nepuna 4 sata. Nisam dobila ništa za bolove (ili se ja ne sjećam),bolilo je,ali ne onako kako sam ja mislila. Sve se da preživjeti. Babica je bila katastrofa,a MM nije smio biti samnom cijelo vrijeme zbog nje,nego je bio samo kad je došlo vrijeme za tiskanje. Eto...i da,beba 3600g,51 cm živa i zdrava
Na kraju,jedino je to i bitno
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 03:07   #75
ja nisam ni stigla razmisljat, jer sam znala da cu se samo ustrtarit, ali sam isto tako znala kad se priblizim na tjedan-dva do poroda da cu plakat od straha cijelo vrijeme. na kraju sam rodila mjesec dana ranije a da se nisam stigla pripremiti na nista. otisla sam kod gin s bolovima koji su poceli u 21, ona me poslala na ctg u bolnicu, htjeli me ostavit, ja nisam htjela, na kraju se sestra posvadjala sa mnom da moram ostat i da idem na svoju odgovornost doma (ctg mi nije pokazivao nikakve trudove). ajd sta cu, ostat cu dan-dva mislim si ja. kako mi je prvo dijete nisam imala pojma sto da ocekujem, doktori mi nisu nista govorili, sestre jos manje. na kraju sestra zvala dr u 4 ujutro da me dodje pregledat, kaze ona 4 cm otvorena, pravac radjaonica. dobila odma drip (4 ipo sata na njemu), ctg ne pokazuje trudove a ja umirem u bolovima. toliko sam vristala da su me culi u prizemlju i na trecem katu. na kraju rodila bez pucanja mog malog najdrazeg misa
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 11:21   #76
Očekivala sam školski porod, znala sam da će boljeti, no nadobudno sam mislila tražiti epi ako baš neću moći izdržati (ne volim baš igle, pa mi je i sama pomisao da me pikaju u kralježnicu ). Očekivala sam da će mm biti uz mene cijelo vrijeme, da neće biti problema jer je mala zadnje tri mjeseca bila toliko nisko da sam mirovala i svaki put kad bih se nasmijala bi mi pobjeglo malo mokraće od pritiska glavice. Carski mi nije bio niti u peti. Iskreno, očekivala sam brz i relativno lagan porod.
Na kraju mi je pukao vodenjak 3 dana nakon termina, trudovi su krenuli pola sata nakon toga, no nisam se otvarala. Dali su mi gel i tri puta drip (ja otvorena 3 cm nakon 13h), ponudili mi epi ili dolantin (uzela ovo drugo) i završila na carskom zbog neotvaranja. MM bio samnom u boksu zadnja 4 h, na kraju nije bio samnom (zbog carskog), već je čekao ispred dvorane. Sve se malo bilo zakompliciralo jer malena nije odmah prodisala, no sad je sve ok i nema posljedica.
__________________
Mamina ljubav najveća!; Mala mrva
Inica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 11:29   #77
ja sam mislila da cu radjat danima! kao prvorotkinja,pa to sve sporije ide. jos su mi ginici rekli da je malisa velika beba tako da se pripremim za tezak porod. mislila sam da nema sanse da izbjegnem rezanje dolje... po pitanju epiduralne,nisam htjela ni razmisljat-sta ponude od droge, UZIMAM!!

trudovi su poceli u 8h ujutro,ja se vratila nazad u krevet i odspavala do 11h. ustala se,trudovi su bila na 10min. pa sam otisla oprat kosu,usisat,oprat sudje... oko 13h trudovi su bili na 6min.,ja sam pakirala stvari do kraja u torbu. oko 15h sam zvala muza da dodje s posla jer su trudovi bili vec na 5min. krenuli u bolnicu,trudovi na 4min.,ja jedem sladoled u autu. dosli u bolnicu,jos su me ostavili da cekam u cekaonici jer sam prvorotkinja pa kao nije hitno,a tad su mi vec trudovi bili na jedva min.razmaka. uveli su me unutra oko 16h. kad su vidjeli da sam otvorena vec 9cm,doslovno su me po hodniku gurali u radjaonu da im se po putu ne porodim. nikakav klistir,brijanje... usla u radjaonu u 16,10,a malisa se rodio u 16,23. nisam stigla ni epiduralnu trazit... imala sam super babicu koja me masirala i nisam bila rezana dolje. ma sve je islo tako brzo da nisam mogla vjerovat!
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 12:46   #78
Ja san ocekivala lagan porod bez puno boli..svi moji su imali lagane porode pa su i moja ocekivanja bila takva..ali nazalost porod mi je bia najtraumaticnije iskustvo u zivotu.trudovi su mi toliko bili jaki da nisan znala za sebe...mami san skoro slomila ruku tokon trudova...rekla san nikad vise i ne bi ni u ludilu!!!osoblje je bilo ok,ta 3 dana sa Sandi su mi bila nesto najlipse u zivotu jer su sestre bile extra..svako malo su mi je donosile kad god bi trazila...tu se neman sta pozalit ali ponavljan,porod ka porod nikad vise!!!!
Mama male Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 14:45   #79
Quote:
Mama male Sandi kaže: Pogledaj post
Ja san ocekivala lagan porod bez puno boli..svi moji su imali lagane porode pa su i moja ocekivanja bila takva..ali nazalost porod mi je bia najtraumaticnije iskustvo u zivotu.trudovi su mi toliko bili jaki da nisan znala za sebe...mami san skoro slomila ruku tokon trudova...rekla san nikad vise i ne bi ni u ludilu!!!osoblje je bilo ok,ta 3 dana sa Sandi su mi bila nesto najlipse u zivotu jer su sestre bile extra..svako malo su mi je donosile kad god bi trazila...tu se neman sta pozalit ali ponavljan,porod ka porod nikad vise!!!!
u kojem to rodilistu? kod nas u osijeku su bebe stalno s nama
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 20:59   #80
Htjela sam prirodne trudove, mogucnost epiduralne... Dobila sam presisani termin za 17 dana, drip, prokidanje vodenjaka i veliko NE za epiduralnu. Porod je bio relativno kratak od onog sto sam zamisljala (6.5h) obzirom da sam bila otvorena jedva prst. Oporavak je bio nesto duzi jer je rez bio postenski. Sve u svemu dobila sam obrnuto od zelje. Al proslo je i to. Bitno da je maleni dobro
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:40.