Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2008., 11:23   #1
Napetost trudničkog trbuha

curke mile, što radite i ima li kakav način da se trbuh malo ˝smekša˝ kad bude onako tvrd ko da će pući..
valjda nisam jedina kojoj se to dešava, nema boli ni ništa, samo napet trbuh ko da sam se prejela (a nisam)..
tenkjuuu
gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 11:27   #2
to ti je normalno u trudnoći,beba se tako namjesti i onda ti trbuh bude tvrd
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 11:33   #3
Istina. Beba se tako namjesti. Ja kad nemogu izdržati lupkam lagano prstima po trbuhu pa se beba pomakne, a pomaže mi kada se prošećem. Moj bebač je već veliki pa ti vidim kad izbaci van guzu ili nogu - boli za poluditi. Pošto ne mogu izdržat lagano ga guram dok se ne pomakne. Sluša on svoju mamu!
Valja samo biti nježan. Premda sam ja čula od nekih mama da su junački gurale dijelove tijela svojih beba. Ja se ipak bojim da ga ne povrijedim!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:13   #4
Da li je stalno napet? Ili se trbuh stvrdne pa opusti. Mogu biti i kontrakcije.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:48   #5
Potpisujem yasmine. Ako se tu i tamo stvrdne, onda su bh kontrakcije. Prođe samo od sebe i traje jako kratko. Ne znam koji si tjedan, probaj popiti magnezij. On opušta mišiće.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 13:27   #6
pogledaj si malo po forumu već imaš brdo otvorenih tema vezano na tvoje pitanje...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 17:27   #7
U kojem si tjednu,nisam u toku..I meni je tvrd,ali kad imam kontrakcije onda me ćopi samo donji dio.. Od 37 ne smiješ više piti Mg,a do tad kao što curke rekoše.Mg 300 šumeći na dan i da vidiš!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 12:15   #8
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
U kojem si tjednu,nisam u toku..I meni je tvrd,ali kad imam kontrakcije onda me ćopi samo donji dio.. Od 37 ne smiješ više piti Mg,a do tad kao što curke rekoše.Mg 300 šumeći na dan i da vidiš!
zašto ne mg od 37 tjedna?? nisam to nikad čula još?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 12:30   #9
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
U kojem si tjednu,nisam u toku..I meni je tvrd,ali kad imam kontrakcije onda me ćopi samo donji dio.. Od 37 ne smiješ više piti Mg,a do tad kao što curke rekoše.Mg 300 šumeći na dan i da vidiš!
u 25om sam tjednu. ma ne dešava mi se to tako često, ali eto reko kad se nadmem da znam kako olakšati..
hvala na savjetima
gama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 13:33   #10
moj drob kad pojedem postane duplo veći ... nekad imam osjećaj da će puknuti
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 13:42   #11
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
zašto ne mg od 37 tjedna?? nisam to nikad čula još?
Jer opusta misice pa bi mogao zezat trudove.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 13:54   #12
i ja imam problema s tvrdim trbuhom, baš kao da će mi puknut i sve izletit van. Pijem mg, ali mi je doktor rekao da ako bude pre često da mu se javim jer su to navodno lažni trudovi. Sad sam u 30 tjednu i skužila sam da kad se malo naživciram ili naprežem, tj. malo više hodam e onda mi se stvrdne za poludit.
lukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 13:56   #13
joj i ja muku mučim sa napetim trbuhom,sada mi je 18-ti tj.,a stomak kao da sam u7.mj.nekada!!
pa sam već mislila da trčim doktoru,al vidim da nisam jedina!!!to me počelo mučiti prije 10-ak dana,al mi se čini
da čak mi može biti od mlijeka jer sam ga puno počela piti,al oprt desi se i kad nepijem da mislim da ću eksplodirati!!!
luda sam skroz a i zbunjena!!
niina25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 14:38   #14
Quote:
lukas kaže: Pogledaj post
i ja imam problema s tvrdim trbuhom, baš kao da će mi puknut i sve izletit van. Pijem mg, ali mi je doktor rekao da ako bude pre često da mu se javim jer su to navodno lažni trudovi. Sad sam u 30 tjednu i skužila sam da kad se malo naživciram ili naprežem, tj. malo više hodam e onda mi se stvrdne za poludit.


... sve to, kao i umor, za posljedicu ima tvrdi trbuh. Opusti se malo i više odmaraj.
__________________
I can resist everything except temptation
in spe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 14:51   #15
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Jer opusta misice pa bi mogao zezat trudove.
aaaa da da...sad sam se sjetila i ja
nego i meni je počeo zadnjih par dana ''otvdnjivat'' , valjda su to BH kontrakcije ili se beba tako nagura, neznam, uglavnom popijem donata malo pa me zato zanimalo zašto ne donat
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 15:49   #16
Najvjerojatnije se radi o Braxton-H. kontrakcijama, ne brini. Evo malo o tome sa stranice polikl. Harni.

Braxton-Hicksove kontrakcije su nepravilne, bezbolne, uvježbavajuće kontrakcije - stezanja maternice, i spadaju u pripreme maternice za porod. S napredovanjem trudnoće, kontrakcije maternice će postajati sve jače, no glavna karakteristika ovih kontrakcija biti će odsustvo njihovog djelovanja na cervix - vrat maternice, te neće dolaziti do njegovog skraćenja niti otvaranja. To su ujedno i glavne karakteristike porodnih kontrakcija ili trudova - njihovo učinkovito djelovanje na vrat maternice, kao i potiskivanje djeteta ka izlaznom dijelu porođajnog kanala.

I da, pocinju u 23.tj.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 18:03   #17
evo moj se napeo i zaokružio tako da ne mogu lijepo sjedat,a da me rebra ne bole a beba unutra lupa li lupa..vražićak mali
__________________
BUBIC
Baš kad odlučim spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
16.12. stigla Iva :)
BUBI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 21:27   #18
Cure pleaze help.

Meni je trbuh tvrd već par dana, ali ne kao kod BH kontrakcija koje traju par minuta pa puste, ove traje skoro pola dana, pa prođe malo i onda se opet stvrdne ko kamen. To mi je od četvrtka, danas skoro cijeli dan, čujem bebu kako lupka, nešto slabije nego prijašnjih dana, ali trbuh mi je skroz tvrd. Ne znam jel mi pametno čekat ponediljak za nazvat dokotora, ne znam šta bi to moglo biti.
rina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 21:58   #19
Quote:
rina82 kaže: Pogledaj post
Cure pleaze help.

Meni je trbuh tvrd već par dana, ali ne kao kod BH kontrakcija koje traju par minuta pa puste, ove traje skoro pola dana, pa prođe malo i onda se opet stvrdne ko kamen. To mi je od četvrtka, danas skoro cijeli dan, čujem bebu kako lupka, nešto slabije nego prijašnjih dana, ali trbuh mi je skroz tvrd. Ne znam jel mi pametno čekat ponediljak za nazvat dokotora, ne znam šta bi to moglo biti.
a koliko si trudna?

meni je većinu zadnjih tjedana bio tvrd ko kamen, mislim da sam mogla razbijati jaja na njemu

pila sam magnezij i povremeno normabel i to bi malo pomoglo. ali generalno, bio je jako tvrd - vjerovatno i zato što sam nisko nosila.
i pogotovo u situacijama kad sam morala dugo stajati/hodati/nešto raditi. smirlio bi se polako- kad bih se dobro odmorila.

al kažem, meni je zadnjih par tjedana skoro stalno bilo tako
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2011., 22:07   #20
32 tjedan, ustvari 33 t od sutra

ništa sačekat ću onda do ponedjeljka pa ću nazvat doktora i otić na pregled, valjda je normalno. doduše, dosta sam radila zadnjih dana, inače imam običaj leći popodne, ali čuvala sam dva mala nećaka, pa nisam imala vremena za odmor.
rina82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.