Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2008., 05:08   #41
Požurite ljudi, još je ostao samo jedan neprodan stan!



Terminator_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 10:50   #42
Ljudi pogledajte si danas dionice.pale ovaj tijedan preko 33%. i nema kupaca a praktički su zabadav.isto će se dogoditi i sa stanovima ,ponuda velka ,ekonomska kriza i neće biti kupaca.u takvim uvjetima se ne pita koliko šta košta nego se spašava šta se dade.zapamtite kroz godinu dana će gomila malih gređevinskih tvrtki koje su se bogatile preko noći propasti.jednostavno pravilo svih recesija građevinari su prvi na udaru.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 15:33   #43
Quote:
laser kaže: Pogledaj post
Ljudi pogledajte si danas dionice.pale ovaj tijedan preko 33%. i nema kupaca a praktički su zabadav.isto će se dogoditi i sa stanovima ,ponuda velka ,ekonomska kriza i neće biti kupaca.u takvim uvjetima se ne pita koliko šta košta nego se spašava šta se dade.zapamtite kroz godinu dana će gomila malih gređevinskih tvrtki koje su se bogatile preko noći propasti.jednostavno pravilo svih recesija građevinari su prvi na udaru.
To slusam vec 6 mjeseci. Ali nitko mi ne moze dati barem jedan primjer jeftinijeg stana...
ThunderXYZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 16:16   #44
Quote:
Veky.VG kaže: Pogledaj post
To slusam vec 6 mjeseci. Ali nitko mi ne moze dati barem jedan primjer jeftinijeg stana...
Upravo tako, ni ja ne vidim da je nešto pojeftinilo. Ne samo stanovi, ni automobili...
Mislio sam da će bar biti neke koristi od te krize ali ništa...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 16:17   #45
Quote:
Veky.VG kaže: Pogledaj post
To slusam vec 6 mjeseci. Ali nitko mi ne moze dati barem jedan primjer jeftinijeg stana...
Nekada su ti ljudi masovno tamo hrlili živjeti, kao lijepo malo uređeno predgrađe Rijeke:
http://www.rijekadanas.com/poceo-pad...o-da-se-proda/
Počeo pad cijena stanova na Viškovu - može i za 1000 eura, samo da se proda
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 16:31   #46
Padati će cijene ionako neatraktivnih stanova kao što je netko komentirao na tom linku. Kod kvalitetnih nekretnina neće biti oscilacija.
btw. to su samo članci ali po oglasima se taj pad baš i ne vidi. Pogledajte pošto je po Istri poljoprivredno zemljište!
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 16:55   #47
Quote:
dunja23 kaže: Pogledaj post
Prateci svjetsku ekonomiju slijedi drastican pad nekretnina u Hrvatskoj i Europi.Banke u Njemackoj su u krizi u Engleskoj se pominje recesija , kaj mi mislimo da nas ce svijet zaobici ????
To bi bilo super...bas planiram kupiti stan u Zg i rado bih vidio americki model pada cijena nekretnina....pa to bi znacilo da bi kvadrat pao na 1000 eura.


Medjutim u nas se to nece dogoditi jer su u nas ljudi emotivno vezani za nekretnine. Nismo mi kao ameri pa da cim ti cijena stana pocne padati odmah ga prodas jer jelte gubis novce....pa 90% Hrvata ni nezna koliko vrijede njihovi stanovi i kuce.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 18:13   #48
Danas sam baš dosta tražio podatke o cjenama nekretnina u budućnosti tj. predviđanja. I nitko ne govori o tako velikom padu kao što to pojedinci pišu na forumu. Naime, oni predviđaju pad od 10-20% a tu se govori o padu od 50-70%. Pa i sad neki investitori nude dok im je zgrada u izgradnji 10% (ako ne i više) jeftiniju cijenu!

Zanima me: Dali kupiti nekretninu tj.stan sada ili za 6 mjeseci ili za godinu, dvije dana? Pritom računajte da imate gotovinu i kupujete stan u zagrebu (ne kvartovi poput malešnice, španskog, dubrave itd)!
Rui Costa 10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 18:17   #49
Quote:
Rui Costa 10 kaže: Pogledaj post
Pa i sad neki investitori nude dok im je zgrada u izgradnji 10% (ako ne i više) jeftiniju cijenu!
Ideš, nevjerojatno! Nude ti 10 % popusta za nešto što nije izgrađeno. A jel imaš neke garancije da će to biti izgrađeno? Sigurno postoji klauzula da ako gradnja ne uspije, da ti vraćaju uplaćeni iznos? Ili barem da ćeš biti vlasnik tog komada zraka?
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 18:21   #50
Quote:
Rui Costa 10 kaže: Pogledaj post
Zanima me: Dali kupiti nekretninu tj.stan sada ili za 6 mjeseci ili za godinu, dvije dana? Pritom računajte da imate gotovinu i kupujete stan u zagrebu (ne kvartovi poput malešnice, španskog, dubrave itd)!
Na nekih 10% popusta možeš uvijek računati. Ne znam kako sada imaš riješeno stambeno pitanje ali vrijeme je za čekanje.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 18:54   #51
Quote:
Rui Costa 10 kaže: Pogledaj post
Danas sam baš dosta tražio podatke o cjenama nekretnina u budućnosti tj. predviđanja. I nitko ne govori o tako velikom padu kao što to pojedinci pišu na forumu. Naime, oni predviđaju pad od 10-20% a tu se govori o padu od 50-70%. Pa i sad neki investitori nude dok im je zgrada u izgradnji 10% (ako ne i više) jeftiniju cijenu!

Zanima me: Dali kupiti nekretninu tj.stan sada ili za 6 mjeseci ili za godinu, dvije dana? Pritom računajte da imate gotovinu i kupujete stan u zagrebu (ne kvartovi poput malešnice, španskog, dubrave itd)!
Kad to pišu samo oni kojima je u interesu da cijene ne padnu, naročito ne drastično

Btw, jesi pročitao... u USA je prvi pad cijena nekretnina zabilježen još 2005. i to na Floridi, 2006. u još par USA država... drugdje su cijene i dalje rasle, a kad je drastičan pad cijena zahvatio sve članice znaš valjda i sam.
GoodOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:03   #52
Quote:
GoodOne kaže: Pogledaj post
Kad to pišu samo oni kojima je u interesu da cijene ne padnu, naročito ne drastično

Btw, jesi pročitao... u USA je prvi pad cijena nekretnina zabilježen još 2005. i to na Floridi, 2006. u još par USA država... drugdje su cijene i dalje rasle, a kad je drastičan pad cijena zahvatio sve članice znaš valjda i sam.
Slažem se potpuno. Jasno da je danas nezahvalno predviđati pa oni mudri šute, ali oni i tako samo sudjeluju i nikada ne pobjeđuju.
Razumno je razmišljati da mi nismo izolirani otok i je za očekivati značajan pad nekretnina. Ako dođe do pomanjkanja novca na tržištu sve je jasno....
pomoć1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:08   #53
Već ima ponjkanja novaca na tržištu i u HR i u svijetu.

To je jasno rekao i Nadošević neki dan - kojeg citiram: ''... biti ćemo gladni novaca, jer će isti biti sve skuplji...''
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 21:45   #54
Činjenica je da se stanovi NE PRODAJU, u ponudi je jako puno neprodanih stanova, završenih prije više od godinu dana. Kupujem stan pa sam puno toga prošla.

Svi još drže cijenu i čekaju, nitko ne želi biti prvi. Međutim, krenete li u ozbiljne pregovore, i ako ste ozbiljan kupac, cijena ide dolje. A tek rabljeni. Znam ljude koji su tri godine prodavali rabljeni stan i još ga nisu prodali, drugi su u godinu dana imali dva poziva za stan.

A prostora za sniženja ima jako puno. Osoba, koja je u velikoj u najelitnijem dijelu Zagreba, stoji max 1 000 EURa. Što znači da svi oni rade sa 100% zaradom, zato se svatko i počeo baviti stanogradnjom.

Cijene će padati, samo tko će tada kupovati? Kredita će biti sve manje, ljudi se neće usuditi niti ulaziti u kredite, keš će se čuvati za "crne dane", mnogi će zbog problema s otplatom kredita željeti prodati stan, tako da će svakako ponuda biti veća od potražnje, zapravo je to već sada.
meriklo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 23:35   #55
Cijene stanova će vjerovatno padati jer će krediti postati nedostupniji. Već sada su rate stambenih kredita porasle zbog porasta kamatnih stopa, a mislim da će iduće godine taj porast biti još drastičniji. Također mislim da će ljudi teže uzimati kredite zbog sve veće neizvjesnosti, nitko ne želi uzeti kredit na 30 godina kad se na sve strane priča o krizi i recesiji, jer šta ako sutra ostane bez posla? Dakle ispada da će stanovi biti jeftiniji, ali opet jednako nedostupni za prosječnog čovjeka, jer će i krediti biti nedostupniji. Tu bi jedino mogli profitirati oni koji imaju dovoljno gotovine, njima bi se po meni isplatilo sačekati s kupnjom stana još neko vrijeme.
__________________
Mudar čovjek oblikuje sebe. Budala živi samo zato da bi umrla.
sancho panza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 14:34   #56
cjena nekretnina ce padati to je realnost. mozda nece u dubrovniku ili na nakim atraktivnim otocima zbog otvaranja trzista strancima.

unazad godinu dana se moze dobit stan u zagrebu do 20% ispod cjene.

doslo je vrime kad iluzije padaju i pucaju baloni od sapunice a nase trziste nekretnina to jest. profiti su nenormalni i vec duze vrime 50% stanova se ne proda, realno je ocekivat pad cjena oko 30% a ako kriza zahvati taj sektor onda i puno vise.

ja iman oko 100 000€ u bankama s kojima san namjerava kupit stan ali mi se vise isplati placat stanarinu 24 000kn godisnje i ubirat kamatu na orocenje od cca 36 000 kn godisnje, tako ce razmisljat svi koji imaju pare a krediti ce bit skuplji i nedostupniji iducih 2 god.

jednostavno su nam cjene nekretnina nerealne a rast cjena nekretnina za vrime krize se protivi svim ekonomskim zakonima pa i zdravom mozgu, rast ce egzistenicijalne potrepstine a luksuz ce padat.
ijnek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 14:54   #57
Quote:
meriklo kaže: Pogledaj post
Činjenica je da se stanovi NE PRODAJU, u ponudi je jako puno neprodanih stanova, završenih prije više od godinu dana. Kupujem stan pa sam puno toga prošla.

Svi još drže cijenu i čekaju, nitko ne želi biti prvi. Međutim, krenete li u ozbiljne pregovore, i ako ste ozbiljan kupac, cijena ide dolje. A tek rabljeni. Znam ljude koji su tri godine prodavali rabljeni stan i još ga nisu prodali, drugi su u godinu dana imali dva poziva za stan.

A prostora za sniženja ima jako puno. Osoba, koja je u velikoj u najelitnijem dijelu Zagreba, stoji max 1 000 EURa. Što znači da svi oni rade sa 100% zaradom, zato se svatko i počeo baviti stanogradnjom.

Cijene će padati, samo tko će tada kupovati? Kredita će biti sve manje, ljudi se neće usuditi niti ulaziti u kredite, keš će se čuvati za "crne dane", mnogi će zbog problema s otplatom kredita željeti prodati stan, tako da će svakako ponuda biti veća od potražnje, zapravo je to već sada.

Da,ima dosta neprodanih stanova ali to su stanovi uvjetno rečeno na neatraktivnim pozicijama. Npr. nema niti jednog stana u zagrebu tj. na boljim pozicijama koji je slobodan, tu mislim na malo širi centar. Pa sumljam da če toliko pasti cijena tim stanovima.
Rui Costa 10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 15:12   #58
Quote:
Rui Costa 10 kaže: Pogledaj post
Da,ima dosta neprodanih stanova ali to su stanovi uvjetno rečeno na neatraktivnim pozicijama. Npr. nema niti jednog stana u zagrebu tj. na boljim pozicijama koji je slobodan, tu mislim na malo širi centar. Pa sumljam da če toliko pasti cijena tim stanovima.
Recimo da se većinom slažem, ali za mene je velika većina novogradnje na izrazito neatraktivnim lokacijama - hrpa nabrzinu skucanih zgrada sa veoma deficitarnom infrastrukturom (parking, škola, dom zdravlja, vrtić, pola metra ispred prozora )... Tako da očekujem mnogo veći pad cijena novogradnje nego starogradnje...
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 15:29   #59
Evo danas u Jutarnjem profesor na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu, Drago Jakovčević, kaže da očekuje rast cijena nekretnina iduće godine! Navodno zbog liberalizacije tržišta! Uopće ne vidim logiku u tome da stranci dogodine navale na naše nekretnine pored krize koja drma EU! Ali ako tako kaže profesor onda je valjda tako!
__________________
Mudar čovjek oblikuje sebe. Budala živi samo zato da bi umrla.
sancho panza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 19:49   #60
a ocel mi neko reći kako će se kretati cjene poljoprivrednog zemljista?
__________________
...u raju je ljepo al u paklu je ekipa...
swizach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.