Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2004., 16:30   #21
Lako je sto ona nije osjetila, no zanimljivo u svemu tome jest da nema opekotina (zato i nije osjetila).
Ista stvar i s firewalking, pa i tim mojim konobarom sinoc...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 16:53   #22
Quote:
Vještac kaže:
.
.
.

Zanimljiv link
.
.
.
Hej, baš sam se više puta pitala ma kako to, kojim načinom..
Hipnoza što li, pa opet?

Malo sam prosurfala stranicom te istrgla jedan komadić texta~


- "Učim ljude da ne budu ovisni o nikome, nego da Božji dar koji imaju, a ima ga svatko od nas, mogu koristiti za sebe, ali i za svoje najdraže. Uz moju pomoć to može naučiti najveći dio ljudi. No, da bi netko postao mojim učenikom, mora proći kroz životno, duhovno i energetsko pročišćavanje. To je osnova da se može ići dalje. Tek kada čovjek sredi svoj život u svojoj glavi, u svojoj duši, u svom tijelu, može početi novi život. Ono što u životu nisu otplakali - moraju otplakati, što nisu odsmijali - moraju odsmijati, ono što nisu odbolovali - moraju odbolovati. Tada kreću u novi život. - objašnjava gospodin Vladimir Ivanov."


Koliko je moćna ta naša psiha!

A koliko činimo sebe mali naspram nje.

Boldano je ono što je često tako važno, tj. jest važno.

Gledah nedavno Latinicu na htv, mislim da se radilo o Thompsonu kao središnjem liku, no

Jedna žena se tako dobro izrazila,objašnjavajući svoj poriv za pisanjem, udahnjujući mu iscjeliteljski karakter, a sve da bi putem pera, ozdravila svoj mučni dio djetinjstva.

Ljudi to čine. Neprestano ozdravljuju ono nešto što ište ozdraviti.
Samo što zaboravljaju ponekad što je točno to, što ozdravljuju.
A to je važno, znati što liječiš.


Zašto baš vatra ovdje?
Zar ne bi bilo isto da su čavli ili nešto drugo jednako smrtonosno.


Vatra znači život, toplinu(jao, nikad je dosta), a i ono nešto što će se okrenuti protiv tebe ako rukuješ slabo.-->
To Vještac najbolje zna. A Vještac?
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 17:18   #23
Pih, kad Vjestac prosece po zeravici, nek se onda javi.

(Ne vjerujem ako ne vidim, mozda ni tada... )
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 17:24   #24
Quote:
Gospon Pes kaže:
Lako je sto ona nije osjetila, no zanimljivo u svemu tome jest da nema opekotina (zato i nije osjetila).
Ista stvar i s firewalking, pa i tim mojim konobarom sinoc...
Nije baš ista. Ovaj tvoj konobar bavi nekim duhovnim praksama, koliko sam shvatila iz tvoje priče.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 17:25   #25
Tak je barem rekao, ali je rekao i da "se treba koncentrirati na nesto drugo", a child je buljila u zmije na telki...
Mozda je cura prirodni talent?

Ja nisam. Sad sam se sjetila da mi je mama jednom u doba skole prijetila da ce mi staviti papir medju nozne prste i zapaliti da se dignem jer me bilo tesko dobiti iz kreveta... Jednom je to stvarno i napravila. Nisam osjetila nista i nisam se probudila dok vatra nije dosla do prstiju, a onda sam skocila do plafona...
Od mene nista...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 18:44   #26
Quote:
nogu (bilo je ljeto) i imam šta vidjeti- frend mi upaljačem pali prst, i onda- AU, jesi ti normalan… I kaže mi frendica da me pali već par minuta, a ja ništa, da nisu mogli vjerovati (zato su se i smijali).
Eto, što je koncentracija, ali kad sam vidjela da mi pali prst, odmah se informacija o boli javila.
I vidite šta se događa kad se stvari doslovno shvate.

A dal ti je prst poslje bio fizičko opečen ili nije





Quote:
Sad ja nešto ne shvaćam ...ili sam se nedovoljno koncentrirala na sadržaj.
Naime, jedno je ne osjetiti bol a drugo da vatra nije i opekla prst/e

Kod firewalkinga niti ojetiš boli niti ti noge ne izlgledaju ko pičeni ražnjići, nego su sasvim normalne i neopećene



Quote:
Vatra znači život, toplinu(jao, nikad je dosta), a i ono nešto što će se okrenuti protiv tebe ako rukuješ slabo.-->
To Vještac najbolje zna. A Vještac?
Baš sam to htio reći

Zadnje uređivanje Blaise : 10.03.2004. at 21:51.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 19:55   #27
Pa nije baš toliko neobično to što mi se dogodilo, jer imam jako dobro koncentraciju, dakle, toliko sam se ufurala u to što sam gledala da jednostavno nisam osjetila da me nešto peče, pa me naravno, nije ni peklo. Kao što sam rekla, čim sam vidjela što se događa, bol se automatski javila. I prst mi poslije nije bio opečen, bio je normalan kao da ništa nije bilo.

Simona, imaš malo krivo razmišljanje o duhovnosti, nisu duhovnost samo vježbe, meditacije, prakse…, duhovnost je način života, a to je više od bilo kakvih vježbi i slično.
crazy child is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 22:01   #28
Slazem se s tobom ludo dete
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 23:36   #29
Quote:
crazy child kaže:
Simona, imaš malo krivo razmišljanje o duhovnosti, nisu duhovnost samo vježbe, meditacije, prakse…, duhovnost je način života, a to je više od bilo kakvih vježbi i slično.
Nemam nikakvo razmišljanje. U tom je vic. Zato i pitam.


Btw, tu i tam sam nekaj pročitam, nekaj vidim na TV...pa znam da nekaj ima kaj nije svima jednako prirođeno/raspoređeno. Pa ni koncentracija.
Hehe, sad si mislim ...da si s takvim iskustvom u neka vremena mogla završit na lomači. Bil' tamo pomogla koncetracija?
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 00:11   #30
Quote:
Simona kaže:
Hehe, sad si mislim ...da si s takvim iskustvom u neka vremena mogla završit na lomači. Bil' tamo pomogla koncetracija?
Ako usput gleda televiziju...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 08:31   #31
Quote:
obelix kaže:
Pa poznato je da čovjek može psihičkom sugestijom djelovati sa somatskoj razini. Autogeni trening je example.

Ako čovjek može svjesno usporiti rad srca, valjda može i "prekinuti" odašiljanje informacija iz prsta u mozak, pa ne osjeti bol.

Ne vidim drugog objašnjenja.
To rade na Tibetu, opisivala je to u svojij knjizi iAlexandra David Neel.

BTW.Oni koji se bave intenzivno jogom, a ujedno su napustili mišljenje da smo mi naposlje i prvenstveno materijalna bića, imaju veći prag boli.......
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 10:14   #32
Question

skinuto s HT-neta:

djevojčica se zove Gabby Gingers

Iako zvuči primamljivo, život bez boli najveći je neprijatelj obitelji Gingers čija trogodišnja kćer Gabby pati od ove rijetke bolesti. Dijete kao dijete, pada, udara se, spotiče… Ali ne osjeća bol koja bi joj, iako zvuči nevjerojatno, mogla spasiti život

Bez obzira kako jako pala, udarila se ili ozlijedila, Gabby nikada neće ispustiti suzu.

Zašto? Genetski poremećaj s kojim je Gabby rođena prisutan je samo u nekoliko slučajeva u svijetu.

Nasljedni, neuropatski poremećaj osjetilnih živaca dijagnosticiran joj je nakon nekoliko strašnih ozljeda koje je preživjela u svom obiteljskom domu. Živci koji bi trebali registrirati bol, odaslati informaciju mozgu kako bi ona mogla registrirati što joj se dogodilo, kod male Gabby 'ne rade'.

Bol koju inače podrazumijevamo kao lošu nije tako 'zla' kako se čini. Ona nas, naime, štiti, pa nakon što registriramo bol, reagiramo - izmičemo ruku s toplog štednjaka… No mala Gabby ne osjeća bol i nije zaštićena od strašnih nezgoda koje su postale njenom svakodnevicom.

Ovu djevojčicu kao da prati loša karma. Ne samo da boluje od 'neosjećanja' boli, ona kao da podsvjesno ima potrebu tu istu bol nanijeti sama sebi.

Dok su joj rasli prvi zubi, Gabby je toliko jako grizla svoje ručice da su joj, priča njena majka, 'izgledale kao nagriženi hamburger'. Nije to sve, horor priča se nastavlja… Kao beba svoje je lice i oči grebala do krvi te na kraju bila smještena u bolnicu. Doktori su joj zašili oči ne bi li spriječili daljnje ozljede, no bilo je prekasno, oštećen joj je vid i roditelji su se nedavno konzultirali s doktorima o zamjeni oka staklenim.

Fenomen 'neboli' ovoj djevojčici ne da mira, njeni su roditelji sve nemoćniji i osjećaju se napušteni. O ovoj se rijetkoj bolesti, naime, ne zna puno. Ne postoje nikakvi znanstveni podaci, grupe podrške ni institucije kojima bi se mogli obratiti za savjet.

Njeni roditelji ne znaju kako joj pomoći, kako se ponašati i kako je zaštiti do trenutka dok ne bude toliko velika da sama može brinuti o sebi i čuvati se ozljeda.

Trish i Steve, Gabbyini roditelji, u svojoj nemoći žale što o ovoj bolesti nisu saznali prije, jer bi se, kažu, pripremili na ovakav slijed događaja i sačuvali svoju djevojčicu od grozota. Njen se otac, 'nažalost prekasno', priča majka Trish, dosjetio dati Gabby da nosi naočale za plivanje kao zaštitu koje su postale njen zaštitni znak bez kojeg ne ide nigdje.

Ova naoko 'obična' trogodišnjakinja, iako 'prokleta' rijetkom bolešću, blagoslovljena je prekrasnom naravi, prepunom snage i želje. Njen duh osvaja svakog tko je pozna, pa ovu djevojčicu vjerojatno čeka još puno lijepih trenutaka.

tu je link s filmom o maloj:
http://www.kare11.com/news/news-article.asp?NEWS_ID=60120
Orion is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 12:15   #33
Obicno takva djeca vrlo rano umru jer nemaju zastitnog mehanizma boli.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 12:49   #34
Sve to stima, ali tu je rijec o poremecaju koji nema nikakve veze s "pobjedom duha nad tijelom".
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 13:37   #35
Postoje razni šamanski skriveni recepti za postizanje vatrostalne nirvane.

Naime, ti pripravci rade se od posebnog voća, primjerice Svetog grožđa. Sad, kad bih znao opisati postupak pravljenja vina, sad bi srao o tome u dvadesetak redaka a vi bi svi naivci pomislili da sam ja woodoo majstor, a u biti, hoću reći da ako hoćeš pobijediti vatru, moraš postati vatra, a to znači, napiješ se ko guzica i možeš gol u požar i doživjet nirvanu.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 13:49   #36
Quote:
walter kaže:
hoću reći da ako hoćeš pobijediti vatru, moraš postati vatra, a to znači, napiješ se ko guzica i možeš gol u požar i doživjet nirvanu.
Napiješ se vatrene vode, pretpostavljam?
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 13:56   #37
Meni ovo hodanje po vatri ipak izlazi izvan granica onog što odmah prihvaćam kao moguće.

Morala bih pretpostaviti kao istinite mnoge stvari o kojima ne znam puno, da bih povjerovala kako se ne radi o obmanjivanju.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 15:45   #38
Quote:
VelmaX kaže:
Meni ovo hodanje po vatri ipak izlazi izvan granica onog što odmah prihvaćam kao moguće.

Morala bih pretpostaviti kao istinite mnoge stvari o kojima ne znam puno, da bih povjerovala kako se ne radi o obmanjivanju.
Matematicarsko moje malo
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 18:09   #39
Quote:
VelmaX kaže:
Meni ovo hodanje po vatri ipak izlazi izvan granica onog što odmah prihvaćam kao moguće.

Morala bih pretpostaviti kao istinite mnoge stvari o kojima ne znam puno, da bih povjerovala kako se ne radi o obmanjivanju.

Jesi li kad gledala spljoštenu "kuglicu" vode kako tridesetak sekundi pleše na usijanoj ploči električnog štednjaka?

Ako se pozabaviš matematikom i termodinamikom, ona bi teoretski trebala trenutno ispariti u dijeliću sekunde jer je priliv toplinske energije za red ili dva veličine veći od za to potrebnog.

No kuglica vode koja se drzi na okupu radi povrsinske napetosti u stvari lebdi na tankom sloju vlastite vodene pare koji je štiti od naglog priliva energije i pomalo troši, odnosno pretvara u paru.

Ako ti se ponekad učini da je nešto što gledaš - nemoguće... To obično znači da samo ne poznaješ baš sve elemente koji ulaze u jednadžbu...



V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 18:32   #40
Quote:
Vještac kaže:
No kuglica vode koja se drzi na okupu radi povrsinske napetosti u stvari lebdi na tankom sloju vlastite vodene pare koji je štiti od naglog priliva energije i pomalo troši, odnosno pretvara u paru.

V.
Baš sam razmišljala o tome da se ti hodači vjerojatno preznojavaju od vrućine (ili straha) i da im se možda noge toliko znoje da se ne stignu opeći.

Moj svjetonazor nije zaokružen i konačan, uvijek ima prostora za nove spoznaje, no da bi one dobile status istine, svakako mi trebaju uvjerljivi izvodi.

Na žalost, takav pristup je jako spor i sumnjam da je moguće racionalnim načinom zaokružiti kompletnu sliku svijeta u kratkom vremenu koje čovjek ima na raspolaganju...
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.