Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2010., 12:51   #61
Quote:
LadyNot kaže: Pogledaj post
Rodila si normalno, prirodnim putem, i nije bilo nikakvih komplikacija?

@Boni- NE ŽELIM carski...želim divan prirodni porod, pun boli i puhanja, želim držati dragog za ruku, lomit mu kosti i gledati kako hoće jauknuti a ne smije jer se ni ja ne bunim joj što sam romantična danas...
aaa sadomazo tip!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 15:42   #62
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
sto si jela taj dan? Da nije pokuravao zaustaviti dotok hrane?
...pizzu
__________________
...život mi se promijenio 02.11.2010.
Amric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 15:44   #63
Quote:
LadyNot kaže: Pogledaj post


Znači moguće je da se odmota?Ne znam, znam da kad god čujem pupkovina oko vrata, obično je bebi pri porodu radilo smetnje, pa ostala bez kisika i slične stvari pa sam malo u panici...Nekak već ima malo mjesta unutra, pa mi nije jasno kak se uspije odmotat, a kamoli u 28 tjednu...

A koje su moguće komplikacije ako ostane ovako? ako se ne odmota? dosadna sam, znam
A vidi,ja sam juće na svoje oči vidjela kako ovaj moj uzima pupkovinu i mota je sebi oko glave i još steže
Već je na mater svoju blesav
I ništa,doktor se smije,jedini mu je problem prestavljalo to što ne može uhvatiti lijepu sliku lica,jer je pupkovina bila i oko glave,preko nosa...
__________________
...život mi se promijenio 02.11.2010.
Amric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 17:20   #64
Quote:
LadyNot kaže: Pogledaj post
Eto ovako...
Jučer sam bila na UZV, trudnoća je 24+5 , do sada sve ok...
Međutim, pokazalo se da je bebi pupkovina omotana oko vrata, a primarijus kod kojeg sam bila ( Primarijus Končar, Poliklinika Bates, ovim putem ih želim pohvaliti) kaže da su jako male šanse da se pupkovina "odmota".

Strah me da se nešto ne dogodi bebi, da se ne uguši, da ne bi krenulo po zlu na porodu
Da li je ta pupkovina oko vrata stvarno tako loša, jer po svemu što sam čula, jest...
Primarijus Končar mi je rekao da se nije potrebno previše zabrinjavati, da je samo bitno napomenuti kada se dođe u rađaonu da je to tako, da se ima na umu, napisao je to i u nalaz, ali ipak...stalno mi je uglavi ta pupkovina
Ima li koja od vas neku priču da me malo ohrabri? da je pupkovina bila tako omotana, ali da nije bilo problema? Da se nekim čudom odmotala od vrata? Bilo šta?
Stvarno sam u muci...a ne bi htjela strepiti i biti u strahu i zabrinuta do kraja trudnoće...

mojo maloj je sa nekih 25tj pupčana bila 2x omotana oko vrata, dr. Kos iz Vilija nije stvarao nikkavu paniku, a ja sam bila luda...nakon 2 tj sam došla opet na uzv i bilo je sve ok, odmotala se

nemoj se brinuti, šaljemo vibrice da se odmota.....

rekao mi je da se može omotati i odmotati , i da to ne predstavlja problem..da se treba napomenuti kad ideš u rodilište ako će biti omotana na zadnjem uzv prrije poroda, i da to nije indikacija za carski- da se danas i takvi slučajevi porađaju prirodnim putem, naravno ako tako procijene.

uglavnom postoji šansa da se odmota
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 18:16   #65
tog sam se i ja bojala, al da je to tak rizicno pa ne bi se pol bebeka rodilo, ipak je tu mislim priroda odigrala svoje, vjerovatno se to ne mre tak stegnuti da se ugusi. moja sestricna se rodila s pupcanom oko vrata, dvaput zamotanom, pa eno je zavrsava diplomski
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 18:48   #66
Mom Filipu je dvaput bila omotana pupčana vrpca oko vrata kad se rodio, nikad se to nije vidjelo u trudnoći, očito si je to napravio iza zadnjeg ultrazvuka, negdje sa 34-35 tjedana, rodio se točno na termin, prirodnim putem, bez ikakvih komplikacija. Dakle ni doktori nisu znali sa čim imaju posla. Rodila sam za tri sata od kada sam primila drip.

Želim ti bezbrižnu trudnoću, nemoj previše razmišljati o tome, ali svejedno vodi računa (to bi trebala svaka trudnica) o bebinim pokretima. Ima tema -brojanje bebinih pokreta- vrlo detaljno i vješto obrazlaže o svemu što se tiče brojanja bebinh pokreta.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 20:14   #67
cure, pa beba ne diše još pa da se može ugušiti.
problem s pupkovinom je kad se ona tako zamota -oko vrata, ruke, noge, svejedno- da se prekine dotok; e onda je opasno.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 22:02   #68
pa da i to izmedju ostalog, dise kroz posteljicu
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 12:45   #69
Super cure, hvala vam puno...To je ono kaj mi ide na živce, nikad nisam čula da se netko rodio sa pupkovinom oko vrata a da nije bilo komplikacija, pa očito ima i takvih slučajeva, samo o njima nitko ne priča...
LadyNot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 15:02   #70
Jučer sam bila na pregledu i pitala dr.za to. Rekla je da to nije ništa opasno, ali da se mora priaziti uoči poroda. Kaže da je pupkovina duga cca 50cm i da se ona omotava i odmotava i oko ruke i noge pa tako i oko vrata. A danas sam bila s jednom prijateljicom, rekla da je njezin sin rođen s pupkovinom oko vrata, i mali je živ i zdrav i ima 2 godine.
ddd100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 17:30   #71
Moj je imao 3x pupkovinu oko vrata,to na uvz pred porod nisu vidjeli.sreća kaj smo se nakon 1000 muka rodili carskim,ali u trudnoći na 4D nikad nije imao omotanu pupkovinu.to nemora ništa značiti
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 17:32   #72
e da ja sam se rodila s pupkovinom oko vrata,evo nikad nikakvih problema...puno djece se rađa s pupkovinom oko vrata
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:17   #73
Tibetanska medicina...

Pozz svima Ja se rodila s pupčanom oko vrata, Apgar bio valjda 2 ili 3, svi umrli od straha a nikad nikakvih problema, škola extra, nikakve smetnje motorike. A nedavno pročitah u knjizi o tibetanskoj medicini da se smatra da je dijete s omotanom pupčanom oko vrata imalo velike zasluge u prošlim životima... e sad...lijepo mi je to pasalo (iako ne tada kad mi se događalo
mrityor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:24   #74
Quote:
mrityor kaže: Pogledaj post
Pozz svima Ja se rodila s pupčanom oko vrata, Apgar bio valjda 2 ili 3, svi umrli od straha a nikad nikakvih problema, škola extra, nikakve smetnje motorike. A nedavno pročitah u knjizi o tibetanskoj medicini da se smatra da je dijete s omotanom pupčanom oko vrata imalo velike zasluge u prošlim životima... e sad...lijepo mi je to pasalo (iako ne tada kad mi se događalo

Onda je ovaj moj mali "stara" duša...
__________________
...život mi se promijenio 02.11.2010.
Amric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:24   #75
meni je dr. u 35tj. rekla kako se beba spustila i da je jako nisko glavicom u zdjelici i ako mi pukne vodenjak kod kuce da ne moram zvati hitnu nego da mogu nazvati muza da (odmah) dode i da me odveze u bolnicu..onda sam je pitala a koja je procedura ako beba nije tako nisko glavicom,a ona kaze ako se beba nije spustila i smjestila nisko,a pukne vodenjak da se onda trudnica mora u bolnicu prevesti u lezecem polozaju jer moze doci do omatanja pupcane vrpce i jos kojecega ako je u sjedecem...onda zvati hitnu... ja sam rodila i isla kod dr. u njemackoj.... i to sam zapravo tad prvi put cula....pa eto da podjelim ako netko ne zna....
znaci najbolje pitati pred kraj trudnoce kako je beba smjestena i sta ako pukne vodenjak kod kuce....
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 12:49   #76
upravo došla s pregleda, 29+1 tj., bebi omotana pupčana vrpca oko vrata , u užasnom sam strahu jer me naručio na sljedeći pregled za 4 tj., sad si mislim dal da ga nazovem i zamolim da me pregleda za 2 tj. da se bar malo smirim .... čitam svakakva iskustva i priče i baš me strah najrađe bi da odmah mogu ić na porod .... iako znam da je to nemoguće
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.