Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2011., 13:15   #81
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
U Slo je drugačije nego u Austriji. Nemaju one tax free oznake pa se ne može podići na pošti nego se zbilja treba vratit u dućan. Dobra je strana kaj ne treba pokazat nikakve dokumente osim računa pa vam bilo tko poznat može dić novce kad ide.
Pa niti u Austriji ne traze dokumente za podizanje tax free-a.
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 22:08   #82
Curke, znate li jel se može plaćati american express karticom u BC u Brežicama? I ako da - daju li na rate?
Tnx
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 22:32   #83
mislim da primaju amex, ali nisam sigurna, mi plaćali dinersom

nikad ne možeš u inozemstvu plaćati na rate
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 22:33   #84
Quote:
nanica_27 kaže: Pogledaj post
Curke, znate li jel se može plaćati american express karticom u BC u Brežicama? I ako da - daju li na rate?
Tnx
Amex i Diners da, ali na rate se mislim ne može...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 22:41   #85
-ja sam očito jedina razočarana sa tim BC,moja greška prvo je što sam mislila da je to neki centar tipa king crossa ili sl. ali ok
-uđem u dućan popnem se na kat gdje su kolica i sl. gledam cijene one gledaju mene i kad preračunam skoro na isto kao i kod nas,ista stvar sa igračkama i robicom(koja mi nije nešto )majičice po 14eura i sl. a sve mi to izgledalo nekako nabacano i bzvze...
-jasno mi je da vračaju 20% i ok kad uzmeš neku veću stvar isplati se ali recimo da kupim kolica koja su 5000kn i sa sobom moram voditi 5 ljudi da mi nebi na granici radili probleme..i onda mi to sve skupa ispada kao previše zaj.... ne znam možda griješim negdje ali ja baš jako razočarana jer su taj BC svi hvalili kao jeftin a ja ni jednu stvar tamo uzela

-bila prije par dana...
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 22:49   #86
Quote:
marina.k. kaže: Pogledaj post
-ja sam očito jedina razočarana sa tim BC,moja greška prvo je što sam mislila da je to neki centar tipa king crossa ili sl. ali ok
-uđem u dućan popnem se na kat gdje su kolica i sl. gledam cijene one gledaju mene i kad preračunam skoro na isto kao i kod nas,ista stvar sa igračkama i robicom(koja mi nije nešto )majičice po 14eura i sl. a sve mi to izgledalo nekako nabacano i bzvze...
-jasno mi je da vračaju 20% i ok kad uzmeš neku veću stvar isplati se ali recimo da kupim kolica koja su 5000kn i sa sobom moram voditi 5 ljudi da mi nebi na granici radili probleme..i onda mi to sve skupa ispada kao previše zaj.... ne znam možda griješim negdje ali ja baš jako razočarana jer su taj BC svi hvalili kao jeftin a ja ni jednu stvar tamo uzela

-bila prije par dana...
Ne možeš kupiti kolica od 5000kn i voditi ljude sa sobom da ti na granici ne prave probleme-po osobi možeš prenijeti 1000kn bez da te ocarine ali samo robe koja je djeljiva, znači ne 1 stvar nego više.
Ja sve što sam uporedila cijene kod nas i kod njih - tamo je barem 300-400 kn jeftinije, i još plus povrat ddv-a - mislim na krupnije stvari - kolica, autosjedalice,... ne znam nikoga tko tamo ide u shopping garderobe i igračaka ili sl za bebe - za to ideš u h&m

A ostalima - hvala na odgovoru - nisam nikad kupovala u inozemstvu s karticom, ja uvijek ojriće furam sa sobom, znači primaju amex ali bez rata
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 22:57   #87
Quote:
nanica_27 kaže: Pogledaj post
Ne možeš kupiti kolica od 5000kn i voditi ljude sa sobom da ti na granici ne prave probleme-po osobi možeš prenijeti 1000kn bez da te ocarine ali samo robe koja je djeljiva, znači ne 1 stvar nego više.
Ja sve što sam uporedila cijene kod nas i kod njih - tamo je barem 300-400 kn jeftinije, i još plus povrat ddv-a - mislim na krupnije stvari - kolica, autosjedalice,... ne znam nikoga tko tamo ide u shopping garderobe i igračaka ili sl za bebe - za to ideš u h&m

A ostalima - hvala na odgovoru - nisam nikad kupovala u inozemstvu s karticom, ja uvijek ojriće furam sa sobom, znači primaju amex ali bez rata
-e da to sam zaboravila eto ni to ne može
-ja preračunavala u dućanu onako ugrubo pa mi to sve ispalo tu negdje,ovo u teoriji zvući ok povrat 20% pa još malo jeftinije..ako ti se posreći na carini...
-mi smo išli gledati kolica pa sam usput pogledala sve,eto jedino po što ću se vratiti je ona trokolica smart trike zoo koja je zaakon i kod nas je nema za kupiti
-bemti sve h&m-a se nisam ni sjetila..valjda su mi ta kolica jedina bila na pameti
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 23:13   #88
Quote:
marina.k. kaže: Pogledaj post
-ja sam očito jedina razočarana sa tim BC,moja greška prvo je što sam mislila da je to neki centar tipa king crossa ili sl. ali ok
-uđem u dućan popnem se na kat gdje su kolica i sl. gledam cijene one gledaju mene i kad preračunam skoro na isto kao i kod nas,ista stvar sa igračkama i robicom(koja mi nije nešto )majičice po 14eura i sl. a sve mi to izgledalo nekako nabacano i bzvze...
-jasno mi je da vračaju 20% i ok kad uzmeš neku veću stvar isplati se ali recimo da kupim kolica koja su 5000kn i sa sobom moram voditi 5 ljudi da mi nebi na granici radili probleme..i onda mi to sve skupa ispada kao previše zaj.... ne znam možda griješim negdje ali ja baš jako razočarana jer su taj BC svi hvalili kao jeftin a ja ni jednu stvar tamo uzela

-bila prije par dana...
u principu robica se nikako ne isplati.

ali mi smo as deeebelo jeftinije platili kod njih nego kod nas. (prvo romericu za kojih 100 E manje, a sada maxi cosi u pola cijene od naše)
o kolicima i da ne pričam

na koncu i lego nam je povoljniji kod njih naravno ne ideš preko samo radi toga, ali kada kupiš više toga, svakako se isplati.
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 23:26   #89
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
u principu robica se nikako ne isplati.

ali mi smo as deeebelo jeftinije platili kod njih nego kod nas. (prvo romericu za kojih 100 E manje, a sada maxi cosi u pola cijene od naše)
o kolicima i da ne pričam

na koncu i lego nam je povoljniji kod njih naravno ne ideš preko samo radi toga, ali kada kupiš više toga, svakako se isplati.
-ja gledala maxi cosi tobi as par sto kn razlike i baš legiće gledala jer nam je to fora i opet na isto ovi koji su nas zanimali 32eura a kod nas 270kn
-a kolica sam gledala i imaju 2-3modela koja se meni sviđala...gledala i stoke čisto radi usporebe i tamo su malo manje od 900eura...a da nisam ja krivo preračunavala
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 23:34   #90
na kraju se svodi na to da je isplativo ako prođeš bez carine, što ne mora uvijek biti slučaj.
u suprotnom te baš na isto dođe osim ako ne kupuješ stvari na nekoj ludoj akciji.
ni h&m tu više ni faktor, 7.4. se opako bliži, barem nama tu u zg
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 00:03   #91
Zaboravio sam napisati, bio sam jucer u BC centru u Brezicama i ova akcija vrijedi jos u ponedjeljak - za svakih potrosenih 50Eura dobijete kupon od 10Eura koji se moze koristiti od 7.4.(mislim da je taj datum, nisam siguran).
I odgovor forumasici marini. k. - slazem se da u Brezicama BC izgleda malo zastarjelo, ali ako hocete veci izbor, malo dalje u Krskom je novi ducan i puno je ljepse ne u Brezicama. A u Krskom imate i Bambi(to je tek rupa od ducana, ali imaju neke stvari koje BC nema).
Avilu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 00:04   #92
Quote:
marina.k. kaže: Pogledaj post
-ja sam očito jedina razočarana sa tim BC,moja greška prvo je što sam mislila da je to neki centar tipa king crossa ili sl. ali ok
-uđem u dućan popnem se na kat gdje su kolica i sl. gledam cijene one gledaju mene i kad preračunam skoro na isto kao i kod nas,ista stvar sa igračkama i robicom(koja mi nije nešto )majičice po 14eura i sl. a sve mi to izgledalo nekako nabacano i bzvze...
-jasno mi je da vračaju 20% i ok kad uzmeš neku veću stvar isplati se ali recimo da kupim kolica koja su 5000kn i sa sobom moram voditi 5 ljudi da mi nebi na granici radili probleme..i onda mi to sve skupa ispada kao previše zaj.... ne znam možda griješim negdje ali ja baš jako razočarana jer su taj BC svi hvalili kao jeftin a ja ni jednu stvar tamo uzela

-bila prije par dana...
Ovak,robica je groozno skupa
Nikad niš nismo kupili tamo.Cijene opreme su iste,ako se čovjek želi dogovoriti sa carinikom,ok,onda je 20% povrata...Isplati se na iznose do 1000 kuna.

Sve ostalo je suuper kad je na njihovom klupskom popustu,član kluba možeš postati odmah,i onda ti šalju svoje prospekte.Mi smo dosta uštedili npr.na igračkama prateći akcije.

I da,dućkas u Brežicama nije atraktivan,ali 15 miunuta dalje u Krškom se otvorio ogroooman Baby Center koji je prazan i krcat

I kužim te da si razočarana,jer si imala drugačiju viziju
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 00:10   #93
U BC imaju akciju do 4.4., za svakih 50 EUR-a opreme dobiješ kupon od 10 EUR-a. Npr., mi smo u petak kupili opreme za 310 EUR-a, dobili 60 EUR-a kupona i povrat DDV-a od 50 EUR-a.

Inače, je tvrdim da se u BC itekako isplati kupovati: u startu je skoro sve 10% jeftinije, uračunaj povrat DDV-a (koji ispadne cca 16%, a ne 20%, jer je ustvari 19%, ali od neto iznosa ispadne povrat 16%). Kada uleti neka akcija u njihovom klubu, može se proči i do 50% jeftinije nego kod nas.
Dea007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 08:29   #94
Quote:
marina.k. kaže: Pogledaj post
-ja sam očito jedina razočarana sa tim BC,moja greška prvo je što sam mislila da je to neki centar tipa king crossa ili sl. ali ok
-uđem u dućan popnem se na kat gdje su kolica i sl. gledam cijene one gledaju mene i kad preračunam skoro na isto kao i kod nas,ista stvar sa igračkama i robicom(koja mi nije nešto )majičice po 14eura i sl. a sve mi to izgledalo nekako nabacano i bzvze...
-jasno mi je da vračaju 20% i ok kad uzmeš neku veću stvar isplati se ali recimo da kupim kolica koja su 5000kn i sa sobom moram voditi 5 ljudi da mi nebi na granici radili probleme..i onda mi to sve skupa ispada kao previše zaj.... ne znam možda griješim negdje ali ja baš jako razočarana jer su taj BC svi hvalili kao jeftin a ja ni jednu stvar tamo uzela

-bila prije par dana...
Da, ovaj bc u brezicama je mali, ali npr.ducani u ljubljani i kopru su im veliki, ovaj u ljubljani je ogroman, na 3 kata, bili smo pol dana unutra.
Mi smo kolica platili okruglo 1000 eura i dobili super tax free. Prosli bez carine svaki put s baby opremom iako smo uvijek pokazali sve racune. Stvarno ne znam nikoga koga su carinili za baby opremu.
Svu opremu smo zapravo kupili u sloveniji i austriji (krevetic, kolica, komodu, razne vipere i sl. stvari) i nikad nas nisu ocariili ni na bregani ni na maclju ni na kastelu i plovaniji.
Zato nam se bc uvijek isplati, jos i sa skupljanjem bodova na iskaznici...
Evo bas nam je neki dan na adresu dosao bon od 45 eura za potrositi do 1.7.
Ali imas pravo - robicu se ne isplati kupovati.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 09:31   #95
Quote:
marina.k. kaže: Pogledaj post
-mi smo išli gledati kolica pa sam usput pogledala sve,eto jedino po što ću se vratiti je ona trokolica smart trike zoo koja je zaakon i kod nas je nema za kupiti
kojih boja je bilo? I mi ju definitivno uzimamo, al mi je frendica rekla da ima samo roza. Da li zna netko jel se može naručiti druga boja pa doći da znaš da te čeka? Glupo mi je ići samo po to pa da je nema tamo, a ići ćemo samo po to
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:05   #96
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
kojih boja je bilo? I mi ju definitivno uzimamo, al mi je frendica rekla da ima samo roza. Da li zna netko jel se može naručiti druga boja pa doći da znaš da te čeka? Glupo mi je ići samo po to pa da je nema tamo, a ići ćemo samo po to
Uvijek mozes naruciti boju koju hoces za sva kolica, pa tako valjda i za ova.
Samo se nekad jako duuuugo ceka. Mi smo za nasa kolica narucivali boju koju nisu imali i cekali smo 3,5 mj.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:13   #97
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
kojih boja je bilo? I mi ju definitivno uzimamo, al mi je frendica rekla da ima samo roza. Da li zna netko jel se može naručiti druga boja pa doći da znaš da te čeka? Glupo mi je ići samo po to pa da je nema tamo, a ići ćemo samo po to
Ima i crvenih,i možeš naručiti kod njih sve.Pošalješ mail u dotični dućan,pitaš dal imaju to što trebaš...i ako nemaju,oni ti naruče i rezerviraju,i još se trude da ti odgovore na hrvatskom

__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:16   #98
sad idem u debeli off, al meni je još bolji smart trike 4-in-1 jer se naslon može spustiti da dijete i odspava koju turu
kad bi ih mogla naći negdje, ako ne onda preko ebaya

http://www.smart-trike.com/product.a...duct_SubType=3
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:20   #99
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
sad idem u debeli off, al meni je još bolji smart trike 4-in-1 jer se naslon može spustiti da dijete i odspava koju turu
kad bi ih mogla naći negdje, ako ne onda preko ebaya

http://www.smart-trike.com/product.a...duct_SubType=3
Eeeeee...da.
Ali mislim si opet,nek se vozi na bajku,a doma i u kolicima nek spava.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 10:36   #100
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Uvijek mozes naruciti boju koju hoces za sva kolica, pa tako valjda i za ova.
Samo se nekad jako duuuugo ceka. Mi smo za nasa kolica narucivali boju koju nisu imali i cekali smo 3,5 mj.
uh, 3.5 mjeseca nam je puno, mi imamo vremena mjesec dana, dobit će ga za rođendan.

Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ima i crvenih,i možeš naručiti kod njih sve.Pošalješ mail u dotični dućan,pitaš dal imaju to što trebaš...i ako nemaju,oni ti naruče i rezerviraju,i još se trude da ti odgovore na hrvatskom
Da, crveni mi je prekrasan, njega sam i vidjela uživo i zaljubila se Ali mi je frendica rekla da su njima rekli (kad su kupili svoj crveni) da je još samo rozi ostao i kao da neće naručivati. Nekak sumnjam u to

Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Eeeeee...da.
Ali mislim si opet,nek se vozi na bajku,a doma i u kolicima nek spava.
Ovako i ja mislim...a on i tako uvijek doma spava ili eventualno u autu tako da će nama biti definitivno samo za vožnju. Al da su prekrasni, stvarno jesu!! Mi smo trebali dobiti neki koji kod nas ima, baka bi izabrala jer joj ja nisam znala uopće reći koji bi kad smo gledale. Bilo mi je bitno da ima ovu nadstrešnicu iznad glave. Al kad sam ovog jučer vidla, i još onaj telefon naprijed, a luuuuuud je za telefonima

Hvala svima na odgovorima, sutra ću ih zvati ili mail poslati.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.