Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2012., 19:07   #141
Pozdrav

Imam pitanje vezano za edukaciju mladih vozača. Razrednik sam mladih huligana koji su počeli dobivat vozačke pa bih da im opalim jedan SRZ na temu "Mladi vozači i alkohol u prometu"
Jel izvedivo da im dođe policajac održat predavanje? Kak to funkcionira, jel pošalju nekog dobrovoljca, jel mu se isplaćuje honorar ili što? Ako to nije izvedivo, ima li nekih edukativnih filmova na tu temu, prezentacija, bilo čega?

Vidim na Guglu, postoji neki film "Rulet na cesti" koji promovira Allianz, al nema nikakvih podataka kako doći do njega.
Shuriken is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 12:22   #142
Kontaktiraj Centar za prevenciju. Inače postoje redovni programi edukacije u vrtićima i osnovnim školama, gdje se obrađuje i promet, ali vjerujem da će odraditi i ovo. Oni to organiziraju u dogovoru s područnim policijskim postajama, tako da mislim da bi ti to bila najbolja adresa za pitanje.

Nadalje, možeš kontaktirati svoju temeljnu policijsku postaju, tj. koordinatora kontakt policije koji je u najvećoj mjeri zadužen za takva pitanja, ali i svoju postaju prometne policije (ako je riječ o malom mjestu, ista je postaja) koji imaju odjel za prevenciju. Također, u policijskim postajama možeš kontaktirati pomoćnika načelnika za temeljnu ili pomoćnika načelnika za prometnu policiju, koji su nadležni za ta pitanja na svojim područjima.

Ako bude kakvih problema (ne vjerujem da će ih biti, ali nikad se ne zna), javi se privatnom porukom s detaljima, pa ću ti pokušati pronaći konkretna imena kojima se škola može obratiti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 21:23   #143
Hvala
Shuriken is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 21:48   #144
..

imam pitanje koje me muči već dosta dugo...znaći kada sam ja položio a to je bilo negdje u prvom mjesecu 2007. na snazi je bio zakon da sam mladi vozač 2 godine.zar nije logično da ako sam ja položio po jednom zakonu da taj zakon vrijedi za mene??kolko sam svatio za one koji so položili po starom oni su kao "stari" vozači pa pa oni ne sapdaju pod 75kw i 0 promila i šta je sve određeno novim zakonom?čisto informativno..
onajtamodesno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 21:32   #145
Mladi vozači iz inozemstva

Zna li netko primijenjuje li se dobna granica (od 16 do 24 godine) i na vozače iz inozemstva ili ne? Konkretno, smije li inozemni vozač mlađi od 24 godine voziti auto koji ima više od dopuštenih 80 kW? Molio bih nekakvu potvrdu bilo u obliku zakona, bilo od neke službene osobe.
DonkeyHot is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2012., 21:39   #146
Da, ista pravila se primjenjuju na sve vozače, bez obzira od kuda dolazili. Jedino što su sudovi skloniji oslobađajućim presudama ako se radi o strancima koji nisu upoznati s tim odredbama.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 10:51   #147
Pozdrav,
Mladi sam vozač, zaustavljen sam u subotu oko 23:30, na upit policajca dali sam konzumirao alkohol, rekao sam da jesam, al u zanemarivim količinama, ipak je inzistirao na puhanju pa sam puhao i napuhao 0,67. Kazna 1000 kn.

Šta da radim, najbolje je platiti odmah ili neka žalba.
Inače sam upravo zavrsio skolu te čekam upise na fakultet, ne radim.
strujar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 16:09   #148
Napišeš prigovor u kojem priznaješ krivnju, izražavaš kajanje i obećanje da se neće ponoviti, navodiš olakotne okolnosti (nekažnjavanost, nemaš nikakvih prihoda, nezaposlenost - moraš priložiti i neki dokaz...) i na kraju zamoliš smanjenje kazne (i oslobađanjeod sudskih troškova) jer ovolika kazna dovodi u pitanje tvoju egzistenciju, a i kazna u minimalnom iznosu će u potpunosti ispuniti svhu kažnjavanja. Vjerojatno će ti ju tada smanjiti, ali sud odlučuje na koliko.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 20:06   #149
Hvala na brzom odgovoru, javim kako je prošlo sve skupa.
strujar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 20:43   #150
Ja bih molila za informaciju da li je potrebno otvarati punomoć za auto ako on ne glasi na mene, a mjesto boravka bi promjenila na inozemnu adresu (konkretno Slo).
Znači auto ne glasi na mene, a samo ja ga vozim, te bih sa njim se koristila u sloveniji pa me brine da li bi tamo moglo biti problema s policijom pošto upravljam vozilom koji ne glasi na mene..
AnAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2012., 19:02   #151
joj, neda mi se čitati postove prije.. znam da nije u redu...al nemam sad vremena..
Evo ovako, želim kupit malo jači auto pa me zanima moram li čekati ili mogu odmah )
... Ja sam položila 22.4.2008. (rođena sam 1.4.1990) Tada se je izdavala vozačka na 2 godine- tada je to bilo kao mladi vozač.
nedugo zatim se je promijenio zakon da su mladi vozači oni do 24.godine života.
Dakle, kači li mene taj novi zakon ili ne, iako mi je istekla ta vozačka od dvije godine i sada ju imam na 10..
ivancica-90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 13:57   #152
E i mene zanima odgovor na pitanje ivancice...
Mog brata su zaustavili dok je vozio auto od roditelja i dobio je kaznu jel je auto kao "prejak"...
Nakon što smo pisali žalbu na sudu nam je bilo rečeno da se kazna poništava pošto on spada pod "stari zakon" i odradio je svoj probni rok...
Kako to da mup i sudstvo nisu usklađeni? Ili je to samo do jednog policajca??
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 16:11   #153
Ispričavam se ako je negdje već pitanje bilo odgovoreno, no nije mi se dalo čitati čitavu temu. U zakonu piše:
Quote:
»mladi vozač« je vozač u dobi od 16 do 24 godine
Nije mi jasno postaje li osoba "pravi" vozač kada napuni 24 ili 25.
DonkeyHot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2012., 21:24   #154
ima li negdje link o pravilima kako voziti, koliko voziti, koliko snage auto..?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 11:04   #155
http://www.mup.hr/142.aspx
http://www.mup.hr/1158.aspx
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 14:37   #156
smiju li mladi vozaci organizirano prevoziti djecu
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 13:17   #157
ne
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 15:39   #158
0.05 promila,jel moguće da se za to piše kazna??
koliko opće alkohola triba popit za to,samo pomirišeš pivu i kraj ??
19ivan50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 20:39   #159
Ako misliš na napuhanih 0,15 koji se smanje na 0,05, da, moguće je napisati kaznu, ali nisam baš čuo da netko to piše, a i sumnjam da bi ju sud potvrdio.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 00:42   #160
da,prijatelju mi se to dogodilo,napuva je 0.15 ali greška aparata je 0.1 pa je to zapravo 0.05 i oduzelo mu je dozvolu na 12 sati i napisalo kaznu(700kn mislin),onda je pita ko će sad vozit pošto on nemože,ja san reka da ću ja i sad mislin da će i meni dat puvat,ali ništa kaže on "goni ća"
taj prijatelj je zva sestru koja je pravnica ili nešto takvo i ona mu je rekla da će mu žalba bez problema proć
19ivan50 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.