Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2006., 10:30   #121
Super si me podsjetio da ovo prebacim na rub. Siguran sam da geza i ekipa mogu doprinest još hrpu bajki
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 22:45   #122
Quote:
goranbo kaže:
O tome se nešto govorio na prijasnjnim topicima, prvenstveno eter ... , makar i tamo samo jedan dio.
Odgovori na tvoja pitanja nalaze se u knjizi The Field od Lynne McTaggart, uskoro izlazi hrvatsko izdanje.
Tamo je sve lijepo objasnjeno, opisana su njihova brojna znanstvena istraživanja na različitim područjima (radi se o desetinama znanstvenika), reference itd.
Ja sad ovdje ne mogu prepricati cijelu knjigu i sva znanstvena istraživanja koja su dovela do tih spoznaja.
Da bi se sagledalo reperkusije njihovih istrazivaja, bilo bi potrebno ta istrazivanja i njihove rezultate detaljno opisati i povezati. Dakle, izvan moje moći je da putem ovog foruma sve objasnim, zato je tu knjiga, eventualno bi se mogla obraditi jedna po jedna tema. (kao sto sam rekao jedan skup istrazivanja sam predocio na spomenutom topicu (...ni val ni materija ...)

Uglavnom, bila je rasprava o tome je li to znanstvena revolucija, pa sam ja prenio te zakljucke da se vidi je li to revolucija ili nije.
Da mi je znati kako možeš govoriti o vakuumskoj energiji i pritom petljati "eter" u sve to....
Ovo nije ni šaljivo, ovo je već blago mučno....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 21:21   #123
Quote:
AxMi-24 kaže:
Super si me podsjetio da ovo prebacim na rub. Siguran sam da geza i ekipa mogu doprinest još hrpu bajki
Super, nadam se da ćeš biti prisutan kad će se, recimo, većina tih topica koje si prebacio ponovno vraćati na Znanost (ili se otvarati novi s točno istom tematikom).

Čini mi se i da ćeš onda biti manje bahat. Dotad uživaj u svojoj slizanosti s općeprihvaćenom paradigmom i ignoriranju svega što se s njom kosi.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 21:26   #124
Quote:
Galileo kaže:
Da mi je znati kako možeš govoriti o vakuumskoj energiji i pritom petljati "eter" u sve to....
Pročitaj knjigu ili čitav topic, pa možda saznaš.
Mogao si se toga i sam dosjetiti...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 14:21   #125
Quote:
goranbo kaže:
Pročitaj knjigu ili čitav topic, pa možda saznaš.
Mogao si se toga i sam dosjetiti...
Eter? Da, to je onaj neki organski spoj....
Energija polja nulte točke? Da, ali u budućnosti, ali teško da je možeš izvući iz nečeg tako lako hlapivog kao što su eteri......
Ili ti je promaklo cijelo 20. i dobar dio 19. stoljeća, od kada je otkriveno da ne postoji nikakav eter u svemiru.......

Daj, primi se za promjenu malo suprotnog spola, pa onda tipkaj o tome u podforumu o ljubavi i sexu. Za promjenu, ono će imati neke osnove....
Hipatija1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2006., 15:28   #126
Momci i cure... pomalo... nabrijali ste previse informacija pojmova imenica imena... Gledajte stvari iz smirenog kuta, popijte jedan hladan čaj ako vam pomaže, ali to sto nabrojite gomile stvari ne znaci da stvari djeluju po tom principu, moj savjet vam je ne brinite o onakim stvarima vec o tome da danas se pomazite sa djevojkom.
Stvari posatju suvise kompleksne s pomakom da je pravo vrijedjanje govoreci o njima a da pritom spominjete bilo sto drugo.
__________________
ZaradaprekoInterneta ; Hrvatski Internet Guru.
http://www.GospodinX.com
Ah, sto se moze! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.