Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2010., 16:13   #21
slažem se s vama...ja se isto ne bi upuštala u nikakve tretmane...pa kad se dijete rodi ozbiljnije se pozabavit i kilima i celulitom
LISA1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 13:09   #22
o celulitu jos ne razmisljam (9 tjedan), ali sam si slozila sama losion za mazanje za prevenciju strija. Pomijesala sam par biljnih ulja, hladnih nerafiniranih (npr badem) i jedno eterično koje je bas pogodno za regeneraciju koze. mazem se samo lokalno svaki dan 2 put.
Puno mirisa ne podnosim (ono od cega bi mi ionako bilo zlo da konzumiram), al ovo mi je bas ugodno i nenametljivo.
Gotovi prozivodi su puni nekakvih kemija koje sam prestala koristiti jos prije trudnoće..
callypso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:10   #23
u časopisu "Zdrave vijesti" ( besplatni primjerak iz ljekarne) pronašla sam članak o celulitu u trudnoći i recept protiv celulita

Celulit

Činjenica je da se celulit u trudnoći javlja i da nažalost većinu uobičajenih anticelulitnih ulja kako bi zaštitili bebu ne smijemo koristiti; kaže M Ivaniš - voditelijica seminara "Aromaterapija za trudnice " te objašnjava kako su koncentracije koje ona preporuča manje, a rezultati skromniji, no redovitom primjenom daju itekako dobre rezultate.

Recept:
U 100 ml sezamovog ulja dodati:
-5 kapi et. u. grejpa
-5 kapi et. u. ruže geranije
-5 kapi et. u. čempresa
mješavina se nanosi na vlažnu kožu 2x dnevno na zahvaćene zone.

sad ko voli, nek izvoli
__________________
*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*... u svemu sad mogu naći nešto lipo i
reći "živote, dobar ti dan"...*٠•●♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥●•٠*
♥ Marin ♥
**Nela** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 10:06   #24
Draga Nela, lijepo je što se tako brineš, međutim navedeni recept ne govori o tome da eterična ulja koja se koriste moraju biti kvalitetna, odnosno u najmanju ruku provjerena.
Na žalost, veliki broj proizvođača patvori eterična ulja, koja ja ne bi uopće koristila, pa čak niti za lampicu (iako vele da je tako neskodljivo).
Ako već koristite eterična ulja bez aromaterapeutskog znanja, barem uzmite ona od provjerenih proizvođača: Pranarom, Oshadi npr.
Inače se možete više naškoditi nego napraviti dobro...

Osim toga nije svejedno niti koje ćete sezamovo ulje koristiti. Rafinirano se koristi u prehrambenoj industriji i nije hranjivo, za razliku od hladno nerafiniranog koje se koristi za masaže i dermalne pripravke. osim toga, postoji niz biljnih ulja koja su također neškodljiva trudnicama i koja imaju bolja svojstva za liječenje celulita.
callypso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 10:19   #25
Mada svi pricaju da se nesmije nista koristiti, ja sam koristila elancyl za noge al sam odustala jel nije djelovalo . Na trbuh nisam stavljala nista osim bademovog ulja....
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 09:15   #26
Navodno je i samo bademovo ulje dobro.
callypso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 23:52   #27
Celulit u trudnoći

Neznam dal tema vec postoji,ja ju nisam nasla

Trudna sam 5 mj i nedavno sam primjetila da mi se poceo pojavljivati celulit. Kao i svaka (skoro svaka) zena imala sam ga i ranije na nekim mjestima al se nije vidio,osim kad bi stiskala kozu. E sad se vidi i bez stiskanja i to najvise na nogama iznad koljena
Cula sam za "trudnicki celulit" koji navodno nestaje nakon poroda.....

Koja su vasa iskustva? Imate li problema sa celulitom kojeg ranije niste imale i dal se on zbilja povuce nakon poroda?


Hvala na svakom odgovoru!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 23:57   #28
da da, krcato...pogotovo od kad sam počela naoticat...ovih dana kad je hladnije ga uopće nema, ali kad je vruće i zadržavam vodu noge su mi užas...
Kako odlazi ovisno o količini unesene soli i vremenskim uvijetima, tako očekujem da će otići i nakon poroda.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 00:02   #29
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
da da, krcato...pogotovo od kad sam počela naoticat...ovih dana kad je hladnije ga uopće nema, ali kad je vruće i zadržavam vodu noge su mi užas...
Kako odlazi ovisno o količini unesene soli i vremenskim uvijetima, tako očekujem da će otići i nakon poroda.
Znaci neslano i bljutavo .....
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 00:37   #30
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Znaci neslano i bljutavo .....
ili to ili kupi dugu haljinu do poda, kao što sam ja ....zezam se, ova do poda je za nedepilirane trenutke ...ja svejedno stavim moje mini haljinice, čisto me zaboli , kakve svakakve noge pokazuju ženske po gradu, pa još najbolje da ja skrivam moje koje su opravdano celulitne i naotečene, pih ...haljinice i gole noge su po ljeti zakon! (ne bi preživjela u ničem drugom, loše podnosim vrućine u trudnoći)
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 00:39   #31
isto ovisi o hrani i vremenu ali se pojavljuje na mjestima za koje nisam nikad čula da može
iskreno se nadam da će to otić nakon poroda,tad ću se s tim pozabavit
sad nema smisla
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 00:42   #32
i bez obzira na celulit idem često na kupanje,znam da sam atrakcija u 8 mj.trudnoće ali ja bar imam razlog zašto sam takva za razliku od nekih drugih koje viđam na plaži
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 00:44   #33
Quote:
ollie25 kaže: Pogledaj post
i bez obzira na celulit idem često na kupanje,znam da sam atrakcija u 8 mj.trudnoće ali ja bar imam razlog zašto sam takva za razliku od nekih drugih koje viđam na plaži
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 10:27   #34
ja sam ga dobila toliko da se šokiram svaki put kad se pogledam u ogledalo ali se ni ne uzrujavam previše oko toga,nekako se nadam da kako je došao da će tako i nestati
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 10:37   #35
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
ja sam ga dobila toliko da se šokiram svaki put kad se pogledam u ogledalo ali se ni ne uzrujavam previše oko toga,nekako se nadam da kako je došao da će tako i nestati
ista stvar kod mene...
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 10:43   #36
Imala sam nesto celulita i prije trudnoce, ali ne bas jako vidljivog. A sad, ajme...guzica mi je kao naranca, a noge jos kako tako. Uglavnom, bas se jako pojacao u trudnoci i iskreno se nadam da ce otici s vremenom i da je trudnicki...
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 10:47   #37
Ja sam ga primjetila pred mj dana na moru al sam kontala kako mi se to cini jer sam bijela ko sir pa se svaki drek vidi....... al dobro sam vidila ..... noge su mi na rupe ako se ne povuce odrezat cu ih
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 11:05   #38
Ja sam ga imala nešto i prije trudnoće, a onda mi je u prvoj t. baš pojačao.
5-6 mj. nakon poroda sam primjetila da se smanjuje a onda sam opet ostala trudna

I sad idemo ponovo Opet se povećava.

Ali nije me sada briga, o tome ću brinuti kad rodim
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 11:28   #39
o, da,da... u trudnoći celulit dođe samo tako! mogu te utješit da se i povuče. ali doduše nije mi toišao sav. u trudnoći se vidio na oko, a sad samo kad stitnem. al da se ja još malo i držim pravilne prehrane možda bi i to otišlo.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 16:44   #40
i ja sam ga dobila tonu..čak i na nadlakticama!
Ali tješi me ovo što kažete da ode nakon poroda.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.