Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2010., 11:39   #81
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Lazanje i musaka lovačka su jela: otvoriš frižider, pa šta uloviš.
Možeš poslagati apsolutno sve što ti se učini jestivim. (Inače, kad smo već kod musake, moja baka na vrh musake stavi panirane tikvice. Ne znam kako joj se da, ali dobro je.)
A ne volim tako kuhati, potrpati šta god se nađe na putu, pa na kraju ne sliči na ništa.Manje je više ponekad Eto npr tikvice i balancane zapečene zajedno, balancane mi budu mljac, a tikvice nekako brlj brlj. A same tikvice su uvijek fine na sto načina

Šta nitko nema neku finu kombinaciju?
Ruralna is offline  
Old 19.08.2010., 11:44   #82
Što se tiče lazanja, obavezno na dno stavi dio nadjeva i bešamela, pa tek onda prvi red tjestenine. I napravi sama bešamel, jer kupovni je za ništa.

Jučer: rižot od kozica, zelena salata
Danas: burek od sira i kupus salata
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Old 19.08.2010., 11:45   #83
Pa napraviš tri nadjeva i slažeš;

- grašak, luk, mrkvica
- tikvice, brokule
- paprika, svježe rajčice

Slažeš ih u lazanje dok ne potrošiš. Svaku prekriješ sirom(ribanim ili parmeznom).
Vrh preliješ vrhnjem i naribaš sir da se zapeče.
Gzena is offline  
Old 19.08.2010., 11:45   #84
ja nikad ne stavljam bešamel u lazanje, radije podebljam porciju sira i količinu kora
baja is offline  
Old 19.08.2010., 11:46   #85
Ja volim bešmel. Al' ga ne smije biti puno.
Gzena is offline  
Old 19.08.2010., 11:51   #86
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
A ne volim tako kuhati, potrpati šta god se nađe na putu, pa na kraju ne sliči na ništa.Manje je više ponekad Eto npr tikvice i balancane zapečene zajedno, balancane mi budu mljac, a tikvice nekako brlj brlj. A same tikvice su uvijek fine na sto načina
E sad, nisam ti ja kriv ako ti hrana ne liči ni na što.

Fora je u tome da je većina mogućih kombinacija ne samo jestiva, nego i sasvim dobra. Što ćeš staviti, ovisi ponajvećma o tome što imaš.
Ja, recimo, stavljam mrkvu, kukuruz, grašak i gljive u umak. Ali ne onu smrznutu mješavinu povrća. Neki više vole povrće stavljati u poseban sloj, ja ga više volim pomiješati s mesom.

Quote:
poison ivy 058 kaže: Pogledaj post
Što se tiče lazanja, obavezno na dno stavi dio nadjeva i bešamela, pa tek onda prvi red tjestenine. I napravi sama bešamel, jer kupovni je za ništa.
Može i samo bešamel na dno. Tako će se lazanje manje polijepiti, a istovremeno se neće toliko raspadati dok ih vadiš jer će ih tijesto na dnu držati na okupu.
Quote:
Jučer: rižot od kozica, zelena salata
Hm, morao bih napraviti opet rižoto s piletinom i ananasom… već dugo nisam.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 19.08.2010., 11:56   #87
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
E sad, nisam ti ja kriv ako ti hrana ne liči ni na što.

Fora je u tome da je većina mogućih kombinacija ne samo jestiva, nego i sasvim dobra. Što ćeš staviti, ovisi ponajvećma o tome što imaš.
Ja, recimo, stavljam mrkvu, kukuruz, grašak i gljive u umak. Ali ne onu smrznutu mješavinu povrća. Neki više vole povrće stavljati u poseban sloj, ja ga više volim pomiješati s mesom.


Može i samo bešamel na dno. Tako će se lazanje manje polijepiti, a istovremeno se neće toliko raspadati dok ih vadiš jer će ih tijesto na dnu držati na okupu.

Hm, morao bih napraviti opet rižoto s piletinom i ananasom… već dugo nisam.
Uh, njami..
Ja volim raditi puretinu sa ananasom i curryem, a prilog cous cous ili riža..
Zapravo, to mi je jedno od najdražih jela.
sophiella is offline  
Old 19.08.2010., 11:59   #88
Quote:
sophiella kaže: Pogledaj post
Uh, njami..
Ja volim raditi puretinu sa ananasom i curryem, a prilog cous cous ili riža..
Zapravo, to mi je jedno od najdražih jela.
Dobro, zašto svi briju na francusku grafiju kuskusa?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 19.08.2010., 12:03   #89
patlidžane razrežeš po dužini, malo izdubeš.
na malo luka izdinstaš mljeveno meso sa svim željenim začinima, staviš u izdubene patlidžane i staviš u protvan i u pećnicu.

preporučam salatu od rajčica s malo bosiljka povrh njami
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 19.08.2010., 12:28   #90
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Dajte još malo ideja za kombinacije povrća za lazanje ili musake
Al ti nije dosta link sa 40 recepata?
Skattemus is offline  
Old 19.08.2010., 13:05   #91
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
ja ti kupim one Zara lazanje koje ne treba kuhati prethodno.

Napravim saft od mljevenog mesa(dinstam luk i češnjak s mesom, dodam paradajz sos, origano, lovorov list, malo vegete, peršina, soli... ne smije biti prerijetko ni pregusto, taman da se da razmazat).

E sad, ja radim bešamel, pa kad slažem, slažem prvo umak s mesom, pa bešamel, pa naribam sira i onda lezanje, pa opet.... dok sve sastojke ne potrošim(svinja se voli obžedaravat..)
Imam primjedbu.

U saft za lazanje NE ide paradajz. Saft za lazanje temelji se na dinstanju luka, češnjaka i mrkve, te mljevenog mesa, koji se zatim podliju demi-glaceom (goveđa juka u kojoj je propasirano malo zasebno prodinstane mrkve i luka) i pirjaju dok se ne dobije gusta smjesa, kojoj se zatim doda nasjeckane gljive. Smije se staviti malo paradajza iz tube, boje radi. Začini - ok, ali predlažem mažuran za bolji orgazam pri konzumaciji. Bešamel se stavlja samo na vrh.
Gazda is offline  
Old 19.08.2010., 13:16   #92
danas
gusta juha od povrća (carska mješavina rules )
riža i polpete od puretine
ne jede mi se već danima
__________________
Stojiš u centru mojih misli kao maslina na pizzi
tash@ is offline  
Old 19.08.2010., 13:25   #93
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Dobro, zašto svi briju na francusku grafiju kuskusa?
Lijepše izgleda

sophiella is offline  
Old 19.08.2010., 14:34   #94
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ovo bi mi se moglo svidjeti
Je li koristiš neko crveno mljeveno meso ili može i sa puretinom?
Iskreno, nisam probala s puretinom, uglavnom koristim pola junetine, pola teletine.
Ali mislim da bi moglo biti ok, probaj, zašto ne?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 19.08.2010., 14:43   #95
Quote:
Sashica kaže: Pogledaj post
Tebi je sigurno bilo veselo noćas
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Da, da, izmiksaju se prvo... mislila sam da se podrazumijeva.

Jel te boli trbuh?
E, fala, raditi ću kolačić ovijeh dana onda.

Nego..pa nisam pojela šta vam je?

Sve sam pripremila i počela dolijevati vrhnje, skužila pljesnjivi smrad, psovala, dio bacila, napravila čistu salsu pa u nju dodala kozice.


Kuvam goveđu juvu, lešada i tako to.
žalfija is offline  
Old 19.08.2010., 15:08   #96
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Imam primjedbu.

U saft za lazanje NE ide paradajz. Saft za lazanje temelji se na dinstanju luka, češnjaka i mrkve, te mljevenog mesa, koji se zatim podliju demi-glaceom (goveđa juka u kojoj je propasirano malo zasebno prodinstane mrkve i luka) i pirjaju dok se ne dobije gusta smjesa, kojoj se zatim doda nasjeckane gljive. Smije se staviti malo paradajza iz tube, boje radi. Začini - ok, ali predlažem mažuran za bolji orgazam pri konzumaciji. Bešamel se stavlja samo na vrh.
Oke, možda tebi ne ide, meni ide(mislim na paradajz sos, a može i iz tube).
Nema mi gore nego kad jedem lazanje bez imalo paradajza... a kao lazanje bolonjez..

Gljive ne stavljam ukoliko nisu lazanje s povrćem.

edit; mrkva da je obvezatan sastojak kažeš?! valjda prema afinitetima.

Zadnje uređivanje Gzena : 19.08.2010. at 15:23.
Gzena is offline  
Old 19.08.2010., 15:21   #97
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Imam primjedbu.

U saft za lazanje NE ide paradajz. Saft za lazanje temelji se na dinstanju luka, češnjaka i mrkve, te mljevenog mesa, koji se zatim podliju demi-glaceom (goveđa juka u kojoj je propasirano malo zasebno prodinstane mrkve i luka) i pirjaju dok se ne dobije gusta smjesa, kojoj se zatim doda nasjeckane gljive. Smije se staviti malo paradajza iz tube, boje radi. Začini - ok, ali predlažem mažuran za bolji orgazam pri konzumaciji. Bešamel se stavlja samo na vrh.
Jer postoji samo Jedan Pravi I Istiniti Recept Za Lazanje, kao što znamo.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 19.08.2010., 15:51   #98
Quote:
žalfija kaže: Pogledaj post
Nego..pa nisam pojela šta vam je?
Sve sam pripremila i počela dolijevati vrhnje, skužila pljesnjivi smrad, psovala, dio bacila, napravila čistu salsu pa u nju dodala kozice.
Ma kakvo bacanje, šta ti je? Sve treba pojesti, recesija je
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Old 19.08.2010., 16:41   #99
Pa plijesan je ionako plemenita...
Gzena is offline  
Old 19.08.2010., 18:04   #100
Baš ste u motu a?
žalfija is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.