Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2011., 21:11   #21
Osim izlazaka petkom i subotom, nije mi se skoro nitsta promijenilo..
Aktivna sam isto kao i prije, doduse dim mi smeta strasno (prestala pusiti prije nego sam saznala da sam trudna, i to bez pol muke) tako da sad kad je doslo lijepo vrijeme odlicno mi je na terasama i dugim kavicama...
A ostale aktivnosti nisam mijenjala, doduse prestala sam s ashtangom jer se ona ne preporuca, ali to sam zamijenila poduzim setnjama...
U prvom trimestru sam spavala nekih 10 sati dnevno, kad sam usla u drugi onda se vratilo na staro, a sad u trecem spavam (ako uspijem zaspati) po 5 sati
Sve bude to proslo! Uzivaj u trudnoci, a navike ces prilagoditi svojim mogucnostima, jer ni trudnoca ne traje vjecno!
__________________
little passenger
bblack is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 22:32   #22
Moj društveni život je otišao u pizz.mat. davno prije trudnoće, kad sam počela raditi.
Nit sam imala mučnine, nit me muči pretjerani umor, morala mirovat valjda 2 tjedna a sad radim teretanu...da nisam beskrajno lijena za dignit guzicu, i, što je važnije, za sjest u auto i vozit (oduvijek sam mrzila vožnju a sad pogotovo ), i da mi svi prijatelji nisu ili zaposleni u drugim gradovima, ili imaju djecu pa ne stignu, mogla bi svaku večer izlazit na piće bez problema.
Yebiga, ovako dižem utege i radim čučnjeve.
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2011., 22:39   #23
Društveni život mi nije baš za pohvaliti-ali niti prije trudnoće nije bio pretjerano buran

I tako se većinom nalazimo mi frendovi/parovi jedni kod drugih,eventualno 1 mjesečno na nakoj finoj večerici vani ili u kino,kad je lijepo onda roštiljamo...

Što se toga tiče nije se ništa promijenilo,osim što sam izbacila alkohol, (nisam se prije opijala,molim lijepo) a pušila nisam nikada.

Ono što mi fali je svakodnevni kontakt "face to face" s curama na poslu i ljudima-otišla na komplikacije gotovo odmah.
Primjećujem da sam se baš proglupavila i počela zamuckivati-fali mi riječi za izraziti se uživo .
Da nemam psa i da ga ne trebam šetati 2xdnevno po barem pola sata mislim da bih cijelo vrijeme provodila na internetu/tv/knjiga.
Uopće me ne zanima što se bitno događa u svijetu,ne pratim dnevne vijesti
Od početka trudnoće imam bolest spavanja,mogla bih spavati cijele dane/noći,čak niti ulaskom u 3. tromjesečje nije se promijenilo-odspavam min. 10h dnevno

Sad se sve bojim da kad dođe beba bit će još gore-barem prvih par mjeseci dok se ne uhodamo. Nema večera/kina/druženja kod nekog
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 07:32   #24
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post

Sad se sve bojim da kad dođe beba bit će još gore-barem prvih par mjeseci dok se ne uhodamo. Nema večera/kina/druženja kod nekog
možda sam potpuno u krivu, ali mene drži da sam za godinu dana opet na konju

trebam roditi u 12 mjesecu i nadam se da ćemo se uhodati do dolaska proljeća, a nakon toga strpam bebu u kolica i pičim okolo

nekako mi se čini da je to vrijeme odlično za druženja, a problemi opet počinju kad prohodaju i propričaju onda možeš ići s njima gdje te volja, ali samo ako su oni u centru pažnje

jesam potpuno off ili sam nešto i pogodila?
upucaj ga sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 09:13   #25
Quote:
upucaj ga sad kaže: Pogledaj post
trudna sam 8 tjedana i zadnja 2 tjedna patim od užasnog umora
Ja isto. Čestitam.

Užas! Ne smijem ići van, niti se s nikime NIKIME družiti, jer mi užasno teško pada u društvu ne pit i ne pušit.
Na VIP-IN idem 100%. (I to ćemo još vidjet)!

Na kave ne idem.

Pijem pivo od limuna. 1 čašu. Ma ni to više. Vodu.

Volim ići vikendom na Sljeme, brzo se popnem gore, popiijem kavu i pojedem štrudlu i trk dolje. Tako ubijem jutro vikendom.

Naručujem se kod pedikerki, frizerki, depilatorki i ustalih užasa.

Vidiš kazališće nije loša ideja, ali teško mi se natjerati sama, a muž će me samo bljedo pogledati kad mu tako nešto spomenem. Reći će mi da gledam kazalište na televiziji.

Da ne radim, još bi si ja rasporedila dan, ali kao što si primijetila, nakon posla, dok poklopam, poklopi me umor, i ajde bok!

Ma super je trudnoća, ali nema tu društvenog života....
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 10:01   #26
Quote:
upucaj ga sad kaže: Pogledaj post
možda sam potpuno u krivu, ali mene drži da sam za godinu dana opet na konju
možda si potpuno u krivu, a možda i nisi
to ti nitko ne može reći, a ne možeš ni ti znati jer ti to sve ovisi o tome kakva će ti bit beba

ne znam jel to trunodće i hormona, al mene, koja mrzim bit doma i prek vikenda inače naganjam muža da idemo simo pa tamo, je jučer uhvatio domaćica napadaj i bila sam cijeli dan doma (imamo, na sreću, veliku terasu pa nisam bila u 4 zida) i nakuhavala (dobro, u kuhanju inače uživam), spremuckala (u tom nikad ne uživam), poslala dijete i muža u park i oprala me totalna srećica dok sam uživala doma u miru božjem
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 12:31   #27
u drugoj T prespavala prva 4 mj...drugo ništa nisam mogla i nije bilo smisla boriti se protiv toga..
družila se vikendom sa ljudima kad bi bila normalnija

nakon 4 mj sve bilo po starom
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 23.05.2011. at 12:37.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 15:35   #28
Quote:
upucaj ga sad kaže: Pogledaj post
trudna sam 8 tjedana i zadnja 2 tjedna patim od užasnog umora

s posla dođem u 18 - 18,30 jedem, legnem na kauč i u 20 spavam već dubokim snom pravednika i tako do 6 ujutro - dizanje i odlazak na posao

užasno me frustrira takvo stanje, iako mi je poznato da je "normalno", bar još neko vrijeme. inertna sam i zakucana za pod. užas.

ono što me zanima je kako trudnice provode vrijeme - da li i dalje održavate društveni život i kakav ili vam je ovo stanje manje blaženo nego što su vam pričali i najradije bi preostale mjesece ostali doma i čekali da to sve prođe?
Čestitam na trudnoći!
Ja sam trudna 8 tjedana+5, ti?
Inače sam tip da me bilo svugdje samo ne kući, što se tiče posla i ostalih zanimacija, uvijek aktivna.Spavala sam do 6 sati navečer, a popodne nikad u životu nisam prilegla, DO SAD. Sad imam jake mučnine, i samo bih spavala.Kad se vratim s posla, mislim leći na 5 minuta, a probudim se 3 sata kasnije.Bez obzira na to, opet zaspem oko 21, i jedva se probudim ujutro za posao, iscrpljuju me te mučnine, povraćanja i umor.Trudim se da budem aktivnija, dogovorim ja i izlazak u kino, i u kafić navečer..ali redovito sve odgodim, jednostavno se ne mogu prisiliti.Nadam se da to stanje stvarno prođe kao što kažu, nakon 12og tjedna, više manje.
Annami is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 16:02   #29
Quote:
upucaj ga sad kaže: Pogledaj post
možda sam potpuno u krivu, ali mene drži da sam za godinu dana opet na konju

trebam roditi u 12 mjesecu i nadam se da ćemo se uhodati do dolaska proljeća, a nakon toga strpam bebu u kolica i pičim okolo

nekako mi se čini da je to vrijeme odlično za druženja, a problemi opet počinju kad prohodaju i propričaju onda možeš ići s njima gdje te volja, ali samo ako su oni u centru pažnje

jesam potpuno off ili sam nešto i pogodila?
kako kome
s mojim je prva 4 mjeseca bilo tako jednostavno, mogli smo di smo htjeli. nije plakao, spavao je puuuno, kolike su bile nezamjetne.. spavao bi mi u kolicima cim sam ga stavila u njih (npr. ljeti sam znala sjedit s njim navecer na krcatoj rivi uz zivu glazbu....ja sjedim s frendovima, on cori). i brzo je poceo prespavljivati noc
nakon toga, sa povecanjem pokretljivosti, kave su bile sve krace, kolica sve omrazenija
on je i dalje super jednostavna beba, ali vrlo ziva tako da ne znam kad mi je kava trajala duze od 15 minuta
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 16:56   #30
Hi ženske supatnice...

Ja se vratila u društven život od nedavno - napokon mi je prestalo biti zlo - pa bilo je i vrijeme u 17-tom tjednu!!! )

Imam jedno pitanje - bili smo jučer u kinu i gledali jako glasan film...cijelo vrijeme mi je bilo onak da sam vagala jel bi ostala ili izašla kolko me smetalo...ali sam se primila za trbuh i odgledala do kraja. Sad se samo nadam da limač neće imat nikakve posljedice...??

Znam da jak zvuk smeta bebama...ali jer im stvarno može škodit 2 h akcijskog filma?
Jel vi obično idete u kino? Ja više neću jer mi jako smeta.
Symbelmyne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 17:45   #31
Quote:
Symbelmyne kaže: Pogledaj post

Znam da jak zvuk smeta bebama...ali jer im stvarno može škodit 2 h akcijskog filma?
Jel vi obično idete u kino? Ja više neću jer mi jako smeta.
Ja sam prekjučer bila u kinu, s tim da meni glasan zvuk ne smeta...ne znam stvarno kako bi to moglo bebi naškodit? Možda pričam gluposti...ali mislim da joj takva jednokratna situacija u najgorem slučaju može bit nelagodna, ali ne i škodljiva...nije da smo sjedile mjesec dana na pneumatskoj bušilici...bar se ja tako tješim
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 19:00   #32
ja nisam baš imala neki društveni život prije trudnoće, koma mi je bio, tako da je sad isto..
uvijek sam mislila kako će mi biti super kroz trudnoću, kako ću vježbati, šetati,plivati, šopingirati po gradu..a onda se dogodilo to da moram strogo mirovati jer bi čak i laganom šetnjom mogla izgubiti bebu, pa mi se dani svode na tv i knjige i krevet što zna biti užasno frustrirajuće!!! ajde sad se stanje malo poboljšalo, pa se smijem lagano kretati, ali još uvijek puno mirovati..
tako da cure, koliko god bilo malo druženja s frendovima, malo šetnja i opuštanja negdje izvan kuće, uživajte u tome.. bolje i malo nego ništa..
tina:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 08:50   #33
I ja sam bila u kinu prije nekih dva tjedna - isto neki akcijski film, 3D, onako ful glasno bilo, meni nije smetalo, ali beba je divljala u trbuhu. Baš me šutirala. Vani se smirila. Mislim da ne može škoditi, na UZV nakon par dana je izgledao sasvim ok.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 09:05   #34
Quote:
Symbelmyne kaže: Pogledaj post
Znam da jak zvuk smeta bebama...ali jer im stvarno može škodit 2 h akcijskog filma?
Jel vi obično idete u kino? Ja više neću jer mi jako smeta.
ja sam u prvoj trudnoći prodala već kupljenu kartu za rock koncert (u domu sportova) na koji mi se jako jako išlo jer sam pitala doktoricu što misli o tome pa je rekla da u tom stadiju trudnoće (bila sam cca 25 tjedana) beba već čuje i da bi joj glasna i nabrijana muzika smetala
išla sam u kino par puta i isto sam se osjećala nelagodno zbog glasnoće

to bebi samo smeta, nije da može naškoditi. ali nije mi baš ugodno ni da radim nešto što mi bebi smeta.

na in music mislim ići iako ću tad već bit skoro 30 tjedana jer je na otvorenom, držat ću se dalje od gomile i od zvučnika. arcade fire ne propuštam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 22:31   #35
Quote:
upucaj ga sad kaže: Pogledaj post
trudna sam 8 tjedana i zadnja 2 tjedna patim od užasnog umora

s posla dođem u 18 - 18,30 jedem, legnem na kauč i u 20 spavam već dubokim snom pravednika i tako do 6 ujutro - dizanje i odlazak na posao

užasno me frustrira takvo stanje, iako mi je poznato da je "normalno", bar još neko vrijeme. inertna sam i zakucana za pod. užas.

ono što me zanima je kako trudnice provode vrijeme - da li i dalje održavate društveni život i kakav ili vam je ovo stanje manje blaženo nego što su vam pričali i najradije bi preostale mjesece ostali doma i čekali da to sve prođe?
ne brini.
samo se pripremi da će ti tako biti još cca mjesec dana i onda ćeš opet biti ona STARA
ja sam 30 tjedana trudna i znaš kako se osjećam? nikavog umora nemam i uopće nemam osjećaj da sam trudna osim kad me mali drmne nogom

a kakva sam bila...ajme mila majko
jako jako mi je teško bilo od silnog umora i užasno sam bila isfrustrirana da ništa ne radim po cijele dane (plus što imam 1,5 god dijete pa kad dođem s posla nemam mira do 9 navečer!!)
Znači još se malo strpi i onda će ti život biti isti kao i prije!
Dok ne rodiš
__________________
Plavokosi 19.11.2009. Crnokosi 20.07.2011.
MUROF is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 09:01   #36
malo sam zanemarila temu, bila sam na moru prošli tjedan. godišnji.

ne znam je li zbog godišnjeg, ali čini mi se da me pustio ovaj najgori oblik umora.

ne može se ići u kino zbog buke? Bože dragi, nema kraja

po odgovorima vidim da je situacija onakva kako sam i mislila, nakon što prođu mučnine i spavanje, jedna od važnijih stvari koja odlučuje o društvenom životu su cigarete užas.

ja sam inače znala imati domaćica napadaje - pravi kampanjac svugdje, pa tako i u čišćenju ali od kad sam trudna - nula - radim po doma ono što se mora i čekam onesvješćivanje
upucaj ga sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 09:10   #37
Quote:
kaktusic kaže: Pogledaj post
Yebiga, ovako dižem utege i radim čučnjeve.
kakve sad utege u trudnoći? Bože, ja sam stvarno pala s Marsa, čudim se svemu

Quote:
Mel1 kaže: Pogledaj post

Ma super je trudnoća, ali nema tu društvenog života....
a miš mali, vidim da ti nije lako i potpuno te razumijem

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
možda si potpuno u krivu, a možda i nisi
to ti nitko ne može reći, a ne možeš ni ti znati jer ti to sve ovisi o tome kakva će ti bit beba
ne ubijaj mi nadu.
drži me na životu moje maštanje - this time next year - ja zgodna kao nikad u potpuno neprikladnoj haljini (da li uopće moram napominjati da sam se već udebljala k'o prase zbog nepušenja) šetam gradom s bebom koja samo spava
upucaj ga sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 14:45   #38
Quote:
Merry Gentry kaže: Pogledaj post
Društveni život mi nije baš za pohvaliti-ali niti prije trudnoće nije bio pretjerano buran

I tako se većinom nalazimo mi frendovi/parovi jedni kod drugih,eventualno 1 mjesečno na nakoj finoj večerici vani ili u kino,kad je lijepo onda roštiljamo...

Što se toga tiče nije se ništa promijenilo,osim što sam izbacila alkohol, (nisam se prije opijala,molim lijepo) a pušila nisam nikada.

Ono što mi fali je svakodnevni kontakt "face to face" s curama na poslu i ljudima-otišla na komplikacije gotovo odmah.
Primjećujem da sam se baš proglupavila i počela zamuckivati-fali mi riječi za izraziti se uživo .
Da nemam psa i da ga ne trebam šetati 2xdnevno po barem pola sata mislim da bih cijelo vrijeme provodila na internetu/tv/knjiga.
Uopće me ne zanima što se bitno događa u svijetu,ne pratim dnevne vijesti
Od početka trudnoće imam bolest spavanja,mogla bih spavati cijele dane/noći,čak niti ulaskom u 3. tromjesečje nije se promijenilo-odspavam min. 10h dnevno

Sad se sve bojim da kad dođe beba bit će još gore-barem prvih par mjeseci dok se ne uhodamo. Nema večera/kina/druženja kod nekog
Bit će gore, vjeruj mi. Nije da te plašim, ali bolje da se pripremiš Meni još uvijek govore, bit će bolje, proći će...pa čekam da prođu tih prvih par mjeseci uhodavanja i hvatanja nekog ritma.
Ne znam kako je drugima, ali - nedavno sam bila s frendicom tu na kavi u kvartu, na sat vremena, muž je bio s malom, ali ja se nikako nisam mogla opustit, cijelo vrijeme mi je pola mozga bilo doma i najrađe bih svakih par min zvala da vidim je li sve ok.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 16:54   #39
pretpostavljam da ne možeš biti mozgom na paši kao da nemaš dijete, ali valjda se čovjek navikne s vremenom da dijete može preživjeti i s tatom nadam se ?
upucaj ga sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2011., 21:35   #40
Quote:
upucaj ga sad kaže: Pogledaj post
kakve sad utege u trudnoći? Bože, ja sam stvarno pala s Marsa, čudim se svemu
Nisi pala s Marsa. Svi se čude...potražila sam malo po literaturi, pitala sam ginića i složio se da lagana teretana nije zabranjena, uključivo i dizanje tereta od 5 kg. prije trudnoće sam dizala 10-15 i radila sparing s osobama dvaput težima od sebe pa je ovih 5kg za mene ko strogo mirovanje...
kaktusic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.