Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2011., 20:01   #1
OPM koncept

jel ko cuo za ppm koncept jel to jedna velika prijevara.
mario654 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 20:02   #2
opm koncept
mario654 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 19:24   #3
čuo sam za tu firmu ali neznam dali je prijevara, baš me zanima ima li tko kakve info oko toga? zašto sumnjaš da je prijevara?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 19:38   #4
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
čuo sam za tu firmu ali neznam dali je prijevara, baš me zanima ima li tko kakve info oko toga? zašto sumnjaš da je prijevara?
Zbog čega bi bila prevara.
Dođeš vidiš jeli imaju robu platiš i nosiš robu.
da bi im uplatio iznos više od 10000 Eura kao akontaciju sigurno nebi,i ne samo njima
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 08:43   #5
Quote:
mario654 kaže: Pogledaj post
jel ko cuo za ppm koncept jel to jedna velika prijevara.
nije

dapače, nude financiranje cjelokupne investicije.Lovu za panele vračaš kad počneš proizvoditi svoju struju.

Za tebe istjeraju cjelokupnu dokumentaciju i naprave idejni projekt-odnosno "lokacijsku dozvolu" na krovu za elektranu.Zatim pristupaš potpisivanju ugovora o financiranju-možeš sam financirati opremu, mogu i oni.
Ukoliko financiraju panele oni, dobit sa krova se dijeli fifti fifti.
Za korisnika nema nikakvog rizika.
menta888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 09:47   #6
kako lijepo rečeno od korisnika koji ima cijelih 2 posta! kako mogu oni sve financirati i onda dijeliti cijelu dobit pola pola??? napiši i ono o tome kako su novci svih 12 godina na nekom kao zaštičenom računu te se na kraju, nakon isteka ugovora, izračunava koliko češ uopće ti dobiti?? i oni ne financiraju već ti dižeš kredit i građevinrske/lokacijske dozvole ti itekako platiš a oni ti samo pomogu (čitaj imaju vezu) riješiti!
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 10:26   #7
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
kako lijepo rečeno od korisnika koji ima cijelih 2 posta! kako mogu oni sve financirati i onda dijeliti cijelu dobit pola pola??? napiši i ono o tome kako su novci svih 12 godina na nekom kao zaštičenom računu te se na kraju, nakon isteka ugovora, izračunava koliko češ uopće ti dobiti?? i oni ne financiraju već ti dižeš kredit i građevinrske/lokacijske dozvole ti itekako platiš a oni ti samo pomogu (čitaj imaju vezu) riješiti!
oprosti molim te lijepo ukoliko nisam podobna za pisanje na temu solarne energije jer imam samo dva posta
ako imaš negativna iskustva sa njima,izvoli ih iznesi.
Ja imam pozitivna.

Da.postavljaju svoju opremu na krov, bez da im kune daš.
Dakle, u startu si im recimo za elektranu vrijednu recimo 18.000 eura. dužan.
nakon što se ta investicija isplati,voziš dalje i dijeliš sa njima pola pola dobit.Nije istina to što pričaš o financiranju.A svi se izračuni prave prije nego što paneli uopče dođu na krov.
Oprosti, ajmo ovako:
ukoliko ti se pruža mogučnost da ti netko postavi opremu na krov, koju ti ne platiš u kešu, i ukoliko ti kroz 12 godina sebi uspiješ pokriti arhitekta, geodeta, statiku, davanja prema državi za građevinsku,bez jedne žive kune...zar nije malo bahato turati nos u njihovu zaradu?Pa boli me đon frend ako su oni zaradili.Ali ja sam sebi cjelokupni postupak isfinancirala sa radom moga krova.I nakon 12 godina mi ostaje elektrana na krovu i ne plačam struju.Zar to nije dovoljno?
menta888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 10:42   #8
Recimo da ti na krov dođe elektrana od 18.000 eura, to ja ca.5 KW

ta elektrana u 12 godina zaradi 243,ooo kuna.Uzela sam otkupnu cijenu od 3,00 kuna .oduzmi od toga njihovu investiciju, neka to bude 140,00 kuna.Znači..čista zarada krova je 100.000 kuna.Koju dijeliš pola pola sa njima.
Tvojih je znači,ukoliko ne želiš imati sa ničim ništa-50.000 kuna.navedi mi iti jednu instituciju koja ti za 12 godina ulaganja ničega da 50.000 kuna?I nakon toga ti istu tu elektranu ostavi na krovu, koja ima vijek trajanja-od proizvođača 25 godina ?I koja je prvih 12 godina osigurana od strane osiguravajuče kuće koja obeštečuje eventualne iznose koji nastaju kvarom elektrane?

da se razumijemo-ovo je totalno okvirni izračun, sa najmanjim mogučim dobitkom.
menta888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 22:41   #9
Quote:
menta888 kaže: Pogledaj post
Recimo da ti na krov dođe elektrana od 18.000 eura, to ja ca.5 KW
da se razumijemo-ovo je totalno okvirni izračun, sa najmanjim mogučim dobitkom.
Za 18000 Eura dobiješ 10kw elektranu
građevinska dozvola ne triba lokaciska ne triba ali ti objekt mora imat dozvolu
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 06:31   #10
a sta je s tih 6600kn vele da ih vrecaju kad srede papire.
mario654 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 18:53   #11
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Za 18000 Eura dobiješ 10kw elektranu
građevinska dozvola ne triba lokaciska ne triba ali ti objekt mora imat dozvolu
eto vidiš da je dobitak krova onda još veći-imaš pravo,za 18,000 eura dobiješ 10 KW.

Kad sam spomenila građevinsku, mislila sa na to da upravo ovim projektom možeš isfinancirati građevinsku za objekt.
menta888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 19:18   #12
Quote:
mario654 kaže: Pogledaj post
a sta je s tih 6600kn vele da ih vrecaju kad srede papire.
6600 ide za kartično poslovanje, inače za keš, odnosno gotovinsku uplatu na žiro ide 6000.za tih 6000 kuna dobiješ projektnu ovjerenu dokumentaciju za krov odnosno elektranu i sve papire koji su ti potrebni da bi postao isporučitelj el. energije.

Ukoliko se odlučuješ kupiti opremu kod opm-taj ti se novac vrača.Ukoliko se odlučiš za neku drugu opremu, novac-tih 6000 kuna ostaje njima za do tada obavljeni posao.Što je po meni okej i pristojna cijena za uslugu koju ti pruže.
Nitko ne radi za čavle.Uostalom, dok ja svaki put sidnem u auto radi nekog papira u Hroti, Heri i neznam di sve ne i dovezem se u Zg,ovo je meni sasvim razborit iznos.
Također mi je okej što oni svoju opremu kompletno postave na krov, o svom trošku bez da im kune trebam platiti.Sve to mogu platiti kad počinjem prodavati struju.
ja ne kažem da ne zarade, naravno da zarade.I treba da zarade kad na jednom mjestu možeš dobiti kompletnu uslugu započevši od pravne službe, preko arhitekta, geodeta, statičara,požurnica, žalbi i neznam čega sve ne,pa do panela na krovu ...
Ljudi, njihova je primarna djelatnost prodaja opreme za fotonapon.To što su oni uspijeli zaokružiti rijetko dobru priču u HR i na njoj zarađivati, bi meni kao korisniku trebao biti najmanji problem.
Ako meni netko, isfinancira građevinsku dozvolu-bez da se ja moram pojaviti kao nositelj kredita u banci, ako mi omogučuju da investiram u pametnu stvar bez da me u startu odmah traže 20 000 eura,nego im to vratim kad mi investicija počne zarađivati i to u vidu kilovata,ako meni to ostaje na krovu 25 godina i ja nemoram svaki misec coltati 1500 kuna za struju, oprostite-onda je to za moj pojam dobra priča.

Jedini živi keš koji ustvari MORAŠ dati je tih 6000,oo kuna.
Uglavnom, da skratim priču-ja sam potpisala ugovor i baš virujem u taj projekt.
jedino što po meni ustvari može poći po zlu jeste da Hrvatska drastično smanji cijenu otkupa,što se nebi smilo dogoditi jer smo ipak dobili nekih para iz EU.I za tu namjenu ćemo dobivati sve dok se ne ispuca neka kvota.Čitala sam da je negdje pisano da je kvota ispucana,pa sam provjeravala u Hroti i Heri pa su mi se doslovce nasmijali u facu.

ono što priznajem jeste da smo mi hrvatiči toliko izvarani da u potpunosti razumijem da su u strahu velike oči.

Ja sam se samo javila na post u kojem netko pita za iskustva sa opm.Eto, moja su pozitivna
menta888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 22:03   #13
ok a zasto tih 6000 vracaju samo fizicki pa neka mi uplate na racun ko ja njima
mario654 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:45   #14
Quote:
mario654 kaže: Pogledaj post
ok a zasto tih 6000 vracaju samo fizicki pa neka mi uplate na racun ko ja njima
eh pa neznam..probaj nekoga iskontaktirati ..mislim..postoji kontakt na webu jel tako?ako hočeš, mogu ti i ja poslat na pp

a tebe baš muči tih 6000 kuna?
brat bratu..da sam ja na mistu nekoga u upravi-ja se nebi obavezivala na neko vračanje.Čisto zato jer određena usluga košta toliko i toliko novaca.

Koliko sam ja upučena-njima je cilj prodati što više svoje opreme,nisam baš surfala netom radi uspoređivanja cijena..tako da sam totalno neupučena u taj dio..ali pretpostavljam da je njihova oprema možda skuplja od nekih drugih na tržištu?pa ovim dodatnim ponuđenim uslugama pokušavaju proširiti krug kupaca.Što i nije loše...

Ja sam se recimo unazad par godina već interesirala za fotopanele..i sama sam skupljala neke informacije vezano za to-kad sam dobila sve što trebam tražiti od papira, skužila sam da mi poticaj koji mi je davala opčina ne vrijedi toliko da bih se upuštala u šumu birokracije.Svaka čast tko sebi ishodao sam papire za takvo nešto.Skidam kapu.Ja nemam ni vrimena ni volje.

Kao i kad sam tražila arhitekta, geodeta i statičara-mislim, raspon cijena je bio stvarno velik.Pa sam se pitala kako ti neki arhitekt za isti posao može naplačivati 4 eura a drugi 15 eura po kvadratu.Što čini ovaj za 15, što ovaj od 4 ne radi?zato sam fino našla čovjeka koji ima neku srednju tarifu-ali kod kojeg ne moram trčati nositi svaki čas papire,gdje nisam obavezna pisati požurnice i žalbe, gdje ne moram žicati frendicu iz srednje da mi nešto pogura..

Zadnje uređivanje menta888 : 10.12.2011. at 23:52.
menta888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 09:15   #15
Quote:
mario654 kaže: Pogledaj post
....
Quote:
menta888 kaže: Pogledaj post
..
Ako želite solarnu elektranu imate legalne objekte sa uporabnom dozvolom.
Okanite se ikakvih dobročinitelja jer uvijek čete ispast jebena strana.iu hrvatskoj i u austriji i kini.

1/Izvadite PEES i EES od Hepa prvo da vidite imate li u opče šanse priključiti energanu i koje snage na vašoj lokaciji (Besplatno samo ispisat formular)
2/Odaberite trgovca opremom za kojeg mislite da su cijene uredu.
3/Platite idejni projekt 1000-1500 kn
4/Otvorite d.o.o. Ne otvorite li d.o.o. vlastiti i primate isplatu preko nekog drugog a zaposleni ste plaćate 40% poreza na prihode a drugi će koristit amortizaciju.
5/Birokraciju prođete sve sami
6/Platite glavni projekt 5000-10000 kn ovlašteni projektant
7/Elborat priključka platite hepu najpametnije je oni rade elborat oni sami i priključuju
8/Ako ste u dalmaciji prihod bi bio u 12 godina 638000 i ako niste voljni se malo potrudit u ispisivanju formulara birokraciji recimo 30 sati čistog rada za čistu zaradu od 300000 kn
ne znam šta da kažem vi ste bogati šta se zajebajete sa nekim solarcima.
9/Kad sredite sve papire nema banke koja vam neče odobrit kredit i tada tražite tvrtku koja če vam prodat i ugradit opremu
Uzmite kredit na 7 godina kontinent a 6 godina jadran.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 21:48   #16
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ako želite solarnu elektranu imate legalne objekte sa uporabnom dozvolom.
Okanite se ikakvih dobročinitelja jer uvijek čete ispast jebena strana.iu hrvatskoj i u austriji i kini.
Mislila sam odustati od bilo kojeg odgovora ali me zasmetalo ovo sa dobročiniteljima.
Pa da usporedimo malo potrebna sredstva za ulaganje.



Quote:
1/Izvadite PEES i EES od Hepa prvo da vidite imate li u opče šanse priključiti energanu i koje snage na vašoj lokaciji (Besplatno samo ispisat formular)
slažem se, obavljeno mukte.
Quote:
2/Odaberite trgovca opremom za kojeg mislite da su cijene uredu.
to sam obavila nakon što sam imala ugovor o prodaji svoje struje u ruci

Quote:
3/Platite idejni projekt 1000-1500 kn
To sam ja u startu platila 6000, oo kuna.
Quote:
4/Otvorite d.o.o. Ne otvorite li d.o.o. vlastiti i primate isplatu preko nekog drugog a zaposleni ste plaćate 40% poreza na prihode a drugi će koristit amortizaciju
.
Trošak hodanja i sredstva otvaranja poduzeća, ulog od 20,000 kuna, knjigovođa, porezna-izbjegla sam to sa tih 6000,00 kn
Quote:
5/Birokraciju prođete sve sami
Koja košta vremena i živaca-to svi znamo,isto kao što znamo da se na svaki zahtjev, molbu, požurnicu, žalbu stavljaju raznorazne taksene markice i da se ovjere potpisa plačaju kod javnog bilježnika.
Ja sam još uvijek na svojih 6000 kuna.

Quote:
6/Platite glavni projekt 5000-10000 kn ovlašteni projektant
Mnogo si nešto troškova ovdje naveo,okej-i to mi je u šest tisuća kuna.

Quote:
7/Elborat priključka platite hepu najpametnije je oni rade elborat oni sami i priključuju
Taj dio mi financira spomenuta firma-vračam im kad počinjem proizvoditi struju.
Quote:
8/Ako ste u dalmaciji prihod bi bio u 12 godina 638000 i ako niste voljni se malo potrudit u ispisivanju formulara birokraciji recimo 30 sati čistog rada za čistu zaradu od 300000 kn.ne znam šta da kažem vi ste bogati šta se zajebajete sa nekim solarcima.
Ja vidiš nisam imala taj startni kapital koji je bio potreban da bi stavila panele na krov.I uopče me ne smeta što će netko zaraditi na meni.
Quote:
9/Kad sredite sve papire nema banke koja vam neče odobrit kredit i tada tražite tvrtku koja če vam prodat i ugradit opremu
Uzmite kredit na 7 godina kontinent a 6 godina jadran
.
Sa čime se ti u biti ne slažeš?
sa time da nekom platiš šest keka kuna i da ti on sve sredi,da ti ukrca svoju opremu na krov i da na tome zaradi?Ili da bih ja sad trebala provjeravati koliko on na 12 godina zaradi na meni?
Fučka mi se koliko zaradi.
Pružena mi je mogučnost da si sredim važnu stavku putem njihovog financiranja, a da pritome nisam ulupala više od dva sata svoga vremena u to i niti kune više od 6000,oo živog keša.
Da se razumijemo-mogla sam ja i ne potpisati ugovor o kupovanju njihove opreme, sama ju financirati ili dignuti kredit i na taj način otplatiti investiciju za pet godina a nakon toga zarađivati-ali možda NISAM BILA U MOGUČNOSTI.
Tako da mi je sasvim okej ako dobit sa njima dijelim pola pola nakon otplate investicije.
Još ću se jednom ponoviti-Meni paneli otplačuju i građevinsku i cjelokupnu investiciju opreme i kamate i glavnicu za koju sam se zadužila.Oprosti ako sam se odlučila za ovu varijantu jer nisam imala 30.000 eura keša da sama krenem u to.
menta888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 22:33   #17
Quote:
menta888 kaže: Pogledaj post
Još ću se jednom ponoviti-Meni paneli otplačuju i građevinsku i cjelokupnu investiciju opreme i kamate i glavnicu za koju sam se zadužila.Oprosti ako sam se odlučila za ovu varijantu jer nisam imala 30.000 eura keša da sama krenem u to.
Tebi paneli neće donijeti nikakvu zaradu ako ti 10kw računaju 30000 Eura + 16000 eura kamata na 12 godina

345000 kn investicija
Priozvedeno energije 132000 kwh +- nebitno
jedno 560000 kn sa povečanjem tarife i umanjenjem proizvodnje. +- 20%
Profit 215 000 kn
vjerovatno če računat održavanje sistema i pranje panela jedno 6000 kn godišnje x12 72000 kn

več palo na 143000 kn sad to dijelite na pola

71500 dobijaš ti - porez zavisno jesi li zaposlena ili nisi %

500 kn mjesečno tebi i 3900 njima
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2011., 07:38   #18
meni se sve čini da je netko ovdje na forumu njihov djelatnik te da pokazuje kako je ta firma ok...

jedna stvar, ako oni prodaju opremu o oni ju montiraju onda njihova zarada treba ležati tamo, ako oni odrađuju još neke usluge onda i to trebaju naplatiti no nositelj kredita si ti i ti ga otplaćuješ a kako se onda to dijeli zarada??? i nisi napisala da 12 godina ti uopće ne vidiš novce nego su novci na nekom zaštičenom računu te se nakon isteka 12 god radi kalkulacija tko je koliko zaradio...to si zaboravila napomenuti i da, unatrag 2 mjeseca još niti jedan projekat nije realiziran!
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 17:55   #19
Ajde mi napiši imena od tih firmi pa da se malo raspitam.
Hvala
malilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 03:20   #20
Sa kojim firmama iz hrvatske ste radili ili radite ? Napišite ako imate kakvu preporuku ili suprotno što se tice kvalitete usluge, cijene opreme, brzine usluge...

Također, tko vam je radio tehnicki opis elektrane koji treba priložiti HEPu?

Tnx na svakoj informaciji
theorema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.