Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2012., 19:30   #1
Perspektiva mladog čovjeka u RH

Zamolit ću moderatore da ovu temu ostave baš na ovom podforumu, budući da se tu može pronać najviše različitih mišljenja. Nije interesantno ako se tako nešto otvori na "posao i karijera" jer onda možemo dobit temu sa jadikovkama, a to ne želim.


Ne znam odakle da krenem, pa ću ovako nabacit par misli. Završio sam fakultet (u vrijeme kada sam ga upisao je to bilo prilično perspektivno zanimanje, a danas mi se čini da sa diplomom mogu obrisat guzicu - pogađate, ekonomiju).

Koliko god se svi sprdali s tim faksom i nazivali ga pogrdnim imenima, ipak se tu nešto uči i nauči. Možda nije težak kao FER, a možda i je. Sumnjam da ima ljudi koji su završili oba pa da ih uspoređuju. Ali nebitno za ovu temu.

Dakle stanje je ovakvo. Posla, da ga jebeš, nema. Nema ga u struci, a nema ga ni izvan nje. Javio sam se na 1000 natječaja, svaki je završio isto: "hvala na interesu, ALI trenutno nema....bla bla bla". Rijetko, ali stvarno 1 od 1000 molbi može rezultirat razgovorom za posao, na kojeg pozovu još 200 ljudi. Šanse su valjda svima jasne.

I tako ja lijepo trunem na burzi svaki dan, a kao u najboljim godinama sam za započet karijeru, brzo učim, pun energije, spreman, svjež sa faksa...A meni prolaze mjeseci.
U to vrijeme ja stalno pokušavam nešto, borim se, gnjavim ljude, radim neke fizičke posliće, čak proučavam neke teme usko vezane za struku... Ali jebiga, od toga se ne živi. Ali šta je i najgore, nikome ne mogu niti pokazat svoje znanje, nemam priliku.

E sada da vas ne gnjavim sa tužnom sudbinom mojih vršnjaka u RH, visokoobrazovnih ljudi svih smjerova (i famozni FER-ovci bleje na burzi), mene samo zanima, šta vi mislite kakva je svima nama perspektiva?
Treba li napustit državu i pokušat svoju karijeru izgradit negdje vani? Znam da me ni vani neće dočekat spuštenih gaća, ali bar će mi dat da radim, da se dokažem?
Ja stvarno želim ostat ovdje i svojim radom i trudom doprinosit zajednici, ali to ne mogu na način da doma gledam filmove, a za ništa drugo me očito nitko ne treba.

Evo i konačno pitanje teme:

Trebamo li kao miševi napustit brod koji tone ili vidite svjetlo na kraju tunela? (u bliskoj budućnosti, jer jebeš svjetlo kad uhvatim 4 banke bez radnog iskustva).
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 19:42   #2
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
Zamolit ću moderatore da ovu temu ostave baš na ovom podforumu, budući da se tu može pronać najviše različitih mišljenja. Nije interesantno ako se tako nešto otvori na "posao i karijera" jer onda možemo dobit temu sa jadikovkama, a to ne želim.


Ne znam odakle da krenem, pa ću ovako nabacit par misli. Završio sam fakultet (u vrijeme kada sam ga upisao je to bilo prilično perspektivno zanimanje, a danas mi se čini da sa diplomom mogu obrisat guzicu - pogađate, ekonomiju).

Koliko god se svi sprdali s tim faksom i nazivali ga pogrdnim imenima, ipak se tu nešto uči i nauči. Možda nije težak kao FER, a možda i je. Sumnjam da ima ljudi koji su završili oba pa da ih uspoređuju. Ali nebitno za ovu temu.

Dakle stanje je ovakvo. Posla, da ga jebeš, nema. Nema ga u struci, a nema ga ni izvan nje. Javio sam se na 1000 natječaja, svaki je završio isto: "hvala na interesu, ALI trenutno nema....bla bla bla". Rijetko, ali stvarno 1 od 1000 molbi može rezultirat razgovorom za posao, na kojeg pozovu još 200 ljudi. Šanse su valjda svima jasne.

I tako ja lijepo trunem na burzi svaki dan, a kao u najboljim godinama sam za započet karijeru, brzo učim, pun energije, spreman, svjež sa faksa...A meni prolaze mjeseci.
U to vrijeme ja stalno pokušavam nešto, borim se, gnjavim ljude, radim neke fizičke posliće, čak proučavam neke teme usko vezane za struku... Ali jebiga, od toga se ne živi. Ali šta je i najgore, nikome ne mogu niti pokazat svoje znanje, nemam priliku.

E sada da vas ne gnjavim sa tužnom sudbinom mojih vršnjaka u RH, visokoobrazovnih ljudi svih smjerova (i famozni FER-ovci bleje na burzi), mene samo zanima, šta vi mislite kakva je svima nama perspektiva?
Treba li napustit državu i pokušat svoju karijeru izgradit negdje vani? Znam da me ni vani neće dočekat spuštenih gaća, ali bar će mi dat da radim, da se dokažem?
Ja stvarno želim ostat ovdje i svojim radom i trudom doprinosit zajednici, ali to ne mogu na način da doma gledam filmove, a za ništa drugo me očito nitko ne treba.

Evo i konačno pitanje teme:

Trebamo li kao miševi napustit brod koji tone ili vidite svjetlo na kraju tunela? (u bliskoj budućnosti, jer jebeš svjetlo kad uhvatim 4 banke bez radnog iskustva).
Ako imaš ikakvu mogućnost odi u RH te tamo pokušaj izgraditi nešto novo dok si još mlad i željan rada i dokazivanja.
A onda možda za desetak ili petnaestak godina se opet vrati u "stari kraj",ali tek pod uvjetom da ti bude u najmanju ruku isto kao tamo odakle si došao.
No,mislim da se to neće desiti.
Bojim se da smo ušli u 10 epohu iseljavanja Hrvata.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 19:43   #3
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Ako imaš ikakvu mogućnost odi u RH te tamo pokušaj izgraditi nešto novo dok si još mlad i željan rada i dokazivanja.
A onda možda za desetak ili petnaestak godina se opet vrati u "stari kraj",ali tek pod uvjetom da ti bude u najmanju ruku isto kao tamo odakle si došao.
No,mislim da se to neće desiti.
Bojim se da smo ušli u 10 epohu iseljavanja Hrvata.
Umjesto odi u RH,odi iz RH treba biti,da ne bude zabune.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 19:49   #4
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Ako imaš ikakvu mogućnost odi u RH te tamo pokušaj izgraditi nešto novo dok si još mlad i željan rada i dokazivanja.
A onda možda za desetak ili petnaestak godina se opet vrati u "stari kraj",ali tek pod uvjetom da ti bude u najmanju ruku isto kao tamo odakle si došao.
No,mislim da se to neće desiti.
Bojim se da smo ušli u 10 epohu iseljavanja Hrvata.
nažalost, ni ja ne vidim drugi izlaz. evo čekam da krene ovogodišnji program za vize za Kanadu pa se prijavljujem. Gledam i za Njemačku. Pa šta bude...

A ljudi se već u priličnom broju iseljavaju. Mislim da je u zadnju godinu dana otišlo 35.000 ljudi. Tako mi se čini da je pisalo po novinama.
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 19:55   #5
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
[B]

Evo i konačno pitanje teme:

Trebamo li kao miševi napustit brod koji tone ili vidite svjetlo na kraju tunela? (u bliskoj budućnosti, jer jebeš svjetlo kad uhvatim 4 banke bez radnog iskustva).
Tako pametan, pun ideja otvori nesto u svojoj struci i radi. Zagrizi govno, ne budi papak.
Topla piva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 19:55   #6
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
nažalost, ni ja ne vidim drugi izlaz. evo čekam da krene ovogodišnji program za vize za Kanadu pa se prijavljujem. Gledam i za Njemačku. Pa šta bude...

A ljudi se već u priličnom broju iseljavaju. Mislim da je u zadnju godinu dana otišlo 35.000 ljudi. Tako mi se čini da je pisalo po novinama.
Ma je i više, općenito gledajući to postaje sve više trend.
milanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:02   #7
Ne znam,ali koliko je normalno zvati ovog nacionalnog gada u jednu emisiju?Nije mi po volji da opet gledam njušku smrada..a plaćam tv pretplatu!
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:18   #8
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
Zamolit ću moderatore da ovu temu ostave baš na ovom podforumu, budući da se tu može pronać najviše različitih mišljenja. Nije interesantno ako se tako nešto otvori na "posao i karijera" jer onda možemo dobit temu sa jadikovkama, a to ne želim.


Ne znam odakle da krenem, pa ću ovako nabacit par misli. Završio sam fakultet (u vrijeme kada sam ga upisao je to bilo prilično perspektivno zanimanje, a danas mi se čini da sa diplomom mogu obrisat guzicu - pogađate, ekonomiju).
dakle, nisi upisao nešto jer si to zelio, jer to volis, nego jer si vidio da se u tome drobro zaradjuje...

Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
Koliko god se svi sprdali s tim faksom i nazivali ga pogrdnim imenima, ipak se tu nešto uči i nauči. Možda nije težak kao FER, a možda i je. Sumnjam da ima ljudi koji su završili oba pa da ih uspoređuju. Ali nebitno za ovu temu.
ne nauči se, odnosno, nauči se jednako kao i na teologiji ' puno neprimjenjivog znanja... btw, koliko matematika si imao?


Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
Dakle stanje je ovakvo. Posla, da ga jebeš, nema. Nema ga u struci, a nema ga ni izvan nje. Javio sam se na 1000 natječaja, svaki je završio isto: "hvala na interesu, ALI trenutno nema....bla bla bla". Rijetko, ali stvarno 1 od 1000 molbi može rezultirat razgovorom za posao, na kojeg pozovu još 200 ljudi. Šanse su valjda svima jasne.


I tako ja lijepo trunem na burzi svaki dan, a kao u najboljim godinama sam za započet karijeru, brzo učim, pun energije, spreman, svjež sa faksa...A meni prolaze mjeseci.
U to vrijeme ja stalno pokušavam nešto, borim se, gnjavim ljude, radim neke fizičke posliće, čak proučavam neke teme usko vezane za struku... Ali jebiga, od toga se ne živi. Ali šta je i najgore, nikome ne mogu niti pokazat svoje znanje, nemam priliku.

ok, trudis se, vrlo pozitivno..

Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
E sada da vas ne gnjavim sa tužnom sudbinom mojih vršnjaka u RH, visokoobrazovnih ljudi svih smjerova (i famozni FER-ovci bleje na burzi), mene samo zanima, šta vi mislite kakva je svima nama perspektiva?
Treba li napustit državu i pokušat svoju karijeru izgradit negdje vani? Znam da me ni vani neće dočekat spuštenih gaća, ali bar će mi dat da radim, da se dokažem?
neće ti ni to dati, to je level koji se mora dostići

Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
Ja stvarno želim ostat ovdje i svojim radom i trudom doprinosit zajednici, ali to ne mogu na način da doma gledam filmove, a za ništa drugo me očito nitko ne treba.

Evo i konačno pitanje teme:

Trebamo li kao miševi napustit brod koji tone ili vidite svjetlo na kraju tunela? (u bliskoj budućnosti, jer jebeš svjetlo kad uhvatim 4 banke bez radnog iskustva).
ja sam vani, radim sa strancima, pa su dosta utjecali na mene.. zakljucak je da ne postoji brod koji tone ili koji ne tone... ne postoji svjetlo na pocetku ili kraju tunela u hrv...

postojiš ti i prilike koje loviš, poslovi na kojima iskrvariš da se dokazes kako bi išao stepenicu više.. vani ili u hrv, tak svejedno.. u svemu tome ne postoji dužnost prema drzavi/hrvatskoj itd itd...

e da, i ne treba fatalisticki gledati na odlazak van, jer.... barem se uvijek mozes vratiti
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:19   #9
Ista stvar je i sa mnom, a vjerujem i još nekoliko tisuća mladih ljudi. Hrvatska nam nažalost ne nudi ništa. Ta zemlja znanja kako ju neki vole zvati, kao da ne voli svoje mlade obrazovane ljude i namjerno ih sabotira.

Trenutno ne vidim ni jednu drugu opciju osim odlaska van, ne očekujem da u bilo kojoj zemlji na svijetu trenutno teče med i mlijeko, ali znam da ima zemalja u kojima se može normalno živjeti i koje nude napredak, a pošto ne želim ostarjeti na burzi nemam druge nego pokušati negdje drugdje.
ArwenUndomiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:21   #10
Quote:
Topla piva kaže: Pogledaj post
Tako pametan, pun ideja otvori nesto u svojoj struci i radi. Zagrizi govno, ne budi papak.
vrlo rado bi, al budimo iskreni, nisam sposoban pokrenit svoj posao bez iskustva u struci. nije to baš zanat. treba mi bar 2-3 godine iskustva i kontakata da se mogu nadat o nekom uspjehu na tržištu.

Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Ma je i više, općenito gledajući to postaje sve više trend.
ja stvarno ne znam nikoga svojih godina kome nije bar palo na pamet da bi trebao otić. a ima ih i šta su otišli. jbg.
splitoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:28   #11
Ja ih bome znam vec 20tak koji su otisli.

A tek smo poceli. Treba nas otici najmanje 100 000 . To bi bilo cca 5 -6 milijardi manje u proracunu.

Nema drugog nacina borbe protiv ovakove drzave osim finacijskog iscrpljivanja.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:36   #12
evo jedan glazbeni uradak za autora:
http://www.youtube.com/watch?v=fOg7mj1_-sk


Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post



ja sam vani, radim sa strancima, pa su dosta utjecali na mene.. zakljucak je da ne postoji brod koji tone ili koji ne tone... ne postoji svjetlo na pocetku ili kraju tunela u hrv...

postojiš ti i prilike koje loviš, poslovi na kojima iskrvariš da se dokazes kako bi išao stepenicu više.. vani ili u hrv, tak svejedno.. u svemu tome ne postoji dužnost prema drzavi/hrvatskoj itd itd...

:
je, tak to fino nekima izgleda. i tako je vjerovatno vani.
život u Hr je mrvicu drugačiji.
jer prilike imaju neki a ne svi (valjda znaš kako se dobivaju poslovi u javnom sektoru, ili natječaji za neki posoa s državom)
evo friškg primjerića:
http://www.jutarnji.hr/hrvatske-sume...govo-/1056177/
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 20:38   #13
Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Ja ih bome znam vec 20tak koji su otisli.

A tek smo poceli. Treba nas otici najmanje 100 000 . To bi bilo cca 5 -6 milijardi manje u proracunu.

Nema drugog nacina borbe protiv ovakove drzave osim finacijskog iscrpljivanja.
iz mog razreda iz osnovne dvojica u kanadi, dvojica u USA, a jedan 5god plovio na kruzeru.
dobar postotak, nema što.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:03   #14
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
iz mog razreda iz osnovne dvojica u kanadi, dvojica u USA, a jedan 5god plovio na kruzeru.
dobar postotak, nema što.
Čekaj malo, stvari se tek zagrijavaju.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:11   #15
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
Trebamo li kao miševi napustit brod koji tone ili vidite svjetlo na kraju tunela? (u bliskoj budućnosti, jer jebeš svjetlo kad uhvatim 4 banke bez radnog iskustva).
Nismo jos ni usli u tunel. Tek sljedece, 2013-te ulazimo u krizu. Ali pogresno je to nazivati krizom, jer kriza zavrsi, ovo sad ce biti stalno stanje. Hebi ga, tvoja generacija je zrtva starije generacije u svakom smislu i nemate perspektive u HR. Brisite van ili propadnite tu.


Quote:
lostcase kaže: Pogledaj post
Nema drugog nacina borbe protiv ovakove drzave osim finacijskog iscrpljivanja.
link1
link2

Ok je saliti se, al bojim se da bi ovi koji su navikli na drzavna primanja, mogli postati agresivni i nasilni kad im se zavrne drzavna pipa.
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:29   #16
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
[B]
Evo i konačno pitanje teme:

Trebamo li kao miševi napustit brod koji tone ili vidite svjetlo na kraju tunela? (u bliskoj budućnosti, jer jebeš svjetlo kad uhvatim 4 banke bez radnog iskustva).
Danas je ovako, i nitko vam ne brani da vjerujete u bolje sutra!
odluku će morati donijet svatko za sebe.
grifon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 21:35   #17
Quote:
mirko77 kaže: Pogledaj post
link1
link2

Ok je saliti se, al bojim se da bi ovi koji su navikli na drzavna primanja, mogli postati agresivni i nasilni kad im se zavrne drzavna pipa.
Hm da, naime, ako radis vani ne platis nista poreza RH , ja u RH platim valda 5000 mjesecno sve skup. Nisam preporucio nerad nego nerad u drugoj zemlji.

A ovi kaj ce postat agresivni, vecina je penzica, ajd da vidim i to.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 22:40   #18
Quote:
splitoman kaže: Pogledaj post
Zamolit ću moderatore da ovu temu ostave baš na ovom podforumu, budući da se tu može pronać najviše različitih mišljenja. Nije interesantno ako se tako nešto otvori na "posao i karijera" jer onda možemo dobit temu sa jadikovkama, a to ne želim.


Ne znam odakle da krenem, pa ću ovako nabacit par misli. Završio sam fakultet (u vrijeme kada sam ga upisao je to bilo prilično perspektivno zanimanje, a danas mi se čini da sa diplomom mogu obrisat guzicu - pogađate, ekonomiju).

Koliko god se svi sprdali s tim faksom i nazivali ga pogrdnim imenima, ipak se tu nešto uči i nauči. Možda nije težak kao FER, a možda i je. Sumnjam da ima ljudi koji su završili oba pa da ih uspoređuju. Ali nebitno za ovu temu.

Dakle stanje je ovakvo. Posla, da ga jebeš, nema. Nema ga u struci, a nema ga ni izvan nje. Javio sam se na 1000 natječaja, svaki je završio isto: "hvala na interesu, ALI trenutno nema....bla bla bla". Rijetko, ali stvarno 1 od 1000 molbi može rezultirat razgovorom za posao, na kojeg pozovu još 200 ljudi. Šanse su valjda svima jasne.

I tako ja lijepo trunem na burzi svaki dan, a kao u najboljim godinama sam za započet karijeru, brzo učim, pun energije, spreman, svjež sa faksa...A meni prolaze mjeseci.
U to vrijeme ja stalno pokušavam nešto, borim se, gnjavim ljude, radim neke fizičke posliće, čak proučavam neke teme usko vezane za struku... Ali jebiga, od toga se ne živi. Ali šta je i najgore, nikome ne mogu niti pokazat svoje znanje, nemam priliku.

E sada da vas ne gnjavim sa tužnom sudbinom mojih vršnjaka u RH, visokoobrazovnih ljudi svih smjerova (i famozni FER-ovci bleje na burzi), mene samo zanima, šta vi mislite kakva je svima nama perspektiva?
Treba li napustit državu i pokušat svoju karijeru izgradit negdje vani? Znam da me ni vani neće dočekat spuštenih gaća, ali bar će mi dat da radim, da se dokažem?
Ja stvarno želim ostat ovdje i svojim radom i trudom doprinosit zajednici, ali to ne mogu na način da doma gledam filmove, a za ništa drugo me očito nitko ne treba.

Evo i konačno pitanje teme:

Trebamo li kao miševi napustit brod koji tone ili vidite svjetlo na kraju tunela? (u bliskoj budućnosti, jer jebeš svjetlo kad uhvatim 4 banke bez radnog iskustva).



Nažalost mislim da je tvoj post potaknut sa medijskom kampanjom koja je u spregi sa vladajučom koalicijom a kampanja se zove napustimo hrvatsku!

Več sam napisao država (da je imamo) bi trebala raditi na tome kako zadržati mlade i privuči diasporu a več 12 godina se radi upravo suprotno, gospodarstvo se sustavno i namjerno uništava!

Da se vratim tebi, kažeš da si završio ekonomski fakultet, valjda si imao predmet poduzetništvo? Kad ti ne možeš nači posao kod drugoga onda se samozaposli! Uzmi si vremena a imaš ga razmisli o poslovnoj ideji, nađi poslovnog anđela (investitora koji bi ti financirao posao) i radi! Dok si mlad možeš propasti par puta dok ne naučiš!!
Aurum7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 22:45   #19
vaša kampanja napustimo hrvatsku nema smisla: evropa ide u recesiju, znači domače stanovništvo neče imati posla a vi čete dobiti, je li?
Aurum7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2012., 22:55   #20
Quote:
Aurum7 kaže: Pogledaj post
vaša kampanja napustimo hrvatsku nema smisla: evropa ide u recesiju, znači domače stanovništvo neče imati posla a vi čete dobiti, je li?
Ti mora da radis u drzavnoj sluzbi ili si u penziji.
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.