Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2012., 10:08   #41
A evo i završna riječ generala Praljka na suđenju u Haagu 21. veljače 2011.

Quote:
I

Obuka policajaca iz BIH u Hrvatskoj, a koje šalje SDA još 1991. god.
Obuka pilota Armije BiH u Republici Hrvatskoj.
Obuka i opremanje čitavih postrojbi A BiH u Hrvatskoj.
Zbrinjavanje stotina tisuća muslimanskih izbjeglica u RH.
Organiziranje eksteritorijalnog školstva za muslimane izbjeglice u RH i to na, tada jos nepostojećem, bosanskom jeziku.
Vremenski neprekinuto naoružavanje A BIH.
Municija, nafta i lijekovi, i hrana i ostala potrebna logistika Armiji BiH za vođenje rata.
Liječenje više od 10 000 ranjenih boraca A BiH u hrvatskim bolnicama.
Omogućavanje dolaska više tisuća Mudžahedina u Armiju BiH.
Regularni logistički centri Armije BiH u Zagrebu, Rijeci, Splitu, Samoboru, tijekom cijelog rata.
Itd., itd.
I sve to besplatno.

Nikada u povijesti ratovanja jedan narod – (Hrvati) – nije tako i toliko pomogao drugi narod – (Bošnjaci-Muslimani) – i onda kada su potonji okrenuli svoju vojsku – (A BiH) – protiv Hrvata – (HVO) – u BiH.
Nikada u povijesti ratovanja zapovjednik jedne vojske (HVO-a) nije propuštao konvoje oružja (i ostalog) drugoj vojsci (A BiH) i onda kada je ta vojska (A BiH) to oružje (i ostalo) koristila za napade na one koji su joj to propustili.

a) A što je s referendumom Hrvata za BiH, koji je preduvjet za postojanje te države.
b) Priznanje BiH od RH.
c) Imenovanje veleposlanika RH u BiH.
d) Potpisivanje svih prijedloga međunarodne zajednice o unutarnjem uređenju BIH; a prvi koji su potpisivali bili su predstavnici HZ HB i RH.

To je bila politika Dr. Franje Tuđmana, predsjednika RH, to je bila politika Vlade RH i Sabora RH i MORH-a, to je bila politika HVO-a. To su za tužiteljstvo ovog suda elementi udruženog zločinačkog poduhvata. Takva optužnica služi se logikom koja je uvredljiva i za kognitivni sustav patogenog virusa.

I - 1

Kakvo mišljenje i koji stavovi prethode ovakvoj optužnici?

1. Simon Leach, bivsi kvartovski policajac u Velikoj Britaniji, clan tuziteljskog tima koji je istrazivao zlocine Hrvata u Lasvanskoj dolini, na jednom sastanku u tuziteljstvu 1996. godine izvadio je papir na kojem su pisala imena: Franjo Tudjman, Gojko Susak, Vice Vukojević. Tumačio je i objašnjavao da su to ciljevi do kojih će dovesti njegova istraga.

2. Citiram iz knjige Williama Montgomery-ja „Kad ovacije utihnu“. (Struggling with democratic transition; After the cheering stops, 2010.) Stranica 114.

A. „Specijalni ambassador SAD-a za ratne zločine Pierre Prosper pozvao je trojicu američkih ambasadora iz regiona (iz Srbije, Hrvatske i Bosne) da dođu u Haag kako bi se sastali s predstavnicima MKSJ. Dve uspomene naročito su upečatljive. Prva se odnosi na to da smo direktno od Carle del Ponte čuli da se zvaničan pristup njene kancelarije temelji na stavu da su svi ratni lideri svih strana krivi za ratne zločine, a da zatim razmatra koji su to određeni zločini i kako da dokaže njihovu krivicu. Takvo gledište tada mi se učinilo – i još mi se čini – pogrešnim po mnogim osnovama.“
3. Da li je gospodin Montgomery vjerodostojan svjedok?
Kakva je reakcija ostale trojice?
Stavovi Carle del Ponte nisu „pogrešni po mnogim osnovama“, to je imperijalna bahatost, degradacija prava na komunističke čistke i nacističke pogrome.

3. b. U svojoj knjizi La Caccia – Io E I Criminali di Guerra, u 10. poglavlju «Zagabria, dal 1999 al 2001 , na stranici 254. piše:
Jedan od tužitelja Suda, Kanađanin dobro poznat u krugu po svojoj duhovitosti i dosjetkama, služio se aforizmom kojim je dobro isticao razliku između Srba i Hrvata koji su pokušavali ometati rad Suda: “ Srbi su kopilad” govorio je “Dok su hrvati podmukla kopilad.”
1. Taj tužitelj suda, Kanađanin, služi se govorom mržnje.
1.1. Del Ponte upotrebljava trajni glagol «služiti» (upotrebljavati). To znači da to nije bila «dosjetka», jednom upotrebljena već uobičajeni način šovinističkog i rasističkog karakteriziranja HRVATA – «podmukla kopilad».
1.2. Carla del Ponte prenosi riječi jednog od tužitelja suda bez ikakvih ograda, a to znači da se ona s takvim mišljenjem u cijelosti slaže. I to trajno u skladu sa značenjem glagola «služiti» (upotrebljavati).
2. Potpuno mi je nejasan izostanak bilo kakve reakcije na takav profašistički način govora o jednom narodu. Mene interesira da li je u ozračju takvog mišljenja napisana optužnica protiv mene.
Da sam , kojim slučajem, ja, Slobodan Praljak, napisao ili izrekao takvu kvalifikaciju bilo kada, u bilo kojoj formi prema bilo kom narodu ili skupini u vrijeme rata na prostorima bivše Jugoslavije, dobio bih samo zbog toga 5 godina zatvora. Želim saznati da li na sudu u Haagu vrijedi: «Quid licet Iovi, non licet bovi». Želim saznati da li međunarodne organizacije koje su osnovale sud i koje se brinu o njegovoj pravičnosti, podržavaju taj stav, izrečen u spomenutoj knjizi.

II

Tuziteljstvo me usporedjuje s nacistima a moje djelovanje s holokaustom.
Pa da opisem ulogu Goeringa s kojim likom bi, po tuziteljstvu, ja trebao biti sukladan.
- Taj je Goering smjestio svoje Zidove (Muslimani) u svoju vikendicu i brinuo se o njima.
- Smjestio je svoje Zidove u stan u Zagrebu, hranio i lijecio.
- Isao je na snajpersku vatru kod vojarne JNA u Grabovini kako bi spasio zene svojih neprijatelja.
- Tijelom zastitio zarobljene vojnike JNA i brinuo se da sretno stignu svojim kucama.
- Izvukao zarobljene civile Srbe iz logora u Dretelju prijetnjom oruzja. Ne sam.
Logor su drzali pripadnici HOS-a – pretezito Muslimani.
- Izvlacio ranjene Zidove – Muslimane iz bolnice u istocnom Mostaru. Ne sam.
- Organizirao izvlacenje i prebacivanje i smjestaj 15 000 Zidova – Muslimani iz Stoca i Dubravske Visoravni splavom preko Neretve + 3 000 automobila. Ne sam.
- Prevezao ranjenu Muslimansku – Zidovku helikopterom iz istocnog Mostara u Split. Ne sam.
- Zidovsku (Muslimansku) obitelj s djetetom oboljelim od leukemije preuzeo kod Uskoplja i prebacio u Split na lijecenje. Omogucio im stjecanje hrvatskog drzavljanstva kako bi na teret hrvatskog proracuna mogli otputovati u Svicarsku na lijecenje. Ne sam.
- Organizira gradnju ceste spasa za Zidove – Muslimane kako bi mogli otici u drugu domovinu. Goeringovu, u Hrvatsku. Ne sam.
- Vodio ih i borio se sa Zidovima – Muslimanima braneci i oslobadjajuci Mostar i Capljinu i Travnik i Konjic, itd. Ne sam.
- Pustio na svoju ruku zarobljene Zidove – Muslimane, zarobljene poslije sukoba u Rami – Prozoru.
- Sprijecio osvetu nakon sto su Zidovi – Muslimani pocinili zlocin u Uzdolu. Ne sam.
- Isto to vrijedi i za Doljane i Grabovicu. Ne sam.
- Kad je trebalo i osobno provodio konvoje s hranom za Muslimane – Zidove i konvoje s oruzjem i onda kada je 3. K A BIH i 4. K A BIH i 6. K A BIH i dijelovi 1. K A BIH krenuli protiv Goeringa na zapadne granice BIH i u luku Ploce. Nakon sto su potpisali primirje sa Srbima. Ne sam.
- Itd. Itd.
- Goering – Praljkovo ponasanje u Sunji cu preskociti.
- Takvim se ponasanjem postaje ratni zlocinac sukladno logici tuziteljstva.

Tuzitelj citira Goetheovog «Fausta» - o zrcalu u koje se moramo pogledati. Moji su actus reus moje ogledalo, moj smisao i moja bit, jer proizlale iz mens rea onoga sto nazivamo Slobodan Praljak.
Nazalost suci Prandler i Trechsel odbili su prihvatiti mojih 150 svjedoka, koji svjedoce o cinu i aktu i djelu optuzenog Praljka, svjedoce istodobno i o opcoj situaciji u kojoj su takva djela nuzna, nazalost ne uvijek i dovoljna.
A nikako ne razumijem pravnu proceduru koja mi zabranjuje svjedociti o Mladicevim dnevnicima.

III

Žalim li žrtve?
Da, žalim sve nevine žrtve svih ratova.
Posebno žalim žrtve onih petstotinjak ratova poslije 1945. a dogodili su se i dogadjaju se usprkos svim moralistickim filipikama koje svakodnevno slušamo.
Posebno žalim za svakim onim djetetom koje umre od gladi svake 4 sekunde ovog našeg realnog vremena.
Mir u diktaturi je priprema za rat. Što duža i gora diktatura, to je vise akumulirane negativne energije, to je vise krvi i zla poslije.
Radilo se o Titu ili Sadamu, isto je.
I nisu krivi oni koji sruse diktatora i poslije se trude umanjiti zlo koje se javlja snagom fizičkih zakona nego oni koji su omogućili i šutnjom produžili trajnost diktatoru.
Isto vrijedi i za Jugoslaviju poslije Tita i za Irak poslije Sadama.
Ono sto tužitelj naziva nacionalizmom, kod Hrvata je bila potreba za slobodom, i nacionalnom i građanskom.
U tom smislu ja sam hrvatski nacionalist.
Ne odričem se nacionalne politike Dr. Franje Tudjmana jer je ta politika stvorila RH i omogućila opstanak BiH kao države.
Ne odričem se smisla i pravnog utemeljenja HZ-HB, izraza volje Hrvata u BiH, suverenog i konstitutivnog naroda u toj državi.
HZ HB, krhkom organiziranoscu, omogucila je stvaranje HVO-a koji je 1992. obranio BIH i jug Hrvatske, a 1993. sprijecio ostvarenje agresivnih planova A BIH.

A) Muslimanska politika i A BIH, nemocni da vrate od JNA i VRS-a zauzete teritorije (dobrim dijelom i zbog moralnom ljudskom umu neshvatljivog embarga na oruzje) krenula je u ofenzivu prema HVO-u. Oslobadjajuci BIH od Hrvata pocinili su zlocine – Konjic, Capljina, Doljani, Bugojno, Grabovica, Uzdol, itd, itd.
Cinjenice su na raspolaganju i za ubijene i za protjerane i za zatvorene Hrvate. Drustveni su odnosi uzrocno-posljedicni a pokrenuta spirala zla ne opravdava zlocin ali bitno smanjuje mogucnost provedbe prava. Ma tko god, na papiru, bio zaduzen to raditi. Svugdje i uvijek je tako.
HVO se branio od agresije i 1992. i 1993. i 1994. a duznost zapovjednika je ne izgubiti rat.

Moja savjest je cista.
Razbijač is offline  
Old 19.11.2012., 10:11   #42
A evo i nastavak


Quote:
IV

Sudski je proces tumačenje zakona i interpretacija činjenica.
Sudski proces je retorički i kao takav ne traži apsolutnu istinu, već istinu koja je vrlo vjerojatna (van svake razumne sumnje), kojoj se teško ili nikako ne može proturiječiti.
U iznalaženju takve istine nije dovoljno znanje već je potrebno umovanje, potreban je logos – racionalno i logično argumentiranje.
Podaci i činjenice, izjave, statistike…u argumentaciji ne znače ništa ako nisu logičnim zaključivanjem dovedeni u vezu s tvrdnjama. Tek povezivanjem različitih znanja možemo se približiti istini.

U ovom procesu potrebna su znanja iz sociologije, sociologije rata, znanja o društvima u kojima je potpuno razorena i državna i društvena struktura, u kojima se pojedinci vraćaju u prirodno stanje, potrebna su znanja iz ratne psihologije, znanja ratnih vještina, oruđa, stvarnog sadržaja pojma vojske, itd., itd.
Moguće pogreške u interpretaciji činjenica su i vjerojatne i kobne.
a. Pretjerana i kriva redukcija pojmovnog aparata i logične povezanosti;
b. Zaključivanje na osnovu krivih pretpostavki;
c. Izbjegavanje usporedbe sličnih sustava i fenomena;
d. Lagodno (intelektualcima tako drago) izjednačavanje pojma „moći“ i pojma „htjeti“ i „željeti“, i
e. Lagodno upiranje prstom u krivce što svijet nije skladan njihovoj volji i predodžbi.
Sve su to polja logičkih mogućih grešaka u konačnoj prosudbi. Nadati je se da će se časni suci pridržavati strogih znanstvenih metoda i spoznaja.

IV - 1

U prošlom stoljeću, da ne spominjem daleku prošlost, u sudskim je procesima osuđeno više desetina milijuna ljudi.
Po zakonima rasnim (SAD, Pretorija), diktatorskim, vjerskim, nacističkim (Njemačka, Srbija, Slovačka, NDH), fašističkim (Italija), komunističkim (SSSR, Jugoslavija, Mađarska, Kina) itd i tome slično. Sudska retorika predugo je bila pod utjecajem nerazumnih društvenih i političkih sila i zbog toga je i sama osuđivana.

Nažalost, nedovoljno.
Kako ne bi završila u moralnom beznađu, krajnje je vrijeme da postane ono što mora biti – razuman i uman proces.

Imam li se prava nadati?

IV - 2

Kakvi god da jesu zakoni ovog suda, oni ne vrijede za Amerikance. Za ostale narode vrijede zakoni stalnog suda (ICC – Međunarodni krivični sud) a ti se opet zakoni razlikuju od ovih ovdje (ICTY – Međunarodni krivični sud za bivšu Jugoslaviju), po kojima se meni sudi. Time je ukinut važan uvjet sudske retorike a taj jest „Princip ravnopravnosti sudionika u sudskom procesu“.
Citiram PERELMANA: „U odnosu u kojem je nejednakost bitno obilježje odnosa među ljudima, nema osnove za razuman i uman proces“.

V

Nisam kriv!

I ne mislim pritom na osjećaj krivnje.
Hladno, racionalno, logikom koja je kritički provjeravana desetine puta; - znam da nisam kriv.

Časni suče Antonetti; ako vaša presuda bude suprotna mom zaključku, ja ću, poštujući opće načelo opovrgljivosti svakog mišljenja, zaključka ili stava, otvoreno i hrabro preispitati svoj stav o vlastitoj odgovornosti. Ako spoznam pogrešku, izdržavat ću kaznu jer ste vi pravični. Znat ću što sam mogao bolje, kako sam mogao bolje, gdje sam mogao bolje i kada sam mogao bolje; i to mišlju, riječju, djelom i propustom. Ako me ne uvjerite, ako vaše tumačenje činjenica bude nedovoljno dobra ili pogrešno primjenjena spoznaja neke od društvenih znanosti:
Pa postane moguće ono što nije bilo moguće,
Pa postane jednostavno ono što nije jednostavno,
Pa moć da se nešto učini postane prosta zamjena za želju ili htijenje,
Onda ću ja biti u zatvoru samo zato jer je sud sila.
A to zbilja ne bi bilo ništa novo.

Mojih pola sata je isteklo.

http://hr.wikisource.org/wiki/Zavr%C...nerala_Praljka
Razbijač is offline  
Old 19.11.2012., 10:14   #43
Slažem se da Hrvatska u ovoj euforiji nikako ne smije zaboraviti i ove ljude koji još ćame u haškim tamnicama. Nije rat još završeno poglavlje. Nije dok je i zadnji hrvatski branitelj u nečijim tamnicama jer je branio svoje. Nije dok se ne zna sudbina i zadnjeg nestalog i dok njihove kosti ne nađu mir u hrvatskoj zemlji, nije dokle god se bilo gdje provlače teze o nekakvoj hrvatskoj "agresiji" na BiH a pogotovo nije dok se po Srbiji pale hrvatske zastave, kliče četničkim zločincima i najavljuje nekakav njihov "povratak" i "osvete".

Ne smijemo još reći "gotovo je". I nikako ne smijemo zaboraviti Slobodana Praljka, Mladena Petkovića, Jadranka Prlića, Valentina Čorića, Brunu Stojića i Berislava Pušića. Ne smijemo zaboraviti ni Veljka Marića. I jednako kako smo svi stali iza generala Gotovine i Markača trebamo stati i iza ovih ljudi. Jer i oni su branili hrvatstvo. Braneći hrvatske prostore u BiH branili su i Hrvatsku. To uvijek trebamo imati na umu. I osigurati da se svaki hrvatski branitelj vrati kući kao slobodan čovjek čiste savjesti. Zločine koji su eventualno počinjeni s naše strane treba istražiti, konačno, jednom za svagda utvrditi istinu o njima. Sve okolnosti, činjenice, počinioce i eventualne naredbodavce s imenom i prezimenom. I kazniti. Ali ne smijemo nikad pristati da se hrvatskim braniteljima sudi i zatvara ih se po nekakvoj "zapovjednoj odgovornosti", da ih se koristi kao žrtvene jarce i monetu za potkusurivanje.

Moramo i dalje ostati jedinstveni i zahtijevati od države, organa vlasti i izabranih političara da osiguraju da se svaki častan i pošten hrvatski branitelj kreće slobodno i uzdignute glave svugdje po svijetu, bez opasnosti da bude negdje uhićen i utamničen kao Veljko Marić.

Predlažem da i mi na forumu damo svoj mali doprinost tome tako što ćemo ovu temu staviti u sticky. Neka ostane ovdje na vrhu i podsjeća nas tako dugo dok i posljednji hrvatski branitelj ne stigne sigurno kući kao slobodan čovjek. Da ti ljudi ne bi pali u zaborav. Nisu to zaslužili.

Zadnje uređivanje Stup društva : 19.11.2012. at 10:19.
Stup društva is offline  
Old 19.11.2012., 10:29   #44
Praljak je dokazao nevinost Hrvata.

Prikupio i obradio hrpe dokumentacijskog materijala.
Naravno,pored novinarskih izdajnika taj rad nikada nije dobio adekvatan tretman.
Tko voli činjenice -neka čita.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 19.11.2012., 10:58   #45
Ova 6-orica će biti proglašeni krivima. Vjerojatno neće biti krivi po svim ovim točkama, ali većina toga drži vodu. Na kraju će se u Haagu potvrditi ono što je općenito poznato svakome ko je imalo pratio situaciju na ovim prostorima: srpski vojni i politički vrh je odgovoran za ratove na područiju bivše države, Hrvatska se čisto obranila od agresije, BiH je žrtva kockanja Srbije i Hrvatske, i na kraju Hrvatska je oportunistički pokušala oteti dio teritorija susjedne BiH.
__________________
Patriotism is the last refuge of the scoundrel.
anarchello is offline  
Old 19.11.2012., 11:00   #46
Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Ova 6-orica će biti proglašeni krivima. Vjerojatno neće biti krivi po svim ovim točkama, ali većina toga drži vodu. Na kraju će se u Haagu potvrditi ono što je općenito poznato svakome ko je imalo pratio situaciju na ovim prostorima: srpski vojni i politički vrh je odgovoran za ratove na područiju bivše države, Hrvatska se čisto obranila od agresije, BiH je žrtva kockanja Srbije i Hrvatske, i na kraju Hrvatska je oportunistički pokušala oteti dio teritorija susjedne BiH.
Molim te reci mi na osnovu čega ti tvrdiš ovo boldano.

Imaš li nekakav dokaz, argument, bilo što.

I reci mi jesi li se potrudio uopće pročitati ovo što je do sada napisano na temi.
Razbijač is offline  
Old 19.11.2012., 11:14   #47
Mislim da će se ova šestorka dosta teže obraniti iz jednog jedinog razloga - dokazi protiv njih dosta su jači.
Npr. postoje zabilježene Praljkove riječi još prije početka hrvatsko-muslimanskog sukoba gdje kaže da "Muslimanima treba dati vlastiti kanton da se imaju gdje odseliti", zatim Praljkova zapovijed jedinicama HVO-a da podignu borbenu gotovost u Stocu (par dana nakon nje protjerano je cijelokupno muslimansko stanovništvo Stoca i srušene sve džamije i muslimanske kuće), Praljkov intervju u kojem kaže da bi dao nagradu svakome koji je to učinio, zatim zapovijed Praljkova neposredno podređenog iz brigade knez Domagoj iz Čapljine da se hapsi muslimansko stanovništvo bez obzira na spol i dob i internira u zatočeničke objekte, zatim Petkovićeve zapovijedi da se "izoliraju i zatoče" pripadnici HVO-a muslimanske nacionalnosti.
Sačuvani su i izvještaji SiS-a da je Glavni Stožer HVO-a u kolovozu naredio hapšenja muslimanskog stanovništva u Prozoru, itd...

Jedino što je za Hrvatsku kao državu ovdje bitno je to jesu li te naredbe na koncu dolazile iz Zagreba. Nakon što sam pažljivo pročitao Tuđmanove stenograme, uvjeren sam da nisu i da Tuđman i Šušak, premda su se zalagali za Hrvatsku u granicama Banovine, nisu se zalagali za etnički čistu Hrvatsku u granicama Banovine.
Srebreni is offline  
Old 19.11.2012., 11:20   #48
Quote:
Srebreni kaže: Pogledaj post
Mislim da će se ova šestorka dosta teže obraniti iz jednog jedinog razloga - dokazi protiv njih dosta su jači.
Npr. postoje zabilježene Praljkove riječi još prije početka hrvatsko-muslimanskog sukoba gdje kaže da "Muslimanima treba dati vlastiti kanton da se imaju gdje odseliti", zatim Praljkova zapovijed jedinicama HVO-a da podignu borbenu gotovost u Stocu (par dana nakon nje protjerano je cijelokupno muslimansko stanovništvo Stoca i srušene sve džamije i muslimanske kuće), Praljkov intervju u kojem kaže da bi dao nagradu svakome koji je to učinio, zatim zapovijed Praljkova neposredno podređenog iz brigade knez Domagoj iz Čapljine da se hapsi muslimansko stanovništvo bez obzira na spol i dob i internira u zatočeničke objekte, zatim Petkovićeve zapovijedi da se "izoliraju i zatoče" pripadnici HVO-a muslimanske nacionalnosti.
Sačuvani su i izvještaji SiS-a da je Glavni Stožer HVO-a u kolovozu naredio hapšenja muslimanskog stanovništva u Prozoru, itd...
Većina ovoga što si naveo je vrlo upitne autentičnosti ili je izvađeno iz konteksta vremena i događaja...
Razbijač is offline  
Old 19.11.2012., 11:25   #49
Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Ova 6-orica će biti proglašeni krivima. Vjerojatno neće biti krivi po svim ovim točkama, ali većina toga drži vodu. Na kraju će se u Haagu potvrditi ono što je općenito poznato svakome ko je imalo pratio situaciju na ovim prostorima: srpski vojni i politički vrh je odgovoran za ratove na područiju bivše države, Hrvatska se čisto obranila od agresije, BiH je žrtva kockanja Srbije i Hrvatske, i na kraju Hrvatska je oportunistički pokušala oteti dio teritorija susjedne BiH.
Vidim,nakotilo se novih umnjaka,na brzinu angažiranih.
Opet pišu a ne čitaju,niti ih činjenice zanimaju.
Kome je poznata "istina" o kockanju Hrvatske za Bosnu.
Vesni Pusić i Stipi Mesiću,Teršelički.....
Za tezu koju si napisao trebao bi dobiti ban i to trajan.
Sram te bilo.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 19.11.2012., 11:27   #50
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post

Imaš li nekakav dokaz, argument, bilo što.
Naravno da ima.

Npr. naouržavanje ABiH od strane RH čak i kada ta ista ABiH kolje Hrvate i etnički čisti Srednju Bosnu, kampovi te iste ABiH na tlu RH, 600 000 izbjeglica iz BiH na tlu RH, liječenje ranjenih pripadnika ABiH u hrvatskim bolnicama...
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Old 19.11.2012., 11:30   #51
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Ti ili ne shvaćaš ili zaboravljaš da Haag nije pravosudna institucija, to je politički sud, inkvizicija , to je trgovina u kojoj se vagaju i odvaguju političke reperkusije za svaku optužbu i svaku presudu i osudu. To je milijun puta dokazano, a to je na žalost bio slučaj i sa Gotovinom i Markačem. Iako potpuno nedužni, što je bilo jasno od početka, optuženi su iz političkih razloga, osuđeni iz političkih razloga a onda i oslobođeni zbog nekih političkih razloga.
Zato nisam nimalo optimističan glede ove naše šestorke iz BiH. To je mnogo opasniji proce za Hrvatsku od procesa Gotovini i MArkaču. Teza o dvostrukoj agresiji na BiH je jedan o kamena temeljaca međunarodne politike prema BiH.
ZAto sam uvjeren da će ova oslobađajuća presuda Gotovini i Markaču naći svoju kompenzaciju u žrtvovanju naše šestorke iz BiH.
Volio bih da se varam i da budem optimističan, ali iskustva nas Hrvata iz BiH mi to nikako ne dopuštaju.
kad govorimo o tužilaštvu haškog suda tu si potpuno u pravu. tužilaštvo haškog suda je obična inkvizicija političkog karaktera. i to još rasistička, naročito prema hrvatima.

no kod sudaca, tu se neću potpuno složit. u hagu ima dosta sudaca s ogromnim pravnim iskustvom koji neće dozvolit tek tak oda im se pljuje po ugledu. ima doduše i onih poput pocara koji govore o "osjećaju za pravdu"- što je bolesno da jedan sudac govori. njegova je zadaća da se drži zakona, a ne subjektivnog osjećaja, i ne da "doprinosi pomirenju" kako trabunja u svom izdvojenom mišljenju, već da sudi po zakonu.
no istovremeno, primjeti da je ogroman broj optužnica u hagu pao, NAROČITO protiv hrvata. patnju većinu hrvata je izazvalo tužilaštvo, koje uporno pravilo maksimalističke, često i sulude optužnice protiv hrvata, a s druge strane ignoriralo veliki broj zločina nad hrvatima. ili ih se čak koncipiralo tako da padnu!

tako da i u ovom procesu ovisi hoće li prevladati sudci koji se drže zakona kao pijan plota, ili oni koji će trabunjat o "osjećaju za pravdu" i "doprinosu promirenju"- tj. političkim temama.
divizija is offline  
Old 19.11.2012., 11:33   #52
Quote:
milanović kaže: Pogledaj post
Tako će doći do kompenzacije,nismo bili agresor na Srbe,ali jesmo na BIH.
mislim da će tako ispast..
haški sud ne sudi za agresiju nikoga na nikoga.
sudi za ratne zločine tijekom rata.

suđenje oluji je bilo suđenje za progon srba, ne za agresiju.

ne znate ništa, a trubite uporno neka sranja.
divizija is offline  
Old 19.11.2012., 11:34   #53
Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Vidim,nakotilo se novih umnjaka,na brzinu angažiranih.
Opet pišu a ne čitaju,niti ih činjenice zanimaju.
Kome je poznata "istina" o kockanju Hrvatske za Bosnu.
Vesni Pusić i Stipi Mesiću,Teršelički.....
Za tezu koju si napisao trebao bi dobiti ban i to trajan.
Sram te bilo.
O da, sram je mene u to možeš biti siguran. Sram me takvih poput tebe.

Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post

Imaš li nekakav dokaz, argument, bilo što.
Dokaz je ishod. Dokaz je postojanje paradržave koja je pokušala biti pandan zločinačkoj tvorevini koja se zove Repubilka Srpska. Pogodi kako su Hrvati zvali tu paradržavu. Dokaz je postojanje logora, rušenje islamskih sakralnih objekata, protjerivanje bošnjačkog stanovništva, dokaz su sastanci i dogovori Mate Bobana i optuženog i nadam se osuđenog ratnog zločinca Radovana Karadžića, itd... Treba još?
__________________
Patriotism is the last refuge of the scoundrel.
anarchello is offline  
Old 19.11.2012., 11:45   #54
Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Dokaz je ishod. ?
Ishod je postojanje Hrvata u BiH. Da nije bilo HRHB i HVO-a danas Hrvata u BiH ne bi bilo. Pobili/protjerali bi ih što Muslimani, što Srbi.

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Dokaz je postojanje paradržave koja je pokušala biti pandan zločinačkoj tvorevini koja se zove Repubilka Srpska.
Pričaš gluposti. HRHB nikada nije proglasila udruživanje sa RH, kao što je RSK napravila sa Srbijom, dapače na svim dokumentima HRHB jasno piše da je dio BiH.

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Pogodi kako su Hrvati zvali tu paradržavu.
Spas.

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
. Dokaz je postojanje logora, rušenje islamskih sakralnih objekata, protjerivanje bošnjačkog stanovništva,
Dobro, ovoga je bilo u određenoj mjeri. Doduše klanja Hrvata po srednjoj Bosni, protjerivanja Hrvata i pokušej Neretve '93 sigurno nisu pomogli.

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
, dokaz su sastanci i dogovori Mate Bobana i optuženog i nadam se osuđenog ratnog zločinca Radovana Karadžića, itd...
Sastanak kojeg je organizirao Owen nakon propalog sastanka u Lisabonu, na kojem se dogovarao prekid otvorenog rata između Srba i Hrvata ispred novinara iz cijelog svijeta je dokaz o podijeli BiH?

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Treba još?
Ne treba, sasvim je jasno da pišeš gluposti o stvarima o kojima pojma nemaš.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is online now  
Old 19.11.2012., 12:03   #55
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Ishod je postojanje Hrvata u BiH. Da nije bilo HRHB i HVO-a danas Hrvata u BiH ne bi bilo. Pobili/protjerali bi ih što Muslimani, što Srbi.
Ishod je izumiranje Hrvata u Bosni. Podsjetit ću te da je prema popisu stanovništva iz '91. većina Hrvata živjela u Bosni. Danas se Hrvati kao održiv kolektiv nalaze samo u zapadnoj Hercegovini i u općini zvanoj Orašje. Bravo za HRHB! Uskoro će popis stanovništva u BiH, pa će moje riječi biti potvrđene. Inače, Hrvate iz Bosne niko nije kolektivno potjerao puškom. Crkve u Tuzli, Zenici, Sarajevu itd. su za vrijeme rata bile netaknute. Džamije u zločinačkoj HRHB baš i nisu.

BTW naziv HRVATSKA Republika Herceg Bosna mi opasno vuče na Republika Srpska, Srpski Brod, Srbobran, Srpski Šamac i sl. Primjeti da je naglasak na nacionalnom identitetu na području koje je do početka rata bilo multietničko.

Quote:
Ne treba, sasvim je jasno da pišeš gluposti o stvarima o kojima pojma nemaš.
Patiš od selektivnog pamćenja kao i većina ljudi tvog profila i svjetonazora. Dakle, vrlo uobičajena pojava.
__________________
Patriotism is the last refuge of the scoundrel.
anarchello is offline  
Old 19.11.2012., 12:17   #56
Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Dokaz je postojanje logora, rušenje islamskih sakralnih objekata, protjerivanje bošnjačkog stanovništva, dokaz su sastanci i dogovori Mate Bobana i optuženog i nadam se osuđenog ratnog zločinca Radovana ?
A Alija i Silajdžić su za to vrijeme sadili i okopavali tulipane

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Inače, Hrvate iz Bosne niko nije kolektivno potjerao puškom. Crkve u Tuzli, Zenici, Sarajevu itd. su za vrijeme rata bile netaknute. Džamije u zločinačkoj HRHB baš i nisu.
Ako tjeraš svaki dan po jednoga nisi kriv jedino ako otjeraš ulicu po ulicu ili grad po grad
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 19.11.2012., 12:21   #57
Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Ishod je izumiranje Hrvata u Bosni. Podsjetit ću te da je prema popisu stanovništva iz '91. većina Hrvata živjela u Bosni. Danas se Hrvati kao održiv kolektiv nalaze samo u zapadnoj Hercegovini i u općini zvanoj Orašje. Bravo za HRHB! Uskoro će popis stanovništva u BiH, pa će moje riječi biti potvrđene. Inače, Hrvate iz Bosne niko nije kolektivno potjerao puškom. Crkve u Tuzli, Zenici, Sarajevu itd. su za vrijeme rata bile netaknute. Džamije u zločinačkoj HRHB baš i nisu.

BTW naziv HRVATSKA Republika Herceg Bosna mi opasno vuče na Republika Srpska, Srpski Brod, Srbobran, Srpski Šamac i sl. Primjeti da je naglasak na nacionalnom identitetu na području koje je do početka rata bilo multietničko.



Patiš od selektivnog pamćenja kao i većina ljudi tvog profila i svjetonazora. Dakle, vrlo uobičajena pojava.
Samo ljudski jad može bez i jednoga priloženog dokaza,bez kronologije, proglašavati nekoga ili nešto zločinačkim.
Jesi li pročitao išta od dokumentacije na Praljkovoj stranici?
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Old 19.11.2012., 12:23   #58
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako tjeraš svaki dan po jednoga nisi kriv jedino ako otjeraš ulicu po ulicu ili grad po grad
S tim da je razlika da se Hrvati iz Bosne iseljavaju zbog promijenjenih uvjeta, a ne zato jer im je netko gurnuo puščanu cijev pod rebra i reko: "MRŠ van!"

Stanje u Bosni za Hrvate je jako loše, ali još uvijek postoji kakav takav izbor. Djelomično je to tako i zbog onih koji sada čekaju presudu. S obzirom na sve, ni ostalima na tom prostoru nije puno bolje. BiH je zemlja sa bezbroj problema.
__________________
Patriotism is the last refuge of the scoundrel.
anarchello is offline  
Old 19.11.2012., 12:26   #59
Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Ishod je izumiranje Hrvata u Bosni.
Ne nije. Dapače BiH Hrvati imaju najbolje demografske trendove od svih naroda u BiH.

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Podsjetit ću te da je prema popisu stanovništva iz '91. većina Hrvata živjela u Bosni.
Da, to je točno. Nego reci mi zašto više nije tako? Ima li možda činjenica da su Muslimani etnički očistili 170 000 Hrvata iz Srednje Bosne kakve veze s tim?

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Danas se Hrvati kao održiv kolektiv nalaze samo u zapadnoj Hercegovini i u općini zvanoj Orašje. Bravo za HRHB!
Gle čuda upravo ondje gdje ih je HVO obranio od muslimanske i srpske agresije. Dakle uistinu - bravo za HRHB!

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
I Uskoro će popis stanovništva u BiH, pa će moje riječi biti potvrđene. I
Što će biti potvrđeno? Da ima oko pola mlje Hrvata u BiH?

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Inače, Hrvate iz Bosne niko nije kolektivno potjerao puškom.


Biti će da se onih 170 000 Hrvata protjeranih od ABiH jednostavno pokupilo jer im je dosadio život u BiH. Pretpostavljam i da su ljudi poklani u Dusini i Križančevom selu počinili kolektivno samoubojstvo.

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Crkve u Tuzli, Zenici, Sarajevu itd. su za vrijeme rata bile netaknute.
A crkve u npr. Travniku?

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
I
BTW naziv HRVATSKA Republika Herceg Bosna mi opasno vuče na Republika Srpska, Srpski Brod, Srbobran, Srpski Šamac i sl. .
Da, i? Tebi vuče. Odličan argument, izvrstan dapače.

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Primjeti da je naglasak na nacionalnom identitetu na području koje je do početka rata bilo multietničko.
.
Multietničko.

Komšiću jesi to ti?

Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post


Patiš od selektivnog pamćenja kao i većina ljudi tvog profila i svjetonazora. Dakle, vrlo uobičajena pojava.
Nikakve analize, a pogotovo ne samoanalize nisu potrebne.
__________________
Pojest',popit' crew

Zadnje uređivanje ajme33 : 19.11.2012. at 12:41.
ajme33 is online now  
Old 19.11.2012., 12:31   #60
Quote:
anarchello kaže: Pogledaj post
Dokaz je ishod. Dokaz je postojanje paradržave koja je pokušala biti pandan zločinačkoj tvorevini koja se zove Repubilka Srpska.
Jel ovo pandam republici Srpskoj?

Razbijač is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.