Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2013., 22:07   #1
Oronulost

Prošlog sam vikenda bio u jednom alpskom turističkom gradiću na jezeru, a jedna od stvari koje su mi upale u oko je bila zavidna uređenost i elegancija tamošnjih žena iznad četrdeset. Pod tim ne mislim na dizajnersku odjeću, kile šminke i skup nakit (da izbacimo financijsku komponentu), nego na ukupan dojam osobe koja, može se reći, "drži do sebe".

Za razliku od žena te dobi u Hrvatskoj, koje su često gabarita tuljana, hodaju naokolo u rastegnutim trenirkama i kostimima kupljenima 1992. u Nami, masne kose i s čikom u krezubim ustima. Kad ih upitate zašto ne peru kosu i idu kod frizera češće, odgovor je - "šta me briga, udala sam se".
Dakle, zašto je ženama u Hrvatskoj udaja centralna točka života i misle da se nakon nje mogu zapustiti do krajnje nakaradnosti?

Dodatak - gornju tvrdnju dokazuju i mlade žene u dvadesetima. One su u Hrvatskoj spičkane do granica apsurda i ne idu ni po parizer bez da prvo naprave nokte, odu u solarij i na frizuru. Jer, sve je podređeno budućoj udaji kojom će jednom zauvijek potvrditi svoj status ŽMK. Dok u zapadnim zemljama žene iste dobi djeluju daleko opuštenije i hodaju naokolo u sportskoj i neupadljivoj odjeći.

P.S. Naravno da ima iznimaka, nije da generaliziram, ali te iznimke najčešće imaju svoje kolumne u novinama i zovu se Žuži Jelinek.
JPK is offline  
Old 05.04.2013., 22:15   #2
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Dodatak - gornju tvrdnju dokazuju i mlade žene u dvadesetima. One su u Hrvatskoj spičkane do granica apsurda i ne idu ni po parizer bez da prvo naprave nokte, odu u solarij i na frizuru. Jer, sve je podređeno budućoj udaji kojom će jednom zauvijek potvrditi svoj status ŽMK.
Onda ja ne razmišljam o udaji.
garfield01 is offline  
Old 05.04.2013., 22:15   #3
Ja sam primjetila takvu razliku između Rijeke i Zagreba, a pogotovo inozemstva. Ne znam sad za žene u 40-ima i 50-ima, nisam detaljno proučavala. Više mislim na starije gospođe, od 60 na dalje. U Zagrebu mi se čine puno skockanije, u bundama, s natapiranim frizurama, polakiranim noktima, nakitom...
Ariana B. is offline  
Old 05.04.2013., 22:29   #4
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Prošlog sam vikenda bio u jednom alpskom turističkom gradiću na jezeru.
jesi siguran da to nisu bile rvatice?
bled je jako blizu rvacke.

ovo je žk, ajd ti nama radije pričaj kakvi su mužjaci (40+) vani?
Splenda is offline  
Old 05.04.2013., 22:31   #5
Mogu li se Bosanke javiti.

Za cure u dvadesetim se slažem da su većina njih sa tonu pudera,geliranim noktima,umeci u kosi,"osunčane" cijele godine itd.

Ja sam na samom početku četrdesetih i sve moje prijateljice tih godina izgledamo ok.
Ne znam ni jednu sa čikom među zubima.
Pisala sam već o tome,mi smo cijeli rat držale do sebe,i u nemogućim uslovima smo izgledale dotjerano i njegovano.
Čitav svijet je pisao o tome.

Istina na 20-toj godišnjici mature bilo je cura koje su se dosta promijenile,ali više tipa da su se dosta udebljale,ali u suštini niti jedna nije izgledala da je se ne mogu sjetiti.

Sve je to individualno,meni je baš ćejf da budem sređena i u braku,nikad se ne bih zapustila radi toga što sam se "uhljebila".
Maca. is offline  
Old 05.04.2013., 22:38   #6
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Naravno da ima iznimaka, nije da generaliziram, ali te iznimke najčešće imaju svoje kolumne u novinama i zovu se Žuži Jelinek.
I napisao si cijelu ovu tiradu da nam kažeš kako si pojatno zaljubljen u Žuži?

Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
ovo je žk, ajd ti nama radije pričaj kakvi su mužjaci (40+) vani?
+1
klonka is offline  
Old 05.04.2013., 22:45   #7
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Prošlog sam vikenda bio u jednom alpskom turističkom gradiću na jezeru, a jedna od stvari koje su mi upale u oko je bila zavidna uređenost i elegancija tamošnjih žena iznad četrdeset. Pod tim ne mislim na dizajnersku odjeću, kile šminke i skup nakit (da izbacimo financijsku komponentu), nego na ukupan dojam osobe koja, može se reći, "drži do sebe".
Pa na žalost i "držanje do sebe" itekako financijski košta.

Možemo početi s kilažom - upravo me sjeti jedne starije žene, kad sam vodila baku na kontrolu šećera doktoru, koja je komentirala da šta se svi doktori čude što ne mogu sniziti šećer, jer ih kao, ne slušaju. Veli žena: "a kako da ga ja slušam, kad oni meni tu nabrajaju šta bi ja fino i zdravo trebala jesti, a ja samo gledam kako da s ono malo sirotinje što mi ostane od penzije, imam šta jesti cijeli mjesec"
Ok, žene iznad 40-ih većinom nisu u penziji, ali je činjenica da si jako malo ljudi može priuštiti kvalitetnu prehranu - od voća, povrća, pa do mesa i ribe..

Od loše prehrane i kosa ti je nikakva i nokti i zubi, a da ne velim da i zubaru-socijalcu trebaš iskeširat 200 kuna ako nećeš socijalističku plombu
A mislim da u zadnje vrijeme na prste jedne ruke mogu nabrojati žene (koje poznam) da si mogu priuštiti farbanje kod frizera i kupovanje odjeće i obuće da prvo gledaju kvalitetu i izgled, a ne cijenu.
Jbg, to je realnost...
kiss me is offline  
Old 05.04.2013., 22:59   #8
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
I napisao si cijelu ovu tiradu da nam kažeš kako si pojatno zaljubljen u Žuži?
Pustimo Žuži, ali kladim se da joj je unuka

Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
jesi siguran da to nisu bile rvatice?
bled je jako blizu rvacke.
Da bar jesu.
No, ovo je bilo u Švicarskoj.
Quote:
ovo je žk, ajd ti nama radije pričaj kakvi su mužjaci (40+) vani?
Fiskalno odgovorni.
JPK is offline  
Old 05.04.2013., 23:03   #9
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pa na žalost i "držanje do sebe" itekako financijski košta.

Možemo početi s kilažom - upravo me sjeti jedne starije žene, kad sam vodila baku na kontrolu šećera doktoru, koja je komentirala da šta se svi doktori čude što ne mogu sniziti šećer, jer ih kao, ne slušaju. Veli žena: "a kako da ga ja slušam, kad oni meni tu nabrajaju šta bi ja fino i zdravo trebala jesti, a ja samo gledam kako da s ono malo sirotinje što mi ostane od penzije, imam šta jesti cijeli mjesec"
Ok, žene iznad 40-ih većinom nisu u penziji, ali je činjenica da si jako malo ljudi može priuštiti kvalitetnu prehranu - od voća, povrća, pa do mesa i ribe..

Od loše prehrane i kosa ti je nikakva i nokti i zubi, a da ne velim da i zubaru-socijalcu trebaš iskeširat 200 kuna ako nećeš socijalističku plombu
A mislim da u zadnje vrijeme na prste jedne ruke mogu nabrojati žene (koje poznam) da si mogu priuštiti farbanje kod frizera i kupovanje odjeće i obuće da prvo gledaju kvalitetu i izgled, a ne cijenu.
Jbg, to je realnost...
Daj, molim te. Tipični izgovori.
Ljudi se debljaju od previše hrane. Da jedu manje, ne bi bile morževi i imale bi i za šampon i frizuru povremeno. Vrlo je jednostavno.
JPK is offline  
Old 05.04.2013., 23:06   #10
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Pa na žalost i "držanje do sebe" itekako financijski košta.
potpis.
sve to košta dosta i ne vrijedi ako kvalitetno živiš zadnjih mjesec dana.
Ali ipak moramo biti fer i priznati da žene kod nas, ne sve naravno ali dosta njih ima stav da kad se dođe u neke godine se nema smisla uređivati, "stare" su, nije pristojno i sl. nebuloze
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Old 05.04.2013., 23:07   #11
hahaahah koja tema
dedina tambura is offline  
Old 05.04.2013., 23:14   #12
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ljudi se debljaju od previše hrane.
A hrana je postala najskuplja.

Manje jesti, imati više novaca i izgledati bolje. To je današnji moto.
Paradisaea is offline  
Old 05.04.2013., 23:15   #13
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Daj, molim te. Tipični izgovori.
Ljudi se debljaju od previše hrane. Da jedu manje, ne bi bile morževi i imale bi i za šampon i frizuru povremeno. Vrlo je jednostavno.
Kad ljudi nemaju novaca, onda kupuju ono što će ih najviše zasititi - krumpir, kruh i razna sranja..
...ili ajmo ovako - ručak za četvoro sa piletinom i salatom košta minimum 100 kuna - pa sad ti to pomnoži samo sa 2: pri tome na tih drugih 100 kuna mislim na to da svi četvero pojedu još 2 obroka, pa poneku voćku i tako...
To je minimum 6000 kuna za četveročlanu obitelj samo za hranu - bez sapuna, šampona i ostalih osnovnih higijenskih potrepština. Pristojna četkica za zube košta minimum 20 kuna, pasta zube Sensodin, koju ja koristim i koja je kao kvalitetna, je u nekoj najjeftinijoj varijanti 40 kuna... uopće da ne nabrajam dalje...
Je l ti znaš kol'ko malo obitelji si mogu priuštiti samo gore navedeni budget za hranu?!
Bez ikakvih ovih drugih osnovnih stvari...

Jbt Đepika, daj se malo spusti na zemlju
kiss me is offline  
Old 05.04.2013., 23:25   #14
ako su ljudi debeli zato sto su prisiljeni kupovati jeftiniju hranu, kako to da uz tu jeftiniju hranu, u kosaricama i kolicima vecine debelih po supermarketima ima toliko keksa, grickalica, cole, krafni i jos se ima i za pljuge i pivu? da, povremeno u redu za blagajnu gledam kaj ljudi imaju u kolicima. u konzum na britancu redovito vec godinama dolazi jedna mama sa kcerkicom (mala sad vec ima oko 10 godina) i obje su debele, a kolica uvijek krcata slatkisima)

ak ces bas birat izmedju litre cole i kile banana, pa kupis colu, ok, al onda nije da nemas za voce, nego radije kupis colu ili sto vec.
Hannah 3 is offline  
Old 05.04.2013., 23:29   #15
Da se odreknem jednog obroka dnevno u mjesecu i dalje ne bih imala za frizuru mjesečno. Možda je to tajna- možda ima frizerke nemaju satnicu injžinjera koji skače u reaktor i ima Švedsku dnevnicu.

Za sto kuna skuham 4 zdrava ručka.
nalij pero is offline  
Old 05.04.2013., 23:43   #16
ček, zar nije nedavno bila ovdje šmokljanova tema o ovome, a zatim i one forumašice u čijem frizerskom salonu svi pljuju po neudanima i bez djece? đepika, jel ti toliko dosadno?

no, hajde, prije nego odem leć, da pridonesem trolerskoj temi
trenutno živim u zagrebu, gdje je veća koncentracija žena svih godina koje se uređuju. žene oko mene se brinu o sebi, nekako se krećem u krugovima sa sličnim idejama, a to uključuje i brigu o sebi.
da, ima žena (i muškaraca) koji se zapuste, iz raznih razloga. moram priznati da već dugo nisam srela nekog kog znam, a da se tako zapustio
sigurno je i do društva. sjećam se kako sam bila pod dojmom kad sam prvi put vidjela penzionere iz Njemačke, sve žene u veselim bojama, ležerno obučene i nasmijane. bake oko mene, tada, su sve bile s jednom nogom u grobu, u tamnom, s maramom, aseksualne i azanimljive.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.04.2013., 23:46   #17
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Kad ljudi nemaju novaca, onda kupuju ono što će ih najviše zasititi - krumpir, kruh i razna sranja..
...ili ajmo ovako - ručak za četvoro sa piletinom i salatom košta minimum 100 kuna - pa sad ti to pomnoži samo sa 2: pri tome na tih drugih 100 kuna mislim na to da svi četvero pojedu još 2 obroka, pa poneku voćku i tako...
To je minimum 6000 kuna za četveročlanu obitelj samo za hranu - bez sapuna, šampona i ostalih osnovnih higijenskih potrepština. Pristojna četkica za zube košta minimum 20 kuna, pasta zube Sensodin, koju ja koristim i koja je kao kvalitetna, je u nekoj najjeftinijoj varijanti 40 kuna... uopće da ne nabrajam dalje...
Je l ti znaš kol'ko malo obitelji si mogu priuštiti samo gore navedeni budget za hranu?!
Bez ikakvih ovih drugih osnovnih stvari...

Jbt Đepika, daj se malo spusti na zemlju
Je, trebaš biti bogata da bi izgledala uredno i da ne bi bila debela kao morž. Jer manje hrane ipak košta više nego puno hrane (kakva god kvalitativno ona bila).
Isto tako, nepušenje košta puno više nego pušenje, pa zato u takve osobe u pravilu puše. Jebiga, nemaju izbora.
Evo, totalno ima smisla to što pričaš.
JPK is offline  
Old 05.04.2013., 23:48   #18
dosadno mi je ali ipak ne toliko.
jednokratna nika is offline  
Old 06.04.2013., 00:09   #19
Jednom mi je jedna žena, a imala je tad, ne znam, 40 i nešto (Isuse. Upravo sam shvatila da je tad imala 45. Izgledala je.. starije, kvragu? Tad sam imala 16 pa mi je bilo normalno da žena od 45 izgleda staro. ), rekla kako se njen brat ne voli prat, pa mu ona kupuje i šalje busom čistu odjeću.

Ne znam zašto sam se sad ovog sjetila, radije bih da se nikad nisam.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Old 06.04.2013., 00:11   #20
A di je mama? Tko mu reže nokte?
nalij pero is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:49.