Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2013., 11:22   #61
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nije činjenica, Mortiša (uvijek se sjetim one nekakve pjesme Patriša od Bolesne braće ili kakoveć). Neke žene šminka poružni, većinu proljepša jer sitne nedostatke mogu sakriti, ali tvrditi da se žena više brine o sebi ako se šminka je suludo.
Kako nije, čovječe?
Pa to je čista matematika.
Dakle, ako meni ujutro bez šminkanja treba pola sata da se istuširam, obučem i obavim sve te neke stvari, a uz šminkanje mi treba 35 minuta kako onda ne brinem više, tj. dulje (drugi put upotrebljavam ovu riječ, obratite pažnju na detalje, molim vas ) o sebi?

Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Šta je s onim ženama koje se vječito ustaju prije muža/dečka ne bi li se našminkale i bile mu lijepe ujutro? Pazi, dijeliš krevet s osobom za koju ne znaš kako izgleda bez šminke.
Jedan mi je pričao upravo o tome.
Nakon par godina takvog aranžmana popizdio je i rekao da koji joj je kurac, šta izvodi, da izvoli budit se neopterećeno, skupa s njim i NENAŠMINKANA.
Iduće jutro ju je molio da se ipak malo našminka.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 23.05.2013., 11:24   #62
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
pa evo, ti npr. možeš reći šti misliš, jel ti više vrijediš?
Od koga?

Mislim, ja se šminkam toliko da mi određeni kozmetički proizvodi traju od kad sam ih prvi put kupila, prije jedno petnaestak godina.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 23.05.2013., 11:25   #63
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Čekaš proljeće/ljeto kada su dani duži.
Ne znam ja kak vi, al meni preko ljeta pašu laganije stvari.
Ne mogu zamislit da se brinem o sebi barem pola dana, pa u sred najgore vrućine prošetam gradom i onda se sva moja briga počne cijedit s mene

Divne, divne pastelne boje
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Old 23.05.2013., 11:26   #64
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Šminkaš se i po doma?
U zadnjih par godina da.
Nisam previše opterećena vlastitim izgledom ali nije mi ni svejedno.
Nema više mladenačke zategnutosti, rumenih obraza i sjaja u oku ili bolje rečeno oko oka. Pa to malo popraviš
Da se razumijemo, ionako se šminkam skoro da se ne vidi pa nemoj misliti da hodam ko cirkus po doma. To je samo malo nevidljive pomoći
Gilda. is offline  
Old 23.05.2013., 11:26   #65
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Viš sad si me sjetila tih mojih vremena nekad se nisam šminkala vikendima doma, otišla sam najnormalnije svuda nenašminkana.
U zadnjih nekoliko godina nema šanse. Sama sebi sam ljepša s malo podloge, rumenila, maskarom i sjajilom. Nije to puno ni dugo ali bljesneš.
Je, mladost puno više toga podnosi.
kao kome

meni mladost nije dala puno prilike, imala sam zescih problema s tenom i neumorno sam se sminkala za svaki izlazak kroz cijelu srednju pa nadalje
danas sam puno neopterecenija po tom pitanju, stvarno se sminkam samo kad je neka prigoda
osjecam se nekako slobodnije
kao da sam prije robovala tom sminkanju u smislu da sminka uvijek, ali bas pri svakom izlasku mora biti na licu, inace sam ruzna ili zapustena

daleko od toga da svatko nije ljepsi s barem malo sminke
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Old 23.05.2013., 11:27   #66
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Kako nije, čovječe?
Pa to je čista matematika.
Dakle, ako meni ujutro bez šminkanja treba pola sata da se istuširam, obučem i obavim sve te neke stvari, a uz šminkanje mi treba 35 minuta kako onda ne brinem više, tj. dulje (drugi put upotrebljavam ovu riječ, obratite pažnju na detalje, molim vas ) o sebi?



o tome ja i govorim, duljina vremena koja se provodi brineći za sebe, govori o tome koliko se žena više trudi bit dobro zbrinuta
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Old 23.05.2013., 11:27   #67
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
daleko od toga da svatko nije ljepsi s barem malo sminke
Istina.
Srećom, i bez šminke sam si dovoljno neružna.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 23.05.2013., 11:28   #68
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
šalim se bog vas u šumu okrenuo, kaj ste svi tak nadrkonjeni oko šminkanja
vi ste prve počele.
nenašminkanost i krmeljavost


Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Od koga?
pa od onih koje se ne šminkaju.


Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Mislim, ja se šminkam toliko da mi određeni kozmetički proizvodi traju od kad sam ih prvi put kupila, prije jedno petnaestak godina.
hm, nemaju li te stvari rok trajanja ili to samo tamo bezveze piše i nije bed staviti puder kojem je prošao rok trajanja prije 5 godina?

ne znam, samo pitam
indian is offline  
Old 23.05.2013., 11:30   #69
pa zar puder nije kao taft, bezvremenski
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Old 23.05.2013., 11:30   #70
procitah prvi posti, i tocno znadoh da je pitanjue vremena kad ce se povuc rasprava o osobnoj higijeni. neka, ja sretna, odavno se na zk nismo natjecale koja je cisca

ontopic:
sminkam se svaki dan jer sam si ljepsa sa sminkom i amen. bb krema, tus, maskara, rumenilo. kad mi se cefne i ruz. volim se sminkat, preoblacit, cupat dlacurine s tijela mi, namakat u kadi. dapace, da sam malo manje skrta, isla bih i kod kozmeticarke, mada neam problematican ten. ovako se moram zadovoljit s time sto mi, uslijed mog coravluka, milostivi cupa obrve. i lakira nokte na desnoj ruci. to zato sto sam slampava

za najobicniju dnevnu sminku trea mi ravno pet minuta. obavljam mehanicki
Blentava is offline  
Old 23.05.2013., 11:31   #71
Ja se volim šminkati ali rijetko to radim. Ujutro rano ustajem pa spavam do zadnje moguće minute umijem se, počešljam, obučem i tek na poslu uz kavu postepeno progledam i probudim se. Druga priča je bila kad sam radila s ljudima, onda je uvijek bilo malo maskare, tuša, neutralnog sjenila i sjajila.
A i kad idem s frendicama nekud, to je uvijek ''jesi doma? super! ajmo na kavu, nađemo se za 5 minuta''. Jedine prilike kad se šminkam su unaprijed dogovoreni izlasci, večere i slično, onda si dam truda pa se svi iznenade, a naravno da mi je drago kad pohvale moj izgled
Puder ne koristim nikad, makar ponekad imam i prištiće i podočnjake, jednostavno nisam navikla na njega pa se osjećam kao da imam masku na licu.

Ne mislim da žene koje se ne šminkaju manje brinu o sebi, barem po svom primjeru. Redovito se tuširam, umivam, perem zube, kosa mi je uvijek čista, uvijek fino mirišim..... ali možda bih drugačije razmišljala da drugačije izgledam, recimo da imam lošiji ten, izražene podočnjake ili nešto treće pa da sama sebi lijepše i urednije izgledam sa šminkom.

I da, znam jednu curu koju dečko u godinu dana nije vidio bez komplet šminke. Ni ujutro, ni na moru, ni kad im je veza pucala a ona je bila u komi i uplakana. čak i kad je išla prekinut s njim šminkala se i plakala.
Caitlyn is offline  
Old 23.05.2013., 11:32   #72
Ah, šminka... Uredno sam je ignorirala prvih 30 godina svog života. Potpuno. Ali sada... Vidim da je jednostavno bolje ako se malko namažem. Što opet ovisi o raspoloženju. Što sam bolje raspoložena, to sam više i našminkana.
Mišma is offline  
Old 23.05.2013., 11:34   #73
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
pa od onih koje se ne šminkaju.

hm, nemaju li te stvari rok trajanja ili to samo tamo bezveze piše i nije bed staviti puder kojem je prošao rok trajanja prije 5 godina?

ne znam, samo pitam
Nisi baš upratila topik, a?
Mislim da sam se od svih žena na temi izjasnila kao najmanje našminkana.
Ok, možda jedino Vajli manje i kraće brine o sebi od mene.


Normalno da imaju rok trajanja.
Samo što ih ja koristim toliko često da ni ne skužim da su stare 15 godina.
Bed mi je stavit ikakakv puder, kamoli onaj star 5 godina!
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 23.05.2013., 11:34   #74
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Kako nije, čovječe?
Pa to je čista matematika.
Dakle, ako meni ujutro bez šminkanja treba pola sata da se istuširam, obučem i obavim sve te neke stvari, a uz šminkanje mi treba 35 minuta kako onda ne brinem više, tj. dulje (drugi put upotrebljavam ovu riječ, obratite pažnju na detalje, molim vas ) o sebi?
Znam da preuveličavaš jer ti treba 20 minuta da se otuširaš. Nikome ne treba toliko vremena za tuširanje. Also, pretpostavljam da imaš centralno ili neš jer bi u 20 minuta dva puta potrošila svu toplu vodu iz bojlera.

Dodatak: Ne znam šta ubrajaš u te neke stvari, stoga sam si dala za pravo napisati kako se tuširaš 20 minuta.

Brineš se dulje o sebi, ali dulje ne znači više. Npr., da si hendikepirana, trebalo bi ti 40 minuta da se našminkaš i otuširaš. Znači li to da se hendikepirane žene o sebi brinu više od zdravih? (uzmimo da hendikepiran tu znači diplegičar).

Quote:
Jedan mi je pričao upravo o tome.
Nakon par godina takvog aranžmana popizdio je i rekao da koji joj je kurac, šta izvodi, da izvoli budit se neopterećeno, skupa s njim i NENAŠMINKANA.
Iduće jutro ju je molio da se ipak malo našminka. : rofl::rof l:
Ona kompleksašica, on podupire njeno luđaštvo.
Tika is offline  
Old 23.05.2013., 11:36   #75
Šminkam se kad mi je gušt.
Nekad mi je gušt kad sam sama u stanu, da se oraspoložim i isprobam ono što su me tete na youtube tutorijalima naučile, makar to bila ponoć.
Nekad mi nije gušt, pa se ne šminkam. Posebno ujutro, i to rano ujutro, oči se mi osjetljive od spavanja, ruka neprecizna, imam osjećaj da mi cijelo lice još spava i da ga silujem šminkom. Stavljat olovku, tuš, maskaru na takve i zna mi i biti bolno, peče me za oko. Još i leće nosim, pa zasuzim kad ih stavljam ujutro, zbog čeg još više osjećam da su mi oči osjetljive.

Puno mi je veći gušt, i puno se bolje našminkam poslijepodne.
Doll Fetish is offline  
Old 23.05.2013., 11:38   #76
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Nisi baš upratila topik, a?
Mislim da sam se od svih žena na temi izjasnila kao najmanje našminkana.
Ok, možda jedino Vajli manje i kraće brine o sebi od mene.
Ma nemoj.
Ti ne znaš koliko dugo se ja brinem o sebi.
Možda mi treba više vremena dok namjestim pelenu.
Violently happy is offline  
Old 23.05.2013., 11:38   #77
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Znam da preuveličavaš jer ti treba 20 minuta da se otuširaš. Nikome ne treba toliko vremena za tuširanje. Also, pretpostavljam da imaš centralno ili neš jer bi u 20 minuta dva puta potrošila svu toplu vodu iz bojlera.

Dodatak: Ne znam šta ubrajaš u te neke stvari, stoga sam si dala za pravo napisati kako se tuširaš 20 minuta.

Brineš se dulje o sebi, ali dulje ne znači više. Npr., da si hendikepirana, trebalo bi ti 40 minuta da se našminkaš i otuširaš. Znači li to da se hendikepirane žene o sebi brinu više od zdravih? (uzmimo da hendikepiran tu znači diplegičar).
Tuširam se jedno petnaestak minuta, obavezno, i da, imam centralno.
I popriličan račun za vodu i plin.
Ostalo ode na oblačenje, češljanje i tako to.

Ne.
To znači da se hendikepirana žena koja se i tušira i šminka više brine o sebi, ili da kažem svom fizičkom izgledu, od hendikepirane koja se samo tušira.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 23.05.2013., 11:40   #78
Quote:
Violently happy kaže: Pogledaj post
Ma nemoj.
Ti ne znaš koliko dugo se ja brinem o sebi.
Možda mi treba više vremena dok namjestim pelenu.
Dotle je došlo, a?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 23.05.2013., 11:42   #79
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Tuširam se jedno petnaestak minuta, obavezno, i da, imam centralno.
I popriličan račun za vodu i plin.
Ostalo ode na oblačenje, češljanje i tako to.
Mogu mislit, tko je uopće vidio tuširati se svaki dan i to po 15ak minuta. Gdje je šparnost i podapiranje?

Quote:
Ne.
To znači da se hendikepirana žena koja se i tušira i šminka više brine o sebi, ili da kažem svom fizičkom izgledu, od one koja se samo tušira.
Znači, vrijeme tu ne igra bitnu ulogu. Avaj, ode moj svijet u kurac. Idem se našminkat.
Tika is offline  
Old 23.05.2013., 11:42   #80
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
da si hendikepirana, trebalo bi ti 40 minuta da se našminkaš i otuširaš. Znači li to da se hendikepirane žene o sebi brinu više od zdravih? (uzmimo da hendikepiran tu znači diplegičar).
oh, well onda sam ocito hendikepirana. meni trea i vise od 20 minuta za tus. otkud ti ideja da voda treba ic cijelo vrijeme dok je netko pod tusem

elem, skinem pidjamu, uletim pod tus, izletim. ako sam prala kosu pa ju moram i fenirat, ne gine mi 35 minuta. i dodaj jos 5 za sminku i etotime. diplegicarka
Blentava is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.