Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Zaslužuje li Andrija Hebrang ulicu u Zagrebu?
Da. 51 34.23%
Ne. 98 65.77%
Glasovatelji: 149. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2013., 17:05   #21
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Naravno, kad Tito nije 100 000 Indijaca ili Ganaca poslao na marseve smrti i na Bleiburg.
A koja vojska u povijesti nije činila ratne zločine? Činili su ih Hrvati tokom i nakon Oluje, ali nećemo zato manje cijeniti domovinski rat. Partizani su se borili protiv odvratnog okupatora i hvala im na tome
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 17:24   #22
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A koja vojska u povijesti nije činila ratne zločine? Činili su ih Hrvati tokom i nakon Oluje, ali nećemo zato manje cijeniti domovinski rat. Partizani su se borili protiv odvratnog okupatora i hvala im na tome
U Oluji ni po Haagu nije bilo masovnih zločina, ubijeno je 44 civila u narednih par tjedana, nije zabilježeno da je neki od zarobljenika streljan...
Dok je smao u Teznom u par dana poubijano od 15.000 do 20.000 Hrvata, a teško da su baš svi ti pobijeni bili zločinci...
Ali, iako sam uvrijeđen tvojom usporedbom Oluje i događaja u poraću 45', neću sada otvoriti raspravu o tome, nego ću reći da je WW2 kod nas ipak građanski rat među samim Hrvatima i dakle mnogo kontroverzniji nego Domovinski rat, gdje smo uz par iznimki, bili jedinstveni kao narod
__________________
.

Zadnje uređivanje Michael Collins : 28.11.2013. at 17:29.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 18:14   #23
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
U Oluji ni po Haagu nije bilo masovnih zločina, ubijeno je 44 civila u narednih par tjedana, nije zabilježeno da je neki od zarobljenika streljan...
Dok je smao u Teznom u par dana poubijano od 15.000 do 20.000 Hrvata, a teško da su baš svi ti pobijeni bili zločinci...
Ali, iako sam uvrijeđen tvojom usporedbom Oluje i događaja u poraću 45', neću sada otvoriti raspravu o tome, nego ću reći da je WW2 kod nas ipak građanski rat među samim Hrvatima i dakle mnogo kontroverzniji nego Domovinski rat, gdje smo uz par iznimki, bili jedinstveni kao narod
Ne uspoređujem ratove nego ukazujem na činjenicu da ne postoji rat bez zločina. Niti jedan.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 18:33   #24
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne uspoređujem ratove nego ukazujem na činjenicu da ne postoji rat bez zločina. Niti jedan.
Ali to ne amnestira Tita i Rankovića i ekipu od ratnih i poratnih zločina te staljinističkog terora u Jugoslaviji, takav čovjek ne zaslužuje ulice i trgove pod svojim imenom.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 18:47   #25
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ali to ne amnestira Tita i Rankovića i ekipu od ratnih i poratnih zločina te staljinističkog terora u Jugoslaviji, takav čovjek ne zaslužuje ulice i trgove pod svojim imenom.
daj molim te... "staljinistički teror" Previše čitaš desničarske portale.

Jel tebe tko dirao za vrijeme jugoslavije? iskreno? mene i moje nije nitko
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 18:55   #26
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
daj molim te... "staljinistički teror" Previše čitaš desničarske portale.

Jel tebe tko dirao za vrijeme jugoslavije? iskreno? mene i moje nije nitko
brata od moje babe milicija mlatila i zatvarala kada bi zapjevao ustani bane
Jakov86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 19:20   #27
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A koja vojska u povijesti nije činila ratne zločine? Činili su ih Hrvati tokom i nakon Oluje, ali nećemo zato manje cijeniti domovinski rat. Partizani su se borili protiv odvratnog okupatora i hvala im na tome
To je tocno, ali razlika postoji izmedju pojedinacnih zlocina i MASOVNIH zlocina, koje su napravili partizani nakon (NAKON!!) zavrsetka rata. 100 000 ubijenih nije zlocin, to je genocid. Cak i da su svi bili ustase, i dalje je to zlocin jer su pobijeni bez sudjenja. Ponavljam, cak i da svi jesu bili, ali znamo da nisu, bilo je mnogo obicnih civila, zena, djeca, staraca...i svi do jednog potamanjeni ko mravi. I za to je odgovoran J.B. Tito i zato je on jedan od najvecih zlocinaca u povijesti svijeta, a definitivno najveci zlocinac u povijesti hrvatskog naroda. Koliko je Tito pobio Hrvata, nije nitko prije njega ni blizu.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 19:24   #28
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ne uspoređujem ratove nego ukazujem na činjenicu da ne postoji rat bez zločina. Niti jedan.
Postoji razlika izmedju recimo Oluje i partizanskog NOB-a. Nakon Oluje pobijeno je 44 covjeka. Nakon NOB-a pobijeno je 100 000 ljudi, manje-vise. Nakon Oluje dogodili su se zlocini. Nakon NOB-a dogodio se genocid. Istrebljenje. Odgovoran je vrh NOB-a, dakle Josip Broz Tito. Da je on danas ziv, u Haagu bi dobio dozivotni zatvor. A da mu Amerikanci "sude", zavrsio bi kao Gadafi.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 20:09   #29
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
daj molim te... "staljinistički teror" Previše čitaš desničarske portale.

Jel tebe tko dirao za vrijeme jugoslavije? iskreno? mene i moje nije nitko
Ne piši gluposti molim te, Goli otok i kolektivizacije su po tebi ništa, udbaška ubojstva su što? Partijsko jednoumlje (kojeg i dalje njeguje hrvatska ljevica) je što? Kao i generalni strah među ljudima to je tebi normalno? Vođa takve države po tvome zaslužuje nekakvo poštovanje i ulice po svom imenu? Kako te nije sram piskarati neistine.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 20:16   #30
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
daj molim te... "staljinistički teror" Previše čitaš desničarske portale.

Jel tebe tko dirao za vrijeme jugoslavije? iskreno? mene i moje nije nitko
Dakle ako "tebe i tvoje nije nitko dirao", onda to valjda vrijedi za svih 4,5 milijuna Hrvata, jel...to je ta logika. Mene nije nitko dirao, pa onda sigurno nije ni druge...majko mila...
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 20:25   #31
Ako kampanju protiv Tita budu vodili Karamarko, Tomašić i Thompson, crveni će uvjerljivo pobijediti.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 20:25   #32
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
To je tocno, ali razlika postoji izmedju pojedinacnih zlocina i MASOVNIH zlocina, koje su napravili partizani nakon (NAKON!!) zavrsetka rata. 100 000 ubijenih nije zlocin, to je genocid. Cak i da su svi bili ustase, i dalje je to zlocin jer su pobijeni bez sudjenja. Ponavljam, cak i da svi jesu bili, ali znamo da nisu, bilo je mnogo obicnih civila, zena, djeca, staraca...i svi do jednog potamanjeni ko mravi. I za to je odgovoran J.B. Tito i zato je on jedan od najvecih zlocinaca u povijesti svijeta, a definitivno najveci zlocinac u povijesti hrvatskog naroda. Koliko je Tito pobio Hrvata, nije nitko prije njega ni blizu.
Saveznici su u bombardiranju Dresdena pobili 150.000 civila.
Strašan zločin, ali jebiga, to je rat.

Rat je po definiciji nenormalno i psihotično stanje ludila
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 20:29   #33
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Saveznici su u bombardiranju Dresdena pobili 150.000 civila.
Strašan zločin, ali jebiga, to je rat.

Rat je po definiciji nenormalno i psihotično stanje ludila
A zasto si onda toliko inzistirao na kaznjavanju zlocina iz Oluje? Sjecam se dobro tvojih upisa, zasto nisi rekao na cinjenicu da smo u Oluji pobili tamo neke civile, a jebiga, bio je rat. Zasto dvostruka mjerila?
Da li bi po istoj logici opravdavao da smo recimo sravnili Knin sa zemljom i pobili sve Srbe u njemu? Ne bi, jer si cjepidlacio koliko je granata palo na Knin do besvijesti, jel palo dve ili tri granate...jel ubijeno 3 civila ili 4. Prema tome, licemjerno je to sto govoris. Onda reci jasno i glasno, trebali smo sravniti Knin sa zemljom onako kako su saveznici sravnili Dresden. Jebiga, rat je.
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 20:34   #34
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Kako te nije sram piskarati neistine.
Tema se zapravo razvija u sasvim pristojnom tonu, pa iskakanja iz tog učtivog tona poput ovoga čini mi se da uopće nisu potrebna.

PL
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 20:44   #35
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A zasto si onda toliko inzistirao na kaznjavanju zlocina iz Oluje?
Pobrkao si me s nekim drugim. Ja nikad takvo nešto nisam rekao
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 20:50   #36
Ja sam ZA naprosto jer jedan od najljepsih trgova u zgbu ne bi smio nositi ime po političkim osobama. Kazališni trg se oduvijek zvao pa bi bio red da se vrati taj naziv.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 21:13   #37
Još jedan kretenski referendum, za emotivne priglupe besposličare po kladionicama koji imaju potrebu braniti Hrvatsku od nepostojećeg neprijatelja, i tako napokon dati svrhu vlastitim inače mizernim, neproduktivnim, patetičnim životima. Bravo Hrvatska.
lolhello453 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 21:13   #38
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Ja sam ZA naprosto jer jedan od najljepsih trgova u zgbu ne bi smio nositi ime po političkim osobama. Kazališni trg se oduvijek zvao pa bi bio red da se vrati taj naziv.
Slažem se. Imenovanje trga po diktatoru je nepotrebno, ali je jako zanimljivo da se uvijek počne buniti ljevica čim netko spomene promjenu imena trga.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 21:14   #39
I zbog čega ovaj topic mora biti na glavnoj stranici?
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 21:39   #40
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
daj molim te... "staljinistički teror" Previše čitaš desničarske portale.

Jel tebe tko dirao za vrijeme jugoslavije? iskreno? mene i moje nije nitko
Ti shvačaš koliko je taj komunizam prva dva desetljeća bio rigidan?

Ljusde vole gledati Jugoslaviju po 1980-tima, a ne 1950-tima, kada je režim bio brutalan a Ranković je harao, uz blagoslov Tita
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.