Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2014., 23:35   #1
Očekivanja od učiteljske profesije u modernim vremenima

Quote:
Paloma Negra kaže: Pogledaj post
Pa učiteljici je posao biti s djecom u školi koja ne idu na vjeronauk, na hodniku ili u nekom drugom slobodnom razredu, ako se vjeronauk odvija 2., 3. ili bilo koji drugi sat, osim prvog i zadnjeg jer tada uopće ne moraju boraviti u školi, ili ne dođu na prvi ili odu ranije doma.
Kao što sam napisala u postu - učiteljici to NIJE posao.
Pa nije škola vrtić da učiteljice hodaju za vrijeme nastave okolo i paze neku djecu iz drugih razreda

Zaduženja su ravnatelja i satničara da raspored naprave tako da bude optimalan svima.
Međutim, još je premalo djece koja ne idu na vjeronauk da bi činili kritičnu masu, pa ih boli kurac šta će s njima bit i lijepo ubace vjeronauk 3. sat jer ih jednostavno boli, kao što rekoh, penis.



Izdvojeno s Vjeronauka
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"

Zadnje uređivanje Amelie : 20.09.2014. at 17:30.
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:40   #2
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Kao što sam napisala u postu - učiteljici to NIJE posao.
Pa nije škola vrtić da učiteljice hodaju za vrijeme nastave okolo i paze neku djecu iz drugih razreda
Učiteljici to JE posao. Ona je zadužena za tih cca 25 učenika.
Kakva djeca iz drugih razreda???
Kad njezin razred ima vjeronauk znači da je vjeroučitelj s njima i da ona ima slobodan sat. Ako ima djece iz njezinog razreda koja ne idu na vjeronauk, ona će taj ZAJEDNIČKI slobodan sat provesti s njima.

Odakle izvlačiš druge razrede?
volpebianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:43   #3
Quote:
volpebianca kaže: Pogledaj post
Učiteljici to JE posao. Ona je zadužena za tih cca 25 učenika.
Kakva djeca iz drugih razreda???
Kad njezin razred ima vjeronauk znači da je vjeroučitelj s njima i da ona ima slobodan sat. Ako ima djece iz njezinog razreda koja ne idu na vjeronauk, ona će taj ZAJEDNIČKI slobodan sat provesti s njima.

Odakle izvlačiš druge razrede?
Ti pričaš o razrednici, ako sam dobro skužila?
Na nju misliš da treba paziti na dijete koje ne ide na vjeronauk, budući da je ona pod satom vjeronauka slobodna?
Shivaree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:45   #4
Ma neću raspravljati s tobom, kad neke stvari ne kužiš.

Evo volperbianca je odgovorila umjesto mene

Ma govori se o učiteljici, zna se ko je razrednik, a ko je učitelj.

Ko što velim, ova Paprika nema pojma
__________________
Ja te volim Hrvatska
Paloma Negra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:45   #5
Quote:
Shivaree kaže: Pogledaj post
Ti pričaš o razrednici, ako sam dobro skužila?
Na nju misliš da treba paziti na dijete koje ne ide na vjeronauk, budući da je ona pod satom vjeronauka slobodna?
Ne, pričam o učiteljici. Učiteljica je ona teta koja predava od 1. do 4.razreda sve predmete osim engleskog i vjeronauka.

Razrednica je ona koja ti predava 1-2 predmeta, a možda i nijedan. Jedino što s njom imaš su satovi razrednika. (od 5. do 8. i u srednjoj)

To je posao učiteljice, kad su djeca još mala.
Od 5. do 8.razreda su već dovoljno veliki da se snađu po školi tih 45 minuta.
volpebianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:52   #6
Quote:
volpebianca kaže: Pogledaj post
Ne, pričam o učiteljici. Učiteljica je ona teta koja predava od 1. do 4.razreda sve predmete osim engleskog i vjeronauka.

Razrednica je ona koja ti predava 1-2 predmeta, a možda i nijedan. Jedino što s njom imaš su satovi razrednika. (od 5. do 8. i u srednjoj)

To je posao učiteljice, kad su djeca još mala.
Od 5. do 8.razreda su već dovoljno veliki da se snađu po školi tih 45 minuta.

Joj da.. pardon. Pomiješali su mi se izrazi.
Shivaree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:53   #7
Volpebianca

I slažem se s tim za klince viših razreda, pa kaj će razrednica paziti na djecu od nekih 11-14 godina kaj rade po školi dok ostatak razreda ima vjeronauk, dovoljno su veliki da ne divljaju po hodnicima. Dok u nižim razredima, makar i jedno dijete tog razreda ne ide na vjeronauk dužnost učiteljice je da ga zaposli s nečim, ako vjeronauk nije na rasporedu prvi ili zadnji sat kao pto sam rekla
__________________
Ja te volim Hrvatska
Paloma Negra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 23:54   #8
Quote:
volpebianca kaže: Pogledaj post
Ne, pričam o učiteljici. Učiteljica je ona teta koja predava od 1. do 4.razreda sve predmete osim engleskog i vjeronauka.

Razrednica je ona koja ti predava 1-2 predmeta, a možda i nijedan. Jedino što s njom imaš su satovi razrednika. (od 5. do 8. i u srednjoj)

To je posao učiteljice, kad su djeca još mala.
Od 5. do 8.razreda su već dovoljno veliki da se snađu po školi tih 45 minuta.
Jel ovo neki trolež koji ne kužim?

Učiteljica nije slobodna kad djeca imaju vjeronauk, nego ima posla u vidu npr. informacija za roditelje, administrativnih sranja vezanih za razredništvo i slično.

Njoj u opisu zaduženja i dužnosti za koje je plaćena NIJE ČUVANJE DJECE.

Jeste li intelektualno prikraćeni da je to tako teško shvatiti?

Šta nju boli đon tko ide, a tko ne na vjeronauk?!
Na ravnateljima je da se brinu za to kako raspored odgovara kome i kako će zbrinuti djecu koja im ne pohađaju izbornu nastavu, ali su školi tad.


Paprika radi u školi, a vi laprdate bezveze.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:00   #9
Quote:
volpebianca kaže: Pogledaj post
Ne, pričam o učiteljici. Učiteljica je ona teta koja predava od 1. do 4.razreda sve predmete osim engleskog i vjeronauka.
Svima, koji predaju u osnovnoj školi, na ugovoru o radu piše da su učitelji bez obzira što im na diplomi piše da su profesori
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:01   #10
Nije mi jasno da li vi koji ste maloprije došli na temu niste vidjeli bar dvadesetosam upisa dosad kako djeca, u nekim školama, za vrijeme nastave ne smiju biti u hodnicima niti se šmucati oko škole, u slučaju da nemaju sat vjeronauka ili nečeg drugog?
Shivaree is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:01   #11
Pa ona njih ne čuva, ona radi nešto s njima, a uostalom nižim razredima nastava završava do pol 12, eventualno 12:15 ako je nastava ujutro, a svu tu papirologiju može rješavat kasnije, a ne za vrijeme vjeronauka, a uostalom ako je vjeronauk prvi sat, učiteljica se također ne mora pojaviti taj sat, pa zakaj onda ne dođe ranije i ne rješava tu papirologiju nego ju ostavi za kasnije
__________________
Ja te volim Hrvatska
Paloma Negra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:13   #12
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Jel ovo neki trolež koji ne kužim?
Stvarno ćeš me nazvati trolom jer sam napisala predava umjesto predaje!? Ispričavam se, najpametnija.
volpebianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 00:25   #13
Quote:
volpebianca kaže: Pogledaj post
Stvarno ćeš me nazvati trolom jer sam napisala predava umjesto predaje!? Ispričavam se, najpametnija.
Mogu te nazvati i polupismenom ako ti se to više sviđa.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 01:01   #14
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Njoj u opisu zaduženja i dužnosti za koje je plaćena NIJE ČUVANJE DJECE.
Ej Afrika, aj mi, molim te, samo reci, u toj školi u kojoj radiš, jel ne postoje dežurstva nastavnika? Nekad davno kad sam ja išao u školu postojala je ta funkcija i svakog su dana dva nastavnika bila dežurna i dužnost im je bila, vidi vraže, čuvanje djece. I ne sjećam se niti jednog nastavnika ikad igdje da bi rekao da mu u posao ne spada i čuvanje djece?

Ili u tvojoj školi nitko ne čuva djecu tijekom odmora jer to nastavnicima nije u opisu zaduženja i dužnosti? Ili to radi policija? Ravnatelj? Čistačice?

I kad učenici idu na izlete, maturalna putovanja, jel s njima idu njihovi učitelji koji bi, navodno, trebali biti odgovorni za njih i čuvati ih ili s njima ide policija? Vojska? Tajne službe? Kako to funkcionira u toj tvojoj školi, molim te?

I kad smo već kod toga, kako se učitelj u tvojoj školi ponaša kad dijete (a djeca će uvijek bit spremna za pizdarije) radi nešto opasno, primjerice gađa loptom prozor? Jesu li učitelji u tvojoj školi zaduženi samo za edukaciju pa će nastaviti tumačiti Filipa Latinovicza čak i ako si netko pokušava prerezati žile tijekom nastave? Ili će zvati pedagoga da ga ovaj zaustavi? Ravnatelja? I što se dešava ako pedagog u tom trenutku nije dostupan, a ravnatelj je na sastanku s lokalnim župnikom? Smije li se učitelj umiješati u to ili mora nastaviti s Krležom? Smije li učitelj koji nije plaćen za nazvati hitnu pomoć to učiniti ako neko dijete padne u školi tijekom odmora i slomi ruku?

Baš me zanima. :kikiriki:
Seronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 01:05   #15
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Mogu te nazvati i polupismenom ako ti se to više sviđa.
Pa trebala je. Hanlonova britva jasno kaže da ne treba pripisivati zlobi što se može adekvatno objasniti glupošću. A trolba je zloba, dočim je polupismenost glupost. Znamo to i po tvorbenim nastavcima.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 01:07   #16
Quote:
Seronja kaže: Pogledaj post
Ej Afrika, aj mi, molim te, samo reci, u toj školi u kojoj radiš, jel ne postoje dežurstva nastavnika? Nekad davno kad sam ja išao u školu postojala je ta funkcija i svakog su dana dva nastavnika bila dežurna i dužnost im je bila, vidi vraže, čuvanje djece. I ne sjećam se niti jednog nastavnika ikad igdje da bi rekao da mu u posao ne spada i čuvanje djece?
Štoviše, znam nastavnike - barem osnovnoškolske - koji odgovorno tvrde da im je čuvanje djece glavna ako ne i jedina zadaća. Predmet koji predaju tu je tek iz vica jer ionako nikog nije briga.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 01:12   #17
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Štoviše, znam nastavnike - barem osnovnoškolske - koji odgovorno tvrde da im je čuvanje djece glavna ako ne i jedina zadaća. Predmet koji predaju tu je tek iz vica jer ionako nikog nije briga.
Ja znam takve i srednjoškolske.
Seronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 08:03   #18
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Mogu te nazvati i polupismenom ako ti se to više sviđa.
sudeci po upisima uciteljica, teta u vrticu i raznih "profesorica" na ovom forumu, cvrsto sam uvjerena da je odgojno-obrazovna struka u hrvatskoj najisfrustranija struka.

stvarno ne kuzim zasto je tako, i zasto se oni tako lose osjecaju
(Uzimajuci u obzir opcu situaciju u drustvu, nezaposlenost i konkurentnost njihovog zanimanja)
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 08:43   #19
Quote:
Seronja kaže: Pogledaj post
Ej Afrika, aj mi, molim te, samo reci, u toj školi u kojoj radiš, jel ne postoje dežurstva nastavnika? Nekad davno kad sam ja išao u školu postojala je ta funkcija i svakog su dana dva nastavnika bila dežurna i dužnost im je bila, vidi vraže, čuvanje djece. I ne sjećam se niti jednog nastavnika ikad igdje da bi rekao da mu u posao ne spada i čuvanje djece?

Ili u tvojoj školi nitko ne čuva djecu tijekom odmora jer to nastavnicima nije u opisu zaduženja i dužnosti? Ili to radi policija? Ravnatelj? Čistačice?

I kad učenici idu na izlete, maturalna putovanja, jel s njima idu njihovi učitelji koji bi, navodno, trebali biti odgovorni za njih i čuvati ih ili s njima ide policija? Vojska? Tajne službe? Kako to funkcionira u toj tvojoj školi, molim te?

I kad smo već kod toga, kako se učitelj u tvojoj školi ponaša kad dijete (a djeca će uvijek bit spremna za pizdarije) radi nešto opasno, primjerice gađa loptom prozor? Jesu li učitelji u tvojoj školi zaduženi samo za edukaciju pa će nastaviti tumačiti Filipa Latinovicza čak i ako si netko pokušava prerezati žile tijekom nastave? Ili će zvati pedagoga da ga ovaj zaustavi? Ravnatelja? I što se dešava ako pedagog u tom trenutku nije dostupan, a ravnatelj je na sastanku s lokalnim župnikom? Smije li se učitelj umiješati u to ili mora nastaviti s Krležom? Smije li učitelj koji nije plaćen za nazvati hitnu pomoć to učiniti ako neko dijete padne u školi tijekom odmora i slomi ruku?

Baš me zanima. :kikiriki:

Ej Seronja, postoje dežurstva nastavnika.
Znaš li što je to zapravo?
Očito ne, pa se nema smisla prepirati.

Oni dežuraju prije nastave, pod malim i velikim odmorima i kad djeca idu kući. Tad reagiraju ako se netko mlati. Kod mene postoje 3 i pedagog uvijek dežura također.

Međutim:

Dok traje nastava, i ti dežurni nastavnici imaju nastavu, jer im je to poso, pa ne mogu čuvati djecu po hodniku. Jer imaju nastavu.
Pa mi objasni kako bi dežurni nastavnici trebali paziti na djecu koja ne idu na vjeronauk.

Svaki sat netko ima vjeronauk i svaki sat je netko od djece slobodan.
Nek se roditelji izbore za bolju satnicu ili za osobu koja će im čuvati djecu dok ne idu na vjeronauk.
Kakvi dežurni nastavnici.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 08:51   #20
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
sudeci po upisima uciteljica, teta u vrticu i raznih "profesorica" na ovom forumu, cvrsto sam uvjerena da je odgojno-obrazovna struka u hrvatskoj najisfrustranija struka.

stvarno ne kuzim zasto je tako, i zasto se oni tako lose osjecaju
(Uzimajuci u obzir opcu situaciju u drustvu, nezaposlenost i konkurentnost njihovog zanimanja)
Tvoj pasivno agresivni upis ni nije vrijedan osvrta, al ajde.

Meni ide na živce kako svatko s ulice, makar je samo osnovnu školu završio, jednostavno ZNA što je najbolje za sve u obrazovnom sustavu i što i kako svi rade i sad će oni reći kak to treba ići.
Onda seru li ga seru i kad popizdiš u odgovoru, jer su mutavi, naprosto zaključe da su prosvjetari frustrirani

Ja sam frustrirana budalama na koje naiđem, neovisno o temi budalaštine. Na forumu je najlakše pametovati o svemu, pa obično tu nađem bar poneki izvor privremenog nerviranja
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.