Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2015., 14:23   #21
Quote:
Ariane kaže: Pogledaj post
znam da ce ovo mozda zvucati banalno u usporedbi s drugim problemima ovdje, ali mene ovo izludjuje.

Dakle, dragi i ja zivimo skupa oko godinu dana i problem je dosta konzistentan. Ja imam vrlo lagan san, probudi me sve i svasta,i tako je bilo oduvijek. On pak spava kao da vodi bitku s nekim citavu noc - skrguce zubima, trza nogama i vrti jastuk u krug. Pri tome me svako malo "trazi" po krevetu, grli, stisne se ili primazi. To rezultira mojim vrlo nekvalitetnim snom.
I ja imam slican problem, imam lagan san a muz mi glasno dise (dise kroz usta kad spava), brzo utone u san a cim utone pocne glasno disati a nekad i hrce.........nema sanse da spavam, pa sam rijesila to tako da ja spavam u jednoj a on u drugoj sobi
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 19:09   #22
Mislim da skoro svi imaju problem sa sinkroniziranim spavanjem i nije mi uopce jasno tko i zasto izmisli "bracni" krevet. Moj san je nesto kao sismisev nocu, a najveci problem je sto gospodin povuce cijeli pokrivac sebi. Kad se ledeno okamenjena probudim odem zapalit jednu da se smirim i mrtva hladna mu uzmem pokrivac, jastuk, otvorim prozor, zatvorim vrata na spavacoj i odem u dnevnu. Jos nije naucio
__________________
Neke su stvari suđene - samo ne uspijemo uvijek iz prve.
Anitram8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 19:36   #23
Quote:
Ariane kaže: Pogledaj post
znam da ce ovo mozda zvucati banalno u usporedbi s drugim problemima ovdje, ali mene ovo izludjuje.

Dakle, dragi i ja zivimo skupa oko godinu dana i problem je dosta konzistentan. Ja imam vrlo lagan san, probudi me sve i svasta,i tako je bilo oduvijek. On pak spava kao da vodi bitku s nekim citavu noc - skrguce zubima, trza nogama i vrti jastuk u krug. Pri tome me svako malo "trazi" po krevetu, grli, stisne se ili primazi. To rezultira mojim vrlo nekvalitetnim snom.

Ovo nije prvi decko s kojim zivim ni prvi s kojim imam taj problem i do sada sam ga jednostavno rjesavala tako da odem spavati na kauc. Medjutim, i tu pocinje prava nevolja, iz nekog razloga, kad to napravim s njim, svejedno ne mogu spavati. Fali mi da je pored mene i kad budem na rubu sna krenem ga traziti po kaucu, ne nadjem i onda me to probudi. I tako onda 3-4 noci ne spavam nirmalno nego se vrtim i drijemuckam, onda me pokosi umor pa odradim 12 sati u komadu (na krevetu ili kaucu) i onda ciklus krene ispocetka.

Otisla bih vec bila doktoru da vidim da nije problem generalan, ali kad god jedno od nas ode na put, sve bude normalno najkasnije nakon maksimalno jedne noci.

Nisam uopce sigurna kakav savijet trazim, ali ako itko ima ikakvu ideju sto da radim ili slicno iskustvo, molim vas da ga podijelite jer me ovo vec bas jako iscrpljuje.
jako ozbiljno mu reci nek te po noci ne hvata i ne dira jer te to budi i nemozes vise zaspati. kupi cepice za usi, pomazu. imas u dm-u.
za trzanje ne znam kako da si pomognes
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:16   #24
Quote:
Anitram8 kaže: Pogledaj post
Mislim da skoro svi imaju problem sa sinkroniziranim spavanjem i nije mi uopce jasno tko i zasto izmisli "bracni" krevet. Moj san je nesto kao sismisev nocu, a najveci problem je sto gospodin povuce cijeli pokrivac sebi. Kad se ledeno okamenjena probudim odem zapalit jednu da se smirim i mrtva hladna mu uzmem pokrivac, jastuk, otvorim prozor, zatvorim vrata na spavacoj i odem u dnevnu. Jos nije naucio
Ne bi li odvojeni pokrivač bio praktično rješenje najvećeg problema?
Meni općenito nije baš jasna poanta jednog pokrivača, kad moram biti ušuškana sa svih strana.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:33   #25
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ne bi li odvojeni pokrivač bio praktično rješenje najvećeg problema?
Meni općenito nije baš jasna poanta jednog pokrivača, kad moram biti ušuškana sa svih strana.
Nemam dva jer sam do prije par mjeseci godinama sama spavala.
__________________
Neke su stvari suđene - samo ne uspijemo uvijek iz prve.
Anitram8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:44   #26
Quote:
Anitram8 kaže: Pogledaj post
Nemam dva jer sam do prije par mjeseci godinama sama spavala.
Pa valjda je i on spavao sam pa ima svoj stari?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 00:50   #27
Quote:
Ariane kaže: Pogledaj post
znam da ce ovo mozda zvucati banalno u usporedbi s drugim problemima ovdje, ali mene ovo izludjuje.

Dakle, dragi i ja zivimo skupa oko godinu dana i problem je dosta konzistentan. Ja imam vrlo lagan san, probudi me sve i svasta,i tako je bilo oduvijek. On pak spava kao da vodi bitku s nekim citavu noc - skrguce zubima, trza nogama i vrti jastuk u krug. Pri tome me svako malo "trazi" po krevetu, grli, stisne se ili primazi. To rezultira mojim vrlo nekvalitetnim snom.

Ovo nije prvi decko s kojim zivim ni prvi s kojim imam taj problem i do sada sam ga jednostavno rjesavala tako da odem spavati na kauc. Medjutim, i tu pocinje prava nevolja, iz nekog razloga, kad to napravim s njim, svejedno ne mogu spavati. Fali mi da je pored mene i kad budem na rubu sna krenem ga traziti po kaucu, ne nadjem i onda me to probudi. I tako onda 3-4 noci ne spavam nirmalno nego se vrtim i drijemuckam, onda me pokosi umor pa odradim 12 sati u komadu (na krevetu ili kaucu) i onda ciklus krene ispocetka.

Otisla bih vec bila doktoru da vidim da nije problem generalan, ali kad god jedno od nas ode na put, sve bude normalno najkasnije nakon maksimalno jedne noci.

Nisam uopce sigurna kakav savijet trazim, ali ako itko ima ikakvu ideju sto da radim ili slicno iskustvo, molim vas da ga podijelite jer me ovo vec bas jako iscrpljuje.
Zeznuta situacija, krenuo sam pisati odgovor, ali sam shvatio da odgovora nemam.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 09:39   #28
mi smo se s poplunima razdvojili nakon valjda tjedan dana zajednickog zivota
180 cm kreveta i dva popluna
za ove vrtiguze i dva madraca odvojena ili samo onaj fancy koji ne prenosi vibracije, cepici za ove kaj spavaju ko zecevi i sve rijeseno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:18   #29
Quote:
Ariane kaže: Pogledaj post
znam da ce ovo mozda zvucati banalno u usporedbi s drugim problemima ovdje, ali mene ovo izludjuje.

Dakle, dragi i ja zivimo skupa oko godinu dana i problem je dosta konzistentan. Ja imam vrlo lagan san, probudi me sve i svasta,i tako je bilo oduvijek. On pak spava kao da vodi bitku s nekim citavu noc - skrguce zubima, trza nogama i vrti jastuk u krug. Pri tome me svako malo "trazi" po krevetu, grli, stisne se ili primazi. To rezultira mojim vrlo nekvalitetnim snom.
Pa meni i nije baš banalno, san je jako važan.

Imao sam problem sa škrgutanjem zubima, prošlo samo od sebe. Garant je bilo psihički, sam sam sebi stvarao pritisak i nervozu.

Ovo ostalo, to ćeš morat s nekim stručnijim.

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mi smo se s poplunima razdvojili nakon valjda tjedan dana zajednickog zivota
180 cm kreveta i dva popluna
Ovo je i u mom slučaju pod mus.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:56   #30
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mi smo se s poplunima razdvojili nakon valjda tjedan dana zajednickog zivota
180 cm kreveta i dva popluna
za ove vrtiguze i dva madraca odvojena ili samo onaj fancy koji ne prenosi vibracije, cepici za ove kaj spavaju ko zecevi i sve rijeseno
Mnogi misle da je za brak smrt spavanje s djecom. Po meni je to zajednički poplun
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 13:41   #31
Wink

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Mene vise ne smeta, naime, i dalje se budim nocu ako hrce, ali ga probudim i zamolim da se okrene na bok jer u toj pozi hrkanja nema. On to napravi, i ja nastavim spavati.
Ista stvar... Prije je bilo katastrofa, duuugo nam (mi) je trebalo da se naviknemo, ali sada funkcionira. Baš na ovaj način!
Luvya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 10:28   #32
Quote:
Luvya kaže: Pogledaj post
Ista stvar... Prije je bilo katastrofa, duuugo nam (mi) je trebalo da se naviknemo, ali sada funkcionira. Baš na ovaj način!
Ja svog samo bocnem pod rebra i mahinalno se počne meškoljiti i okretati na stomak. To radim kad me nervira.

Meni je spas što oduvijek spavam sa slušalicom u uhu koje nije na jastuku.

Nezdravo i nije preporučljivo ali ako uzmem u obzir da su moji uspavani pokreti u rangu s pokretima Looney Tunes tasmanijskog đavla Taza - nadam se da sluška ispadne relativno brzo.
Onda kreće njegova borba s tornadom pokraj sebe.
Pošast is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 12:42   #33
Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Mnogi misle da je za brak smrt spavanje s djecom. Po meni je to zajednički poplun
ali to nije dobro po feng shui-u
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 13:28   #34
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Ne bi li odvojeni pokrivač bio praktično rješenje najvećeg problema?
Meni općenito nije baš jasna poanta jednog pokrivača, kad moram biti ušuškana sa svih strana.
Ti si kao moj muž
A kad mu spomenem da bi bilo ok da uzmemo dva pokrivača, onda je pobuna, da zakaj, da se on voli stisnut, to će nam narušiti intimnost i slične bedastoće.
Spavanje krene tako da se stisne uz mene, a onda ja usred noći tražim deku dok je on zamotan kao zimska salama.

Što se hrkanja tiče, podržavam onu frakciju koja ide u prilog tome kako se na to navikne s vremenom.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 15:30   #35
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Spavanje krene tako da se stisne uz mene, a onda ja usred noći tražim deku dok je on zamotan kao zimska salama.


Ja sam takva da se mogu maziti i stiskati PRIJE spavanja, tj. ne da mogu, nego to obožavam, gnijezdit mu se na ramenu i slično.
Ali dok spavam-moj prostor, moj pokrivač, moja slobodica.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2015., 11:25   #36
srećom još uvijek nemam takvih problema.. ja dok spavam, jako slinim, znam nekad i pričati u snu, a znam i hrkati, rijetko, al znali su mi reć da su me čuli kak hrčem. ne bi voljela da moje spavanje nekome smeta. baš volim spavati sama.
ultramundane is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 21:04   #37
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
Ti si kao moj muž
A kad mu spomenem da bi bilo ok da uzmemo dva pokrivača, onda je pobuna, da zakaj, da se on voli stisnut, to će nam narušiti intimnost i slične bedastoće.
Spavanje krene tako da se stisne uz mene, a onda ja usred noći tražim deku dok je on zamotan kao zimska salama.
Hahaha isti problem
Mislim, i pored dva pokrivaca, mi smo spavali pod jednim jer tako volimo..bar je tako bilo u pocetku.
On je ionako jaci, a jos pokusati mu istrgnuti pokrivac ili bar ga malo povuci k sebi- nemoguca misija

Ali tjesi me sto je taj problem lako rjesiv- prvo smo skupa pod jednim a poslije se neko od nas premjesti pod drugi pokrivac
__________________
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind.

Nisam znala.
the aenema is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 22:47   #38
Quote:
Anitram8 kaže: Pogledaj post
nije mi uopce jasno tko i zasto izmisli "bracni" krevet.
Zbog spontanog seksa?
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 12:02   #39
Meni moja žena pokupi pokrivač..srećom pa nisam zimogrozan
Lorik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 22:39   #40
Uh i ja imam isti problem. Ovaj moj hrce, skripi zubima i vrti se celu noc. Ali samo ga prstom dotaknem po rebrima (jako je golicljiv) pa se odmah okrece i smiruje. A sto se pokrivaca tice u prvih 30 minuta se pokrije i umota, pa poslije samo svoju polovinu baci na mene, jer mu je uvijek vrucina
sladjamala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.