Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2015., 17:57   #1
Zajednicki zivot- problemi

Pitam zbog moje drugarice. Naime zelim da joj pomognem ali ne znam kako. Nedavno je pocela zivjeti sa momkom kojeg je dugo poznavala ali na daljinu. Sve je ok,on je rastavljen,pazljiv prema njoj,bukvalno uziva. Ali nije sve idealno. Naime ima vise problema.
Prvi je sto jos kontaktira sa bivsom zenom eto kao prijateljski. Ta bivsa zna za moju prijateljicu,cak ih je htio upoznatimeni bas nije ok njegov kontakt s njom ali eto ja mozda grijesim
Druga stvar kaze da je podosta prljav. Ne u smislu da je bas prljav ali ona kao cjepidlaka vidi te neke mane tipa,crno ispod noktiju i tako te szvari. kako mu skrenuti paznju da se ne uvrijedi.
Treca stvar- veliki je raspinik. Zive sa njegovom platom a on baca hranu jede napolju,pije kafe napolju,..... Mislim da ovako nece uspjeti ni 10 dana a jos su podstanari koji se jedva krpe za kiriju,ona je u potrazi za posao. Njemu je za dan dala 5 eura i za 24 sata nije imao nista. Jeo napolju a kuca puna hrane. Pio kafe napolju i to odmah 2......
Kako bi vi rhjesili sva ta tri problema
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:22   #2
On zaradjuje, a ona mu daje 5 eura? Nesto mi tu nije jasno.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:31   #3
Ona je platila stan od svojih para dao joj je nesto malo para od plate,tipa sve je vrstio na krefite i ko zna sta, opet je sve pare dala za hranu koje je usparala od ranije
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:36   #4
Žive pored polja, njiva, poljoprivrednih površina...?
Svako malo napolju ovo, napolju ono...
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 18:40   #5
Ako ne znate revi konkretno bolje nemojte nikako
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 20:54   #6
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
...
Kako bi vi rhjesili sva ta tri problema
razlazom
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 21:15   #7
Ja ne vidim problem što kontaktira sa bivšom ženom..u čemu je problem? Pa očito imaju zajedničku prošlost i ako su se razveli znači da očito nevide zajedničku budućnost kao par...ali to ne znači da se moraju prekrižiti kao da nikad nikakav odnos nije postojao. Dobar odnos s bivšima meni je dokaz da je dotični kvalitetna i zrela osoba.

Crno ispod nokta? stvarno? što mu je tek sad nokte vidila? Mislim, ne znam kako mu nebi mogla otvoreno reći da joj to smeta. Mislim i meni bi to smetalo ali to je onako dio osobne higijene i nebi imala problem da mu kažem - gle ljubavi molim te sredi nokte odvratni su...

a treći pak razlog je totalno debilan.
5eura? pa to je cca 35kn?
Neš ti problema potrošiti te novce. Pa to mi nestane a da ni neshvatim di... ne znam odakle si, ali odakle sam ja -je sasvim normalno popiti kavu u kafiću...pa i više njih. ali ako joj je neprihvatljivo da 5eura troši po danu onda bi mu to tako otvoreno morala reć. Ne vidim kako drugačije bi išta mogla postići?!?
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 21:29   #8
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Pitam zbog moje drugarice.
....
Sve je ok,on je rastavljen,pazljiv prema njoj,bukvalno uziva.
Gdje u svemu tome ona vidi problem? Ona živi s njim, što nju muči? To što tebi nije ok nije ni bitno.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 21:52   #9
Ja sam najmanje bitna. Ona u tome vidi problem i zato i pitam
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 22:03   #10
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Ja sam najmanje bitna. Ona u tome vidi problem i zato i pitam
Ok.

To što je i dalje u kontaktu s bivšom nije nikakav problem. Trebala bi se zapitati zašto ju smeta, smetaju li mu i ostali njegovi kontakti s osobama ženskog spola, jesu li iznimno bliski, ili je ona jednostavno nesigurna i nepovjerljiva.

"Podosta prljav" je prilično neodređeno jer ne znamo zašto su mu nokti crni. Možda je nešto radio, možda nije strašno kako se njoj čini, možda nisu uvijek takvi... Kakva mu je ostala higijena, tušira li se redovno, pere li zube i to?

Rasipništvo može biti velik problem, pogotovo ako si to ne mogu priuštiti. Trebala bi s njim ozbiljno popričati o tome, objasniti mu svoje stajalište i saslušati njegove razloge. Ako ona smatra da im je egzistencija ugrožena zbog njegovog ponašanja, mogla bi razmisliti i o tome da prestanu zajedno živjeti. Ne moraju prekinuti, može joj biti dovoljno da se povuče na razinu gdje se osjeća ugodno, a onda može dalje odlučivati. Ako dečko ne zna s novcima i nije svjestan posljedica, možda ga se može osvijestiti. Ako on misli da može sve potrošiti jer on sve i zaradi, a usput potroši i njezin novac, onda je to problem mentaliteta s kojim je najbolje ne imati posla bez obzira radilo se o pet eura ili pet milijuna.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 22:49   #11
Radi posao gdje su mu nokti prljavi i morao bi ih sjeci i cistiti svaki dan. Ostala higena mu je ok bar koliko sam ja vidjela.
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 22:54   #12
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Radi posao gdje su mu nokti prljavi i morao bi ih sjeci i cistiti svaki dan. Ostala higena mu je ok bar koliko sam ja vidjela.
Znači čovjek ima opravdanje za crno ispod noktiju, održava higijenu koliko je moguće s obzirom na posao koji radi. Dakle, jedini problem je njegovo rasipništvo. Što on kaže o tome kad ona pokuša pričati s njim?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 23:05   #13
On pokusava rijesiti to daje joj sve pare,kaze da je u pravu. Meni ni to nije toliki problem koli je crni nokti. Mislim koji god posao da radi moze sa posla ici u wc odsjeci nokte do gola i ocistiti to crno.
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 23:29   #14
Cekaj malo, ti si otvorila temu da se pozalis da re smera sto od prijateljice partner ima prljave nokte?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 23:29   #15
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
On pokusava rijesiti to daje joj sve pare,kaze da je u pravu.
Ide li na bolje, mijenja li se?

Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Meni ni to nije toliki problem koli je crni nokti. Mislim koji god posao da radi moze sa posla ici u wc odsjeci nokte do gola i ocistiti to crno.

Opet tebi. A njoj, je li i njoj to najveći problem? Čini mi se da postoje poslovi u kojima se baš i ne može tako lako riješiti tog crnila, naprimjer automehaničarski radovi.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 10:00   #16
Njoj smeta ona mi je i rekla da pitam
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 10:27   #17
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Njoj smeta ona mi je i rekla da pitam
Jooooj, kako ja ne volim ove teme "iz treće ruke".

Je li žena informatički nepismena, nema ni mobitel a kamo li računalo, pa da mora savjete tražiti preko tebe?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 13:26   #18
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Čini mi se da postoje poslovi u kojima se baš i ne može tako lako riješiti tog crnila, naprimjer automehaničarski radovi.
Upravo tako...tko je u vezi sa automehaničarom zna da se to neda samo tako lako skinuti...pobogu
Rezati nokte svaki dan???Wtf???
__________________
Osebujna

Zadnje uređivanje Nica : 21.05.2015. at 16:32. Reason: Q
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 15:29   #19
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
On pokusava rijesiti to daje joj sve pare,kaze da je u pravu. Meni ni to nije toliki problem koli je crni nokti. Mislim koji god posao da radi moze sa posla ici u wc odsjeci nokte do gola i ocistiti to crno.
Nokti ne rastu toliko brzo da bi se mogli rezati svaki dan. Nedavno sam bez rukavica radila nešto rukoprljajuće, ribala sam nokte četkicom dva dana i na kraju odustala, treći dan su bili dovoljno dugi da ih maksimalno skratim.

Nađi joj tipa koji radi u uredu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 17:40   #20
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
Pitam zbog moje drugarice. Naime zelim da joj pomognem ali ne znam kako. Nedavno je pocela zivjeti sa momkom kojeg je dugo poznavala ali na daljinu. Sve je ok,on je rastavljen,pazljiv prema njoj,bukvalno uziva. Ali nije sve idealno. Naime ima vise problema.
Prvi je sto jos kontaktira sa bivsom zenom eto kao prijateljski. Ta bivsa zna za moju prijateljicu,cak ih je htio upoznatimeni bas nije ok njegov kontakt s njom ali eto ja mozda grijesim
Druga stvar kaze da je podosta prljav. Ne u smislu da je bas prljav ali ona kao cjepidlaka vidi te neke mane tipa,crno ispod noktiju i tako te szvari. kako mu skrenuti paznju da se ne uvrijedi.
Treca stvar- veliki je raspinik. Zive sa njegovom platom a on baca hranu jede napolju,pije kafe napolju,..... Mislim da ovako nece uspjeti ni 10 dana a jos su podstanari koji se jedva krpe za kiriju,ona je u potrazi za posao. Njemu je za dan dala 5 eura i za 24 sata nije imao nista. Jeo napolju a kuca puna hrane. Pio kafe napolju i to odmah 2......
Kako bi vi rhjesili sva ta tri problema
Daj si pročitaj ovo boldano i malo razmisli.
On njoj daje svoju cijelu plaću, a ona njemu udjeljuje 5 eura tj. 35 kuna 'za cijeli dan' kako ti kažeš i on je rasipnik? Čovjek vjerojatno radi u auto radioni gdje cijeli dan popravlja prljave motore pune ulja i normalno da su mu nokti prljavi i ne može ići svaki dan na manikure. Ruke sigurno opere, ali s noktima to ne ide baš tako.
Mene zanima odakle si ti kad stalno ponavljaš riječ 'napolju' i čudno ti je što čovjek ode u kafić popiti kavu i to 'odmah 2'
Što li će tek biti kad se tvoja prijateljica zaposli pa bude imala svoje novce?
Mislim da je taj tip naje....
My time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.