Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2015., 10:19   #81
Quote:
amary kaže: Pogledaj post






Baš je prava sreća po nas oboje da se ne poznajemo osobno...
obzirom da sam valjda i ja jedna od tih koja je naštampala,doduše samo jedno dijete(morabiti samooplodnjom)uslijed silne žudnje za statusom samohrane majke i lovila malu plastičnu karticu.
Potjerala sam muža,pa se zdušno bacila u sjaj i gloriju koje okružuju samohrane majke...
Te plastične kartice,čvrsto se zalijepe za onu stvar očeva,pa trebaju i zakoni i sudski progoni,te je trebalo, ozakoniti odgovornost djedova i baka,za djecu svoje djece...
da bi se bar malo zagreblo taj plastični plijen...
Ihhh,još sam i u tome zakazala...
mea culpa
mea culpa
otac mog sina nije nikada dao ni lipe...
a njegovi i moji roditelji svoje kartice i zakonsku odgovornost nisu ponijeli u raj...

No primječujem da si malo ublažio izjavu u svom postu iza ovog gore,ali ipak ne odustaješ....
Žao mi je kad ne shaćaju ironiju. Kamo ide ovaj svijet?
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 10:58   #82
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Nisam ni aludirala na to da si ti nekoga varala već na to da se možda bolje možeš uživjeti u njenu situaciju jer možda razmišlja slično kao ti. Ja uopće ne vidim šta je u njegovoj izjavi demotivirajuće, pogotovo ne vidim da je nešto "prestrašno", vidim muškarca koji voli i poštuje svoju ženu.
Krivo si povezala, ja ne razmišljam kao ona ako sam se pokušala nju razumjeti. Empatija nije stvar sličnosti, upravo je suprotno. On od nekog tješenja na forumu nema nikakve koristi, ali od promišljanja o svojim izjavama mogao bi imati, pogotovo ako su one imale takav učinak.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Za mene je prestrašno ono što uglavnom mogu pročitati i vidjeti, a to je da se žene smatraju "potrošnom robom", rabljenim autima i sl. i da se muškarcima ne diže na njihove žene kada se udebljaju. Pogotovo mi je prestrašno da žene drže rigorozne dijete bez obzira na posljedice po zdravlje zato da ne postanu neprivlačne svojim muževima (poznajem i takve).
S tim se slažem, ali na njemu je bilo da joj dokaže kako je privlačna a on to očito nije uspio.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Za mene bi bilo prestrašno da joj je rekao da je podržava u skidanju kila jer se udebljala kao krmača ili nešto slično tome.
Pa evo, ja ti kažem da ova tvoja generalizacija ne vrijedi. Ja sam njegovu izjavu protumačila potpuno drugačije od tebe.
Uopće ne generaliziram, mislim čak da jedina ne generaliziram niti se poistovjećujem s njegovom ženom.
Ponavljam, on je tu tražio pomoć, iznio je jednu stranu priče a kako su njoj sjele njegove izjave, to je očito.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ne tvrdim da je prekrasno biti debeo niti podržavam debljinu, prvenstveno zbog zdravlja, ali u trenucima kada si na dnu, kao što se čini da je ona bila, a njen muž joj kaže da je voli unatoč svemu, to je ipak nešto što bi osobi trebalo imati lijep prizvuk. Očito nismo svi isti, jer ti si to doživjela prestrašnim i demotivirajućim, a meni bi to bila najbolja motivacija koju mogu dobiti u takvom trenutku.
Ma to uopće nema veze
Nebitno je što bilo tko od nas smatra ovakvim ili onakvim, bitno je što misli i osjeća autor i njegova žena, a to očito nije isto i u tome je problem.
Može se njega tu tješiti još pet godina da je on divan ili krasan, ali to neće promijeniti njegovu situaciju.
Malo me čudi da neki ovdje nisu razumjeli što sam htjela reći, ali bio je petak pa su valjda u mislima već bili na vikendu.
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
žensko sam, al' 'brate', ide mi na živce.... sve njoj treba..a on?
gdje je on u cijeloj priči?
njemu ne treba nježnost, podrška, zagrljaj, čuti lijepu riječ?

.
Meni ne ide na živce, baš me briga sami su se međusobno birali, a on ako je papak kojem nešto treba ali je prefin da to kaže, onda nek i dalje šuti i trpi, dok se ona za sebe možda već negdje drugdje pobrinula.
Quote:
i kako sad kaže: Pogledaj post
Soul sister je gotovo 100% u pravu sto se tice i mojeg vidjenja situacije i problema. Uglavnom, pokrenuo sam "pregovore". Odgovora skoro pa i nema. I dalje sam sam u borbi...
A ovo me uopće ne čudi.
Nekad zbilja ne kužim ljude. Ti si otvorio temu i ti si taj koji mora promijeniti svoje viđenje i postaviti se drukčije ako želiš da se stvari promijene ali nekima je dovoljno da samo dobiju potvrdu da netko misli isto kao i oni, čime nestaje sva njihova "krivica" za stanje. Nebitno skroz. Njoj i vama. A tebi možda može biti, ako ćeš dalje nastaviti sam.

Zadnje uređivanje -honey- : 15.06.2015. at 11:11.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 11:11   #83
Stara poslovica kaže da novčić u džepu ne zvecka sam...dakle treba još jedan da bi zveckalo.
Ako si u braku i ako te nešto smeta-onda bi trebalo reći šta te smeta a ne skočiti drugome u krevet. Ne kažem da je autor teme sunce zlatno ali našli su se u situaciji u kojoj su krivi oboje. Njemu fali sexa,ali nije uskočio nekoj drugoj u krevet nego pokušava dokučiti kako da riješi problem. To se može samo otvorenom komunikacijom a ne pronalaskom ljubavnika/ce. Nažalost, po meni mnogi danas pribjegavaju toj tehnici rješavanja problema kad brak upadne u neku krizu pa nađu nekoga tko im je novi i zanimljiv i kome su oni zanimljivi al gle čuda nakon nekog vremena i ta nova osoba više nije nova i šta onda??
Uglavnom, jbg. ima brakova koji se ne mogu spasiti ali po meni se danas ljudi olako rastaju i iako kad pozitivax to stavi ovako "na papir" izgleda grupo- u suštini je upravo tako.
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 11:39   #84
Quote:
Violeta1 kaže: Pogledaj post
Dobro pitanje.
Ja se uvijek pitam gdje to nestanu autori tema, a mi se tu bezveze nadostavljamo.
Ili netko otvori temu za vic ili bude povrijeđen zbog količine odgovora koji mu nikako ne odgovaraju.
Ovo je pitanje primjenivo na sve teme i to ne samo ovog pdf-a.
Mislim da autori nisu povrijeđeni radi odgovora koji im ne odgovaraju,već što se gotovo uvijek grupice, a nekad i grupa, istih forumaša,sjure na temu,izvlače autorove riječi iz konteksta,daju im drugačije značenje no što je mišljeno,iznose psihoanalize kako samog autora tako i druge strane iz teme,a sve po vlastitom mjerilu,koje često ni nema (objektivne) povezanosti s raspravom...
jer ti uvijek:
telepatijom?
vidovitošću?
bolje znaju od autora teme što se i kako se dogodilo...kratko i jasno baš lijepo trolaju,a ako nešto bude opisano što ne mogu ni akceptirati ili shvatiti,
autore se naziva trolovima..
Evo slatkih primjera samo iz ove teme..

-traži muda
-zabavlja se trolanjem na drugom forumu...

Pa zar je onda čudno da autori odustaju...
No autor ove teme još nije odustao...:klap:
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 12:19   #85
[QUOTE=pozitivax;54555450]Nemamo je kaj čuti... problemi sa partnerom i brakom ne rješavaju se tako da se skače u krevet ljubavniku ili se u ljubavniku traži rješenje svojih nesigurnosti, kompleksa i seksualnih problema. To je kukavički.

PORUKA SVIMA KOJI TRAZE RAZNORAZNA OPRAVDANJA ZA PREVARU.KRATKO I JASNO.Sto se muza tice ocigledno je da ili nezna ili nema hrabrosti da bilo sto pokrene sa mrtve tocke,tako da se pocinjem pitati da li je on zapravo ravnodusan prema svemu ovome,a mi mu nekako dodemo za ispovijed.Zena mu odbija sex,on se pomiri sa tim.Spava odvojeno sa djetetom,ne reagira.Ima potencijalnog ljubavnika,on ne istrazuje.Pa valjda je ona skuzila da moze sa njim kako hoce i to koristi do maksimuma.
luftig14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 12:59   #86
Quote:
luftig14 kaže: Pogledaj post
da li je on zapravo ravnodusan prema svemu ovome,a mi mu nekako dodemo za ispovijed.Zena mu odbija sex,on se pomiri sa tim.Spava odvojeno sa djetetom,ne reagira.Ima potencijalnog ljubavnika,on ne istrazuje.Pa valjda je ona skuzila da moze sa njim kako hoce i to koristi do maksimuma.
I meni se tako čini, i onda se sve to vrti u nekom začaranom krugu koji ne vodi nikamo.
Što se tiče općenito komentara na ovoj temi, ja ne vidim potrebu zauzimanja strana, za tu situaciju su krivi oboje, svatko na svoj način, pa čak i da se nekog ovdje jednoglasno proglasi "krivim" ovaj drugi ionako nema ništa od toga. Autor ima izbor, ili će se potruditi riješiti probleme i aktivno poraditi na braku (gandijevska politika se nije pokazala učinkovitom), ili će pustiti ženu da ide svojim putem kad s njim nije sretna
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 16:57   #87
pozdrav svima. da, istina je. sve se vrti u nekom začaranom krugu. ne želim potencirati svađe jer su djeca tu. volim i njih i nju najviše na svijetu i priznajem da bi mi bilo jako teško da dođe do raskida. sve živo sam istražio što sam mogao i nisam ništa našao (čak sam došao do ispisa poziva i vidim da taj broj nije zvala u proteklih par mjeseci nijednom, znači samo 2 poziva prema njoj). možda je bila zabuna, a bed mi je pitati. što se tiče našeg odnosa, u biti sam se i sam pomirio s time da je sex na kapaljku, nježnosti na kapaljku i općenito odnos prema mužu na kapaljku (makar mi ne odgovara) ali što je tu je. ja radim na poboljšanju odnosa, a ako kod druge strane nema feedbacka, što bi ja... ono što me najviše zabolilo je mogućnost da ima ljubavnika. već kad se prema meni hini da nema volje za sex, kako je ima drugdje? jer ja sam iskreno bio uvjeren da joj nije do seksa. ima frigidnih žena i ok. neću se ubiti zbog toga. ali ako me je izdala, našla drugog... e to drastično mijenja stvari.
i kako sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 23:06   #88
Quote:
i kako sad kaže: Pogledaj post
pozdrav svima. da, istina je. sve se vrti u nekom začaranom krugu. ne želim potencirati svađe jer su djeca tu. volim i njih i nju najviše na svijetu i priznajem da bi mi bilo jako teško da dođe do raskida. sve živo sam istražio što sam mogao i nisam ništa našao (čak sam došao do ispisa poziva i vidim da taj broj nije zvala u proteklih par mjeseci nijednom, znači samo 2 poziva prema njoj). možda je bila zabuna, a bed mi je pitati. što se tiče našeg odnosa, u biti sam se i sam pomirio s time da je sex na kapaljku, nježnosti na kapaljku i općenito odnos prema mužu na kapaljku (makar mi ne odgovara) ali što je tu je. ja radim na poboljšanju odnosa, a ako kod druge strane nema feedbacka, što bi ja... ono što me najviše zabolilo je mogućnost da ima ljubavnika. već kad se prema meni hini da nema volje za sex, kako je ima drugdje? jer ja sam iskreno bio uvjeren da joj nije do seksa. ima frigidnih žena i ok. neću se ubiti zbog toga. ali ako me je izdala, našla drugog... e to drastično mijenja stvari.

Pa jesi pokusao razgovarati s njom? Onako..njeznije? Pitati je i cuti..sto zeli, sto treba, sto bi mogao bolje, mozda bi i neki vikend bez djece pomogao...

Puno toga bi mi odbacili da nas nije strah da ce to netko drugi pokupiti.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 09:19   #89
Quote:
i kako sad kaže: Pogledaj post
ali ako me je izdala, našla drugog... e to drastično mijenja stvari.
Sudeći po tome da nisi ništa otkrio, vjerovatnije je da te ne vara nego da te vara.

Mislim da bi obazriv ali iskren razgovor bio najbolji. Ovako možeš samo nagađati zašto je ona izgubila interes...
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 10:50   #90
Quote:
i kako sad kaže: Pogledaj post
ja radim na poboljšanju odnosa, a ako kod druge strane nema feedbacka...
Nije vaš problem nastao preko noći, pa tako vjerojatno ne može ni nestati. Ili si nestrpljiv ili nešto krivo radiš. Nekad nije dobro pretjerano ozbiljno se postaviti prema razgovoru, mislim da se većina ljudi ježi na tako nešto (dragi/draga, moramo razgovarati vjerojatno je najgori uvod) spontanost i veselje puno je bolja opcija, pa bi ti sugerirala ove dvije teme (kako volite iznenaditi partnera i kako se zabavljate u dvoje), možda ti nešto od napisanog pomogne da probiješ led za početak

https://www.forum.hr/showthread.php?t=816461

https://www.forum.hr/showthread.php?t=749150
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 11:25   #91
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Sudeći po tome da nisi ništa otkrio, vjerovatnije je da te ne vara nego da te vara.

Mislim da bi obazriv ali iskren razgovor bio najbolji. Ovako možeš samo nagađati zašto je ona izgubila interes...
Autor je dovoljno pažljiv i obazriv, a čini mi se i da je pokušavao razgovarati. Rezultat je bijeg s djetetom (kao štitom) u drugu sobu. Osim toga ionako ne postoji način da mu ona na obazriv način iskreno kaže da ju više ne uzbuđuje. To mu uostalom nikad neće ni reći. No pokazuje mu cijelo vrijeme.

Razloga za gubitak interesa za seksom s mužem ima većina žena nakon poroda. Npr. podsvjesna ljutnja ženke na mužjaka zbog porođajne boli kroz koju je prošla, a čiji je "uzrok" posredno on. Za primjer navodim ženske izjave poput - muškarci ne znaju što je porod - trebali biste to sami proživjeti - ja bih vam priuštila da i sami rodite... i sl. Slijedeće je atavizam - s ovim mužjakom je napravila potomstvo pa joj više nije interesantan i traži idućeg.

Obzirom da doma ima koitus samo kad to ne može više izbjeći, a da interes za seks sigurno nije izgubila, vjerovatnije je da ga vara nego da ga ne vara - noćna smjena, noćni pozivi, a vjerovatno i susreti s likom koji živi 100 met od njenog posla?!? Takva slučajnost ne postoji.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 11:37   #92
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post

Razloga za gubitak interesa za seksom s mužem ima većina žena nakon poroda.
Ova je rodila prije 5 godina.


Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Obzirom da doma ima koitus samo kad to ne može više izbjeći, a da interes za seks sigurno nije izgubila, vjerovatnije je da ga varanego da ga ne vara - noćna smjena, noćni pozivi, a vjerovatno i susreti s likom koji živi 100 met od njenog posla?!? Takva slučajnost ne postoji.
Ne shvaćam ovakve komentare. Kako možeš biti siguran u boldano? Pogotovo nakon prethodne rečenice. I zaključiti da ga vjerojatno vara jer su se čuli a on živi blizu njezinog posla. Ne mora biti slučajnost, ali može biti tisuću varijanti koje nemaju veze s tim. (U noćnoj smjeni jedne doktorice noćni pozivi kroničnog pacijenta ne bi trebali biti ništa čudno.).
Da je to neka žena ne bi ni bilo ove teme, ali to što je muškarac nekima je očito dovoljna garancija prevare.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 11:50   #93
Mislim da je trebaš početi pratiti, ili unajmiti private dick, kad već imaš solidna primanja. Tome i služe. A onda, kad i ako dobiješ inkriminirajuće fotke, traži razvod.
zdodan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 12:08   #94
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Ova je rodila prije 5 godina.
Pa valjda upravo zbog toga. Potpuni gubitak interesa za seks s mužem. Još nisam čuo da bi te osoba za koju si izgubila tu vrstu interesa, ponovo zainteresirala u tom smislu. Isto je bilo prije 2 ili 3 godine, a isto će biti i za slijedećih 5. Vjerovatno i gore, a nekako sumnjam i da će autor imati strpljenja slijedećih 5 godina.

Quote:
Ne shvaćam ovakve komentare. Kako možeš biti siguran u boldano? Pogotovo nakon prethodne rečenice.
Misliš kao, rodila je i nakon toga odjednom dolazi do pada libida bez ikakvog razloga? I traje 5 godina. To postoji?

Zadnje uređivanje siddharta : 16.06.2015. at 12:49.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 13:22   #95
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Pa valjda upravo zbog toga. Potpuni gubitak interesa za seks s mužem. Još nisam čuo da bi te osoba za koju si izgubila tu vrstu interesa, ponovo zainteresirala u tom smislu. Isto je bilo prije 2 ili 3 godine, a isto će biti i za slijedećih 5. Vjerovatno i gore, a nekako sumnjam i da će autor imati strpljenja slijedećih 5 godina.
Tu se opet vraćamo na njegovu pasivnost i liniju manjeg otpora. Nije smio dopustiti da preseli s djetetom u drugu sobu i da mu se neka iznimka pretvori u pravilo. Što se tiče interesa, to je malo diskutabilno, njegova percepcija je da je to rijetko, njezina je možda sasvim druga. Nemaju svi isti libido. A isto tako mislim da se nešto što je prije postojalo, može ponovo probuditi ako se nađe načina, sve drugo zvuči kao izgovor. Ja se nadam da neće imati strpljenja nego da će se potruditi da to promijeni. Jer, tko zna koji su sve problemi u pozadini, možda nije samo taj ali je njemu najvažniji.

Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Misliš kao, rodila je i nakon toga odjednom dolazi do pada libida bez ikakvog razloga? I traje 5 godina. To postoji?
Odakle si ovo izvukao? Baš naprotiv.
Pitala sam te kako možeš biti siguran da ona nije izgubila interes za seks nakon onog ranijeg elaborata o razlozima gubitka interesa.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 13:57   #96
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Pitala sam te kako možeš biti siguran da ona nije izgubila interes za seks nakon onog ranijeg elaborata o razlozima gubitka interesa.
Pa objasni mi kako se to gubi interes za seks, osim na način koji sam spomenuo tj. za seks s mužem.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 14:44   #97
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Pa objasni mi kako se to gubi interes za seks, osim na način koji sam spomenuo tj. za seks s mužem.
Zakaj da ti ja to objašnjavam? ja ni luk jela ni luk mirisala.
Ti tvrdiš da sigurno nije izgubila interes, a ja ne kužim kako to znaš. Ne kažem ni da je ni da nije.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 14:59   #98
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Autor je dovoljno pažljiv i obazriv
Slažem se s ovim, možda to i jeste kontraproduktivno. Ali, šta onda predlažeš, da "lupi šakom o stol" i pokaže ko je muško u kući? Ne znam može li to imati ikakvog efekta...
Quote:
Obzirom da doma ima koitus samo kad to ne može više izbjeći, a da interes za seks sigurno nije izgubila, vjerovatnije je da ga vara nego da ga ne vara - noćna smjena, noćni pozivi, a vjerovatno i susreti s likom koji živi 100 met od njenog posla?!? Takva slučajnost ne postoji.
Ne znam, možda sam suviše naivna, ali po ovome što je on naveo i kasnije dodatno provjerio meni ne liči na to, mada ne mogu biti sigurna.

Kako ti možeš biti siguran da ga vara i da je izgubila interes za seks samo s njim, ali inače nije?
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 15:12   #99
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Kako ti možeš biti siguran da ga vara i da je izgubila interes za seks samo s njim, ali inače nije?
Siguran? Pa to ne mogu biti. To je, naravno, samo moje mišljenje, a objasnio sam gore kako tj. zašto je najčešće tako.
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 15:16   #100
Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
Siguran? Pa to ne mogu biti.
Meni je djelovalo kao da si siguran:

Quote:
siddharta kaže: Pogledaj post
interes za seks sigurno nije izgubila,
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.