Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2016., 15:19   #81
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Slobodno napiši malo više, osim ako nisi sarkastičan.
Napiši i ti na ono kaj sam ti postavio,ako imaš argumenata.

Inače mi nemoj bezveze zachatavat temu.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:27   #82
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Napiši i ti na ono kaj sam ti postavio,ako imaš argumenata.

Inače mi nemoj bezveze zachatavat temu.
Začetavat temu? Što pričaš ti? Braniš razgovor? Gledaj, ti si samo otvarač teme.

Na što želiš da ti odgovorim?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:27   #83
Podaci

I jedni zanimljivi podaci,nije za Hrvatsku-slažem se d aje ovdje nešto bolje,ali da prikažem malo o tome da se i ovdje može uspjeti,ALI postoci su "problem"

Oko milion stanovnika Bosne i Hercegovine živi na granici siromaštva, a od toga njih više od 600.000 živi ispod te granice.

Na drugoj strani je 617 superbogataša. Između ne postoji srednja klasa jer je potpuno uništena


Ovog trenutka u BiH je više od 540.000 nezaposlenih i 718.000 zaposlenih. Posebno dramatična je procjena da oko 200.000 zaposlenih radi za minimalnu mjesečnu plaću od oko 370 maraka, a da otprilike isti broj zaposlenih svaki dan ide na posao, ali redovno ne dobiva plaću niti im se uplaćuju doprinosi!


Svemu ovome treba dodati i oko 500.000 penzionera u BiH s tim da više od 60 posto njih ima mjesečnu penziju koja jedva prelazi 300 maraka.


Usporedbe radi, u BiH se po glavi stanovnika godišnje potroši 28 kilograma mesa, a u državama Evropske unije 91 kilogram. Ili: u EU se godišnje po glavi stanovnika pojede 35 kilograma hljeba, a 110 u BiH.

ALI

Inozemna istraživanja pokazuju da u Bosni i Hercegovini žive 92 multimilijunaša svaki pojedinac čije bogatstvo premašuje iznos od 30 miliona dolara


Međutim, ništa manje nije zanimljiv podatak da u BiH živi i 525 milonera. Riječ je o stanovnicima koji na svojim računima u komercijalnim bankama u BiH imaju po milijun i više maraka.

http://www.fokus.ba/285284/vijesti/b...ultimilionera/
I tamo je netko uspio,pa zašto onda svaki drugi auto slovenske,austrijske,njemačke tablice.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:31   #84
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Začetavat temu? Što pričaš ti? Braniš razgovor? Gledaj, ti si samo otvarač teme.

Na što želiš da ti odgovorim?
Izvrti pa vidi.

Ne branim,nego tko si ti da nekom braniš da dolazi na forum.hr.

OK,rekao si svoje,zašto posjećuješ ovaj forum,ako si raskrstila s Hrvatskom,ALI ne trebaš nikoga ubijat u pojam zbog toga.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:32   #85
Upis iznad nema veze s vezom. Kako je ova informacija povezana s temom?

Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Izvrti pa vidi.

Ne branim,nego tko si ti da nekom braniš da dolazi na forum.hr.
Kada malo razmisliš i pokušaš analizirati taj moj upis, shvatit ćeš da sam ironičan.

Misliš na FRA vs. DE?
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:32   #86
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Slobodno napiši malo više, osim ako nisi sarkastičan.
dolazili su o praznicima po susjedstvu u sjajnim mercedesima stodvajsttrojkama i nosili 2 kile kave i 3-4 milke za dječurliju. na sva usta hvalili đermani i pljuckali po socijalističkom samoupravljanu. nas su gledali kao gladne bijednike a protiv tite nisu imali ništa. nikad neću zaboraviti njihov sjaj u očima dok im se rezao kulen i kobasica a hvalili su wuršt. lizali su po rakiji i što su više lizali to su nas otvorenije prezirali.
odlazili su punih gepeka, mada mi nije bilo jasno zašto kad je u đrmani sve bolje.
navukli su me na đrmani te milka čokolade. u osvit punoljetnosti spakovah se na rad kod tih istih sa stodvajsttrojkama, sad već genšerima. kažu nije baš dobro nekad je bilo posla a sad...
vidjeh skupljaju otpad srijedom, što pobacaju gazde švabe. tuku se s nekim romima oko plijena. šamaram vešmašine i frižidere cijeli dan i uveče me isplate upola dogovorenog. jebem vam mater.
od polovice zarađenog odvedoše me u privatnu birtiju gdje se nisu mogli načuditi kako ne znam onu ustani bane. mislim naučio sam, koju godinu kasnije, kad sam njihovu djecu koja je zbrisala molio da pošalju onaj ultrakul američki šljem s kojim bih bio ništa manje siguran ali faca.

nisam dobio šljem jer im je bio preskup ali su zato u selu poslije rata otvorili mesnicu.

ma ne bih se ja proljevom na njih,
samo da prestanu djeci donositi milka čokolade.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:39   #87
@all_or_nothing razumijem te.

Mene izrazito smeta što si većina dijasporaša umišlja da su neka viša bića, s nekim višim vrijednostima. Gledaju na na ostale iz svoga soja kao na neke, niže, inferiornije ljude. Imamo priliku čitati postove takvih ljudi upravo na ovoj temi. Riječ je o malograđanštini, od koje se, tako trude, pobjeći i u isto vrijeme se od nje ograditi.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:45   #88
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Upis iznad nema veze s vezom. Kako je ova informacija povezana s temom?



Kada malo razmisliš i pokušaš analizirati taj moj upis, shvatit ćeš da sam ironičan.

Misliš na FRA vs. DE?
Takva,da bi to bio odgoovr na ono tipa.poznajem i ja ljude koji ovdje imaju firmu pa putuju svijetom i sl...

Međuostalim da.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:51   #89
Quote:
mako kaže: Pogledaj post
Vremena su se dosta promjenila i za odlazak. Nije više ni otići vani što je nekad bilo. Danas se moraš boriti s morem imigranata koji su došli tko zna odakle i s tko zna kakvim obrazovanjem.

2010. se u Norveškoj čak moglo naći posao bez znanja jezika, i ljudi su odgovarali na mail-ove za posao. Danas u oglasniku ne možeš naći upis gdje ne piše poznavanje Norska. Istu praksu danas prakticiraju i Švedska i Danska. I jezik JEST barijera - itekakva, ako ne radite u IT sektoru ili najniže šljakerske poslove. 2013. sam radio u Kanadi preko IEC programa, danas taj program uopće ne postoji. Jedina tržišta gdje se može probit su Njemačka (samo ako znaš njemački) i Irska.

Tko ima nikakvo do nekakvo obrazovanje - nema se što misliti. Ako nema ništa posebno u RH neka odmah ide vani jer šljakanje vani je bolje plaćeno nego u RH, i to ne može nitko osporiti a poslodavci su poslodavci - svugdje isti. Onaj tko ima imalo obrazovanja, za njega je priča drugačija i varira od zanimanja do zanimanja. Velika je vjerojatnost da neće naći posao u struci već spast na šljakanje, čiji je minimalac možda čak i veći od hrvatske inženjerske plaće, ali baziranje karijere isključivo na visini plaće vodi cestom koja te može odvuć u vrlo loš smjer.

Mene u Hr isključivo smeta idiotski i pasivni mentalitet naroda i stambeno pitanje. No dok sam bio u Kanadi uvidio sam da ljudi nisu nimalo poduzetniji a kamoli pametniji od naših. Samo su... drugačiji. Politika, sport i nacionalizam, dogovori i preporuke, sve isto. Stambeno pitanje nisam ni onda imao rješeno, već jedan ok sobičak za 500CAD u okolici grada, jer ni tamo ne pada kuća s neba, a cijene su veće nego u nas. Sad više nisam pametan... otišao bih isključivo jer je tamo lakše, a ne jer je ovdje nešto nemoguće kako puno ljudi tvrdi.

Po mom mišljenju, Hrvatska se sad nalazi na najnižoj točki u kojoj je napokon definirano što ustvari jest na snazi - kapitalistička EU orijenitrana zemlja s velikim naglaskom na turizam i razvoj malog poduzetništva. I u puno boljoj poziciji nego prije 10ak godina za stvaranje nečeg od čega se može ugodno živjeti.

Tko se nije prilagodio, magarac je bio
Znam za usporedivo iskustvo iz prve ruke.

Tip Iranac (35) sa diplomom inz elektrotehnike i stalnim poslom na iranskom poweplant dao otkaz i otisao takodjer u Kanadu. U Frankofoni dio, a govori engleski

Razlog odlaska je po njegovim rijecima ogranicenje sloboda. Ja mu priznajem galopirajucu inflaciju za razlog sloboda i konstantni rollercoastar cijena tomana dollara i zlata kaorazlog odlaska.

Dobio je vizuna i socijalu na osnovu diplome.

Sad mu je koma. Tamo je vec preko 1 god. Uci francuski. Od nostrifikacije nista, mora polagati mali milion razlika. I sad ganja nekakvu potpomognutu skolarinu. U triestpetoj!

Poslao je milijun molbi za posao i od svega nista. Odbijenice. Polako se priprema za spustanje kriterija istart ispod svoga nivoa, jer se novci tope a vrijeme prolazi.

Stanuje onako kako si ti opisao. Sobicak optimisticno nazvan studio, u Montrealu.

Kod ljepseg spola ne kotira nikako. Bilo domace ili strankinje. Jer nije zivotno 'sredjen' onako kako se ocekuje za nekog u njegovim godinama. Iako sasvim ok izgleda i skroz je normalan. Ali ni posla ni kuce ni bas nekog posebnog plana - not really catch of the day. Tako da se zali na usamljenost.

Na nostalgiju se ne zali jer ima puno Iranaca ito je ono sto ga drzi.

Ja da sam na njegovom mjestu bi se vjerojatno vratila. Jer dok se sredi proci ce godina, a covjek zeli zenu i djecu. Propusta neke bitne zivotne faze. I nije u soldima sve. Pogotovo sto u domaji ima veliku potporu od strane roditelja. Ali on bi valjda prije crknuo nego odustao. Ljudi ponekad od emigracije naprave smisao zivota.

Da paradoks bude veci, u medjuvremenu su ukinute medjunarodne sankcije Iranu i iran se otvara prema van tj najvjerojatnije slijedi period rasta.dok se on u stranom svijetu bori za to da se uopce definira po profesiji, zapocinje tezak studij i opcenito dosta se trosi na ono sto uopce ne odgovara njegovim godinama.

cinjenica je da je sada puno teze otici i nije usporedivo s periodom prije 20-30 godina. Te bajke treba okaciti

Osim toga treba biti i sretan, a ne da je zivot sveden na pokoru i muku. Pogotovo ako nije bas nuzno i od egzistencijalnog znacaja.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:53   #90
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
@all_or_nothing razumijem te.

Mene izrazito smeta što si većina dijasporaša umišlja da su neka viša bića, s nekim višim vrijednostima. Gledaju na na ostale iz svoga soja kao na neke, niže, inferiornije ljude. Imamo priliku čitati postove takvih ljudi upravo na ovoj temi. Riječ je o malograđanštini, od koje se, tako trude, pobjeći i u isto vrijeme se od nje ograditi.
A što misliti o ljudima koji toleriraju HDZ/SDP i one ostale morone? I koji se stalno vrte u krug na istom mjestu? Pa jebemu mater više, do kada?
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:56   #91
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
A što misliti o ljudima koji toleriraju HDZ/SDP i one ostale morone? I koji se stalno vrte u krug na istom mjestu? Pa jebemu mater više, do kada?
dok ne zamijenimo demokraciju nečim drugim.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 15:57   #92
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Međuostalim da.
Kako si napisao da si strojar, 80% upravo tvoje gospodarske grane u čitavoj EU nalazi se upravo u Njemačkoj. Spominjao si i sigurnost nekakvu, Njemačka je sigurnija zemlja od Francuske, u kojoj je Houellebecqov scenarij(radi kojeg je, među ostalim i izvršen napad na C.Hebdo) moguć već kroz nekoliko godina. Naime, u Fr postotak muslimana prelazi 20% ukupne populacije. Njemačka bez obzira na imigrantski tsunami, neće imati takav problem(možda jednom, u dalekoj budućnosti i hoće). Osim što čitava ta situacija konstantno destabilizira čitavu Fr(upravo sada tamo se događaju ogromni štrajkovi i pobune), tako isti ti imigranti i pogotovo došljaci iz bivših kolonija(Alžir) čine jako veliku konkurenciju, prosto iz razloga jer Francuska ekonomija nema perspektivu kao Njemačka. Želim reći da Francusko gospodarstvo ne može podnijeti toliko opterećenje, za razliku od Njemačkog. Osobno mislim da se Francuska raspada kao država.

Ako planiraš emigrirati, predlažem da ne gledaš EU(ako baš inzistiraš onda UK ili DE), jer ako odlaziš, onda odi kako spada. Razmisli o ciljanju jedne od zemalja Commonwealtha(iz više nego logičnih razloga), od kojih bi posebno istaknuo Novi Zeland.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:14   #93
Prvo ti vidi čime se želiš baviti u svojoj grani i ganjaj to specifično radno iskustvo gdje god stigneš. Ako se to nalazi u Francuskoj, piči u Francusku, a kasnije gledaj nešto bolje ako ti se u Francuskoj ne svidi ili ako negdje drugdje nađeš nešto bolje. Specifično radno iskustvo je ono što zapošljava, a gdje si ga stekao je manje važno.

Također, ovisi i kakva si osoba. Kakvu klimu i mentalitet ljudi više voliš. Meni osobno su Francuska, Italija, Španjolska po tim pitanjima daleko ispred Njemačke. Jebi ga, Balkanac sam i Mediteranac. Volim raditi u razumnim satima i imati vremena za svoje hobije.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:21   #94
Složit ću se sa surusom po pitanju ubiranja iskustva, odabiru klime i mentaliteta, ali ne slažem se da su FR, IT i ESP u gospodarskom smislu ispred DE. U svakom slučaju, ako ti je cilj ladit jaja, bolje ti je da ne emigriraš, jer, takve ljude niti u jednoj zemlji nisu potrebni, a najmanje Hrvatskoj, što je kontradiktorno, pa ti ostaje solucija otići u spomenutu BiH.

Što se tiče strojarstva moj prijedlog ti je da razmisliš o CAD/CAM tehnologiji, odnosno usavršavanju u polju CNC strojeva.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:26   #95
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post

Još jednom - pročitaj i razmisli o mom prijedlogu. Tvoj identitet je u nestajanju, ti i tvoj suprug(ako je Hrvat) zadnja ste generacija u vašoj lozi koja je svjesna RH. Vašoj djeci, domovina nije Republika Hrvatska i nemojte ih slučajno slati na besplatni studij u RH jer ja ne želim plaćati njihovo školovanje, a ako vam je to plan - postoji jako puno privatnih fakulteta koji pune državni proračun.
....
Ti mene uopće ne shvaćaš. Mene niti najmanje ne zanima tvoje imovinsko stanje, niti sam te to pitao. Tvoj odgovor daje mi uvid u funkcioniranje mozga prosječnog emigranta, naime ti si pod "zadovoljstvo"(što sam i mislio da ćeš tako protumačiti) navela isključivo stvari materijalne prirode.

S ove strane ekrana nalazi se čovjek koji se cijeli život školuje, moje jedino zadovoljstvo jest znanje, i tako prokleto malo znam, no spoznao sam, provodeći određeni broj godina i mjeseci, na nekoliko lokacija u EU i na nekoliko kontinenata, da niti jedna svota novca ne može umanjiti činjenicu da sam upravo ja u tim zemljama stranac. Vlastitog identiteta ne želim se, niti mogu odricati, niti želim biti žrtva ekstremističkog materijalizma.

Smatram, da RH ulazi u zlatnu eru, ova država, postaje i kroz par godina postat će gospodarski raj. Naime, svi parametri pokazuju poboljšanje u SVE I JEDNOM sektoru. Napokon, malim, ali primjetnim koracima, dobivamo državu dostojnu budućnosti naše djece.
Iako nije meni upućeno volio bih malo prokomentirati. Ima dosta suštine u ovom postu. Činjenica je da u Hrvatskoj ekonomski ne valjaju stvari, ali treba razmisliti da li je pametno da zbog materijalizma (sasvim razumljiv razlog) svi iselimo i stavimo lokot na vrata ove države. Uopće ne sumnjam kao što pišeš da ćemo svi mi vani ostati samo stranci, kao i naša djeca. Što znači na perfidan način građani drugog reda, kao stanari u nečijem tuđem stanu.

No iako sam osobno optimist za ostanak, ipak je teško bez zadrške dijeliti tvoj optimizam o prosperitetu. Svjestan sam da smo usred promjene paradigme i da Hrvatska time ima realne šanse za razvoj. Ali nažalost tokom godina sreo sam zaprepašćujuće malo ljudi koji su upućeni u ekonomska zbivanja, pouzdani suradnici, poduzetni, karakterni. Sve je to bilo failure za failure-om. Ili su zeznuli, ili nisu imali pojma, ili su pokazali loš karakter, odsustvo poduzetništva itd. Općenito glavna mantra je 'gdje je moja plaća', za većinu njih ništa drugo kao parametar ne postoji. Mislim da su ti ljudi daleko najveća prepreka za razvoj ove države, a ne (nesposobna) vlast. Naša vlast spala je na nakaradnost i infantilnost jednog Big Brothera pa je i ne pratim više kao ni Big Brother. Vlast ionako u svijetu korporacija postaje samo figura bez stvarne snage, kod nas još i više nego vani.

Ono što me brine su ljudi, i ovi ovdje i oni što su iselili. Mi smo problem, a ne vidim pomake na bolje
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:28   #96
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
A što misliti o ljudima koji toleriraju HDZ/SDP i one ostale morone? I koji se stalno vrte u krug na istom mjestu? Pa jebemu mater više, do kada?
Netko državu voditi mora. Tu se svi možemo složiti.

Problem je što se ljudi koji komentiraju politiku - ne aktiviraju u političkom smislu i time ništa ne mijenjaju, ali i dalje seru i komentiraju i seru i komentiraju i seru i komentiraju i jebeno ništa ne poduzimaju, ali seru i komentiraju i dalje... Tu je, po meni, krucijalni problem.

Dijasporaše boli ona stvar za politiku zemlje u kojoj se nalaze sve dok im je dobro, jer nisu došli u zemlju komentirati domaće i aktualne političke događaje nego crnčiti od jutra do sutra, da bi imali za starost. Sve je po meni relativno. Svaka država u svijetu ima svoj HDZ i SDP, nemojmo se varati.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:29   #97
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
odlazili su punih gepeka, mada mi nije bilo jasno zašto kad je u đrmani sve bolje.
navukli su me na đrmani te milka čokolade. u osvit punoljetnosti spakovah se na rad kod tih istih sa stodvajsttrojkama, sad već genšerima. kažu nije baš dobro nekad je bilo posla a sad...
vidjeh skupljaju otpad srijedom, što pobacaju gazde švabe. tuku se s nekim romima oko plijena. šamaram vešmašine i frižidere cijeli dan i uveče me isplate upola dogovorenog. jebem vam mater.
osnovno pravilo svakog roba u hrvatskoj vrijedi i za van: NE raditi za naše ljude. mog rođaka "naš čovik" u kanadi muljao (i indijci, da se razumijemo)
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:42   #98
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Netko državu voditi mora. Tu se svi možemo složiti.

Problem je što se ljudi koji komentiraju politiku - ne aktiviraju u političkom smislu i time ništa ne mijenjaju, ali i dalje seru i komentiraju i seru i komentiraju i seru i komentiraju i jebeno ništa ne poduzimaju, ali seru i komentiraju i dalje... Tu je, po meni, krucijalni problem.

Dijasporaše boli ona stvar za politiku zemlje u kojoj se nalaze sve dok im je dobro, jer nisu došli u zemlju komentirati domaće i aktualne političke događaje nego crnčiti od jutra do sutra, da bi imali za starost. Sve je po meni relativno. Svaka država u svijetu ima svoj HDZ i SDP, nemojmo se varati.
Pa nije bas.
Jos tamo od referenduma za EU sam odlucila ne glasati u RH. Jer sto cu krojiti zivot ljudima a ni ne zivim u drzavi.

Mislim da bi vam svima bilo puno bolje da je vise 'Marica'' koje se ne mijesaju. To sto povremeno kricim na nekom iluzornom mediju nikom nije naskodilo.

Glasam u ovoj drugoj drzavi. ne za odredjenu stranku po defaultu nego prema ekonomskom dijelu programa.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:47   #99
I o vodjenju drzave:
nije velika razlika izmedju cijele hrvatske i city of new york. Samo sto ny vodi gradonacelnik i grupica ljudi. A nama nije dovoljan bataljun nesposobnjakovica.

Kada je sistem dobar u bazi, ne treba puno ljudi.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:50   #100
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Tip Iranac (35) sa diplomom inz elektrotehnike i stalnim poslom na iranskom poweplant dao otkaz i otisao takodjer u Kanadu. U Frankofoni dio, a govori engleski

Razlog odlaska je po njegovim rijecima ogranicenje sloboda. Ja mu priznajem galopirajucu inflaciju za razlog sloboda i konstantni rollercoastar cijena tomana dollara i zlata kaorazlog odlaska.

Dobio je vizuna i socijalu na osnovu diplome.



Stanuje onako kako si ti opisao. Sobicak optimisticno nazvan studio, u Montrealu.

Kod ljepseg spola ne kotira nikako. Bilo domace ili strankinje. Jer nije zivotno 'sredjen' onako kako se ocekuje za nekog u njegovim godinama. Iako sasvim ok izgleda i skroz je normalan. Ali ni posla ni kuce ni bas nekog posebnog plana - not really catch of the day. Tako da se zali na usamljenost.
Kanadjanke se pale najvise na bijele Europljane (mozda zvuci brutalno, ali tako je), zato "tvoj" Iranac nema srece.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.