Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2017., 17:59   #3821
Kolinda već ima dvoje djece, ova nema pa su, tipično, pretpostavili da će to doći na red. Odnosno, ona je sama o tome pričala, ako sam shvatila. U svakom slučaju, jadno.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:05   #3822
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Pa to što si napisala je opis mutave osobe.

Ne vidim dio za koji je potrebna snalažljivot da kolegi koji ti je stavio ruke na ramena kažeš makni mi ruke s ramena i se makneš tako da bude jasno zašto. Vidim samo nekog tko je silno uplašen da li će ispravno dostići savršene normative koje je pokupio negdje putem pa sad ima doživotnu ispriku ili šta?
Mislim da bi bilo dobro da se napravi neka medalja za one koji bi uvijek savršeno reagirali i koji za svaku situaciju u sivoj zoni u milisekundi znaju procijeniti točnu nijansu sive i nikad se ne pitaju "jesam ja luda ili je ovo neprimjereno ponašanje".

Dok se ne oformi tijelo zaduženo za to:

__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:13   #3823
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Mislim da bi bilo dobro da se napravi neka medalja za one koji bi uvijek savršeno reagirali i koji za svaku situaciju u sivoj zoni u milisekundi znaju procijeniti točnu nijansu sive i nikad se ne pitaju "jesam ja luda ili je ovo neprimjereno ponašanje".

Dok se ne oformi tijelo zaduženo za to:

Meni ih treba oduzimati.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 20:16   #3824
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

Mislim da bi bilo dobro da se napravi neka medalja za one koji bi uvijek savršeno reagirali i koji za svaku situaciju u sivoj zoni u milisekundi znaju procijeniti točnu nijansu sive i nikad se ne pitaju "jesam ja luda ili je ovo neprimjereno ponašanje".

Dok se ne oformi tijelo zaduženo za to:

Meni je nevjerojatno da ti i dalje ne možeš voditi ovu diskusiju kroz vlastita iskustva, a ne vlastita hvalisanja.

Ovo je trenutak kad shvatiš da forum nije mjesto za istinsku raspravu,.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 23:03   #3825
Ne hvalim se, pokušala sam ti objasniti što čovjeku može prolaziti kroz glavu u momentu dok stoji ukopan. Tebi je to mutavo i ti si iznad toga. Dobro, drago mi je zbog tebe.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 01:40   #3826
Fora stripići. Isplati se bacit oko na svih 5 stranica: http://www.boredpanda.com/double-sta...mpaign=boredpo
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 09:41   #3827
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Fora stripići. Isplati se bacit oko na svih 5 stranica: http://www.boredpanda.com/double-sta...mpaign=boredpo
Bas sam ih prekjucer vidjela, htjela ih staviti tu ali me obuzela neka lijenost
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 10:42   #3828
Society: Be yourself!

Society: No, not like that.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 10:47   #3829
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne hvalim se, pokušala sam ti objasniti što čovjeku može prolaziti kroz glavu u momentu dok stoji ukopan. Tebi je to mutavo i ti si iznad toga. Dobro, drago mi je zbog tebe.
Nisam rekla da se ti hvališ, nego ti meni to pripisuješ zato što sam imala iskustva u kojima nisam bila mutava. I za koja sam napisala srećom i napisala da tko zna kako bi bilo drugi put. Samo, to sve ignoriraj jer se ne uklapa u to što tebe iz nekog razloga svrbi drugo napisano.

Jednom sam otišla na svadbu nepoznatim ljudima, platila stolicu i +, svadba od 400+ ljudi di su mladenci skupljali lovu ili šta ja znam. Bila sam mutava i otišla sam. Sigurna sam da ćeš se sožiti sa mnom i da bi sama mogla reći da je netko tu bio mutav. Naime inače to radiš, ideš okolo i dociraš ljudima o njihovim glupim odabirima. Ne znam zašto si sad našla meni spočitavati isto.
Razlika koju ja vidim je da će ljudi neminovno biti mutavi kroz život, a da je mutavost na perfidno zlostavljanje po uredima i fakultetima i teretanama nedozvoljiva. Što zbog žrtve koja se uništava što zbog atmosfere kojoj doprinosi takvo ponašanje.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:03   #3830
Pericka, sve si tocno rekla.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:07   #3831
Valjda je kljuc ne biti kontinuirano 'mutav'?
Ono, jednom ti se desi, iznenadi te, a kasnije u istoj situaciji promijenis pristup?
Ili?

Ne bih ni ja bila stroga prema odsutstvu prve reakcije, pogotovo obzirom na jel, moja iskustva.
Ali da osoba nastavi po istom u istoj situaciji i s istim akterima, e tu bi mozda pomislila WTF.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:23   #3832
Nismo svi isti, ima mutavih itekako. Ne mislim da su idioti, samo podrzavam misljenje da su mutavi... neki reagiraju pre, a nekima se dogodi odsutstvo reakcije.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:45   #3833
Da ima mutavih...i sama sam mutava more puta. Al učim na greškama. Još uvijek.


Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Razlika koju ja vidim je da će ljudi neminovno biti mutavi kroz život, a da je mutavost na perfidno zlostavljanje po uredima i fakultetima i teretanama nedozvoljiva. Što zbog žrtve koja se uništava što zbog atmosfere kojoj doprinosi takvo ponašanje.
Da.
Možeš bit mutav jer te netko ulovio na aktera kak se ono veli i reagirao si mutavo.
Al biti nadalje mutav ...pa si počneš te mutave reakcije prevoditi kao feminizam...mutavo do bola
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:46   #3834
Ali ne reagiramo uvijek na isti način. Proglasiti nekog mutavim jer se jednom snađe a drugi put ne, i tako naizmjenično, je bahato. Iz perspektive promatrača je lako pametovati a možda bi promatrač reagirao još gore da se njemu isto dogodilo. Govorim o različitim situacijama, ne o kolegi koji te štipka po špeku svaki drugi dan. Ono, fool me once...
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:50   #3835
Pa meni nije problem ni sebe proglasiti mutavom
Ne mislim da se kritikom mutavosti vrijeđa i diže iznad.
Samo se stvari nazivaju pravim imenom
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:52   #3836
Komentira se žrtve nasilja, zlostavljane i dovedene u stanje šoka, a fokus je na tome "jesu li mutave" ili "nisu mutave".

Samo da istaknem


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:53   #3837
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Komentira se žrtve nasilja, zlostavljane i dovedene u stanje šoka, a fokus je na tome "jesu li mutave" ili "nisu mutave".

Samo da istaknem


-Stipe
Hvala.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 11:59   #3838
Većina ljudi ipak nisu nasilnici pa nasilje ni ne očekuju. Stanje šoka po tome je meni uobičajena i normalna reakcija
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:02   #3839
Slažem se.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 12:05   #3840
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Većina ljudi ipak nisu nasilnici pa nasilje ni ne očekuju. Stanje šoka po tome je meni uobičajena i normalna reakcija
E to

I potpis pod Stipu as well.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:27.