Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2016., 11:46   #1
Nije mi jasno (životne misterije) XVII.

Evo, imamo novu temu.

Nije mi jasno kako nakladnici toliko dugo opstaju uz minimalne prihode. Pa tko kupuje te silne knjige?
Lyanna Stark is offline  
Old 04.12.2016., 13:28   #2
Preporuci mi nesto za stres da im pripomognem
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 04.12.2016., 13:50   #3
Vidim priču o krevetima na prošlim misterijama. Ja bih vodeni madrac. Jel ima netko iskustva sa spavanjem na nečem takvom? Nisam nikad probala pa ih idealiziram i mislim da je sličan osjećaj kao kad plutaš na moru. Kolika je zapravo učestalost pucanja ili se to uglavnom u filmovima događa?
Sloppy is offline  
Old 04.12.2016., 13:54   #4
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Preporuci mi nesto za stres da im pripomognem
Ja pod stresom mogu čitati samo nešto što sam već čitala, iznenađenja su rizik za dodatni stres Uglavnom tada čitam SF.

Inače, ne znam kompletnu računicu, ali nakladnici se za dio izdanja namire od otkupa (Ministarstva kulture), neke su knjige sponzorirane, a mislim da ih većina i ima shemu da štancaju, na primjer, udžbenike i selfhelp i kuharice koje se sigurno prodaju pa valjda imaju i neki profit koji onda ulože u manje komercijalna izdanja kojima održavaju renome. Moguće je da sam skroz u krivu

Nego, postavila sam pitanje i na kozmetici, ali kako tamo inače ne idem, tko zna kad ću dobiti odgovor. Dakle, čime se oblikuje tanka i lagana, a relativno gusta kosa, ako je kratka? Nisam odavno imala tak kratku kosu, inače ne stavljam ništa, ali sad se budim raščupana jako, a ne da mi se fenirat niti prat kosu svaki dan. Nije mi ni suha ni masna kosa, frizurica mi je super i baš bih je rado održavala kak spada.
Silajn is offline  
Old 04.12.2016., 13:58   #5
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Vidim priču o krevetima na prošlim misterijama. Ja bih vodeni madrac. Jel ima netko iskustva sa spavanjem na nečem takvom? Nisam nikad probala pa ih idealiziram i mislim da je sličan osjećaj kao kad plutaš na moru. Kolika je zapravo učestalost pucanja ili se to uglavnom u filmovima događa?
Meni jako neugodan. Ipak je to golema plastična vodom ispunjena vreća i sto plahti meni ne može izbiti osjećaj da ležim na vlažnom. Ne, ne orosi se, to ja brijem A ne sviđa mi je se ni zibanje čim se mrdneš. Ne znam kakav je seks na tome, fala na pitanju
Silajn is offline  
Old 04.12.2016., 14:06   #6
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ja pod stresom mogu čitati samo nešto što sam već čitala, iznenađenja su rizik za dodatni stres Uglavnom tada čitam SF.


Mene Bucayeve pricice privremeno umiruju i budem ga svakako ubacila na listu za citanje, ali nije mi to dovoljno za godinu dana ludila koje slijedi (a koje je vec pocelo i odrazava mi se na spavanje zadnjih tjedan-dva )
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 04.12.2016., 14:19   #7
Jesi citala od Jakesa Sjever i Jug? Odlicna trilogija, preporucam.
Od SFa, The Expanse serijal.
Od postapokaliptike(odlican odmor za mozak) Purge of Babylon serijal.


Vodeni krevet. Mene bi ono buckanje izludilo.
Ja imam ideju za, nazovimo to tako, vodeni pod, tj. golemi akvarij koji bi se protezao dijelom poda u kuci i po kojem bi hodao.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 04.12.2016., 14:24   #8
Xiang, jesi li riješila Vonneguta? Nakon Kolijevke za macu, osjećaš se doživotno jako glupo ako se stresaš od ičeg A i nakon Mehaničkog pijanina ili Galapagosa, čak i Modrobradog.
Silajn is offline  
Old 04.12.2016., 14:27   #9
Nisam citala nista sto spominjete

Hvala na prijedlozima. Provjeriti cu sto kazu Goodreadsi

Inace ne volim SF, a vojno moze samo non-fiction
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 04.12.2016., 14:30   #10
nije mi jasno kako na tvu jednu večer u godini bude predobar program na svakom programu, a 364 živa sranja. večeras: goodfellas, snatch, her, eight below. ostale se vikende umorim dok iskopam nešto i ne iskopam ništa uglavnom. se dogovaraju oni kad da natrpaju sve dobro što imaju?
Trina Moe is offline  
Old 04.12.2016., 14:30   #11
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Nisam citala nista sto spominjete

Hvala na prijedlozima. Provjeriti cu sto kazu Goodreadsi

Inace ne volim SF, a vojno moze samo non-fiction
Kako mozes ne voliti SF!?

Ja imam predrasude prema zenama koje ne vole SF, uvijek nekako mislim, mora da su lose u krevetu. Ne znam otkud veza kreveta/sexa i SFa, mozda zato sto je meni sex SF, ali tako je
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Old 04.12.2016., 14:40   #12
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post

Nego, postavila sam pitanje i na kozmetici, ali kako tamo inače ne idem, tko zna kad ću dobiti odgovor. Dakle, čime se oblikuje tanka i lagana, a relativno gusta kosa, ako je kratka? Nisam odavno imala tak kratku kosu, inače ne stavljam ništa, ali sad se budim raščupana jako, a ne da mi se fenirat niti prat kosu svaki dan. Nije mi ni suha ni masna kosa, frizurica mi je super i baš bih je rado održavala kak spada.
Meni najbolje odgovara poprskati nekim sprejem za kovrče, posušiti prstima gužvajući kosu i onda podižući kosu prema gore poprskati lakom, nakon toga oblikujem ostavim da strši tamo di želim da strši, zagladim di želim zagladiti, i eventualno s malo voska oblikujem pramenove. Neovisno o tome kad se probudim iduće jutro izgledam ko Alice Cooper. Ali ako sam imala samo lak to je puno lakše iščešljati nego kad imam vosak ili onaj puder za volumen.

Al danas zbilja ima toliko preparata da možeš birati. Samo kaj mislim da se kosa zgužva i dobije taj zalegnuti izgled neovisno o tome kaj si stavila na kosu prije.

Znači- nosim raščupano ako nije jasno iz opisa. Ne znam točno koji stil ti želiš isfurati, nekakav glatki pixie ili isto raščupano...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 04.12.2016., 15:12   #13
Ma problem je u tome što nemam pojma što se stavlja na kosu Došla sam u DM i buljila u onu policu di su sredstva za frizure pol sata i ja to niš ne kužim. Laka se, recimo, uopće nisam sjetila. Prvi put čujem za puder za volumen

Ošišana sam priblžno kao ova plava tu http://www.murmao.com/hair-ideas/hairstyles-short-cuts

Mogu bit i relativno raščupana, ali sam prestara za pankeriju, mislim, treba mi nešto urednije.
Silajn is offline  
Old 04.12.2016., 15:14   #14
Pročitala sam "Hairless Short Cuts"
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 04.12.2016., 15:27   #15
Da ok moje je ipak nešto kraće a ošišala sam se toliko kratko jer nisam mogla održavati tu dužinu koju ti imaš znači duže odozgora kratko nad vratom. Imamo vjerojatno isti tip kose, dosta kose ali tanke i mekane vlasi.
Jedino što je meni odgovaralo i pomagalo da ta frizura izgleda uredno je bilo pranje svako jutro i onda izvlačenje na četku. Mislim i sad najviše volim frišku kosu koja je netom oprana ali mi je sad manja tlaka oko frizure jer ju posušim na brzinu i ne petljam oko nje sa četkom.

Tak da - good luck.

Al ima fkt puno tutoriala na YouTube, malo si pogledaj.
https://www.youtube.com/watch?v=RpxegTIqaDE

Evo samo sa voskom joj je napravio frizuru...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 04.12.2016., 15:32   #16
Hvala puno!

Edit: uvalila sam se u govna vidim Prosječno jednom tjedno ću izgledat normalno Ili ću morat skorz promijenit uređivalačke navike

Zadnje uređivanje Silajn : 04.12.2016. at 15:42.
Silajn is offline  
Old 04.12.2016., 16:45   #17
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Ma problem je u tome što nemam pojma što se stavlja na kosu Došla sam u DM i buljila u onu policu di su sredstva za frizure pol sata i ja to niš ne kužim. Laka se, recimo, uopće nisam sjetila. Prvi put čujem za puder za volumen

Ošišana sam priblžno kao ova plava tu http://www.murmao.com/hair-ideas/hairstyles-short-cuts

Mogu bit i relativno raščupana, ali sam prestara za pankeriju, mislim, treba mi nešto urednije.
Spremila sam si tu tvoju frizuru, za kad mi dodje da se osisam.
Imala sam to pred vise od 15 godina.
Nisam trebala nikakve gelove, jer je sve palo na svoje mjesto, ali tada me Luka (Lasovic) sisao, a on je zbilja majstor. Eventualno mrvica nekog voska ili nesto ako sam htjela malo neurednije, mislim da se to zvalo water wax.
Ne znam jel jos radi Luka
Ali znam da je bas bio poznat po tome da kad te on osisa, nemas potrebe ici na frizuru, jer se sve poslozi kak treba.
Hannah 3 is offline  
Old 04.12.2016., 16:49   #18
Kad je Goodfellas i na kojem?
Hannah 3 is offline  
Old 04.12.2016., 16:53   #19
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Evo, imamo novu temu.

Nije mi jasno kako nakladnici toliko dugo opstaju uz minimalne prihode. Pa tko kupuje te silne knjige?
Ucenici. Radio svojedobno u Profilu, skole su im najveci izvor prihoda.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Old 04.12.2016., 17:04   #20
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Nego, postavila sam pitanje i na kozmetici, ali kako tamo inače ne idem, tko zna kad ću dobiti odgovor. Dakle, čime se oblikuje tanka i lagana, a relativno gusta kosa, ako je kratka? Nisam odavno imala tak kratku kosu, inače ne stavljam ništa, ali sad se budim raščupana jako, a ne da mi se fenirat niti prat kosu svaki dan. Nije mi ni suha ni masna kosa, frizurica mi je super i baš bih je rado održavala kak spada.
Krenula sam ti odgovoriti svojim iskustvom ali onda sam vidjela fotku, to nije kratka kosa

Zezam se; meni kad imalo naraste na neku žblj dužinu, osobito straga, onako se dijeli na razdjeljak (baš zato što je tanka i lagana), užasno mi je to i zato je držim vrlo kratkom.
Almost Rosey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:07.