Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 16:04   #1
Win 7/Win 10 - headset zvuk.

Ovakoc, imam problem i potrudit ću se potruditi to najkraće moguće, a da shvatite. Imam Asus H81 MK matičnu i Logitech G230 headset.

Ovako:

U Windows 7 mi matična uopće ne prepoznaje headset. I dođe mi do onog dijela kad trebam pričati onu rečenicu da mi prepozna headset - 0 bodova. Uopće ne mogu "otključati" onu opciju da dobijem 10/20/30 DB boost na mikrofon zvuk.

Išlo mi je to na živce, pa reko idem probati Win10.

I tu radi sve iz prve. Uredno mogu boostati DB kako mi paše. Mikrofon je glasan i prekrasno se čuje. Za razliku od Win7 gdje se čuje katastrofa. Rekao bi da moj mobitel glasnije vibrira od zvuka mikrofona na Win7.

Sad; siguran sam da su driveri problem pošto Win10 sve instalira automatski. A opet sam probao ručno sve na Win7 i dalje isti problem sa tihim headsetom.

Jel' greška do mene ili Win7 ima problema?

Stvar je: volio bi se vratiti nazad na Win7, bolje mi je sjeo pa ....
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:25   #2
Skineš od logitecha G230 driver i to je to. Trebalo bi biti isti vrago kao i na windows 10.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:27   #3
Nemam uopće G230 driver na Win10.
I to je klasičan stereo headset, a ne 7.1 virtualno dripanje.
Ne vjerujem da je driver headseta pitanje.

EDIT:

Pogledao Logitech stranicu, nemaju uopće driver za headset. Kao što sam i pretpostavio. Samo da one s njihovom USB zvučnom imaju drivere.

Vjerojatno je matična negdje problem. Poslat ću email Asusu da vidim što će reć. ^^
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 22:25   #4
Uz sami driver često ide i popratni audio softver od proizvođača matične gdje se mogu podešavati audio postavke koje su naprednije od onih u samim Windowsima.
Jesi probao pogledati na stranicama od Asus za svoju matičnu za tako nešto?

I jedna profesionalna znatiželja - što te to od Win10 nije zadovoljilo da želiš natrag na Win7?
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 09:35   #5
https://ibb.co/fJqNKv

Ovo je problem. U Win7 me uopće neće pustiti da boostam mikrofon na 10/20/30 dba. Dok, kao iz slike, na Win10 ovo radi iz prve.

Drugi problem koji imam, ali na Win10 je taj da mi Bandicam uopće ne prepoznaje codece za snimanje. Moja grafička ima podržano H264, no uopće ga nema na codec listi u bandicamu na Win10, samo MPEG1 imam. Dok u Win7 mi uredno sve prikaže, od XVida, H264, MPEG1 i cijeli kup istih.

Svigdje problemi.

EDIT:

Na Asus stranici matične ima samo Realtek audio driver za matičnu, ništa drugo nema od ponude. I to instaliram - no i dalje isti problem.
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 16:34   #6
Ajde pokusaj preko ovog programcica, https://sdi-tool.org/

on automatski detektira hardwere u računalu i ponudi drivere, nije to jos jedan program u nizu koji instalirava gluposti i ostala sranja. Portabilni je i vrlo je jednostavan za koristit.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:47   #7
Hvala, igrat ću se s tim večeras.
DarkBlue22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.