Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2012., 10:47   #61
Ne znam za vas
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 10:49   #62
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 10:50   #63
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Ne znam za vas
a nish, fala kakvih sam se zivina nagledala u zadnjih par godina ovdje, a prije nekoliko tjedana i prvi susret sa morskim reptilom...udovica mi je izgleda najmanji problem...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 10:57   #64
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Goti kod nas su ovakve http://www.thenational.ae/news/uae-n...k-the-emirates

jel to ista familija navodno su nam dofurali iz australije..koliko je ova "opasnija" od ove rvatske?
Kolika je (mislim na velicinu u cm) ova, a kolika ova u Hrvatskoj?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 11:02   #65
ja bih rekla da je ona koju sam ja ulovila u garazi, bila barem centimetar velika..onak u rasponu nogica...crvena boja na ledjima je bila upadljiva.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 11:10   #66
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
ja bih rekla da je ona koju sam ja ulovila u garazi, bila barem centimetar velika..onak u rasponu nogica...crvena boja na ledjima je bila upadljiva.
Pa da.Problem za njih je sto nisu uocljive i djeluju kao i ostali paukovi...mislim po veličini...
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 11:35   #67
Zato imaš vrlo karakterističnu koloraciju zatka. Nema nimalo sličnih pauka njima. Ili jesu ili nisu. Zato je dobro naučiti raspoznavati ih.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 09:50   #68
crna udovica je uvijek u blizini svoje paučine, a karakteristično je da u paučini ima "mrtvog muža"
to sam primjetila u 90% slučajeva, jer ako je prenesena, onda to ne važi, ali ako smo došli na "njen teritorij", ta njena paučina je puna "bivših" kukaca
jako je radišan pauk
i njena mladunčad(malene crne udovice), također su u blizini paučine, samo što se mladi kreču brzo, stara majka se nikuda ne žuri
ima sporo kretanje, jer je očito da loviu zamku
ja držim da je šteta ubijati je na njivi, jer ona dobro lovi kukce
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 17:07   #69
Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
ja držim da je šteta ubijati je na njivi, jer ona dobro lovi kukce
i ja držim. nemaš je kaj ubijati osim ak ti nije direktna prijetnja
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 17:46   #70
Ja sam trenutno u potrazi za najbezbolnijim načinom (i za mene i za obitelji crnih udovica)da ih odselim sa svoje zemlje.Ima ih cilo "more",i ženskih,i muških,a i podmlatka.Ne bojim ih se,radim sve u rukavicama,a i stvarno izgledaju da ne diraju ako ih se ne dira.Strah me je za moju dicu,kosim travu pa imaju savršeno nogometno igralište,a sad ne mogu prići od crnih udovica.Nije šala,stvarno ih je na svakom drugom koraku.Godina im je savršena za razvoj još i većeg broja.Zbog visokih temperatura,više je ženki,imaju obilje hrane (pogotovo skakavaca) i logično da će za sljedeću sezonu ostaviti masu jajašaca.A,sad da skratim.Molila bih savjet (ako je moguće ozbiljni,bez naoružanja i sličnog) na koji način ih odseliti,bez agresivnih insekticida.Za sada naginjem ideji da "prošetam" sa elementarnim sumporom čitavom granicom zemljišta.Stariji (pa valjda i pametniji) kažu da bi to tribalo držati podalje i crne udovice,a i zmije (i to mi savršeno paše).Što kažete na to,ima li ko iskustva Stvarno ih ne želim vrebati i ubijati,znam koliko su korisne,ali oko mog travnjaka imaju čitavo "ljetovalište" zapuštenog zemljišta,pa bi mi velika želja bila da budemo samo dobri susjedi
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 18:50   #71
Quote:
107 kaže: Pogledaj post
Ja sam trenutno u potrazi za najbezbolnijim načinom (i za mene i za obitelji crnih udovica)da ih odselim sa svoje zemlje.Ima ih cilo "more",i ženskih,i muških,a i podmlatka.Ne bojim ih se,radim sve u rukavicama,a i stvarno izgledaju da ne diraju ako ih se ne dira.Strah me je za moju dicu,kosim travu pa imaju savršeno nogometno igralište,a sad ne mogu prići od crnih udovica.Nije šala,stvarno ih je na svakom drugom koraku.Godina im je savršena za razvoj još i većeg broja.Zbog visokih temperatura,više je ženki,imaju obilje hrane (pogotovo skakavaca) i logično da će za sljedeću sezonu ostaviti masu jajašaca.A,sad da skratim.Molila bih savjet (ako je moguće ozbiljni,bez naoružanja i sličnog) na koji način ih odseliti,bez agresivnih insekticida.Za sada naginjem ideji da "prošetam" sa elementarnim sumporom čitavom granicom zemljišta.Stariji (pa valjda i pametniji) kažu da bi to tribalo držati podalje i crne udovice,a i zmije (i to mi savršeno paše).Što kažete na to,ima li ko iskustva Stvarno ih ne želim vrebati i ubijati,znam koliko su korisne,ali oko mog travnjaka imaju čitavo "ljetovalište" zapuštenog zemljišta,pa bi mi velika želja bila da budemo samo dobri susjedi
hahha ovo je bas bas, ali bas bilo duhovito! Mogu li znati o kojem podrucju je rijec? Koji dio Jadranske obale posto se spremam za more...
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 19:21   #72
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
hahha ovo je bas bas, ali bas bilo duhovito! Mogu li znati o kojem podrucju je rijec? Koji dio Jadranske obale posto se spremam za more...
Meni ti to nije baš smišno,ali ajde Radi se o Zadarskom zaleđu (znaju one di je dobro).Ne znaju baš plivati pa se drže dalje i od plaže i od kupača (nisam nikad čula da ih je neko vidija baš blizu mora).Ove "moje" vole stan u kupinama,maslinama ili ispod čatruna.Ponavljam,iako nisam ljubitelj paukova,uopće ne izgledaju strašno.Kako naletim na koju,tiho kažem:ne diram te,ne diraj me i nastavljam svoj posa.Samo ne želim da mi se motaju oko dice jer su mi još maleni za takvu komunikaciju s prirodom.
Klepsidra,želim ti puno sunca i mirno more,a crne udovice ćemo mi domaći držati podalje od vas Znaju i one da se pokušava živiti i priživiti od sezone do sezone
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 22:29   #73
Ajme meni ja bas u Zadar idem to jest okolica Zadra, Biograda i Šibenika
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 11:43   #74
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Ajme meni ja bas u Zadar idem to jest okolica Zadra, Biograda i Šibenika
Možete se sristi jedino ako misliš pomagati nekome u polju,što čisto sumnjam da će biti slučaj.Dakle,opusti se i uživaj.Veći problem će ti biti kakvo nevrime pa da moraš odmor provesti uz prozor,ali i s te strane navijamo za tebe.
Ako te neko i zamoli da mu pomogneš brati čatrune ili pomidore,izmisli kakav išijas ili sličnu boleštinu (pali,provjereno) Sritno i ugodno lito ti želim
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 15:23   #75
Quote:
107 kaže: Pogledaj post
Možete se sristi jedino ako misliš pomagati nekome u polju,što čisto sumnjam da će biti slučaj.Dakle,opusti se i uživaj.Veći problem će ti biti kakvo nevrime pa da moraš odmor provesti uz prozor,ali i s te strane navijamo za tebe.
Ako te neko i zamoli da mu pomogneš brati čatrune ili pomidore,izmisli kakav išijas ili sličnu boleštinu (pali,provjereno) Sritno i ugodno lito ti želim
Bicu u satoru a isijas svakako imam i to trenutno..
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 20:44   #76
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Bicu u satoru a isijas svakako imam i to trenutno..
Mrrrrrrrrzim šatore,ali to je valjda zato što sam podstanar pa sam u svojoj glavi našla neku poveznicu.Ko voli,nek izvoli.To je za one koji se ne boje "bagudina"
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 21:32   #77
Quote:
107 kaže: Pogledaj post
Mrrrrrrrrzim šatore,ali to je valjda zato što sam podstanar pa sam u svojoj glavi našla neku poveznicu.Ko voli,nek izvoli.To je za one koji se ne boje "bagudina"
Jest off topic al moram ovo reci...sjećas se onog skeča od Top liste nadrealista "Imas sator vrati stan" ....
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2012., 09:38   #78
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Jest off topic al moram ovo reci...sjećas se onog skeča od Top liste nadrealista "Imas sator vrati stan" ....
Odosmo mi u off,ali još mi niko ne odgovori kako da se riješim crnih udovica.Po svoj prilici ću nakon sljedeće košnje u šetnju "vinogradskim" sumporom.Javit ću rezultate
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:56   #79
Ja sam upravo imala bliski susret s crnom udovicom. Još me sve češe od same pomisli...
Išla sam pomicat nekakve letvice koje su stajale tik do ulaznih vrata, odmaknem letvicu kad ono, imala sam što i vidjeti http://imageshack.us/photo/my-images...afija0420.jpg/
Sad me najviše strah potomaka
__________________
Keeping my soul happy...
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:51   #80
Quote:
markiza poisson kaže: Pogledaj post
Ja sam upravo imala bliski susret s crnom udovicom. Još me sve češe od same pomisli...
Išla sam pomicat nekakve letvice koje su stajale tik do ulaznih vrata, odmaknem letvicu kad ono, imala sam što i vidjeti http://imageshack.us/photo/my-images...afija0420.jpg/
Sad me najviše strah potomaka
izgleda da je mrtva

Ja sam uspjesno privela kraju kampiranje u Zadarskoj regiji bez uboda cne udovice i bliskih susreta

I jedno pitanje: da li ikoga znate da ga je ujela crna udovica i da je isti umro od njenog otrova?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.