Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2017., 15:33   #1
Adware u modemu?

Ne znam je li uopće moguće, no ne znam kako objasniti da nam u zadnjih nekoliko dana na tri android uređaja i na PC konstantno iskaču reklame prilikom surfanja, ali isključivo kada se spojim na kućni wireless. Isprobah većinu antivirusnih programa na mobitelu, combofix na računalu, ali i dalje je isto. Kad se spojim na internet što imam u tarifi preko mobitela, nema nikakvih reklama.

Pokušao sam se ulogirati preko računala u DNS postavke preko IP adrese, ali mi ne prihvaća korisničko ime i lozinku, premda na poleđini modema piše da su korisničko ime i lozinka "user" i "user". Restartiranje ne pomaže. Radi se o optima modemu. Uglavnom, je li ovo moguće ikako riješiti ili trebam zvati nekog stručnjaka?
Hvala
__________________
hic Rhodus, hic salta
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 20:30   #2
Da, moguce je naseliti svakakva sranja u modem ali nisam jos cuo da se to desavalo na nasim prostorima. To je najvise popularno u USA i to od strane njihovih davatelja internet usluga.

Napisao si da si restartao modem. Ako i ima nesto unutra to se nece maknuti restartom. Probaj ga resetirati na tvornicke postavke i onda bi sve trebalo biti u redu. A strucnjak je uvijek dobrodosao u ovakvim slucajevima
Vistaman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.