Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2011., 18:19   #1761
i ja sam pitala za hipnozu na uputnicu ali nemoguća misija ..barem u RI
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 18:22   #1762
Pa nema u RI bas puno ljudi koji prakticiraju hipnozu... meni ih samo par pada na pamet, a na uputnicu se zna sto se dobija...

A zasto je problem privatnik? I zasto bas hipnozu zelis?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 18:34   #1763
problem je lovanaravno..nekako mi se čini da bi hipnoza možda iskopala kočnicu
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 18:44   #1764
Da vjerojatno bi, ali za to ti je nazalost jedina opcija privatno ili nagovorit nekoga na besplatno... u svakom slucaju bi bi bilo pametno poceti stedjeti i stavljati na stranu za terpaiju u nekoj buducnosti
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 18:57   #1765
znam..čačkala sam u ri za to..trebalo bi više puta doći

kad bih znala da će pomoć išla bih

ovako mi je jako bed
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 19:00   #1766
A hipnoza je tehnika koja se koristi u psihoterapiji, no mislim da sam ti pisao o tome jer znam da smo se dopisivali.. a ne nesto sto rjesava probleme.. a ako si motivirana i spremna na suradnju, onda ce ti pomoci...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 19:07   #1767
da znam..zato se i bojim ima li sve to smisla..ključ je u meni..a nikako da dotaknem pravi okidač..jer sve mi se čini da sam sve lošije ..unatoč što imam divne roditelje...i dečka..nisam gladna ni bosa..nać ću i posao...nije ni posao uzrok svega...ali jako sma nezadovoljna neispunjena..nesretna a ne bih trebala imat razloga za to..puna strahova..neznam u kom smjeru da sebe usmjerim..koje još potencijale imam da izvučem iz sebe
imam feeling da jako jak lutam i gubim se..da od šume ne vidim drvo..i tu se vrtim a trebala bih nešto poduzet krenut napravit sa životom
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 09:52   #1768
zanimljivo je da prvo kazes kako si isla vecinom kod privatnih psihijatara a onda tvrdis da su oni preko uputnice losi
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 10:08   #1769
Čekaj, ti imaš problem s time što netko ''forsira'' psihijatre, a ti meni ovdje (to jest, svima nama) forsiraš vjeru u to da je Zemlja stara 3000 godina?

Ili to može biti bilo koja vjera? Ali poznavajući vas kršćane, to može biti samo ljekovita (gotovo psihofarmakološka) snaga Isusa Krista (diplomanta Medicinskog fakulteta ).

Gle, dozvoljavam da tebi nisu pomogli psihijatri (ili, što je izglednije, da si kod svakog otišla triput i kad ti nije ekspresno pomogao, odustala, što je simptom sam po sebi), ali to ne znači da bi, na primjer, netko tko ima shizofreniju trebao odustati od lijekova i psihijatra i hodati po ulici štićen Božjom ljubavlju. To je, da ti pravo kažem, svijet u kojemu ja ne bih voljela živjeti.
__________________
So I fall in love just a little ol' little bit every day with someone new...
Vina_Apsara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 12:22   #1770
Quote:
Vina_Apsara kaže: Pogledaj post
Čekaj, ti imaš problem s time što netko ''forsira'' psihijatre, a ti meni ovdje (to jest, svima nama) forsiraš vjeru u to da je Zemlja stara 3000 godina?

Ili to može biti bilo koja vjera? Ali poznavajući vas kršćane, to može biti samo ljekovita (gotovo psihofarmakološka) snaga Isusa Krista (diplomanta Medicinskog fakulteta ).

Gle, dozvoljavam da tebi nisu pomogli psihijatri (ili, što je izglednije, da si kod svakog otišla triput i kad ti nije ekspresno pomogao, odustala, što je simptom sam po sebi), ali to ne znači da bi, na primjer, netko tko ima shizofreniju trebao odustati od lijekova i psihijatra i hodati po ulici štićen Božjom ljubavlju. To je, da ti pravo kažem, svijet u kojemu ja ne bih voljela živjeti.
A gle, moje je mišljenje da iskreno preobraćenje i vjera može spasiti bilo koga i to isto tako imam pravo navesti kao što netko može reći da "će njega spasiti psihijatri".

Ajde sad razmisli kome je od onih koji su zatvoreni po tim bolnicama pomogao psihijatar. Koliki je postotak tih ljudi.
Mislim da su prije oni sami sebi pomogli ili im je "vrijeme izliječilo te rane", te su najčešće šopani lijekovima ( koji pomažu).

Zato mislim da po bolnicama većinom rade očajni psihijatri koji ne mogu pomoći nikom, a i sami su malo drmnuti...

ALI ima jedan minimalan postotak sjajnih psihijatara, a ja sam također kod jednog takvog išla i on me spasio na neki način.

ALI je problem takvog psihijatra naći!

To je moje mišljenje. Po tim bolnicama i preko uputnice možeš nabasati na svašta, što će te dodatno uništiti, ali što se tiče privatnih normalno ima jedan minimalan postotak ljudi koji su stvarno nadareni za to zanimanje, kakav je bio psihijatar Jelić, koji je fascinantan psihijatar.

SAd ima oko 80 godina pa je u penziji, ali čovjek mi je zbilja pomogao.


Zato ne kažem da dobrih psihijatara nema, već je na njih jako teško nabasati, a možeš lako nabasati na debile koji će npr. osjetljivog tinejđera dodatno uništiti i upropastiti, jer zapravo nisu ni najmanje za to zanimanje i upisali su tu specijalizaciju u nedostatku boljih na Medicinskom faksu...

A zapravo su i sami malo kuku nakon što su vidjeli na stotine i stotine malo kuku ljudi..

Dovoljno je da odeš u neku od tih bolnica i zatražiš razgovor s nekim od tih psihijatara, pa ćeš vidjeti i kako izgledaju i koliko ti mogu pomoći.
Vrlo vjerojatno će sjediti ispred tebe i gledati te zapanjeno kao da si vanzemaljac koji je malo prije sletio u njihovu ordinaciju... A ne da će se uhvatiti ukoštac s tvojim problemom.
I posvetiti će ti 15 minuta, jer ih ispred ordinacije čeka još 15 ljudi, pošto je to BESPLATNO. ( A naš narod baš i ne voli previše plaćati doktore... iLi nema novaca)..

A ako odeš kod privatnika ćeš doći tamo, ako zakasniš 5 minuta, nevermind, sjest ćete se na kauč, on će uzeti svoje bilješke i izgledat će kao da nešto zapisuje, postavit ti par rečenica, izgledat kao da se nešto minimalon trudi i čekat da prođe 45 minuta, da bi sretan uskliknuo "vrijeme je završeno" i da mu daš tih 200 ili koliko već kuna. Za ubit se!

A doktor Jelić me primio besplatno i bio predivan, prekrasan i nije gledao na sat, nego me učio kako da opet stanem na svoje noge i počnem misliti, a ne da se oslanjam na psihijatre kao da su mi Bog!
Nego da nađem svojeg Boga u sebi. A ja sam nedugo nakon što sam otišla od njega našla i vjeru jer sam do tad bila ateist!

Što se tiče vjere, nije mi to prenio on , već jedna dobra prijateljica, koja mi je isto htjela pomoći.. I od tad da pokucam u drvo, nisam više nikad hvala dragom Bogu išla kod psihijatra.

Jednom sam imala neki poriv, jer sam kad sam upisala faks bila neko vrijeme usamljena, ali nakon što sam našla dobre prijatelje, zabavu i dečka, na sreću sam se preporodila i nisam ih više trebala.

I nadam se da ih više NIKAD NEĆU TREBATI. Zlu ne trebalo!

Zadnje uređivanje Perica79 : 16.11.2011. at 12:33.
Perica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 12:54   #1771
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
zanimljivo je da prvo kazes kako si isla vecinom kod privatnih psihijatara a onda tvrdis da su oni preko uputnice losi
neznam jel ovo meni upućeno il ne?
uglavnom ne..nisam ni jednom bila kod privatnog psihijatra..neke druge pretrage sam radila privatno s obzirom da mi je cijeli organizam u banani..nisam ja rekla da su loši..problem je što se čeka i s obzirom na broj pacijenata pitam se kolko kvalitetno se posvete jednom pacijentu
kod mene je nešto duboko potisnuto..ja ne uspijevam proniknut..psihijatar preko HZZO kod kojeg sam davno bila-nije mi pomogao, psiholozi isto tako...a sve to jako isrcpi

ova zadnja psihologica je u razgovoru rekla-možda i nesvjesno-da osobe odaberu to zanimanje jer bježe od svojih problema il svoje ne znaju riješit...vrlo utješno za pacijenta moram priznat

i neznam kolko bih morala ić jednom da vidim promjenu-deset godina kod jednog pa ćemo vidjet..jedni idu u prošlost drugi čačkaju po sadašnjosti i onda se vrtimo i stalno po istoj temi non stop-čemu..ako se ne osjećam bolje
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:18   #1772
Vidim da si poprilicno azurna u skepticnosti, nesigurnosti i trazenju mogucih nedostataka... je to samo (nesvjestan( nacin da izbjegnes rad na sebi?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:24   #1773
objasni mi rad na sebi..i kolko je vjerovatnost da te druga strana shvati točno onako kako se osjećaš-meni nisu shvatili il pročitali kako treba..jako teško je nać adekvatnog terapeuta.. i po meni je psihijatrija jedna od najtežih grana i zanimanja jer kirurg vidi fizički problem a psihijatar-ne -već sam procijeni i daje dijagnozu..a tko njega provjerava dal je to ispravno..
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:25   #1774
Quote:
Perica79 kaže: Pogledaj post
Ma fantastično. Bitno da mi je čitava tema i moje životno iskustvo prebačeno u temu s više od 100 stranica. A trudim se nekom pomoći.

Pih... Baš će to netko uspjeti pročitati ovdje... Zbilja mi nisu jasni moderatori ovdje i njihova čudna pravila..
svima nama su nasa iskustva najrealnija, nasa uvjerenja najtocnija... No to nije bas tako. Ima situacija gdje je vjera simptom, pa i uzrok problema. I 'misticar' psihoterapije poput Junga koji je nekima sam preporucivao Isusa i molitvu je rekao da svojim metodama moze koristiti samo djelu pacijenata, drugima nudi neka druga rjesenja.

Buduci ovo nije religijski podforum i to tvoje iskustvo je sasvim normalno staviti u takav kontekst, a proicirati vlastita iskustva na druge nije bas najbolji nacin da im se pokusa pomoci.

Evo npr primjer forumasice p. koja upravo tu pise, a izjavila je da je bila na duhovnim obnovama i karizmatskim seminarima pa nista od toga.

Nema stoga razloga pojedinacnom iskustvu davat veca znacenja od drugih, razlicitih, osobnih iskustava i rjesenja.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 16.11.2011. at 13:34.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:26   #1775
Rad na sebi je aktivno sudjelovanje u psihoterapiji.. a koliko druga strana moze shvatiti kako se osjecas je upitno, ali kvalitetan terapeut ima visoku razinu empatije, razumijevanja i shvacanja svijeta klijenta...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:32   #1776
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Rad na sebi je aktivno sudjelovanje u psihoterapiji.. a koliko druga strana moze shvatiti kako se osjecas je upitno, ali kvalitetan terapeut ima visoku razinu empatije, razumijevanja i shvacanja svijeta klijenta...
slažem se...ne mogu povezat i uskladit duh um i tijelo kod sebe i očito zato imam i problema sa zdravljem..s obzirom da sam u jednom kaosu i ne mogu se predočit neku viziju cilj jer il imam više toga il u biti niš i tu se gubim ..meni su sve osobe s kojima sam pričala o sebi bile izuzetno drage..njima nije jasno u čemu je moj problem i zašto se tako osjećam..i ne znaju tj.nisu znali baš kako mi pomoć..usmjerit me ..neznam ..
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:34   #1777
A sto ocekujes da ces postici/dobiti na forumu gdje to stalno ponavljas, odnosno gdje se stalno vrtis u krug s istom pricom?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:36   #1778
maknut ću se...da ne smetam drugima..
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:45   #1779
Zasto izbjegavas odgovor? Nije li i to pokazatelj nekog odgovora koji trazis?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 14:00   #1780
što da kažem..da vrtim opet isto nema smisla...povučem se jer ne vidim izlaza
pocoyo1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.