Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2007., 10:55   #41
Fino da si se javio i iskopao temu. Inače rasprava o Touru se nekako razvila na onoj temi "Biciklizam i doping" ali možda je ovdje pravo mjesto.

Meni je baš neobičan ovogodišnji Tour, otkad pratim biciklizam uvijek je bila situacija "jedan protiv svih", prvo Indurain a potom Armstrong. Sada je sve dosta nedefinirano ali možda zato i neizvjesnije, ne znaš koga pratiti. Sutrašnja etapa bi bila interesantnija da je cilj na vrhu Galibier ali nakon toga ima još 37 km silaska do cilja i oni koji zaostanu na usponu mogu se vratiti. Mislim da sutrašnja etapa nema takav potencijal za promjene u generalnom poretku kao jučerašnja, ali vrijedna je pažnje.

Profil i nekoliko lijepih slika Galibiera: http://www.grenoblecycling.com/Col-Galibier.htm
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 22:41   #42
Meni je samo krivo sto je po meni jedan od glavnih tour favorita Andreas Kloden najebao zbog jebenih kazahstanaca. Poznato je da on vozi za svicarsku ekipu gdje je glavni sponzor neki Kazahstanac i njegov kolega Andrej Kascheskin je bez problema pobjegao iz glavne grupe i na kraju zavrsio kao peti, a Kloden koji je puno bolji i od jednog i drugog (misli se na kapitena Winokurova) i koji je najbolje plasirani vozac iz cijele ekipe, morao je ostati uz Winokurova, jebiga on nije kazahstanac, a mogao je taj dan obuci zutu majicu, jer je stvarno u top formi, a i moze odluciti tour na kronometru, za sta je pravi specjalista. Ipak mislim da ako ga puste da vozi da ce poderati ovaj tour. Imaju jos dvije etape na kronometru, pa cemo vidjeti. Pravo mi je krivo sto su pustili Kascheskina da vozi, a nisu Klodena, jer je on i inace po hijerharhiji u ekipi iza Klodena. Sada su za mene glavni favorit Valverde, jer je izuzetno dobar na kronometru za razliku od MAya i Rasmussena.
Bosanac 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 12:10   #43
Moze li se ova tema preimenovati u Tour de France 2007 i hajde ljudi javite se malo da diskutujemo, ipak je tour samo jednom godisnje.
Bosanac 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 19:57   #44
Vinokourov, koji je po svima bio veliki favorit, sada ispada iz igre. Cak sumnjam da ce uspit zavrsit Tour (zaradio je postene ocljede na onom padu prije par dana...tip ima 15 savova na svakom koljenu ). Danas je opet izgubio par minuta od valverdea koji stvarno izgleda mocno. Anyway Astana sada se mora totalno posvetiti Klodenu ako misle ista ozbiljno...on takoder mocno izlgeda na bikeu. Svaka cast onom kolumbicu koji je danas osvojio...mocno je odradio mozda najduzi/najtezi uspon a jos bitnije nista nije izgubio na spustu/ravnici.
M20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 12:33   #45
Ako se dovoljno oporavi do Pirineja, možda napravi nešto kao što je Landis napravio prošle godine.
__________________
Nama koji sve znamo idu na živce ljudi koji misle da sve znaju!
just-go is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 16:19   #46
Quote:
just-go kaže: Pogledaj post
Ako se dovoljno oporavi do Pirineja, možda napravi nešto kao što je Landis napravio prošle godine.
I ako uzme EPO kao sto je to prosle godine uradio pred utrku Landis (bas je pametan ispao, pred utrku uzeo)
Bosanac 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 20:24   #47
Nitko nije kriv dok se to ne dokaže. Još se Floyd mota po sudovima, ali vjerojatno će dobiti 2 god. suspenzije.
__________________
Nama koji sve znamo idu na živce ljudi koji misle da sve znaju!
just-go is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 22:27   #48
Alexandre VINOKOUROV KAZ AST 01:06:34.000
Cadel EVANS AUS PRL +00:01:14
Andréas KLÖDEN GER AST +00:01:39
Andrey KASHECHKIN KAZ AST +00:01:44
Bradley WIGGINS GBR COF +00:02:14
Yaroslav POPOVYCH UKR DSC +00:02:16
Alberto CONTADOR ESP DSC +00:02:18
Sylvain CHAVANEL FRA COF +00:02:38
Levi LEIPHEIMER USA DSC +00:02:39
Mikel ASTARLOZA ESP EUS +00:02:42


svaka cast Vino!!! stari majstor se vraca u formu...
M20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 17:29   #49
Fenomenalan dan, pravo uzivanje za gledanje poslednjih pola sata. Vjerujem u Rasmussena, a odusevio me je Kloden, koji se nikako nije dao, iako je spadao nekoliko puta.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 17:33   #50
rasmussen mi je blago receno antipatican, ali izgleda da ce osvojiti tour bar privremeno dok mu ga zbog drogiranja ne oduzmu. contador
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 17:40   #51
Covjece, sta znas o Contadoru??? Otkud ti iskustvo s njim?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 18:20   #52
ne znam nista osim da se i njegovo ime pojavilo na onoj cuvenoj fuentesovoj listi, iako je sam fuentes kasnije rekao da contador nije nikada bio njegov "pacijent" i da ga ne poznaje.

danas je dobio jednu od najtezih etapa ovogodisnjeg toura i svaka mu cast.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 19:44   #53
Za vrijeme danasnje utrke je pokazao podjednako sto i Rasmussen, osim sto se poslednjih par sekundi uspio izvuci naprijed i proci prvi ko cilj. Svaka cast, priznam. No, ne znam po cemu ti je Rasmussen antipatican, ja ga licno pratim vec godinama (Tour de France pratim intenzivno od 1994. godine) i mislim da je imponzatno gdje se danas nalazi s obzirom na to kroz sta je sve prolazio. Covjek ima disciplinu i jednostavnost, koja ne moze da bude antipaticna.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 20:10   #54
Pustite vi rasmussena to mu je prva žuta majca da ju je držao više od jednog dana.Inače prvi put je obukao žutu majcu na istarskom proljeću kad mu je odmah drugi dan oduzeta te je popušio trku pustite da uživa.
 
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 22:11   #55
...po meni Rasmussen osvaja Tour. Ostale su samo dvije etape po pirenejima (s kojima moze samo povecat svoju prednost) te jedan crono od 55km (na kojoj ne briljira ali ipak bit ce motiviran do mile volje...ipak ga na cilju ceka pobjeda Tour-a) i drzat ce se na 2-3 min od vodecih....vjerojatno ce to bit Kloden.

A neznam sta svi daju Klodena jos uvik kao favorita to mi stvarno nije jasno...covijek nikad nije nista napravio (osima na cronometru) a na svakom brigu se brani (i to dosta neuspijesno).

A i pun mi je kur*c i fuentesa i raznih saveza i UCI-a...za sva sranja do sada su uglavnom platili Ulrich i Basso a ovih ostalih 50 sada se slobodno voze po stazama Toura. Basso je 2006 bio fenomen na Giru i po meni moga je zatvorenih ociju dobit Tour. Mislim uvik najbolje jebu sa tim dopingom (kao Petacchia i Di Lucu sad u Italiji) a ovi ostali se izvlace...
M20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 22:43   #56
Quote:
M20 kaže: Pogledaj post
A neznam sta svi daju Klodena jos uvik kao favorita to mi stvarno nije jasno...covijek nikad nije nista napravio (osima na cronometru) a na svakom brigu se brani (i to dosta neuspijesno).
Pa Kloden bi po mom misljenju pobjedio na Tour da nije bilo onog pada u prvoj sedmici. Danas je izjavio da ima jake bolove na koljenu i da mu to predstavlja problem kada dode do naglog porasta tempa, jer ipak je na kronometru pokazao sta zna kada sam diktira tempo.

Slazem se za ovo sto su sjebali Bassa i Ullea, jer nema nikoga u cijelom pelotonu ko se ne puca nekim nedozvoljenim stvarima, pa to je javna tajna, samo je pitanje ko je najgluplji pa ga uhvate.

Pa je li mislite da se Armstrong nije pucao, njemu je dokazano da je uzimao EPO 1998, ali samo sa zakasnjenjem od 8 godina pa mu nisu mogli nista. Tada se EPO nije mogao dokazati i to su uzimali skoro svi, to je bila najnormalnija stvar.

Po mom misljenju su se svi zajebali sto su pustili na prvoj brdskoj etapi Rasmusena da im pobjegne. Dobro su ga podcjenili, jer je covjek ipak bio 11 na kronometru sto niko nije ocekovao, a na brdima mu niko nece uzeti sekunde i ako solidno odveze na kronometru bit ce novi pobjednik Tour-a skoro sigurno.
Bosanac 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2007., 22:45   #57
Quote:
M20 kaže: Pogledaj post
...po meni Rasmussen osvaja Tour. Ostale su samo dvije etape po pirenejima (s kojima moze samo povecat svoju prednost) te jedan crono od 55km (na kojoj ne briljira ali ipak bit ce motiviran do mile volje...ipak ga na cilju ceka pobjeda Tour-a) i drzat ce se na 2-3 min od vodecih....vjerojatno ce to bit Kloden.

A neznam sta svi daju Klodena jos uvik kao favorita to mi stvarno nije jasno...covijek nikad nije nista napravio (osima na cronometru) a na svakom brigu se brani (i to dosta neuspijesno).

A i pun mi je kur*c i fuentesa i raznih saveza i UCI-a...za sva sranja do sada su uglavnom platili Ulrich i Basso a ovih ostalih 50 sada se slobodno voze po stazama Toura. Basso je 2006 bio fenomen na Giru i po meni moga je zatvorenih ociju dobit Tour. Mislim uvik najbolje jebu sa tim dopingom (kao Petacchia i Di Lucu sad u Italiji) a ovi ostali se izvlace...
Skoro se u potpunosti slazem, narocito s tim o Bassu i Rasmussenu. No, meni je Kloden drag, jer je pravi fighter.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 11:04   #58
Rasmussen je jučer počistio dosta konkurencije i ostaje mu još obračun sa Contadorom. Trebalo bi pogledati današnju etapu.
grifone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 13:25   #59
Quote:
grifone kaže: Pogledaj post
Rasmussen je jučer počistio dosta konkurencije i ostaje mu još obračun sa Contadorom. Trebalo bi pogledati današnju etapu.
Ne bi trebalo biti problema.
Vozit će zajedno do kronometra - obojici više leže brda.
Tada će ga odrati - Contador je bio očajno slab na kronometru.
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 16:20   #60
Ovo ce biti interesantno:

__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.